Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai verekedés fórum

Iskolai verekedés (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 25. 08:26
Biztosan megtetszett a kislánynak, hogy mindenki sajnálja és ajnározza. Én nem erőltetném tovább a témát, megtettétek amit lehetett, a fiad elvben bocsánatot kért, remélhetőleg tanult a "hibából". Szerintem sem baj, ha megvédi magát, de sajnos itt rossz helyre ment a dolog, hisz a frusztrációt a másik fiú okozta elsősorban, nem a kislány. Azt tudni kell, hogy az osztályközösségben mindenkit kikezdenek, és az a másik fiú valószínűleg nem csak a fiadnak okoz rossz napokat. Nehéz tudni, hogy kell reagálni, hogy az ilyen "mindenkinek beszólok, mindenkit szívatok"-gyerek ne a mi gyerekünket pécézze ki hosszú időre. Én a szülőkkel lehet, hogy megpróbálnék beszélni, mert meglehet, hogy a "másik oldalon" is elhangoznának panaszok. A fiadnak meg azt kell mondani, hogy ne foglalkozzon ezzel a fiúval, ne hagyja, hogy felhúzza, mert pont ez a "játék" neki. Keressen másokat, érezze magát jól a többiekkel, és ne vegye fel ennek a fiúnak a szórakozását, ha megtehet. De ha kell, védje meg magát. A pedagógusról inkább nem mondanék semmit, aki nem veszi észre, hogy egy gyerek sapka nélkül rohangál, és igyekszik visszaszerezni azt....
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. nov. 13. 06:17
Már volt, de a kislány tegnap haza ment az iskolából, miután meglátta a fiamat…vitt neki csokit és elnézést kért, de a kislány reakciója erre csak a csúnya nézés volt és hogy nem fogadta el a csokit, majd hisztizett és a szülei inkább haza vitték. Pedig aznap mikor történt a dolog, még ő is bocsánatot kért a fiamtól telefonon. Nem értem az egészet. Elszomorít és sajnálom a kislányt nagyon, de akkor sem értem, hogy most mi lett a baja. :(
37. Channa* (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 20:42

Mikor lesz a beszélgetés?

Alakulnak a dolgok?

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Gyöngy:))
2021. nov. 12. 20:41
😁😁😁
35. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. nov. 12. 19:56
Tudsz úgy írni is! 😄
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. nov. 12. 19:51
Szegény, sajnálom! Botrány, hogy néhol mit megengednek maguknak…
33. 37e1ff8723 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. nov. 12. 10:39
Kinézem belőled. 😄
32. Channa* (válaszként erre: 31. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 10:37
Én tudok úgy beszélni és nem trágárul, hogy felér 10 veréssel:DDDD
31. 37e1ff8723 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. nov. 12. 10:21
Akkor majdnem egyidősek vagyunk. Szerintem az ilyen megérdemli, hogy megverjék.
30. c9155193c4 (válaszként erre: 21. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 09:43
Nem mondom, írom. Most megkaptam , lejött a Smileyból, hogy piszlálni bárkit lehet és bármikor .Örülök, hogy észrevetted, mert nem helyes bizony, így kellett volna: Piszkálni RENDSZERESEN csak azt tudnak, aki hagyja.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 09:00

Nem most volt ez sem! A fiam 32 éves;)

És most is vannak ilyen pedagógusok, és jellemzően nem a "rossz" gyereket büntetik, mert tudják, hogy az ő szülei elkapják az utcán és megverik...

28. 37e1ff8723 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. nov. 12. 08:01
Nálunk is voltak ilyen tanárok. Én csak egyszer kaptam pofont. Mások rosszabbul jártak. De azt hittem, hogy manapság más a hozzáállás.
27. Channa* (válaszként erre: 20. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 07:51

Vannak ilyen tanárok.

Az én fiamat úgy szájon vágta a napközis tanár, amikor a fiam 7 éves volt, hogy bekékült az álla. A fiam nem mondta el, de ott volt a nyoma.

A bölcsibe pedig az egyik gondozónő beragasztotta a száját.

A fiam bűne annyi volt, hogy sokat fecsegett.

A gondozónővel én beszéltem, aki azt mondta, hogy a fiam hazudik. Ekkor még ugye nem volt 3 éves a gyerekem. Ha nem lett volna a szája körül a ragasztó nyoma, talán el is képzeltem volna...

A napközis tanárral nem beszéltünk, de a férjem az osztályfőnökkel igen...

2021. nov. 12. 06:50
A kislányok ebben a korban visszaélnek azzal, hogy sérthetetlen kislányok, semmi, a szép szó sem fogja őket vissza. A fiam alsó korában egy szemtelen kiscsajt - egyáltalán nem ok nélkül - fenékbe rúgott, és egy életre le is állt a kis p...a, másképp nem lehet ezeket megfékezni. Én örültem neki, nem lehetek mindig mellette, hogy megvédjem,
2021. nov. 12. 06:42

Offolok részben, mert csak a címre reagálok!

Támogatom. Fiúgyermekeket meg kell tanítani verekedni torna órán úgy 12 éves kortól. Magyarországon ez nem divat, nagy kár. Egy fiúgyermeknek meg kell tudnia védenie magát és később a családját. Így , ha mondjuk torna órán tanítanak küzdősportokat, nem kell azt az agressziót kiélje máshol.

Libikóka kommentje nagyon jó.

Tanár ne használjon munkahelyén trágár vagy durva kifejezést, mert akkor az másolat tanár, neki kell példát mutatni

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Gigi>)
2021. nov. 12. 03:11
Picit reménykedem, hogy most csitul a dolog, bár sajnos nem az kapta, akinek kapnia kellett volna.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 37e1ff8723)
2021. nov. 12. 03:10
Igen, én sem értem…számomra is vicces, hogy le ordította a fiam fejét, mondjuk legalább ez ment neki, mert az nem, hogy figyelje a gyerekeket…
22. andi6020 (válaszként erre: 18. - C9155193c4)
2021. nov. 11. 23:23
7 éves kölykökről van szó.
21. 37e1ff8723 (válaszként erre: 18. - C9155193c4)
2021. nov. 11. 23:03
Ne mondd! 😄
20. 37e1ff8723 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 23:01
Letépi a fejét? 🤨 Ez tanár?
19. gigi>
2021. nov. 11. 22:20

Sok éve már,de mikor a fiam sulis volt őt is szekálta egy osztály társa. Válogatott gaztettekkel keserítette meg a napjait. Hiába szóltam tanárnak, igazgatónak, szülőnek nem történt igazán semmi.

Mikor végre közép iskolába került, örültünk hogy megszabadul tőle.Nem így történt,ugyanis rendszerint egy busszal mentek reggelente.Ott is piszkálta,be szólogatott neki.Na ezt már nem tűrte a fiam.

Egyik nap azzal jött haza,hogy szóban forgó fiú reggel megint belé kötött.Elege lett. Olyan pofont lekevert a tömött buszon mindenki előtt a srácnak,hogy csak úgy csattant! Ez kellett ahhoz,hogy vége legyen a hosszú évek óta tartó " kínzásának". Úgy meg szeppent a pofon vágott fiú,hogy soha többet nem bántotta a fiamat.

2021. nov. 11. 20:47
Piszkálni csak azt tudnak, aki hagyja.
2021. nov. 11. 20:06

Szerintem simán megér egy intőt az, hogy a gyerek megvédje magát. (Talán egy maflástól leszállnak róla). Megmondanám neki, hogy nem helyes verekedni és ne ez legyen az egyetlen megoldása a szekálásra, de ha őt megütik, nyugodtan védje meg magát. Röhej, hogy a bully megússza, aki meg védekezik, megbüntetik.

Engem is piszkáltak elsősként, tudom, milyen érzés szegény gyereknek.

16. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 20:00

Az én lányom is egy áldott jó gyerek volt, soha de tényleg soha nem volt vele semmi magatartásbeli probléma. Ezért lepődtem meg azon nagyon, hogy elsőben kapott egy beírást hogy az órán verekedett. Annyit kérdeztem tőle, hogy melyikük húzta a rövidebbet. Azt mondta a másik. Ennyi volt az összes beszélgetés róla. Nem spiláztam túl. Soha többet nem volt vele ilyen gond sem.

De egy biztos, ha az én áldott jó lelkű lányom ennyire kijött a sodrából biztos hogy megérdemelte az illető.

15. libikóka (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 19:42
Remélem lenyugszik a másik fél is ha kicsit megszeppen,és optthon is elbeszélgetnek vele.Talán ebből a szemszögből nézve,,,,
2021. nov. 11. 19:39
Az a helyzet, hogy magam sem tudom mi a helyes. Ha nem védi meg magát és csak bocsánatot kér, akkor lehet az lesz a baj, ha pedig elmondja akkor lehet árulkodik és lehet az lesz a baj…nem egyszerű
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Babyapocakban)
2021. nov. 11. 19:22

Lehet hogy másképp gondoljuk,,,,,de az " árulkodás" nagyon rossz pont egymásközt a gyerekeknél.Bánja a másik kettő is ám,,,,meg ússzák de maguk közt rendben lesznek talán ezután..

Amúgy is az anyuka dönt mit mond,,,és teszi ahogy ő látja..

Kicsit kijelentő módban fogalmaztam,,,,nem volt több csak vélemény.

12. babyapocakban (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2021. nov. 11. 19:15
Nekem még kicsik a gyerekeim, nem voltam ilyen helyzetben. De miért ne mondja el az ő szemszögéből a történetet? Miért nyelje be? Az nem árulkodás, ha elmondja, mi történt és ő mire reagált ilyen szerencsétlenül. Persze, kérjen bocsánatot, de szerintem nyíltan mondja el, mi volt.
11. libikóka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 19:02
Talán kicsit meghúzta a határokat,,,,,Mond meg neki hogy az O.fő elött ne mentegetőzzon és ne árulkodjon csak kérjen elnézést.
2021. nov. 11. 19:00
Én is jobban “örültem” volna ha a fiú kapja. Titkon remélem, hogy most picit leszállnak róla…
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook