Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vettem a vaterán egy babakocsit és nem olyan mint ahogy fényképezték leírták! fórum

Vettem a vaterán egy babakocsit és nem olyan mint ahogy fényképezték leírták! (beszélgetős fórum)


24. bring12 (válaszként erre: 23. - Ce24db56a5)
2013. júl. 23. 21:26

Akkor neked nem volt ilyen szerencséd:(

Én is azért probáltam várni a telefonálással mert ki tudja miért nem tud válaszolni az e- mailre.a telefonban szépen kezdtem vele , de miutàn megkérdezte, hogy lehetek ennyire hülye, hogy a neten veszek babakocsit azt mondtam feljelentem. Úgy látszik megijedt.:)

23. ce24db56a5 (válaszként erre: 22. - Bring12)
2013. júl. 23. 13:50

Nem biztos, hogy csoda...én mindig számolok azzal, hogy valami alapos oka is lehet, hogy így esett az eset. Volt amikor betegség miatt nem küldte a kifizetett búvárszemüveget én meg mentem Spanyolországba tavaly a tenger alá egy "dekatlonos" sz@rral.


DE a legdurvább, mikor 1 forintom nem volt, az akkori csajomat épp aznap költöztettem a fővárosból és indultam volna reggel a pénzemért a néhai kollégámhoz. Hívom, nem veszi fel - nosza küldözgettem az esemeseket, hogy mit tegyen és hova...

Megint hívom, felesége veszi fel és mondja: Bocs, de a férjemet most vitte el a mentőhelikopter mert egy autós nekihajtott a házuk előtt úgy 110-zel...

2013. júl. 23. 13:37
Vannak még csodák! Tegnap telefonon elèrtem nem az első próbálkozásra- és visszautalt az árból amennyit megbeszéltünk:)
21. bring12 (válaszként erre: 20. - Ce24db56a5)
2013. júl. 22. 13:33
Köszi!!!
20. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Bring12)
2013. júl. 21. 19:30

Ez a hazai polgárjog szerint a HIBÁS TELJESÍTÉS ls nem kell bevenni az ostoba prosztó magyarázatot, hogy "távollévő felek közt létrejött szerződés"...szoktak erre hivatkozni ugye.


Francot. Ha az áru kelendősége érdekében annak lényeges tulajdonságait más színben tüntette fel, elhallgatta, stb... - nem nyálazom még az új bétékát - akkor belefér egy szabsértés vagy vétségi eljárás is.


Nem kell beijedni, csapj oda markánsan - most olvasgattam egy kis csipetcsapat kihallgatási jegyzőkönyveit és hasonló ügyben állt össze 27 rendbeli balhéból egy szabvesztés felfüggesztve+búránként 150 ezer forint pénzmellékbüntetés.


Egy fmh-t megér vagy egy korrekt levelet plusz jelzés az allegruop.hu Kft, mint tartalomszolgáltatónak.

2013. júl. 21. 09:17

Szia!

Én tavaj egy fényképezővel jártam így :( Kérte az eladó postázzm vissza mert nem hiszi. Visszaküldtem de az eladó korrekt volt megkérdezte küldjön e egy másikat vagy a pénzt utalja vissza a postaköltségem nélkül :( Hát a pénzt választottam de azóta sem vettem semmit vaterán.

Javasolni tudom az eby.com vagy .de és a PayPal online fizetési modot mert akkor visszakapod a pénzed ha nem korrekt az eladó.

18. klarika5 (válaszként erre: 16. - Tücsimücsi)
2013. júl. 21. 07:45

Ez jó ötlet volna, de a vatera szabálya szerint csak akkor kapod meg az eladó elérhetőségét, ha leütötted, tehát megvetted a terméket.

Nem tudom, van-e olyan oldal, ahol nem ilyen szigorúak, de valóban jó lenne helyben megszemlélni, kipróbálni. Azért van olyan eladó, aki beleegyezik, hogy eláll az üzlettől, ha nem felel meg, de akkor illik kártalanítani annyival, amit ő a vatera felé befizet a "sikeresnek" nyilvánított üzlet után.Nagyobb értéknél én ezt előre tisztázom az eladóval.

2013. júl. 21. 07:44

Én eladó voltam jó sokáig, babaágyneműket gyártottam és eladtam. Ha a vevő jelzett hogy valami nem tetszik, soha nem kértem hogy szállíttassa vissza, hanem küldtem egy másikat. Erre építve én is vásároltam:-) egy téli bélelt felnőtt nadrágot, hát nem kell mondjam, hogy házilag meg lett gányolva itt ott, ugyan az volt a hossza amit leírt, de deréktól, és kb az ülepe fele volt a nadrágnak, ha helyére húztam, alul hiányzott 15 cm.

Amikor szóltam neki, azt mondta, ő egy tökéletes darabot küldött, értékelésnél írtam a csalódásomről, az ő válasza erre, szte a vásárló nem erről az adásvételről ír, biztos két ruhadarabot is vett, más más eladótól, és most tévedésből írtam hozzá a rossz értékelést:-)

lehidaltam, soha többet nem vásárolok ott, annak ellenére, hogy nekem viszont több mint 2000 eladásom volt:-)(ebből 1 nega)

2013. júl. 21. 07:36

Ez gáz, ezért nem veszek én ilyen dolgokat neten, még ruhát sem, legfeljebb csak könyvet.

Esetleg neten megpróbálnék a városomban keresgélni, aztán a szemrevételezés után eldöntöm kell -e.


Telefonon egyáltalán nem tudod elérni?

2013. júl. 21. 07:32

Minden az eladó korrektségétől függ. Nézd meg az értékelését! Ha jócskán elmarad a 100%-tól, sok a negatívja, akkor dörzsölt róka, tudja, hogy mivel bástyázza magát körbe.

Mondhatja, nem újként hirdettem, postán sérült, stb.

Ha visszaküldöd, a postaköltség is ráfizetés.

Esetleg kérheted, hogy téritsen vissza a vételárból, ha elismeri, hogy irreálisan magas árat fizettél a termék állapotához képest. Ha olcsó volt, akkor jelzi, hogy a hibáit ő is elismerte.

Ha megtartanád, kivinnéd benne a gyermekedet az utcára, akkor nem lehet olyan snassz. Drágák a babakocsik, s ha olcsón jutottál hozzá, akkor ne bosszankodj!

14. bc257fd221 (válaszként erre: 12. - Bowie)
2013. júl. 21. 06:45

Ezt megelőzően érdemes egy utolsó felszólítást küldeni az eladónak a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@allegrogroup.hu címre is, jelezve ezt a címzettnek is.


Ebben a határozott hangvételű utolsó felszólításban jelöljön meg egy végső határidőt az adásvétel megnyugtató rendezésére. Helyezze kilátásba, hogy amennyiben partnere a megadott határidőn belül nem teljesíti kötelezettségét, Ön a rendőrséget bevonva fog további lépéseket tenni.


Az eddigi tapasztalataink alapján az ilyen felszólító levél hatására az eladó rövid időn belül jelentkezik és megnyugtatóan rendezi az adásvételt.



Én speciel ezt a választ kaptam a vaterától....

2013. júl. 21. 06:43
tisztara, mint egy vakrandi :)
12. bowie
2013. júl. 21. 06:23
Ne csak egyszer írj neki....minden nap...és hívd is telefonon naponta. A leveleket őrízd meg, hogy esetlegesen a vaterának meg tudd küldeni. Mikor írsz neki, kérj kézbesítési jelentést, lehet a te címedre nem fogja engedni, de csinálj másik címet és arról is írj, meg a sajátodról is. Ne hagyd annyiban, mert ha belenyugszol, hogy nem ír, akkor őt nem fogja érdekelni egy semleges vagy egy negatív. Örül, hogy megszabadult a kocsitól. Kérd vissza az árát, utalja vissza az összeget, te meg küldd vissza a kocsit. Az a saját költséged lesz, de én már csak azért sem kérném..
2013. júl. 21. 00:32

Na jártam így én is.2 nap után kisett a kocsi kereke nem lehetett fékezni.Hiába próbáltam elérni az eladót nem lehetett.Aztán nem kerestem többet inkább megjavítottuk a kocsit.Most már sokkal alaposabb vagyok bármilyen vaterás vásárlással.

Remélem sikerül elérned és tudjátok rendezni az ügyet.

2013. júl. 20. 23:32

Gaaaaz! Gondolom, mar kifizetted. En valszeg mennek es visszavinnem es visszakernem a penzt,mert ez nem korrekt!

A vatera fele mindenkeppen jelezd. Milyen ertekelsei voltak eddig?

2013. júl. 20. 22:44
Azért szerintem is megtévesztés ha nem akkor van fényképezve mikor eladja. A képen semmi hiba nem látszódik rajta pedig ha nem is pont a szakadást fényképezi akkor is látszódna:( még az a szerencse hogy leütés előtt konkrétan rá is kérdeztem nem csak a leírtakra hagyatkoztam.
2013. júl. 20. 22:39
Nem személyesen hanem postán kaptam meg.
7. P.Petra (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 20. 22:35
Igaz-igaz! De ezek szerint nem személyesen történt az átvétel?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - P.Petra)
2013. júl. 20. 22:33
Ez nem egészen így van, mert azért ez megtévesztés, ha téves információt szolgáltat, és a Vatera szabályzatában van erre jogi szabályozás.
2013. júl. 20. 22:30
"Pénztártól való távozás után, reklamációt nem fogadunk el."
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Bring12)
2013. júl. 20. 22:29

Még válaszolhat, hétvége volt, nem biztos, hogy internet közelben volt. Nyaralási szezon is van.


Egyébként, ha nem vergődsz vele zöld ágra, jelezd a Vatera felé, olvasd át a szerződést, ha jól emlékszem van valamennyi idő adva,hogy minőségi kifogás miatt elállj a vételi szándékodtól.

2013. júl. 20. 22:20
Amúgy megtartanám a kocsit de nem adtam volna ennyit érte. Az általa feltett képet kinagyítottam és nincs ott a szakadás azon a képen.régebben lehetett fényképezte.
2013. júl. 20. 22:18

Sziasztok!

A kocsit szép állspotúnak tűntették fel rákérdeztem van - e hibája azt írta szerinte szèp kocsi. De ki van szakadva az ülése hiányzik róla patent és nem lehet lefékezni. Már írtam egy emailt, hogy ezeket a hibákat fényképezni szokták és hogy írja meg hogy lehet lefékezni a kocsit, de 2 nap alatt nem válaszolt. Mit tehetnék?

2013. júl. 20. 22:15
Vettem a vaterán egy babakocsit és nem olyan mint ahogy fényképezték leírták!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook