Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
406. zsanci79 (válaszként erre: 405. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 18:00

"apám nem diplomás, de ő az okosabb. . ".


Ez jó, jót mosolyogtam :DDDD

405. 4c1a787e8f (válaszként erre: 396. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 17:12

Tudod "szerencsére" én vegyes családból való vagyok, apám nem diplomás, de ő az okosabb... anyám meg az ilyen szempontból küzdősebb... szóval sokféle mintám volt.


Aki meg nem lát az orránál tovább, hát ne tegye..

404. 4c1a787e8f (válaszként erre: 396. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 17:09

Persze, bocs, csak úgy írtam a hsz.-edre...

És a részleges tandíj nem lenne rossz, mert mindenkinek tényleg nem kell diploma...viszont ne csak a burzsuj bunkó gyereke tanulhasson... stb.. nem akarom offolni a topicot....

403. 4c1a787e8f (válaszként erre: 401. - Pitypang)
2010. nov. 26. 17:07

Ezért nem kell senkives foglalkozni!

Akkor hajrá!

402. Kis Cidri (válaszként erre: 399. - Pitypang)
2010. nov. 26. 15:41
Ilyen helyzetben nemcsak a cigányok vannak, hanem mások is, tehát akkor helyesen fogalmazz!!!!!!
401. Pitypang (válaszként erre: 392. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 13:39

Nem visszamegyek, hanem új munkahely. :) Annyiból nehezebb talán a helyzetem, hogy ugyan rendesen bejelentett munkám volt az első terhességem előtt, közben elköltöztünk és nem is tudnék visszamenni a volt munkahelyemre, mert nem naponta bejárható távolság. Szóval most új munkát kellett volna mindenképp keresnem. Ez a munka meg szinte rámtalált. Hiszek a sors kezében, remélem, jó döntés volt. Nagyon vígasztalnak az ilyen történetek, amikor igenis jól érezte magát a pici a bölcsiben, stb. Mondjuk a rémtörténeteket sokszor olyanoktól hallom, akiknek sosem volt bölcsis gyereke.


Ha visszamész dolgozni, azért nem vagy jó anya, ha otthon vagy, akkor meg ingyenélő vagy. Sehogy sem jó. ;)

400. Pitypang (válaszként erre: 390. - 94786a70d9)
2010. nov. 26. 13:34

Hááááát... Nehéz döntés volt, de beleugrunk. Az adja a dolog biztonságát, hogy ha bármi miatt nem jön be a dolog, akkor a GYED visszaállítható, csak majd nem a munkahelyem utalja, ahol most fel kell mondanom az új munka miatt, hanem majd az OEP, de pénzben az lesz, ami most is van. De ez nem megoldás annyira, mert utána hamarosan újra munkát kell találnom úgyis. A kisfiam októberben múlt 1 éves, ma mondták, csak december 7-én kezdhetjük a beszoktatást, azaz onnantól még 2 hét, mire dolgozni megyek kb. Vagyis addigra ő már 14 hónapos lesz. Tehát ha nem most, akkor 10 hónap múlva mindenképp mennék dolgozni. Kérdés, hogy akkor épp találnék-e olyant, ami minden szempontból megfelel, mint pl. ez a mostani.

Van ismerősöm, aki bölcsis volt 1 éves korától és nagyon jófej, rendes ember lett belőle. Talán az én gyerekem sem lezs másképp. ;) Meg hát tényleg más országokban nem tudnak az anyák a gyerekeikkel lenni otthon 3 évet, mégis imádják őket és nem lesznek ettől rossz emberek. Sem az anyák, sem a gyerekeik. Ezekkel vígasztalom magam. Belül nekem is nehéz. Pláne mert a nagyobbikkal itthon voltam 3 éves koráig és a kicsinek most ezt nem adom meg. Bár a nagynak nagyon jót tett az ovi, sajnálom, hogy előbb nem volt semmi kisgyerek társasága.

399. Pitypang (válaszként erre: 373. - Kis Cidri)
2010. nov. 26. 13:19

Úgy kerülnek ide, ahogy írtam is. :)) Az gond, hogy valaki DOLGOZIK 8 órában a GYES mellett, de az nem gond, hogy a büdös életben nem is dolgozott, mégis kap GYES-t. Hát így kerültek ide...

Amíg más dolgozik mondjuk a GYES mellett és adózik is, addig van olyan, aki nem hogy a GYES alatt nem adózik csak, hanem sosem adózott, mégis kap a kalapból.

398. Pitypang (válaszként erre: 340. - Bettiletti)
2010. nov. 26. 13:01

Miért jött elő ez a % téma egyáltalán? Már bocsánat, de a GYES-ről volt szó. Mindig íod, hogy anyukád fele fizetését ellopják. AZ én anyukám is hasonló arányban fizet, de még azt hiszem, sosem írtam, mert erre is azt tudom csak mondani, mint te a GYES melletti munkára: Ez van! ;) Az anyám úgy vállalta a munkáját, hogy tudja, ennyi és ennyi le fog esni a bruttó béréből... Ahogy az ember úgy vállal gyereket, hogy tudja, a baba melyik életszakaszában milyen bevételre számíthat. 3 évre előre nehezen hiszem el, hogy az átlag magyar nőknek van annyi tartaléka, hogy ne érdekelje a GYED és a GYES. Márpedig azzal, hogy azt írjátok, ne a GYES-re számítson az ember, ha gyereket akar, hanem alapozza meg azt.

Jól értem? Te a ófizetésedből félretettél előre 3 évnyi pénzt és jófej módon lemondod a GYED-et és a GYES-t, amikor megszületik a babád?

397. zsanci79 (válaszként erre: 382. - Fókamama)
2010. nov. 26. 12:14
Én nem bizonyítok semmit, csupán BettiLetti fújta a magáét a szolgáltatásokkal kapcsolatban. Ami adóból nincs! Ezért nevezték át adónak a nyugdíjjárulékot, amit a munkáltatód fizet, hogy ne kelljen járadékot fizetni belőle! Mocskos egy ország, volt eddig is, de most aztán.....
396. zsanci79 (válaszként erre: 385. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 12:11
Én nem azt mondtam hogy vezessenek be tandíjt, csak BettiLetti annyira fújta a magáét, ha esetleg végigolvasod a vitánkat, hogy én is kénytelen voltam felhozni ilyen dolgokat, mert úgy jött le hogy fogják már be a pofájukat a kis keresetűek, mert ők annyi de annyi szolgáltatást vesznek igénybe az államtól, amit a magas keresetűek finanszíroztak. Tömören ennyi. Meg sem hallotta a másik oldalt.
395. Pitypang (válaszként erre: 306. - Kira88)
2010. nov. 26. 12:10

Ugye te is el tudod képzelni, hogy nem élhet mindenki városban? Ugye azt is érted, hogy ha nem lenne a falu, nem kéne házi tojásról álmodozni, házi sajtról, tejről, olyan csirke- vagy disznóhúsról, amelyik állat nem kizárólag tápon nőtt fel, stb.? Meg persze azt is biztosan tudod, hogy a város közepén nem férnének el a búzatáblák, amiknek a terméséből a kenyered van az asztalon.


Ezért írtam korábban azt is, hogy nem szeretem ezt a diplomázós dumát, mert igenis szükség van az ácsra, a hentesre, a buszsofőrre, az utcaseprőre és mindenkire! Egy társadalom nem úgy néz ki, hogy mindenki ül az irodában és a sz.gépen ügyködik reggeltől estig. Kivéve, ha majd olyan világ lesz, hogy a szemetet számítógépvezérlésű robotok ürítik ki, meg a buszok is távirányításúak elsznek, aztán akár lehet majd valaki diplomás buszirányító is, mert már irodai meló lesz. :D

Egy társadalomban igenis mindenkire szükség van, aki ér valamit. Aki otthon lógatja a tökeit, arra nincs szükség egyedül. Aki dolgozhatna, de nem akar.


Az meg igaz, hogy nem a kormány oldja meg az életünket közvetlenül, mert nem a kormány teszi az ebédet az asztalomra. De az nem mindegy, hogy mire ad lehetőséget, azaz miből és mit tudok az asztalomra tenni. Ugyi? ;)

394. Pitypang (válaszként erre: 300. - Bettiletti)
2010. nov. 26. 12:01

A léhűtőket mindig kifelejted valahogy. ;) Azokat, akiknek eszük ágában sincs dolgozni. Meg azokat, akiknek milliárdos vállalkozásaik vannak, közben több milliós adótartozásuk és a kutyát nem érdekli... Tudod mikor lesz nekem sokmilliós adótartozásom? :D :D :D Azt hiszem, nem mostanában, mert ahhoz annyi bevétel is kellene. Sőt, akinek ennyi a tartozása, de közben van 8db sok milliós autója pl. miért nem foglalják le? Vagy a vállalkozásából valahogy.

Értem én, hogy nem az ingyenélőké a világ, de ezen a fórumon senki sem ingyenélő, én úgy látom. Akinek van munkahelye, a szememben ezer fokkal jobb, mint aki sosem kereste a munka lehetőségét, csak tartja a markát, vagy bevall egy röhejes összeget és szarik a világba, él a luxusában. Közben meg aki kis pénzért dolgozik és nyomonkövethető a bevétele, rajtuk csapódik le minden. Azt írtad, 125 ezer forintot kapsz. Nem rossz, de biztosan érzed, hogy ez nem olyan sokkal több a 80 ezernél, mint amivel több a havi 5-6 millió a 125 ezernél. ;)

A másik pedig, hogy attól még senki nem lett gazdagabb, hogy a szomszédja kevesebbet kapott. Azaz az én anyagi helyzetem nem fog változni sem attól, ha te többet keresel nálam, sem attól, ha kevesebbet.


Itt nem igazáb az adó %-a a gond, hanem hogy miből vonódik le az adó. Meg az is gond, hogy akitől lehet, elvesznek, de ahonnan igazán nagyot lehetne kaszírozni, ott nem sok változás fog történni. Itt nem a kis pár százezres fizetésekre gondolok, mert még a 2-300000Ft nem is valami nagy pénz az igazán nagy pénzekhez képest.

393. 4c1a787e8f (válaszként erre: 391. - 94786a70d9)
2010. nov. 26. 10:56

Szokunk...szokunk...

már az új gazdasági hullám és a peresztrojka óta

392. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Pitypang)
2010. nov. 26. 10:54

Melletted vagyunk!!


Nem hiszem, hogy rosszul tennéd, hogy gondolkozol. A gyerekeknek nem csak most van Rád szüksége, hanem 3-5-10 év múlva is lesz. Azonkívül örülj, hogy van hova visszamenned.


Nekem 1 éves kor alatt mentek, a pici fiam 7 hósan. Szerencsénk volt, mert olyan jó kapcsolat lett a gondinénivel, hogy most, hogy már nem járnak oda, így is járunk egymáshoz...

Akkor azt kellett tenni, és kész.. Így is is örülni kell a gyerekeknek... Ők csodálatosan alkalmazkodnak a családjukhoz...

2010. nov. 26. 10:51
Mellesleg ehhez már hozzá szokhatnánk, hogy az ország ahol élünk -halunk (éhen)- hintáztatja azokat, akik normálisan és tisztességesen dolgoznak, vagy dolgoztak éveken keresztül,attól veszik el a pénzt,aki még , vagy már magatehetetlen, a gyerekektől és a nyugdíjasoktól.
390. 94786a70d9 (válaszként erre: 44. - Pitypang)
2010. nov. 26. 10:40

Szegénykém!!!! Nagyon sajnállak, az én lányaim is egy évesek múltak és ha elképzelem azt, hogy már most a más idegen vigyázna rájuk,össze szorul a szívem. Nekem két évesen mennek, már

beírattam őket, mert muszáj. Nekünk duplán jár majd a gyes, mert ikrek, de ketten is vannak, így dupla költsék,tehát ott vagyunk,ahol a part szakad. Reméltem,hogy egy pár évig legalább jó lesz,ha vissza megyek dolgozni,de úgy látszik nem. Miért is.

389. 4c1a787e8f (válaszként erre: 388. - 6b08b99072)
2010. nov. 26. 10:26

Az egy dolog, hogy nem tartották be az ígéretüket.... Ettől még akkor is valami ilyesmit kéne csinálni, és betartani. Országosan, és mindenhol...

Persze teljesen igazságos rendszer nincs.


Hát igen, itt ma mozdulni is nehéz, meg maradni is...

388. 6b08b99072 (válaszként erre: 385. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 09:30

Én anno azért kezdtem el költségesen, mert azt mondták, hogy teljesítménytől függően lehetőség lesz az államira való átvételre.

Na már most, 4 éven keresztül 4.7 volt az átlagom, és bár láttuk/tudtuk, hogy kik azok, akiknek mégsem jött be a képzés, mert mást képzeltek róla otthagyták az államis helyeket, mégsem vettek át senkit a 4 év alatt, nincs hely indokkal.

Kérdem én, akkor mi az igazságos?

4évig tanultam, jó, eredménye van, mert lett egy diplomám, amire itt a környéken állatira nincs igény, de a gyerekkel nem tudok csak úgy nekiindulni a nagyvilágnak, hogy máshol majd kapok munkát.

pláne úgy, hogy havi alig 40ből élünk meg ketten.

387. 6b08b99072 (válaszként erre: 196. - Hte23)
2010. nov. 26. 09:24

Elvileg bölcsibe csak úgy veszik fel a gyereket, ha a szülő igazolja, hogy van munkahelye. És nem elég egyiküknek, mindkettőjüknek (ha jó esetben közösen nevelik) kell, hogy munkájuk legyen, máskülönben elutasítják a bölcsiben.

Na meg oda és az oviba is mekkora a várólista?

Ismerek olyat, aki megszületett a gyerek, egyből feliratkozott az ovira, hogy mire 2éves lesz meglegyen a helye.

Ez mennyire igazságos?

Igenis több bölcsit/ovit kellene létesíteni, hogy az embernek egyáltalán kedve legyen gyereket vállalni, mert valamennyire látszódjon az első 10éves terv megvalósítása is, hogy igenis lesz helye annak a gyereknek, vissza tudok majd menni dolgozni, nem próbálják meg az utolsó fillért is kihúzni a zsebünkből.

386. 4c1a787e8f (válaszként erre: 384. - Csodapók)
2010. nov. 26. 08:30

No igen!

A részmunkaidő is egy áthidalás lenne... nekem legalábbis. De nem hiszem, hogy találok ilyen helyet.

Építész vagyok, és az olyan, hogy ha van munka, akkor minden élő lélek 24órázik, ha meg nincs, akkor meg nem...

Azért hátha majd egy kis rajzolgatás lesz...

Aztán idővel majd alakul...


No megyek, mert a gyerekek megölik egymást, én meg itt fórumozgatok, és a mai terv, tojásosnokedli se fog teljesülni... A tervmódsítás meg költséges lenne... a pizza drágább..


Üdv

385. 4c1a787e8f (válaszként erre: 271. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 08:25

Zsancika!


A tandíj ellen én azért ágálnék, mert akkor csak az tanulhatna, aki lóvés, és nem az, aki 12 éven keresztül előtte normálisan tanult.

Én a következőt csinálnám:


Ma a nagyobb szakokra 2-300 embert vesznek fel. Iszonyatos sok.


No: Az első ötvenet felvenném államilag finanszírozottra. Aztán felvennék még 50-t kedvezményesre, a maradékot meg keményen fizetősre, de azért nekik is teljesíteni kell ugye azt a minimum pontot.


Aztán: Minden félévben a teljesítmény alapján cserélődjenek a helyek. Így ösztönzés is lenne, és nem lehet azt mondani, hogy azért, mert valaki csak a felvételit szúrta el, örök életében fizetni kell. Viszont aki tényleg jó, és jól is tanul, attól ne sajnáld az adóforintodat, mert jó esetben vissza fogja adóban fizetni, ha nem megy éppen külföldre...


Azt meg sajnálom, hogy nem tudtál tanulni, és nem tudom, hogy hogy élsz, csak mondom, hogy apósom még halála előtt 60 évesen csinált egy diplomát... Aztán anyósom is. Szóval minden lehet...

Egyébként meg nem a diploma csinált minket...


Sok örömet!

384. csodapók (válaszként erre: 383. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 08:18

Szia!

A munkával kapcsolatos mondataidat teljesen jogosnak tartom! És bizony hiányzik a részmunkaidős foglalkoztatás lehetősége is. A hagyományos értelemben vett távmunkáról /nem átverős/ már ne is beszéljünk.

Én is szép napot kívánok Neked!

383. 4c1a787e8f (válaszként erre: 192. - Csodapók)
2010. nov. 26. 08:09

Kedves Csodapók!


Ha megnézed a többi hsz.-emet, nem szoktam ilyen stílusban írkálni. Ezennel tőled is elnézést kérek.


Ez a fórum viszont pont arról szólt, hogy a mostani gyerekezők egyik kis segítségét elvették, illetve elvették, meg visszaadták, meg stb...

Te is tudod. Szóval ami egy éve még járt, most már az se...


Pont bettikével írkáltuk itt azt, hogy persze, ne legyen, hiszen ne az államtó várjuk a dolgokat, de akkor azért valamit a bérekkel kéne csinálni...

Mert az, hogy egy autószerelő, - oklkeveles mérnök (mellesleg munkamániás) házaspárnak anyagi gondjai legyenek, az tőlünk nyugatabbra még mindig majdhogynem elképzelhetetlen....


Ez eddig egy kis áthidaló segítség volt... Már ameddig volt... pont az itteni tényleges anyagi helyzetek miatt...


Szép napot!

382. fókamama (válaszként erre: 381. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 23:23
Ezzel mit akarsz bizonyítani?Minden épeszű ember tudja,hogy Magyarországon szabad rablás van.Legálisan lopnak meg bennünket!
2010. nov. 25. 23:03

Kedves BettiLetti, ha még netalán erre jársz, találtam Neked egy gyönygyszemet, mert Te jössz mindíg az adó és szolgáltatás összefüggéssel.

Nem én mondtam, szakember, neki talán elhiszed:


"A befizetett adó után semmilyen ellentételezés nem jár, vagyis a teljesített kötelezettség és az abból finanszírozott közjavakhoz való hozzájutás között nincs kapcsolat" - mondta az adó és járulék közötti különbségről Vadász Iván, az Adótanácsadók Egyesületének alelnöke.

380. lola81 (válaszként erre: 69. - F65231edcb)
2010. nov. 25. 22:59

Ezt annyira birom... Neked gondolom van fizetett szabadságod, egyáltalán szabadságod, betegállományod, szabad hétvégéd.

Na ez az ami a minimálbérre bejelentett dolgozóknak általában nincs!

Nem akarom védeni őket, de ez általában nem saját választás, hanem sok esetben csak ilyen feltétellel jutnak egyáltalán munkához!


Diplomád van? Szuper. Nekem is van. És akkor?

379. harivera (válaszként erre: 378. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 22:09
pontosan!!! ezért nem panaszkodok!! mert az enyémek egészségesek és ez a legfőbb
378. zsanci79 (válaszként erre: 371. - Harivera)
2010. nov. 25. 22:07

Hát én az első részt láttam, végig bőgtem...A rákos kisfiú volt benne. Én úgy vettem ki a következő rész elejéből, hogy a kisfiú meghalt, mert egy kisfiút kiírtak, hogy meghalt. Gondolom Ő volt. Szörnyű.

És itt jön az amit én mindíg mondok, lesz@rhatod hogy mennyi pénzed van, az egészség a legnagyobb kincs. Sajnos tapasztaltból tudom, én is elveszítettem a testvérem rákban

377. Kis Cidri (válaszként erre: 358. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 22:06
Te meg tudod venni minden nap a kenyeret és még rá a szalámit is, de a kevesebb keresetűek meg már nem minden nap csak kenyeret. Ez meg a másik igazság, és ezt is figyelembe kell venni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook