Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyeztetett terhesként bölcsibe fórum

Veszélyeztetett terhesként bölcsibe (beszélgetős fórum)


2011. júl. 21. 11:47

Szerintem vágjál bele..

Ha mégse úgy sül el, akkor se akadj ki, az ovi más lesz.

Mi imádtuk a bölcsit. Az volt a titka, hogy nagyon határozott voltam a "célt" illetően, és fel sem merült bennem, hogy másként kéne tennem, amikor a bölcsit választottam. Így nekem is könnyű volt, és a gyerekekkel se volt sose baj.


Most nem vagyok ilyen helyzetben, és bizony biztos jobban megviselne, ha a mostani babót így hirtelen vinni kéne.


Szóval magad dönts, azán cselekedj!

Ez rosszul hangzó duma, de ha kevés a segítséged, át kell vegyed a kormányzást...

Én is így vagyok ezzel. Nem várom meg, amíg összeesek, mert nincs aki helyettesítsen, az élet hosszútávú verseny, és nincs szükség hősi halottakra..

13. benvik
2011. júl. 21. 10:00
Ja és sikerülni fog a lombik!!!!!
12. benvik (válaszként erre: 11. - Csiga1170)
2011. júl. 21. 09:59
Szerintem nem kell szakorvosihoz szívhang. Nálunk még legalábbis nem volt, amikor táppénzre vettek, mert véreztem:-(((( De amúgy ha a bölcsi normális, akkor elég a lombikról a papír. Mindenesetre bármi is lesz a helyzet, kezd el immunerősíteni. Ártani nem fog.
11. csiga1170 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2011. júl. 21. 07:47

nem tudom nagyon tanácstalan vagyok

ha nem sikerül a lombik, és megyek dolgozni akkor még van szabim a beszoktatásra

ha sikerül, gondolom ahhoz hogy kapjak szakorvosi véleményt legalább szívhang kell, hogy legyen és utána kezdhetem beszoktatni

Mondtak olyat a bölcsiben, hogy adnak 1 hónap türelmi időt, amíg papír nélkül vihetem. Csak van még egy olyan lehetőség is, hogy se baba se munka, akkor meg ki kellene venni a bölcsiből és lehet az se lenne jó, vagy ki tudja.

A lombikot elvileg szeptember 10 körül kezdem, tehát pozitív tesztem leghamarabb október 10 körül lesz

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Csiga1170)
2011. júl. 21. 07:39

Tapasztalatom szerint a legbacisabb időszak a tavasz, szóval február-áprilisig. Addig inkább csak megfázások...

Viszont, ha megy, immunerősítő fog neki kelleni...


Beszoktatással mi lenne a helyzet?

2011. júl. 21. 07:34
hát mire megszületne a baba(és meg is születik remélem:) június lesz és utána így is úgy is szeptemberben megy a kisfiam oviba, tehát akkor mindenképpen lesznek már bacik. Inkább tényleg ez a terhesség eleje..csak hát elég patt helyzet, ahogy most így belegondoltam, mert pont az elején lenne szükségem a pihenésre és pont akkor ártanak legjobban a bacik is:((
2011. júl. 21. 07:25
Az előzőt nem csak Neked szántam csiga, csak így sikerült a kattintás...
7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Csiga1170)
2011. júl. 21. 07:23

Nem butaság a bölcsi.


Nekem volt olyan élményem, hogy a gyerek eliramodott a motorral, én már nem tudtam utána szaladni, szerencse, hogy ott volt apám, de így is a nagy út túloldalán, kb. 800m-re talált rá. Sajna a középső gyerekem kicsit problémás... Nem volt mellette semmi terhesnek lenni...


A pici babának semmi baja nem lesz a baciktól. Ezért én sose vettem ki gyereket a közösségből. Volt, hogy elkaptak ezt-azt, de simán meggyógyultak, amire viszont nagyobbak lettek, sokkal erősebbek voltak. Azért leprát nem szoktak elkapni... Az első gyerek volt egyértelműen a legtöbbet beteg nálunk, amikor közösségbe került. A többi már elő volt bacizva...


Ha meg szopik, amúgy is csomó dolgot nem kap el. Nekem kétszer volt hasmenős, lázas, influenzás vírusom, meg több megfázásom, és nem kapta el a szoptatós baba. A nagyoktól se. Ami esetleg sűrűbben volt, az a felsőlégúti nyűgök, meg egyszer bronchitis, de az is 2 nap alatt helyrejött...


Annyit megtettem, hogy ha tudottan valami komolyabb járvány volt, akkor nem vittem be őket...


A terhességnél lehet ez az anyára nézve érdekes, főleg az első 12-14 hétben, és főleg, ha amúgy is kell vigyázni.


Meg egyébként a legjobban a lelki állapot számít, még a bacik ellen is...


Úgyhogy a régi jó tanács: azt csinál mindeki, amit akar, ha rám hallgat...DDD



A lombikhoz meg kitartást, nem semmi, amit végignyomtok!

6. csiga1170 (válaszként erre: 5. - Benvik)
2011. júl. 20. 15:54
Köszönöm! Sajnos januárban sikerült a lombik, de elhalt a baba, így tudom én is mennyire nehéz kisgyerket szórakoztatni ellátni, miközben pihenni kell.A háztartásban az a baj, hogy nem igazán tud segíteni senki, ráadásul apa is sokat dolgozik. Ezért gondoltam ara, hogy ha délelőtt bölcsibe lenne, akkor ott okosodna, levegőzne, én addig szépen lassan megcsinálnám, amit muszáj és még délután együtt lehetnénk.
5. benvik (válaszként erre: 4. - Csiga1170)
2011. júl. 20. 15:17
Engem is a bacik tartottak vissza. Nem is a terhesség alatt, hanem utána nem hiányoznak az újszülöttnek sem. Bár itt bölcsi sincsen, de nem is gondoltam rá. Egyszerűen az ágyam mellé pakoltam az összes játékot, ott játszottunk, amikor Apa hazajött, ő vitte ki a levegőre. Ebédet hozattam, takarítani nagyik segítettek. Pelenkázni az ágyunkon pelenkáztam, így soha nem kellett megemelnem. Kell a gyerek lekötéséhez nem kis kreativítás, de szuperül működött. Rengeteg mesekönyvet olvastunk, rajztáblán fekve is lehet rajzolni stb. Sok sikert a lombikhoz!!!!!!
2011. júl. 20. 15:08
hát igaz, a bacikra nem is gondoltam, az is könnyen véget vethet a terhességnek. Még nem vagyok terhes egyébként, szeptemberben megyek lombikra. Beírattam már a gyereket a bölcsibe, mert ha nem sikerül a baba és visszamegyek dolgozni, akkor lesz munkáltatói. Én a lombikkal tuti veszélyeztetett leszek és ezért gondolkodtam ezen.
2011. júl. 20. 15:02

A bölcsődei felvétel iránti kérelemnek alapvetően három indoka lehet. Ha a szülő dolgozik, ha nappali tagozatos hallgató, és az egyéb... No, az egyéb szokott lenni a betegség, a szociális helyzet, nagyon nagy család, stb... Én egyetemistaként vittem anno a gyereket, 2 hét alatt fölvették.


Volt ott ismerősöm, akinek ikrei voltak, és két évesen az anyukának valamilyen gerincbetegsége miatt fölfették őket. Ehhez kellett szakorvosi igazolás, kérelem, stb...

Ha van ott helyben normális gyermekvédelem, vagy védőnő, vagy ilyesmi szakember, vele is érdemes beszélni, hátha meg tud támogatni valahogy...


Ugyanakkor meg a bacikkal vigyázz. 23 éves koromig soha semmi bajom sem volt, amikor fölvették a lányt a bölcsibe, elég cifra vírusokat kaptam el. Azóta is évente 2-3x beteg vagyok...


Persze nem kell túlparázni se, mert egyébként szerettük a bölcsit, és a bacikat is megszokják...

2011. júl. 20. 14:48

Szia!

Én még nem hallottam ilyenről, szerintem adott bölcsivezetőn múlik. Én is veszélyeztetett voltam, hát nem volt egyszerű kettesben az akkor 2 éves lányommal.

2011. júl. 20. 14:38
Járt e már valaki úgy, hogy veszélyeztetett terhes és bevették a nagyobb gyerkőcöt a bölcsibe (munkáltatói nélkül) szakorvos véleménnyel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook