Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verekedés, csípés, karmolás, harapás az oviban fórum

Verekedés, csípés, karmolás, harapás az oviban (beszélgetős fórum)


9. Gavrilo1 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. márc. 25. 16:40
Szerintem nem igazán tudsz mit tenni. Nem vagy ott, nem tudod mi történt, az elmesélt történetek meg sokszor igen messze járnak az igazságtól, vagy épp a gyerek csak a saját igazát látja (és ez is természetes). Az ilyen helyzeteket az óvónőnek kellene megoldani, ott és abban a pillanatban.Sterintem talán mondd meg neki finoman, hogy ezt neki kell lkevezényelni az óvódában. A játszón, otthon egyéb helyzetekben ez a te /ti dolgotok, de ott nem igazán.
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2011. márc. 25. 16:09

Én is így gondolom, emiatt is nem pattogtam eddig különösebben, ill. a másik kislány anyukájával is egyetértünk ebben.

Csak azt nem értem, mit vár tőlem az óvónő ebben az ügyben.

2011. márc. 25. 15:16
Szerintem a verekedés is normális gyerekkori viselkedés. Ők még eláég nehezen tudják magukat szavakkal megvédeni, amit egy nagyob már megtesz.Azzal védekeznek, hogy sirvafakadnak vagy esetenként ütnek, rugnak, harapnak. Szerin tem nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani ennek. Nagyrészt megoldják maguk között- csak szülői ellenségeskedés lehet belőle ha mi felnőttek is beleavatkozunk (mert a te gyereked megütötte az én gyreke és vica-verza). Normál esetben lecseng a verekedős időszak.
2011. márc. 25. 14:44
MI MÁR ISKOLÁSOK LETTÜNK,VÉGRE VÉGE AZ OVINAK.
5. trapiti (válaszként erre: 4. - NORIT85)
2011. márc. 25. 14:41
Egyelőre ilyesmi szerencsére nincs, amúgy nagyon jó oviba jár, és nem is nagyon van igazán elhanyagolt gyerek a csoportba. Egy gyógyszergyár alapítványi ovijába jár.
2011. márc. 25. 14:39
A LÁNYOM KÁROMKODNI IS RENDESEN MEGTANULT AZ OVIBA.PEDIG MINDIG VIGYÁZTUNK,HOGY VÉLETLEN SE BESZÉLJÜNK CSÚNYÁN.CSAK EGYSZERŰEN ÁTVESZIK MÁS NEVELETLEN GYEREKEK ROSSZ SZOKÁSAIT,ÉS AZ ÓVÓNŐK NEM IGAZÁN FOGLALKOZNAK VELÜK.ANNYI GYEREKET NEM TUDNAK MEGNEVELNI.
3. trapiti (válaszként erre: 2. - NORIT85)
2011. márc. 25. 14:35
Én attól tartok, hogy az oviban tanulja... és az óvónéni tőlem várja a megoldást annak ellenére, hogy amíg nem járt oviba nem is verekedett, itthon senki senkit nem ver, normális család vagyunk, nincs veszekedés, üvöltözés, nem válunk, nincsenek ilyen krízisek. Egyszerűen alkalmazkodik szerintem az ovistársak módszereihez, de úgy érzem én itthonról nem sokat tehetek...
2011. márc. 25. 14:31
NEKÜNK IS VOLT PROBLÉMA AZ OVIBA. KISLÁNYOMNAK NAGYON HOSSZÚ A HAJA ÉS EGY KISFIÚ MINDIG HÚZTA NEKI.Ő NEM VÉDTE MEG MAGÁT SAJNOS.ELMESÉLTE OTTHON,MÁSNAP AZ ÓVÓNŐNEK SZÓLTUNK,ÉS AZT MONDTA,HOGY VÁGJUK LE A GYEREK HAJÁT,HOGY NE TUDJÁK MEGHÚZNI.MÉG A VÉGÉN AZ ÉN GYEREKEM VOLT A HIBÁS,HOGY NEM VÉDI MEG MAGÁT.TANÍTOTTUK VEREKEDNI,LEHET NEM JÓ TANÁCS EGY OVISNAK,DE HA BÁNTJÁK ÉS HAGYJA AZ MÉG ROSSZABB.
2011. márc. 25. 14:21

Szerintetek kinek és hogyan kell ezeket kezenie? Mit tehet a szülő?


Kislányommal soha semmi ilyen gond nem volt, itthon tanítjuk rá, hogy nem bántjuk egymást, nem is viselkedett soha agresszíven.

Az oviban van néhány vadócabb kisfiú, akikkel jóban van, Ők a barátai. Amúgy helyesek egyébként, normális családok normális gyerekei, de valóban vadabbak mint az én lányom. Luca rendszeresen szed össze harapás-karmolás nyomokat, de nem viseli meg, ha rákérdezek elmeséli, ki volt, de az oviban szerintem nem panaszkodik.

A héten többször jelezte az óvónéni, hogy Luca verekszik, és néz rám, mint aki tőlem várja a amegoildást. Mint kiderült egyetlen alkalommal csapott oda az egyik kislánynak, akit egyébként szintén nem viselt meg az ügy (Anyukája az egyik legjobb barátnőm, megbeszéltük), az előzményekről nem tudni semmit.


Elbeszélgettem a lánykámmal, szóltam óvónéninek, hogy jó lenne, ha figyelnének a többeikre, mert valaki Lucát is bántja. Erről persze nem tud, a többi szülővel nem tudom beszéltek-e. Nem nagyon tudom, mit várnak tőlem, úgy érzem ezt az oviban szedte fel, ott is kellene megoldani... Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook