Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új Raf Pol King babakocsi tapasztalatok, kinek hogyan vált be... fórum

Új Raf Pol King babakocsi tapasztalatok, kinek hogyan vált be... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. agi2202
2013. márc. 24. 10:03
Sziasztok én is ezzen a két babakocsin vacilálok engem az érdekelne,hogy a bolygosítható kerék mennyire birja a terepet?
103. dexiii
2012. júl. 19. 11:44
Én itt vettem: [link]
102. dexiii
2012. júl. 19. 11:40

Sziasztok,

véletlen találtam rá erre a fórumra, gondoltam leírom a tapasztalataim...:D

Nekem Raf Pol King babakocsim van, lassan egy hónapja használjuk a poronttyal:D nekem is a színek, az ára (...) és nem mellesleg a 2 év gari volt a döntő érv. Ami nagyon fontos, hogy aki szintén ezt választja, mindenképp szánjon plusz pénzt a bolygósítható kerekekre. (ahol én vettem, ott asszem plusz 5 ezer lett volna...) Én anno nem kértem, már nagyon bánom, mert elég nehezen irányítható a kocsi ezekkel a fix kerekkel.

A másik dolog, hogy nekem egy kicsit nehéz a kocsi maga... Ugyan csak néhány lépcsőn kell felemelnem, de van súlya rendesen, pedig a gyerek még csak 4,5 kg...

Ezeket leszámítva nagyon meg vagyok vele elégedve, és bátran merem ajánlani bárkinek.

Jah, nekünk volt autós hordozónk, így elég volt a 2 funkciós kocsi... Próbaképp rátettem a kocsira a hordozót és nagyon fixen megül rajta... (mindenféle rögzítés nélkül)

101. 2cb29de033 (válaszként erre: 100. - TarnaiNori)
2011. júl. 5. 08:08
Jöhet egy újabb összehasonlítás. :) Nekem most sajna nincs rá időm, de szívesen várom a tiédet. :)
100. TarnaiNori (válaszként erre: 97. - 2cb29de033)
2011. júl. 5. 00:16

ha a Kunerttel hasonlítjuk, és ha nem szempont a felfújható kerék, akkor mindenképpen a RAF-POL nyert


de ha akarjátok, szívesen összehasonlítom más kocsikkal is, úgyis lassan nekünk is döntenünk kellene, hogy most akkor tényleg RAF-POL-t vegyünk, vagy érdemes még keresgélni


igazából nem tudom milyen kocsi lenne versenyben a raf-pollal ilyen árban és felszereltésggel, de ha van ötletetek, szívesen veszem és akkor készítek egy újabb csinos kis összehasonlítást :)

99. 2cb29de033 (válaszként erre: 96. - Ennész)
2011. júl. 4. 20:45
:)))))))
98. 2cb29de033 (válaszként erre: 95. - TarnaiNori)
2011. júl. 4. 20:44

Ezt mondjuk nem is tudtam. :S Én egyszerűen megoldom ezt a problémát, az adaptert az autóban hagyom. :D


Szerintem tökéletes babakocsi nincs. :)

97. 2cb29de033 (válaszként erre: 94. - TarnaiNori)
2011. júl. 4. 20:43
Szóval akkor a Raf Pol nyert? :)
96. Ennész (válaszként erre: 92. - TarnaiNori)
2011. júl. 4. 18:46

Kedves TarnaiNori!


Mint már majd' egy éve Raf-Pol Fenix kocsi tulajdonos anyuka feltételezhető, hogy nem én néztem ki a Sivert, ugyanis arra nincs szükségem, a Fenix-szel maximálisan elégedett vagyok! :) Ahogy az szintén olvasható korábbi hozzászólásaimban, más hívta fel rá figyelmünket itt a fórumon. Mindössze elképedésemet fejeztem ki az irányba, hogy mennyire hasonló a két típus.

További jó tanakodást, majd szerencsés vásárlást Mindenkinek! :)

Még annyi, hogy bár nem tudom más kocsiknál ezt hogyan oldották meg, a Fenixnel szerintem természetes a plusz "alkatrész" a hordozóhoz. Ugyanis a mózes és a sportrész sokkal hosszabb és szélesebb is a hordozónál, nem egy, hanem két ponton csatlakozik a vázhoz, ami elvárható, márcsak biztonság szempontjából is egy babakocsi esetében. A kis sínek felpattintása pedig gyerekjáték, ahogy tárolásának megoldása is véleményem szerint...

2011. júl. 4. 18:23

Ja és még egy fontos dolog eszembe jutott a RAF-POL-lal kapcsolatban, ami viszont nem tetszett.


A hordozót nem lehet csak úgy pikk-pakk rátenni a vázra, hanem előbb fel kell pattintani a váz 2 oldalára egy 10-10 centis műanyag adaptert és csak ezután lehet a hordozót rátenni.


Egyrészt macerás kicsit a dolog, másrészt mi van, ha otthon felejtem az adaptereket, vagy ami még rosszabb ha elvesztem, elkeverem, nem találom, a gyerek elkeveri, stb. stb.


Nem tudom ez más babakocsiknál hogyan működik, de ez a RAF-POL-nál nekem nagyon nem tetszett.


Tökéletes babakocsit direkt nem gyártanak? :)

94. TarnaiNori (válaszként erre: 93. - 2cb29de033)
2011. júl. 4. 14:03

@Gabriel80:

1. Igen, a 2 év azért 2 év. Általában 1 év a kötelező.


2. A kép alapján ne ítélj, nem mindegy milyen távolságról lett fotózva a 2 babakocsi... A számok viszont nem hazudnak :)


A kerékátmérő szerintem csak azért nagyobb a Kunertnél, mert annak gumis kerekei vannak, és ugye a guminak is van egy magassága, szerintem csak ezért lett nagyobb az átmérője.


Amúgy a Kunertnek egy írországi leírásban olvastam, hogy ott 2 fajta kerékkel is rendelhető, vagyis a Kunert is rendelhető nem gumis verzióban, és akkor felteszem a kerékátmérő is ugyanakkora lenne, mint a RAF-POL kerekei.


Ja, és írországban átszámítva 85e Ft körül van...



3. hát most hogy felfújható, vagy habosított, az melyik és miért jobb, ebben nem tudok nyilatkozni. segítség? :)


Hogy melyik a jobb? A gumis vagy a habosított műanyag? Nekem a gumis szimpatikusabb és szerintem csendesebb is, de mivel lusta vagyok (pumpálás) és félek a meghibásodástól (kilyukadás), ezért mi műanyag kerekűt fogunk venni.


4. Igen a nyitott méret nem számít, ezért sem zöldítettem be, összecsukott állapotban is csak a magsságuk között van különbség, ott viszont jelentős 12-cm-rel alacsonyabb a RAF-POL, ami azért nem csekély


5. Bár minimális a különbség, az a pár ezer Ft is számít, l.: megspórolod a postaköltséget a babakocsi megrendelésekor (már ha van és már ha rendeled) :)


6. Igen, tudtommal a Kunerthez is ugyanazok a tartozékok vannak, mint a Raf-Polhoz.

93. 2cb29de033 (válaszként erre: 92. - TarnaiNori)
2011. júl. 4. 11:39

Na akkor a linkhez szólnék hozzá. :)

Nagyon szuperül linkeltél, és tényleg minden látszik, ahogy kell. :)

1. a garancia egyértelműen a Raf Pol mellett szól. :)

2. olyan furi a kerék mérete... a képen olyan egyértelműnek látszana, hogy a raf pol-nak nagyobb... amúgy élőben hatalmas a raf pol kereke, ha a kunerté nagyobb, hát akkor az már extra hatalmas. ez nem hinném, hogy előnye lenne a kunertnek, elég a raf pol méret is. :D

3. hát most hogy felfújható, vagy habosított, az melyik és miért jobb, ebben nem tudok nyilatkozni. segítség? :)

4. a méret nyitott állapotban nem hinném, hogy sokat számít, mármint az a pár cm különbség, zárt állapotban meg egyértelmű, hogy az a jobb, hogy minél kisebb. Tehát megint egy pont a raf pol javára.

5. és ha az árat nézzük, akkor is a raf pol javára írjuk a pontot. :)

6. ja és a mózes és sportrész: mózesnél raf pol a nyertes, sportrésznél nem hiszem, hogy az az egy cm számít. :)


Amúgy a tartozékok ugyanúgy járnak Kunerthez is, mint Raf pol-hoz?

2011. júl. 4. 08:28

@Ennész: jobban utánanéztem, és az áltlad kinézett Kunert Silverre csak 1 év a garancia, más típusú Kunert babakocsit hirdettek 2 év garival, de lehet hogy ott is csak elírták az évek számát :)


Amúgy, hogy jobban átlássuk a Raf-Pol és a Kunert közötti különbségeket és hasonlóságokat feltöltöttem az adatlapomra 1 képet, egymás mellé téve a Raf-Pol és a Kunert kocsit + alá írva az adataikat, amit neten találtam. Zöld színnel kiemeltem, hogy melyik paraméter a jobb.


Belinkelem ide is, hátha engedik :)


[link]

91. TarnaiNori (válaszként erre: 87. - Ennész)
2011. júl. 4. 07:56

@Ennész: nem mondtam, hogy a Kunerthez nincs garancia, de most a kedvedért utánanéztem neten. És bár hivatalos infót nem találtam, de a vaterán hirdet valaki más típusú Kunert babakocsit, és arra is 2 év garanciát ír, úgyhogy ezek szerint a RAF-POL-ra és a Kunertre is 2 év a gari.


Szerintem ezek után teljesen mindegy melyiket veszi meg az ember, de esküszöm egymás mellé teszem a 2 babakocsi képét, alá meg az adatait, és feltöltöm ide a képet, legalább én is átlátnám a különbséget

90. 2cb29de033 (válaszként erre: 89. - Rio07)
2011. jún. 28. 13:53
Kérdezd meg, hogy a king nincs e bolygósított kerékkel... ;)
89. rio07 (válaszként erre: 88. - Ennész)
2011. jún. 28. 11:51
Mostmár felcsigáztatok ezzel a fenixel.. :) én is szemrevételezni fogom, mert akármennyire is tettszik a king, tartok a fix keréktől, nem-e nagyon fogom szidni.. :) kicsit idegen. Még átgondolom. A king féléből van a smart változat amit a múltkor is említettem, csak nagyon kevés helyen láttam, és annak (ha jól hazudok :) ) felfújhatós-küllős kereke van. Ha rendelnék, abban a formájában rendelném.
88. Ennész (válaszként erre: 85. - Rio07)
2011. jún. 27. 16:26
Én is így voltam ezzel. Bár én csak egyet szemrevételeztem, a már említett Fenixet. Amint megláttam, vittük is... :) A bolygósíthatóság szerintem fontos dolog. A habosított kerék meg igaz, hogy merev, meg kopik egy idő után (bár a gumi is), viszont a Fenixnek állítható a rugózása is (egy egyszerű kis karral). A Kingnél a mózes nem sokat ér. Nem is értem mire lehet azt használni... Nem lehet felrakni a vázra, a kocsiban ugye tilos abban/úgy szállítani babát, ráadásul puha.
87. Ennész (válaszként erre: 82. - TarnaiNori)
2011. jún. 27. 14:26
Szerintem is egy típus a kettő. A Kunerthez nincs garancia?? Ez érdekes. Nem mellékes szempont. Melyik szín tetszik Neked? Hol rendeled meg?
86. 2cb29de033 (válaszként erre: 85. - Rio07)
2011. jún. 27. 11:13

Teljesen jogos. :) Én bátran belevágtam a rendelésbe, és most itt van. :D Drágámnak megmutattam képen, elmondtam, hogy milyen, és rendeltem is. :) De persze előtte néztem órákon, napokon keresztül, hogy milyen is lenne jó. :)

A king volt az első számú 'gyanúsított', de ugye ahhoz nincs külön hordozó, és ha már veszek hozzá, akkor árban ugyanott vagyok. Továbbá a king-nél nem tudod csak a vázat berakni a kocsiba, mert nem szétszerelhető... azt hiszem...

Ja és a fenixet akciósan vettem, tizenpár ezerrel olcsóbban. :)

85. rio07 (válaszként erre: 81. - 2cb29de033)
2011. jún. 27. 10:46
Ami a legjobb, hogy azt mondták, a mózese kifejezetten téli, valamivel melegebb, mint az átlag. De nem mertem megrendelni. Elég szkeptikus vagyok, nem 2 forint egyik sem, és lehetnek hibái, amit képen nem látok. Jártam már így, úgyhogy óvatos vagyok...:) Bármilyet is veszek, szeretném látni.
84. rio07 (válaszként erre: 82. - TarnaiNori)
2011. jún. 27. 10:41
Szia! A habosított kerékkel kapcsolatban annyit, hogy igazad van, de nem biztos hogy a felfújható sokkal jobb. Nem egy felől hallottam hogy a 3. sétánál kilyukadt a kereke, és elég macerás volt megcsináltatni. Ennek ellenére azért tettszenek a felfújható kerekűek..:)
83. 2cb29de033 (válaszként erre: 82. - TarnaiNori)
2011. jún. 27. 10:05

Szia. :)

Kotyogjál, azért van a fórum. :D

Amúgy igen a szelep tévesztett meg. :D

A kunertet meg a neten úgy láttam, hogy kisebb a kereke, persze nem néztem utána, csak kép alapján ítéltem. :)

2011. jún. 27. 09:01

Sziasztok!


Eddig csak olvastalak bennetek, de most bele is kotyogok, ha nem bánjátok :)


Először is: volt szerencsém élőben találkozni egy RAF-POL babakocsival.


@Gabriel80, azt írtad, hogy

"Szuperek a kerekek, jó nagyok, és felfújhatóak"


Úgy tudom a RAF-POL kerekei habosított műanyagok, nem gumiból vannak, ezért fel sem lehet őket fújni :) Igaz az abroncson van egy műanyag alibi szelep ami csak dizájnelem, funkciója nincs :) Szerinem az tévesztett meg téged is.


@Ennész: én is megnéztem a Kunertet a neten, szerintem a Kunert és a RAF-POL egymás klónjai, úgy is mondhatnám, hogy kétpetéjű ikertestvérek :)


@Gabriel80: "A kerekei azok kisebbek a Kunertnek az tény" állítással vitába szállnék, neten keresgélve ugyanis az jött ki, hogy


RAF-POL kerékmérete: csapágyazott tömör kerekek, első (23 cm) hátsó (27,5 cm)


KUNERT kerékmérete: - első kerekei 25 cm-esek bolygósíthatóak és fixálhatóak, hátsó kerekei 29 cm-esek


vagyis a KUNERT jóval nagyobb.


Ennek ellenére mi is RAF-POL-t vogunk valószínűleg venni, mér csak a 2 év garancia miatt is, amit adnak rá!


Nóri

2011. jún. 26. 21:43

Nem rossz a baby design sprint sem. :)

Árban is teljesen jó. :)

2011. jún. 26. 21:41
Megnézem, amit írtál.
79. 2cb29de033 (válaszként erre: 78. - Rio07)
2011. jún. 26. 21:41

Jogos, amit írsz. :) Tényleg én is egy dolog miatt választottam a fenix-et, vagyis kettő. :D

A legfőbb ok, hogy ha autózunk valahová, márpedig szoktunk nem keveset, akkor nem kell az egész babakocsit a csomagtartóba tuszkolni, csak elég a hordozót. :)

A másik ok meg a kerekei nagyok, és ez tetszik. :)

78. rio07 (válaszként erre: 77. - 2cb29de033)
2011. jún. 26. 21:37
Igen, igazad van, de mi kaptunk hordozót, ezért gondolkozom csak 2 funkciósban. Tudod melyik tettszik még? A baby design sprint. A sport része is állati. De a raf-pol tágas, igazi téli, és gyönyörű színei vannak. Gondoltam nem vennék túl drágát, ha kisebb kocsira lesz szükség nyáron, kapok 12-15000 ft.-ért max. Változatosság is, és mégsem költöttem 70-80000 forintot. (Persze ezzel nem szólok le senkit, aki ennyit áldoz rá.)
77. 2cb29de033 (válaszként erre: 76. - Rio07)
2011. jún. 26. 21:22
Szerintem a fenix-szel nem járnál rosszul. :) Már csak a kerekei miatt sem, mert hatalmasak, és az télen szerintem előny. :) Nyilván drágább, mint a kétfunkciós, de ha azt nézed, akkor a fenix-hez van autóshordozó is. :) A 2 in 1-ekhez nincs. A hordozó külön nem kis pénz, persze ez is annak éri meg, aki autózik is. :)
76. rio07 (válaszként erre: 75. - 2cb29de033)
2011. jún. 26. 20:45
Úgy tudom nincs. Több babakocsi is tettszik, többfunkciósokat is nézegettem, de mivel októberi babám lesz nagy téli kocsi mellett döntöttem. Babakocsiból már doktorálhatnék, annyit megnéztem, ebből nem láttam bolygós változatot.
75. 2cb29de033 (válaszként erre: 74. - Rio07)
2011. jún. 26. 18:42

Szerintem nem nehéz megszokni. Nyilván egy bolygós után kell idő, de megszokható. :)

Amúgy a Kingnek, meg a Smartnak egyáltalán nincs bolygósított változata?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook