Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
226. fókamama (válaszként erre: 223. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:38

Olvasd el még egyszer!

Egyébként nem állami vállalatok vannak mint régen,hogy tudtad milyen munka mennyit ér.

Ehhez sajnos alkalmazkodnunk kell.

225. Pitypang (válaszként erre: 222. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:31
Ez a vidék / főváros téma is érdekes. Szerintem is fura, hogy vidéken sokkal kevesebbet kapni ugyanazért a munkáért, mint a fővárosban. A kenyér ára egyforma, a pelenka egyforma, a benzin ugyanannyi, sorolhatnám...
224. Pitypang (válaszként erre: 222. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:29
A diplomást nem neked írtam ám, hanem csak nem volt kedvem külön hozzászólást írni, egybe írtam a másik témával. ;) Azért írtam a diplomát, mert már sokszor "elhangzott" a diplomás bér, meg így a diplomás, úgy a diplomás... Ez külön téma lenne és nem akarok bántani senkit vele, de ebbe a témába is jól bele lehetne kötni ám. Mert régen ugye nem volt tandíj... Akkor ki fizette a diplomákat? Ugye, ugye... És az sem olcsóbb, mint a kis gyesünk, amin most megy a harc. :D
223. hte23 (válaszként erre: 221. - Fókamama)
2010. nov. 25. 18:23

Szerinted jogos?

ugyanazon munkáért egyik helyen 70 a másikon 200???

222. hte23 (válaszként erre: 218. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:20

Bocsika!

Semmit nem mondta a diplomásokról.


Csak vidéket és Budapestet hasonlitottam össze.

Meg kellene nézni a vidéket.

A 120 az ott álom fizetés.

Itt ha 70-et kap az ember ( és talán még ki is fizetik neki) már boldog.

Egyébként nekem csak érettségim és felsőfoku szakkézettségem van. Soha nem voltam munkanélküli.Ma már igen. Saját hibámon kivül.

De az én sorsom más téma, nem idevaló.

És sok országban még most sincs gyes+gyed stb.


Én megemelném a gyest a minimálbér felére, de nem engedném melette a munkaviszonyt. Ha dolgozni akar, akkor ne kapjon gyest.

221. fókamama (válaszként erre: 218. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:16

Igen,az egykulcsos adózással nagyon is egyet értek.(Na nem azzal,hogy az járjon rosszabbul akinek eddig is kevés volt,kompenzáljanak)

De miért jogos az,hogy volt aki nulla adót fizetett be,volt akiknek meg elvitték a fizetésük több mint 50%-át?Ez hol jogos szerinted?Nem túl nagy kicsit ez a határ?Ez rablás!Te törekednél arra,hogy előbbre juss,többet keress azért,hogy többet lophassanak el tőled?Hol van ezzel ösztönözve a dolgozó,hogy jól teljesítsen feljebb kerüljön?Ezzel csak azok értenek egyet,akik bekerülnek egy munkahelyre,és onnan nyugdíjba is mennének,semmit nem tesznek az előbbre jutásért.Ez is szíve joga b

árkinek,de akkor ne irigyelje azt aki többet dolgozna,több felelősséget vállalna...stb.A többivel abszolút egyet értek.Becsüljék meg a munkásembert,fizessék is meg.Pláne azzal,hogy támogassák a családokat,de csakis a dolgozó dolgozni akaró embereket.Az más,hogy akinek kicsi gyerekei vannak,és nem tudja megoldani,hogy dolgozzon mellette(nem gyesesre gondolok)Nekik is kellene segíteni.De tudnék mutatni olyan családokat,ahol az 50 éves szülőpárnak 0 év munkaviszonya van,6-8 gyereke,és nem élnek rosszul.Azért valamit tudhatnak.Vajon kiből élnek ők a gyerekeikkel együtt?És akkor még ingyen ez,ingyen az...pf.Lelőném őket!

220. zsanci79 (válaszként erre: 219. - Pitypang)
2010. nov. 25. 18:15
Megint szívemből szóltál :)
219. Pitypang (válaszként erre: 212. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:09

Nem tudom, de azt tudom, hogy réges régen, amikor az én szüleim születtek, nem volt ilyen. Sőt, azt is tudom, hogy régen nem volt mosógép és hűtőszekrény, gyalog jártak a szomszéd faluba és a városba az emberek, meg azt is tudom, hogy az ember hajdanán barlangban élt. Viszont amikor kapsz valamit és elveszik, az rosszul esik. ;) Hogy komolyabbra fordítsam a szót, már korábban írtam a mai nap folyamán, de most megismétlem, mert nem mindenki olvasta a fórumot az elejétől és szerintem ez elég fontos tényező a probléma esetében. Szerintem NEM a GYES-en, családi pótlékon kéne lovagolni, hanem a fizetéseken. Egyetlen másodpercig sem érdekelne, hogy nem kapok GYES-t a gyerekem 3 éves koráig, meg nem érdekelne a családi pótlék is, amit amúgy szinte elköltünk pelenkára havonta, azaz annyira sok mindenre nem elég, szóval ha a normális fizetés mondjuk európai szintű lenne. Mit európai? Mondjuk ha a nettó 200000 nem lenne álomkategória... Mert aki most kap 100-120 ezret, annak nem hiányozna a 13 ezer családi és a 25 ezer gyes, ha kapna fizetségként 200-at a munkájáért.


Nem muszáj itt diplomákról és nyelvvizsgákról beszélni... Először is, nem lehet mindenki DIPLOMÁS, mert nem lesz, aki a szemetet elvigye a kukásautóval, nem lesz, aki a vízvezetéket megjavítja, nem lesz, aki vezesse a buszt, nem lesz, aki kihordja a csomagokat és a leveleket. Nem lesz, aki a boltban kirakja az árut a polcra, de nem lesz az sem, aki megsüti a mindennapi kenyerünket.

Azért, mert valaki nem "diplomás", nem kellene becsmérlően beszélni róla. És aki nem DIPLOMÁS, attól még lehet talán rendes ember, rendes álmokkal, vágyakkal, hajlandósággal egy normális életre. Akarhat normális otthont magának, akarhat családot, autót, pihenést, stb. Nem rabszolgatartó társadalomban élünk, hogy az "aljanép" rohadjon meg, a naaaaagy diplomás pedig röhögjön a markába. Semmi baj a diplomával, de ismerek sok olyan embert, aki szakmunkás és egy értékes ember, tisztességes, rendes és élmény vele beszélgetni. Ismerek olyant is, aki ugyan diplomás, de hidegrázást kapok tőle és a szememben nyomába sem érhet a fent említett szakmunkásnak. Hangsúlyoznám, mielőtt a fejemet veszitek :D, semmi bajom a diplomával sem és a szakmunkásokkal sem. Csak szerintem nagyon buta dolog azt hajtogatni, kinek hány diplomája van. Mondjak valamit? Lehet, hogy amíg a diplomás a suliban melegedett, a szakmunkás rég gürizett akár hajnaltól és adózott keményen... Erről ennyit.

Különben nekem van 3 db felsőfokú nyelvvizsgám, ennek köszönhetően fogok most munkába állni és mégsem kapok annyit, hogy röhögve lemondhassak a gyesről a gyerekem 3 éves koráig.

218. hte23 (válaszként erre: 215. - Fókamama)
2010. nov. 25. 18:01

Akkor még nagyon sok mindenen vitatkozhatnánk.

Miért keres többet egy Budapesti mint egy vidéki.

Azonos munkáért azonos bért.

De akinek több van, az mindenhol többet ad. Még az "imádott" amerikában is.

Az szerinted tisztességes, hogy aki keres 2 millát és fizet 16 %-ot ( több marad a zsebébe mint eddig) és aki keres bruttó 90-et , az is fizet 16 %-ot és kevesebbet kap mint eddig.

A lényeg, ha nem becsüljük meg a fizikai dolgozókat és a tisztességgel dolgozókat, akkor azok az emberek sem tudnak majd megélni akik eddig és ez után is jól élnek. De ne politizáljunk.


Én azt mondom adják meg a TISZTESSÉGES munka lehetőségét, mutassanak példát, Ne csapják be az embereket.

Legyenek bölcsödék, óvodák. És inkább ezek legyenek valóságban is téritésmentesek és családbarátok. Támogassuk az anyákat a részmunkaidővel ( aki igényli) Ezzel munkalehetőséget is teremtünk.

Igaz, már mi is ( ha egyáltalán élünk még és lesz munkánk ) görbebottal vagy tolószékkel járunk dolgozni, mert annyira felemelik a nyugdijkorhatárt, mert nem lesz aki megteremti a nyugdijunkat.

217. Pitypang (válaszként erre: 193. - Spinneli)
2010. nov. 25. 17:48

Áááááá! Én meg épp attól megyek a falnak, hogy női fizetés, férfi fizetés... Pont nem rég a férjem mondta valamire, hogy ok, de egy nőnek nem rossz fizetés az x összeg... Nem akartam hinni a fülemnek, hogy ezt az ósdi, buta mondatot annak az embernek a szájából hallom, aki a férjem és imádom, akivel szinte mindent egyformán látunk, vagy hasonlóan. :DDD

Ok, hogy kereshet többet a férfi, de ha nekem jobban fizető munkát ajánlanak, mint a férjemé, hát nem fogom elutasítani. ;)

216. Niki1
2010. nov. 25. 17:42
Én is hallottam teljesen kiakadtam. Én 21-től már a szabimat töltöm a gyes mellett, mire kapnám megszüntetik. Pedig bíztam benne hogy kicsit könnyít rajtunk ez a kis plussz. A tartozások csökkennének. Elegem van ebből a kormányból. Most hallottam anyósomtól aki könyvelő, hogy már az októberi fizetésekből vont nyugdíjjárulék is az államnak ment mert a program úgy van kialakítva.
215. fókamama (válaszként erre: 196. - Hte23)
2010. nov. 25. 17:39
Én nem akarom védeni azokat akik jobban élnek,vagy olyan bevételi forrásuk van,ami jövedelmezőbb az átlagnál.De,ha úgy gondolod nekik ne járjon meg az ami mindenki másnak,akkor gondolom azzal is egyet értenél,hogy Ők is csak annyit tegyenek állambácsi zsebébe mint egy átlag fizetésű ember,és ne többet.Mert miért is fizessenek Ők többet?Miért osztogassák az Ő pénzüket másoknak?Kinek mi köze hozzá,ha teszem az van egy jól menő vállalkozása valakinek,vagy jó pozícióba van a munkahelyén,hogy abból jó él?Persze lehetne felső határt szabni,de mindent figyelembe véve,nem csak a bevételeket,de a kiadásaikat a körülményeiket is.Aki magának teremti meg munkával a jólétet az megérdemli,nem kellene még jobban meglopni,eddig is kizsigerelték rendesen ha tisztességes volt.Sokan közülük nem 8 órában,hanem napi 16-18 órában dolgoznak,hétvégén is,nagy rajtuk a felelősség...stb.Én azoktól jobban sajnálom,akik sosem dolgoztak életükben,és nem is fognak.Na nekik annyi járjon,amennyit a kalapba tettek!Méltányosság.Az mondjuk azt takarja,hogy ép munkanélküli a kismama,és nincs meg a megfelelő ideje,vagy tanult...stb...ugye?És nem azt,hogy élősködő,ezért járjon méltányosságból minden neki.És igen,azokra valóban gondolni kellene,akik a gyerekek miatt nem tudnak munkát vállalni,mert vagy sehol nem kellenek,vagy nem megoldható a felügyeletük.
214. hte23 (válaszként erre: 213. - Lili74)
2010. nov. 25. 17:38
Én ugyan hőbörögtem. De kicsi vagyok én ehhez.
213. Lili74 (válaszként erre: 211. - Hte23)
2010. nov. 25. 17:36

Itt nem arról van szó, hogy mit hiszek, hanem ezért fizeted a nyugdíjjárulékot elvileg.

Persze nem hiszem el.


Ha ennyire nem teszett ez a rendszer, akkor eddig miért nem höbörögtél ellene?

212. hte23 (válaszként erre: 209. - Pitypang)
2010. nov. 25. 17:36
Azt ugye tudod, hogy volt ilyen hogy összeghatárhoz kötötték? nem is olyan régen. Aztán jött "valaki/valakik", akik fellázitották a népet.
211. hte23 (válaszként erre: 208. - Lili74)
2010. nov. 25. 17:34

"bért kapok, levonják tőlem a járulékot, ezzel gondoskodom öreg napjaimra a nyugdíjamról, mert tőlem vonják le a nyugdíjjárulékot."


Ezt TE el is hiszed???????????????,


És eddig is sokaknak szurta szemét.


Miért kapnál többet egy 2 éves gyerekért mint egy 3 évesért?

Itt ugyani erről is van szó.

2 éves gyerek mellett el mész dolgozni. kapsz munkabért + gyes + csp.

3 éves gyerek mellett el kell menni dolgozni. kapcs mb+csp.

Fizetni meg nincs különbség.

210. Lili74
2010. nov. 25. 17:30
Mindegy, szar ez így is, úgy is. És mindig a kisember húzza a rövidebbet. Csak lassan nem lesz miből megélnünk.
209. Pitypang (válaszként erre: 153. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 17:29

És az nem "idomtalan" neked, hogy aki a büdös életben nem dolgozott soha, csak kapja a segélyt, rakásra szüli a gyerekeket, tetvesen járatja oviba, ahol ingyen kajál a gyereke, szóval még az ilyenek is kapják a GYES-t? Mert nekem ez sokkal "gusztustalanabb", mint hogy pl. majd én is kapjam a fizetésem mellé egy kis ideig azt a kis könyöradományt.


Vagy tudjátok mit? Mi lenne, ha mindenki, akinek mondjuk nettó 150 ezer felett van a fizetése, szépen visszamondaná a családi pótlékot? Mert semmivel sem "idomtalanabb" igénybe venni a gyest meló mellett, mint elfogadni a családi pótlékot bértől függetlenül.

208. Lili74 (válaszként erre: 207. - Spinneli)
2010. nov. 25. 17:28

Egy kicsit elkanyarodtunk. 2 dolog van.Ha dolgozok, bért kapok, levonják tőlem a járulékot, ezzel gondoskodom öreg napjaimra a nyugdíjamról, mert tőlem vonják le a nyugdíjjárulékot.

Az egy más kérdés, hogy a mostani nyugdíjasokat fizetik ki belőle, nekem miből lesz, azt még nem tudom.


A gyes meg családtámogatás. Eddig senkinek nem szúrta a szemét, most hirtelen szúrja ez a nettó 26 ezer vagy mennyi.

Tudod hány olyam ember kapja aki nincs rászorulva? Azoktól venném el, nem a "dolgozóktól".

207. spinneli (válaszként erre: 206. - Lili74)
2010. nov. 25. 17:22

Tehát az állam gondoskodjon az öngondoskodásról is?


Félre ne érts, nem arról beszélek, hogy egyszerű lenne ezt megvalósítani, de nem szabad beleragadni abba sem, hogy ez van és nem tehetek semmit, maximum az államot szidom.

206. Lili74 (válaszként erre: 204. - Spinneli)
2010. nov. 25. 17:19
Persze, ha kapok elég fizetést, amiből meg lehet élni és félretenni, akkor öngondoskodok. Ez így van rendjén. De nem kapunk elég fizetést ehhez, max annyit, h ne haljunk éhen.
205. spinneli (válaszként erre: 201. - Lili74)
2010. nov. 25. 17:17
plusz nem látok sok különbséget azoknak az anyukáknak a termelékenységében, akik nulla munkaviszonnyal szültek gyereket és azok között, akiket ingyenélőnek neveztél.
204. spinneli (válaszként erre: 201. - Lili74)
2010. nov. 25. 17:15
Szerintem aki gyereket akar elsősorban a saját öngondoskodására apelláljon, ne pedig állami segítségre.
203. hte23
2010. nov. 25. 17:13

Amikor még én születtem nem volt sem gyed sem gyes. Otthon lehetett az anyukám pár hetet. Nagyon beteg lettem, amikor velem kellett lennie 1-2 hónapig mint baba, ez miatt majdnem elvesztette az állását.


Nyugdij meg pár év mulva már nem lesz. Ha nem gondoskodsz magadról biztositás formájában, akkor akár meg is d...... Minden fiatal külföldre megy. Nem lesz munkahely, nem lesz munka igy nem

202. Lili74
2010. nov. 25. 17:04
Ehhez mi a hozzászólás?
201. Lili74
2010. nov. 25. 17:04
Egyáltalán minek van gyed? vagy gyes? Ne járjon semmise, aki gyereket akar az spóroljon, aztán majd megnézem ki fogja megtermelni a nyugdíjjárulékot, meg a sok ingyenélő segélyét. Megnézem majd ki fog szülni.
200. hte23
2010. nov. 25. 17:02
Bizony ne, nincs ez tul régen. Eddig sem járt.
199. zsanci79 (válaszként erre: 196. - Hte23)
2010. nov. 25. 17:01

"Sokan, GYes mellett dolgozók előlük veszik el a munkahelyet."

Ez szerintem hülyeség, mert 99%-ban szerintem aki a 3. évben visszamegy dolgozni, az a saját helyére megy vissza, ahol addig is dolgozott. Nem vesz el új munkalehetőséget mástól.

És a sok nyugdíj mellett dolgozó kitől veszi el a helyet? Azt lehet mi! Nyugdíj+bér járhat, ha min.bér akkor is! De a kismamánek ne járjon nyamvadt egy év!

198. hte23
2010. nov. 25. 17:00
Ugye tudjátok, hogy csak annak lesz egy picivel több, aki legalább a 200-ezret megkeresi. Mindenki másnak kevesebb.
197. zsanci79 (válaszként erre: 189. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:56

Azért azt ugye Te is érzed, hogy nagyon más 500 ezrből 16%-ot fizetni, mind 90 ezerből. Na meg ez a gyerekkedvezmény röhej!

Az én anyum meg majd 40 év fizikai munka után még a 16% miatt sem változik a fizuja, kicsit kevesebb lesz, és mert a gyerekeit felnevelte, így megbűntetik mínusz 3 ezer forinttal havonta. És nem ő az egyetlen. Azért 80 ezres fizetésnél mínusz 3-4 ezer nagyon sokat jelent.

Én valahogy sehogy nem látom a segíteni akarást a kisembereken.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook