Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem veszélyeztetett terhesként betegszabadságra vagy táppénzre vesznek fel? fórum

Nem veszélyeztetett terhesként betegszabadságra vagy táppénzre vesznek fel? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 19. 21:16
Ha olyan a doki,akkor biztosan megteszi. Én már rögtön papírral mentem.
8. gabi0630 (válaszként erre: 7. - Russodebby)
2013. márc. 19. 20:55
És ha házidoki vesz táppénzre? És 15 nap után lenne terhesgondozóa. Tudom hogy átlátszó, de házidoki tud betegséget kreálni mögé, nem?
2013. márc. 19. 14:54
Szia! Csak táppénz van most már terhesség alatt/miatt. Most voltam azon.
6. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Arer)
2013. márc. 19. 13:45

Akkor csak jól mondta!


Akkor dokival kell majd beszélnem. Első terhességem idején 8-as kóddal voltam, most is akkor abban bízom!

5. Arer
2013. márc. 19. 13:35
Igen, 9-es kóddal első naptól táppénz jár, 8-as kóddal betegszabi és utána táppénz. Doki függő mit ír rá. Barátnőmet első naptól veszélyeztetettnek vették, engem az én dokim pár éve sima 8-asnak, pedig kértem 9-est írjon, de azt mondta ő még soha nem írt 9-est senkinek.
4. gabi0630 (válaszként erre: 3. - Csiga1170)
2013. márc. 19. 13:21

Én is így tudtam, de most mondta a főkönyvelő, aki utána nézett.

AZt mondta 8-as, és 9-es kód van. A 9-es csak táppénz, 8-as esetén először betegszabi.

2013. márc. 19. 13:19

Én úgy tudom, hogy terhesként csak egy féle táppénz van, a veszélyeztett terhesség, arra kevesebbet is fizet sajnos a tb, 60%ot.

Attól, hogy a szó szoros értelemben nem vagy veszélyeztett terhes, még kiír a doki, megmondod, hogy nem bírod elvégezni a munkád, vagy bármi hasonló. Ha magándoki biztos kiír.

2013. márc. 19. 13:14

Sziasztok!


jelenleg 21+2 vagyok, csak számolunk a főnökkel, meddig és hogy vagyok.

A könyvelő azt mondta betegszabim is lesz. Én úgy tudtam terhesként simán csak táápénz, szerinte csak akkor, ha veszélyeztetett vagyok, amiről nm tudok.


Ha doki táppénzre vesz, akkor neki kell mondani, hogy sima kóddal vegyen fel? Vagy hogy működik ez most?

2013. márc. 19. 13:12
Nem veszélyeztetett terhesként betegszabi vagy táppénz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook