Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt fórum

Nyaralás veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. Jenett
2019. jan. 22. 08:43
Régi a kérdés, és a válaszok is. De amikor ilyet látok, hogy mi az a veszélyeztetett terhesség, és már mindenki kényes, stb. akkor ez nem úgy van ám … Amikor majdnem négy hónapos babám 2 hete halva volt bennem és az sem biztos, hogy a következőt ki tudom hordani, akkor jogosan küldenek VT-re. A terhességem alatt 3 hétig véreztem, ágyban feküdtem, kicsit kimentem a kertbe, kocsival a boltba, mégis baj lett. Nem mentem volna nyaralni az tuti. Van igen csúszópénzes veszélyeztetett terhes, vagy aki azért az, mert olyan a mnkaköre pl.: nehéz fizikai munka, sugárzásnak lenne kitéve, fertőzés veszélynek lenne kitéve … Ha nem voltál bárányhímlős, rubeolás és óvodai dajka vagy, ha folyamatosan emelgetned kellene nagyobb súlyokat, ha radiológián dolgozol, … rengeteg olyan dolog van, amiért Vt. lehet az ember. Amennyiben azért, mert olyan munkád van, hogy felmentenek végzése alól, de nincs semmi bajod, akkor mehetsz szerintem. De ha joggal, tehát bármikor elmehet a baba, nyitott a méhszáj, rosszul helyezkedik a lepény … akkor csak a lelke rajta annak, aki bevállalja, hogy kiruccangat, mert két város között egy kórház merre van? Ki tudja és láttam én már olyat, hogy 39. hétben a folyosón ült az épp egészséges kismama, várt az NST-re és leszakadt a lepény ülő helyében, azonnal felnyitották, mert hát helyben volt, és halott volt addigra a baba. Tehát ezzel lehet vagdalózni, hogy kényesek és csúszópénz, de sajnos nagyon sok a nehéz terhesség. Puszi mindenkinek és jó egészséget!
138. homokóra (válaszként erre: 137. - Homokóra)
2011. júl. 1. 18:11
bocsánat:32 éve..
137. homokóra (válaszként erre: 122. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 18:11
Hát ez nem érdem..mindenki dolgozik..én is 38 éve...
136. homokóra (válaszként erre: 133. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 18:08
Nos...akkor felhőtlen nyaralást Neked!
135. cef15f164f (válaszként erre: 122. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 18:08
Itt a törvény megszegéséről van szó. Ez olyan, hogy ha a társasjátékban az a szabály, hogy annyit lépsz, mint amennyit dobtál, akkor ha 6 helyett 7 mezőt mész előbbre, akkor csaltál. Ha meg lebuksz, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy egyébként becsületes vagy-e.
2011. júl. 1. 18:07
Ja...értem....ez nagyon összetett..:)
2011. júl. 1. 18:07

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Szerintem ne vitázzatok rajtam, én csak tudatlan lévén a segítségeteket szerettem volna kérni, amit meg is kaptam.

132. babszibobó (válaszként erre: 131. - Homokóra)
2011. júl. 1. 18:05
9. hozzászólásban írja!!!:-)
2011. júl. 1. 18:02
Akkor egyszerűbben fogalmazok..a fórum indítójára vagyok kíváncsi. Milyen panaszokkal van táppénzen?
130. babszibobó (válaszként erre: 129. - Homokóra)
2011. júl. 1. 18:00

Nem tesznek különbséget papíron az Egészségügyi és a Munkahelyi okok miatti VT között.(most a jogos és nem csúszópénzes variációkra gondolok :-))


De, ha valakit táppénzre vesznek VT-vel az Táppénz.


Engem az szomorít el igazából, amikor valaki egészségügyi okból van VT-n és végképp nem tartja be az erre vonatkozó orvosi utasításokat!(a jogi rész már csak egy plussz).

Utána meg ha baj van mindenki mást hibáztat :-(

(itt nem a fórum indítójára gondolok!!!!!)

129. homokóra (válaszként erre: 66. - Betta76)
2011. júl. 1. 17:49

"a terhesek jogosan vannak táppénzen"



Miért???????????? Önmaga a terhesség nem betegség.. Még mindig nem derült ki számomra, hogy mi tartozik a veszélyeztetett terhesség alá.

2011. júl. 1. 17:37

És itt a jogszabály:

A keresőképtelenség elbírálásáról a 102/1995 (VII.25.) kormányrendelet rendelkezik

2011. júl. 1. 17:34
2011. júl. 1. 17:21

Táppénz folyósítás megszüntetése

Ha a keresőképtelen személy a kezelőorvos utasításait nem tartja be, és ezáltal gyógyulását tudatosan, szándékosan késlelteti, vagy az elbíráló orvos által elrendelt orvosi vizsgálaton nem jelenik meg, és a mulasztásra elfogadható okot nem tud szolgáltatni, akkor a táppénz folyósítását meg kell szüntetni.

Meg kell szüntetni az ellátást akkor is, ha a beteg az ellenőrző (fő)orvos vizsgálatához nem járul hozzá. Az ellenőrző (fő)orvos – a kezelő orvos jelenlétében – a keresőképességet a táppénzre jogosult személy tartózkodási helyén is ellenőrizheti, vagyis a keresőképtelen állományban lévő személyt az ellenőrző orvos akár otthonában is megvizsgálhatja!


Idézet az OEPtől

2011. júl. 1. 17:18
124. babszibobó (válaszként erre: 120. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 16:55
Keresem :-)
2011. júl. 1. 16:53

Azt hiszem nem voltam érthető bocs. Szóval aki nem alkalmazottként dolgozik annak gyakorlatilag semmi sem jár.Értem ezalatt a magánszektort. Ez nagyon szomorú ,mert ugyan ugy fizet mindent és nem jár se szabi se caffetéria és még sorolhatnám :(((

bocs az off

122. Felhőlány (válaszként erre: 119. - Cef15f164f)
2011. júl. 1. 16:49
Persze, csak csalásról lehet szó. Mióta elvégeztem az iskolát - 11 éve - folyamatos, megszakítás nélküli, bejelentett munkaviszonyom van, rendesen fizettem a tb-t, csak terhesen voltam táppénzen, betegen is dolgoztam mindig.
121. babszibobó (válaszként erre: 119. - Cef15f164f)
2011. júl. 1. 16:48
Igen, így igen. :-)
120. Felhőlány (válaszként erre: 118. - Babszibobó)
2011. júl. 1. 16:47
Épp ezért kérdeztem, mert tudni szeretném. Tudod esetleg, hol találom meg a törvényt konkrétan leírva?
119. cef15f164f (válaszként erre: 118. - Babszibobó)
2011. júl. 1. 16:47
Itt végül is csak szándékoscsalás jöhet szóba. :D
2011. júl. 1. 16:42
A Törvény nem tudása, nem mentesít a felelősségre vonás alól!!!!
2011. júl. 1. 16:39
Egyébként meg a főnök behívhatná, szóval nem a munkakörrel van gond, hanem a testi állapotával. Tenyleg olyan jó dolog a azt a babát zötyögtetni?
116. Betta76 (válaszként erre: 114. - Cef15f164f)
2011. júl. 1. 16:39
Hogy most milyen a szigor nem tudom, biztos ráfér a társadalomra, de csak mondanám hogy anno a tunéziás embert a doki a MEP-nél felnyomta, és ennyi volt a következmény semmi több, ezen mi magunk csodálkoztunk a legjobban mikor utána a p.fánkba röhögött... szoval ez volt a hivatalos, senki semmit nem sikált el, a MEP miért nem dolgozik össze az APEH-el én nem tudom..
2011. júl. 1. 16:37
Őszintén szólva én még nem hallottam olyat, hogy valakit emiatt büntettek volna. Szerintem menjetek nyugodtan, sétálj, amennyi jól esik, pihenj az árnyékban, ne mondja senki, hogy ez nem jó.
114. cef15f164f (válaszként erre: 113. - Betta76)
2011. júl. 1. 16:35
Az akkor volt, most meg most van. Szigorítottak, és mostanában példát akarnak statuálni, hogy igen is rendet tesznek (valahol igazuk is van, mert amilyen gyakorlatot te is leírtál, az nem épp etikus). Én még csak hírből sem hallottam, hogy az APEH (most már NAV) csak úgy megrántja a válát, hogy max. nem fizetek, és a csalást nem bünteti. Egyáltalán mi értelme lenne a betegszabadság felfüggesztésének, ha legrosszabb esetben a bevétel kiesik? Ki az a hülye, aki ne kockáztatna? Az egy dolog, hogy a te nem épp törvénytisztelő orvosi brigádod esetleg segített is elsikálni korrupt módon ennek a becses úriembernek a táppézügyét, de a "kisemberek" jól rá**sznak, ha követik.
113. Betta76 (válaszként erre: 102. - Cef15f164f)
2011. júl. 1. 16:26

Nem hiszem hogy mással büntetik mint hogy az adott időszakra elveszik a táppénz folyósítását.

(Anno egyszer volt ilyen, vki tunéziába nyaralt 2 hetet táppénz alatt, hozzáteszem nem kismamáról beszélek, és arra a két hétre nem kapta meg a pénzt, érdekes hogy az előtte hónapokat senki nem vette el tőle, így bukott kb 20 ezret és röhögött a markába, mert az elötte fél év táppénze okés maradt)

112. cef15f164f (válaszként erre: 104. - Felhőlány)
2011. júl. 1. 16:25
Nem tudom. Én sem konkrét büntetésről tudok, hanem akit írtam, azt figyelmeztette az orvos, hogy mostanában nem érdemes a kéztörésével kockáztatni. Munkahelyi baleset érte egy családi vállalkozásban, szóval onnan senki nem nyomta volna fel, hogy délután az utcán mert flangálni.
111. tavasztvárom (válaszként erre: 103. - Betta76)
2011. júl. 1. 16:25
Ezt így kellene csinálni.
110. kisj
2011. júl. 1. 16:24
"Fórum - Nyaralás veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt" = táppénzcsalás
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook