Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a 2 éves gyerekem a verekedésről? fórum

Hogyan szoktassam le a 2 éves gyerekem a verekedésről? (beszélgetős fórum)


2023. szept. 5. 18:03
ameddig apuka nem változtat a hozzáállásán, nem fog változni semmi
2023. szept. 5. 11:08
Adj neki valami rágni való dolgot, tárgyat.. Ilyen rágókát, inkább azt rágja az emberhús helyett.. 😏😉😉
2023. szept. 5. 11:03

Amit leírtál, abból nekem az jön le, mert a gyereked mókának fogja fel ezt az egészet. Apával meg lehet tenni, lehet mókázni, kacagni. Ez tetszik neki, azt még nem érti, hogy egyik szülő ezt miért fogadja el, a másik miért nem. A gyerek azt a szülőt fogja követni, aki engedékenyebb, aki mindent eltűr.

Próbálj a férjeddel komolyan beszélni erről, amíg nem késő. Most még nevelhető a gyereketek.


Én sem vagyok a verés híve, azt megértem, hogy elszakadt nálad a cérna. A kezére csapástól semmi baja nem lett, de gondolom, nem is érintette rosszul.

Szóval, tedd helyre az apukát, legyen melletted, közel azonos nevelési elvek kellenek, ha nem is megy a teljes egyetértés.

9. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. szept. 5. 10:56

Atyaég! Elképzelem, hogy a gyermekgondozónő megharapja a bölcsist, mintegy nevelésképpen. Mindegy, hogy milyen erővel. Ez nem lehet módszer. Alkalmatlan volt a feladatára. Akik asszisztáltak neki ebben, szintén.


Ma ezt nem tehetné meg szankció nélkül.

Szülőként ha tudomásomra jutna egy ilyen, hogy gondozó megharapja a gyerekemet, annak következménye lenne.

Szégyenteljes viselkedés.


Megint csak atyaég! Aki kicsiként harap, abból biztos rabló és gyilkos válik nagy korára, annyira elkanászodik. Ez fájt.

8. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:45

Először a férjedet "vágd jól szájon" Addig nem fog menni a nevelés még két malomban őröltök.

Egyformán kell fellépnetek a gyerek viselkedése ellen és a helyes útra terelni, márt másként nem megy.

Egyéb nevelési elvekben is egyet kell vallanotok, akkor tudtok eredményt elérni.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Krinyo1971)
2023. szept. 5. 10:39
Hát az. Az a baj, hogy nem 100%-osan egyéni a gondolkodásunk, viselkedésmódunk, stb. Van belőlünk szüleinkből is.
2023. szept. 5. 10:36

Mikor bölcsödében dolgoztam, egy gyerek harapott. De olyan erőből, hogy remegett közben az erőlködéstől. Több gyerek karját is megharapta, ez hosszú időn át tartott. A szülők fel voltak háborodva, mondván hogy az a gyerek azért harap, mert van rá ideje. Nincs lekötve eléggé a figyelme. Dehogy ért annak a szép szó! Kolléga nőm egyszer csak megunta. Mikor ismét harapott a gyerek, abban a pillanatban kolléga nőm is megharapta a harapós gyereket. Persze nem erősen, csak hogy lepődjön meg. Ezt elmagyarázta neki hogy miért kapta, és hogy a másik kisgyereknek is fáj, azért sír. Ezt követően még ismétlődött ez párszor, de belátta a gyerek hogy nem érdemes harapni, mert akkor őt is harapják. Ez is olyan 2-3 év közötti volt.

Bizony nagyon sok gyerek van akinek semmit nem ér a szép szó, pedig értelmes, okos. Bennük van a csak azért is. Persze, nem szabad bántani a gyereket, lassan ott tartunk, meg is kell simogatni ha nagyobb korára annyira elkanászodik hogy rabol és öl.

5. krinyo1971 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:36

Amíg a férjed szerint ez remek játék, addig nem tudsz csinálni semmit. Egyébként meg szólj rá, fogd le a kezét, és hát semmi baja nem lesz, ha ráütsz ilyenkor a kezére.

A gyerekek elég korán tudnak szeparálni, hogy nálad nem fogja csinálni, de ha közösségben lesz, ugyanezt fogja csinálni, szóval én a férjemmel beszélgetnék előbb, hogy egy hülye...

2023. szept. 5. 09:49
Az enyém harapott, aztán szépen leszokott róla:)
3. 6b4c154f13 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 09:48
Hát fura egy család vagytok meg kell hagyni... Csapkodósok.. 😂😂😂😆🤣
2023. szept. 5. 09:46
Es hozza teszem, hogy nem agressziobol verekszik, tehat nem merges kozbe, hanem NEVET.
2023. szept. 5. 09:45

Sziasztok, gyermekem 2,5 eves, es csapkod minket, csipdes, es mostanaig ugy reagaltam, hogy megfogtam a kezet, mondtam, h nem szabad, es ott hagytam. A ferjem hagyta h csavarja az orrat, stb. IGY JATSZODTAK......... 😣 Mondtam a ferjemnek, h erre ne szoktassa, de mintha suket lenne. Sokszor felbe szakitottam ezt a beteg jatekot, de sikertelenul. Ok jol szorkoznak, nevetnek... Tegnap olyan tortent, h ugy szemembe kapott, h a keszultsegen vegesztem, mert a kormevel megkarcolta a szemem.... Ugyh jol kiosztottam a ferjem is, es mikor ezek utan csapott a fejemen egyet a fiam, kozbe nevetett, akkor ra csaptam en a kezere. Eloszor. Mert ugye az uj es modern nevelesi tanacsadas azt mondja, h ne bantsuk a gyermeket, hanem magyarazzunk es magyarazzunk, amig megnem erti, de itt volt nalam a hatar.



Ti hogyan kezelitek ezeket?


Csak olyan irjon, akinek ezzel van tapasztalata!



Koszonom a megertest.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook