Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? fórum

Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
82. 0a13a7d41c (válaszként erre: 75. - Emagdi)
2014. ápr. 8. 18:47

Az biztos, hogy utólag nehéz bizonyítani.

Ezért, meg amúgy is, egyetértek. Nem a büntetés, hanem a saját és mások épsége miatt.

Ezt hívják defenzív vezetésnek.

81. githaj (válaszként erre: 30. - 99279bb06f)
2014. ápr. 8. 07:46
Azért kell segíteni az elozésnél a hulyéket hogy Te épen maradj, mert ha nem segítesz és esetleg utkoznek akkor beléd vágódhat és ott vagy ahol nem akartál lenni. Tudom nehéz ezt így megérteni, de én pl.azt tartom, "jobb félni, mint megijedni". Egy ideig nálam is eltartott amíg ezt megértettem.
80. githaj (válaszként erre: 1. - Kittie)
2014. ápr. 8. 07:35
Sajnos vannak ilyen buta emberek akik azt hiszik csak ovék az ut, ezeknek a butaság virágzott a fejukon, veszélyeztették saját magukat és titeket is. Megkoszonhették volna hogy egyáltalán magatok elé engedtétek oket és nem torték magukat ossze. Ma már veszélyesek az utak, éppen az ilyen ún. sietosek miatt.
79. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 77. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 22:33

Nem vagyok agresszív, de ha valaki nem ért a szép szóból egy veszélyes helyzetben, akkor teszek róla, hogy kapjon egy kis ízelítőt.

A kocsim már nincs meg, az "utak királya"időszakból meg 1-2 ütközés után kinőttem:D

A gyorsaságot, pontosságot, és másokra való odafigyelést szerettem/szeretem.


Lélekben meg maradok örök fiatal:D

78. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 77. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 22:29
Jaj de cuki vagy:DD
77. Regin_a (válaszként erre: 63. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 7. 21:51

Fiatalka és agressziv vezető lehetsz.

Voltam én is az utak királya, amig más ki nem védte az én hülyeségem , de ez rég volt

Azóta, a te esetedben, lassitok és intek hogy mennyél előzzél meg. Ha kell meg is állok és kiszállni sem ijedek meg!


Ma volt egy szitum

Jobbta kanyarodó sávbol balra be elém az ürge

Szerencsére le tudtam fékezni

Menjél!/csak a fogam közt anyáztam/

Majd lehiggadsz te is.

76. Regin_a (válaszként erre: 66. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 7. 21:45

Nem hiszel nekem látom

Ne akadjunk össze, autózok pár évtizede és volt olyan szitum amikor ágált a másik fél, oszt kitünt hogy mégsincs igaza

A kreszt ismerni kell

OK NÉLKÜL, nincs hirtelen fékezés, vagy ha szórakázol bizonyitom hogy' közlekedtél

Írtam korábban, fedélzeti kamera /és a testápoló/

75. emagdi (válaszként erre: 73. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 7. 20:09

rossz hírem van, ha valaki eléd vág, és az autó felénél hátrébb mész bele, akkor várhatóan azt fogják mondani, hogy te vagy a hibás :S (ismerős járt így)

úgyhogy jobb minden száguldozó hülyét szépen magunk elé engedni, aztán jól lemaradni mögötte, hogy ne okozzon balesetet (vagy legalábbis ne nekünk)

2014. ápr. 7. 19:29
Hát ez a lényeg, ott a "direkt" szó a kérdésben. Ott van a kutya elásva, nem a simán, szabályosan előtted haladóról.
73. 0a13a7d41c (válaszként erre: 72. - 31bc25d879)
2014. ápr. 7. 19:24
Ha eléd vág az más kategória mint ha előtted halad.
72. 31bc25d879 (válaszként erre: 71. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 7. 19:18
Cseszheted ha alattomosan elédvág, de sajna tényleg azt marasztalják el aki hátulról belerohan ez előttelévőbe.
2014. ápr. 7. 19:06

Nem.

A követési távolságot be kell tartani, ami annyit jelent, hogy az előtted haladó hirtelen fékezése esetén is meg kell tudnod állni.

70. emagdi (válaszként erre: 69. - 40f26c89e8)
2014. ápr. 7. 16:07
uh... "szép" sztori. de sajnos teljesen reális, ezt simán megcsinálják.
69. 40f26c89e8 (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. ápr. 7. 15:38
akkor írok konkrét esetet hogy érthetőbb legyen X hozott egy autót külföldről aminek a hátsó eleme karcos rozsdás mit tudom én milyen volt,cserére szorult.és az ilyen dolgot úgy oldotta meg hogy reggeli csúcsban elment arra a bizonyos közismerten zsúfolt kereszteződésbe közlekedni és szinte borítékolható volt hogy ha bevág egy satuféket akkor belérohannak és úgy is lett,így kicseréltette a biztosító kárára az egész hátsó elemet.Nyilván nem a napfénytetőt szereltette meg belőle hanem ami a balesetbe bevonható
68. emagdi (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2014. ápr. 7. 15:31
ez így van. mégsem visszatartó erő sajnos :(
67. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Emagdi)
2014. ápr. 7. 15:30
Nemcsak az autója törik össze, de rosszabb esetben az arca is. Az airbag is olyan durva lila foltokat okozhat, hogy csak na!
66. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 15:27
Nem pofoztál volna le te senkit, hanem füled-farkad behúzod, mert ha baj történik egyértelműen az a hibás aki nem tartja be a követési távolságot, nem figyel az előtte szabályosan8még ha gyorsan is) haladóra. Maximum te kaptál volna tőlem:DD
65. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 40f26c89e8)
2014. ápr. 7. 15:27
De ha valami javítanivaló van az autón, ki mondja, hogy ha hátulról beléd jönnek, akkor te megcsináltathatod azt a bármit? Kizárólag a balesetre vonatkozó dolgokra lehet hivatkozni. Én ebben nem látok semmi logikát. Amúgy meg igaz, aki nem tud jól és időben fékezni, az ne sírjon, ne nyomuljon, tartsa be a távolságot!:)
64. emagdi (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2014. ápr. 7. 15:25

dehogynem! egyrészt sok a céges autó ami nem annyira nagy baj ha törik, másrészt sok az elmebeteg, aki nem gondol bele, hogy összetörik az ő autója is ha satuféket nyom, és a mögötte levő nem túl ügyes a fékezésben...

(és ugyanez igaz a sávváltásnál másik elé bevágásban, leszorításban, piroson áthajtásban, elsőbbség meg nem adásában stb)

63. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 15:25

Mikor, hogy. Pl, ha finoman jeleztem,és érthetővé tettem számára, hogy túl közel van, kicsit húzódjon hátrább, és csak azért se változtatott az illető, akkor "érthetőbbé" tettem. Türelmes ember vagyok, de második alkalommal már nem, és akkor fékeztem:D

100 km/h fölött az menjen aki tud vezetni, és nem csak gázt nyomni.

62. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 15:23

Továbbra sem hiszem, hogy valaki direkt befékez, ha magamból indulok ki, egyszerűen nem akarom, hogy belém jöjjenek, sem a kocsim ára, sem a pofám összetörése nem ér meg ennyit. 2002 óta van jogsim, és a páromtól kaptam rögtön autót. Akkor még nem sokat használtam, mert a város közepén laktunk, 2006 óta pedig nagyon sokat kell vezetnem.


Egyébként nem mondanám, hogy minél régebben vezet valaki, annál jobb, mert egyes nyugdíjasokat betiltanék...:D

61. 40f26c89e8 (válaszként erre: 60. - 40f26c89e8)
2014. ápr. 7. 15:20
ja és az őrültekről még annyit hogy a múlt héten éppen egy felnőtt férfit láttam nyusziugrásban közlekedni A-ból B-be egy eléggé forgalmas közterületen,szerencsétlen nyilván komoly pszichiátriai eset lehet mert kísérte az anyukája(?)egy idősebb hölgy és szegény türelmesen sétált mögötte.Mit tud tenni?
60. 40f26c89e8 (válaszként erre: 58. - Ludi.)
2014. ápr. 7. 15:18

Bár én imádom a fővárosunkat,mert gyönyörű és egészen egyedi hangulata-varázsa van,de a férjemmel mindig ledöbbenünk hogy annyi őrült(szó szerint is)ember mint amenniy ott van....és itt nem csak az autósokra gondolok,mert biztos hogy mire átautózik a legnagyobb forgalomban a városon addig megőrül ötször.De a tömegközlekedésben sem jobb a helyzet,vagy csak úgy az utcán sétálgatva sem mert alig van olyan hogy ne lógjon be valaki az ember aurájába és az nyilván frusztráló.

Minden sarkon látni magában beszélő (és nem telefonáló)mutogató,féllábon ugráló,maga körül pörgő-forgó stb.embert akik nyilván a durva urbanizáció hatására is elérték az őrületet (és akkor a politikai-gazdasági helyzetet meg sem említem).Egyszerűen nem tudja mindenki követni a felgyorsult életet és ez sokszor valóban a közlekedésben jelentkezik,pld.hogy egy-egy őrült a 4-6 sávos óriási forgalomban éppen korzózik az út közepén és egy másik őrült autós meg anyázik rá,ez már szinte minden napos ott.

És bár valóban szeretem a fővárosunkat de életvitelszerűen megőrülnék ott én is így elég nekem az ország második legnagyobb városa,bár itt is vannak bolondok a közlekedésben és úgy egyébként is.Itt nem minden sarkon van egy magában beszélő-táncoló-üvöltő őrült csak minden harmadik sarkon és nem szednek ki az autóból ha túl lassan megyek, csak anyáznak legfeljebb.

2014. ápr. 7. 15:10
szerintem azért fékez direktbe mert elmeroggyant és így akarja tudtodra adni, vélt vagy valós sérelmeit amit esetleg te okoztál, legalábbis ő így gondolja
58. Ludi.
2014. ápr. 7. 14:59

Szia!

Nem tudom hol laktok, én Pesten vezetek kb 20 éve. Szerintem feleslegesen idegeskedsz ezen, egyszerűen nem tudsz mit tenni vele.

Pont egyik nap ezen gondolkoztam vezetés közben. Én nem szoktam tötymörögni, de leszoktam róla, hogy más kocsikon idegeskedjek. Legutóbb egy BKV busz próbált leszorítani az útról, nem is értettem. Visszamentem mögé, utána a mögöttem jövő Audit elé is ugyanúgy bevágott, akkor rájöttem, hogy nem velem volt baja. Na az audis majdnem kiszedte a sofőrt.


Olyan is volt, hogy egy lámpánál egy férfi kiszállt, hogy megver engem. Komolyan nem értettem, csak amikor meglátta, hogy nő vagyok és terhes, akkor visszaült. Olyasmit ordibált, hogy x lámpával előtte ő jelzett, hogy sávot akar váltani és nem engedtem be. (???)


Nem foglalkozom velük.

57. emagdi
2014. ápr. 7. 14:38

a topikinditó sztorijára reagálva pedig: igen, tele vannak az utak egoista barmokkal, akik nem igazán tudják elviselni, hogy rajtuk kívül más is közlekedik az utakon (főleg ne előttük tegyék ezt), és vélt, vagy valós sérelmeikért úgy érzik idióta módon bosszút is kell állniuk.

sajnos ezek ellen nem tehetsz semmit, az ilyeneket jól el kell engedni, hadd menjenek, és lehetőleg másnak okozzanak balesetet :S

56. 40f26c89e8 (válaszként erre: 54. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 14:33
ez az indokolatlan fékezés annyira tág fogalom.Bármikor megmagyarázza bárki hogy éppen miért fékezett ha kell
55. emagdi (válaszként erre: 54. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 14:33

általában azért szoktak ráfékezni, hogy jelezzenek a mögötte nyomulónak, hogy túl közel jön.


egyébként annak eldöntése, hogy mi indokolt fékezés, és mi nem, mindenkinek a saját dolga.

a hátul haladónak meg az a dolga, hogy akkora követési távolságot tartson, ami elég egy hirtelen fékezésnél is a megálláshoz számára (ez azért változó, függ a sebesség mellett attól is, hogy kinek milyen a reakcióideje, mennyire elkopott virsligumikon gurul, stb). na, általában 90%ban nem tudnának megállni az autósok, nemhogy satuféknél, de enyhe fékezés (lassulás) is gondot okozna.

54. Regin_a (válaszként erre: 52. - 40f26c89e8)
2014. ápr. 7. 14:16

követési távolságot mindig úgy kell megválasztani hogy ha előtted satuféket bevágnak (még ha ok nélkül is)akkor is tudnod kell biztonsággal megállni!"


Nem igy van, illetve van a kreszben eg pont ami az indokolatlan fékezésröl szól


Mi a francot tartson be, ha egy előzésnél bejönnek eléd, csak mondjuk 80-nál, és satut nyom, mert fenyegetni akar a vélt/valós sérelemért?

53. Regin_a (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. ápr. 7. 14:13

Nem hiszem, hogy valaki direkt befékez.."

Keveset vezettél még!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook