Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2016. júl. 7. 12:05

Hol csináltattál tesztet? És mennyibe került?

Örülök, hogy vannak sikertörténeketek is. :)

502. onemoment (válaszként erre: 501. - Auditore81)
2016. júl. 7. 10:08

Nagyon jó, szuper hír! Valóban az étellel van összefüggés, ezt most már Te is alátámasztottad.

:)

2016. júl. 6. 19:37

Kedves Volt Sorstársaim!


Igen, azt írom, hogy volt, mert azt kell hogy mondjam szerencsére több mint két hónapja teljesen tünetmentes vagyok! Majdnem hat éven át gyötört engem is ez a borzalmas betegség és én is kerestem, kutattam a megoldásokat, orvosokat, műtét stb.

Ami nekem segített - és nagyon remélem, hogy ezután a poszt után rengetegen lesznek, akik kipróbálják és örökre elfelejthetik ezt a betegséget - az az ételintolerancia vizsgálat.

Több mint 200 ételre vizsgáltattam magam még tavaly szeptemberben. Ez sajnos elég költséges volt, de megérte. Nem elég csak pár ételt kiszűrni ahhoz, hogy teljesen tünetmentessé váljunk. Én októberben kaptam meg az eredményt, ami alapján a következőkre mutattam allergiát. (Csak egy párat sorolok fel, a legfőbbeket). Tojás fehérje, liszt majd mind, burgonya, borsó, kesudió, tej, napraforgó. Ahogy látjátok szinte minden főbb élelmiszer, amiket a hétköznapok során az ember fogyaszt. Nem mondom nem volt könnyű helyettesíteni őket, de megérte. Kenyeret csak gluténmenteset ettem. Tojást egyáltalán nem, tejtermékek közül meg csak a növényi tejes dolgokat. Minden terméknek úgy olvastam az összetételét, hogy kb. a második után leraktam, hogy na jó, ezt sem ehetem. Rengeteg lemondással járt és nem volt könnyű időszak, de a remény, hogy ezzel talán megoldódik ez az egész erőt adott és kitartást. Folyamatosan javulgattam. Mára már ott tartok, hogy óvatosan, de a fentieket is megeszem. Ritkán, eszek olyat, amit nem szabadna és olyankor sem durran be a hónom alja. Sőt, a múlt héten megettem egy nap egy alkalommal három csokis croissont, mert már nem bírtam ellenállni. Vártam hogy hogy fogok újfent szenvedni és szerencsére semmi nem volt. Kb. három naponta eszek némi csak kevés krumplit. Ritkán sajtot gluténmentes pizzán és azzal sincsen gond.

Azért osztom meg veletek ezt az egészet, mert lehet, hogy nem elég csak a lisztet elhagyni az étkezésből, lehet olyanokat is el kell hagyni, amire életembe nem gondoltam volna pl. borsó, pisztácia, kóladió, bab, nektarin, árpa , búza, retek és még sorolhatnám, hogy mi másra mutattam allergiát.

Nagyon bízom benne, hogy ha nekem sikerült, akkor Nektek is és bocsánat, hogy nem írtam hamarabb, de biztos akartam lenni az eredményben és nem áltatni Titeket. Nagyon remélem, hogy mihamarabb hozzám hasonlóan rengetegen elfelejthetik ezt a borzalmas, a normális emberi életet tönkretevő betegséget.

Ha bármiben tudok segíteni, nagyon szívesen teszem, mert egy boldogság, hogy végre nem szenvedek és nagyon szeretném, ha mások is meggyógyulnának.

Kívánok sok erőt Nektek és további szép, fájdalommentes napot!

500. ponczi
2016. júl. 2. 20:26
Jaj ne haragudjatok már, de ezt most csak azért írtam, hogy én lehessek az 500. ide posztoló! :)
499. ponczi (válaszként erre: 498. - Bridget86)
2016. júl. 2. 20:25
Az lehet, de sokat nem tudnak erről! Kevés a doki aki szakember, minden tizedik beteg jelentkezik, nem tudják mi okozza és nem tudják, hogyan lehet gyógyítani. Úgyhogy lehet, akár milyen hete, jobban örülnék, ha inkább a kutatók komolyabban vennék! Na persze nem csak ezt, hanem az egész autoimmun betegségeket!
2016. júl. 2. 10:29

[link]

Még világ hete is van ennek a betegségnek.

497. Kohanoor (válaszként erre: 496. - Ponczi)
2016. júl. 2. 00:04
Olvastam, sőt ha rákerestek van youtube-s videó. Ott is azt írja, hogy a műtét óta tünetmentes. Köszi a tippeket :)
496. ponczi (válaszként erre: 495. - Kohanoor)
2016. júl. 1. 22:59
Csak ügyesen, fertötlenísd kellően...Onemoment bemásolt egy oldalt fordisd le és olvasd el. Keress szakorvost!
495. Kohanoor (válaszként erre: 493. - Ponczi)
2016. júl. 1. 21:05
Írtak már fel antibiotikumot, kenőcsöt, felvágtak. Gluténérzékeny vagyok, és nem is szoktam gluténmentes termékekket sem venni, cukrot minimálisra szorítottam. Saját kecsketejet iszok, vegyszermente. Zöldségek szintén sajátok. Most mégis olyan fájdalmas csomóm van, és nem is látom, hogy fel akar nyílni. Megpróbálom megszúrni, hátha.
494. ponczi (válaszként erre: 492. - Onemoment)
2016. júl. 1. 20:58
Pedig reménykedtem :)
493. ponczi (válaszként erre: 491. - Kohanoor)
2016. júl. 1. 20:33
Nem próbáltam az AIP diétát de azt gondolom minden olyan diéta jó amiben a tejtermék, a glutén és legföképp a cukrot nullára szorítjuk! Igyekezni kell minnél természetesebb formában táplálkozni, úgy ahogy a természet alkotta! Hús, tojás zöldségnek kell lennie a legfőbb tápláléknak, minimális széthidrát bevitelre törekedni! Nekem is volt már hatalmas csomóm, a párom negszúrta fertőtlenített tűvel. Vagy akkor vagy másnap kifakadt alaposan kinyomkodta majd be kakkantottam úgy fájt, de túlélhető. Menjetek szakorvoshoz!!!!! Vannak negoldások nem kell feltétlen szenvedni :)
492. onemoment (válaszként erre: 490. - Ponczi)
2016. júl. 1. 18:42
fél világ előtt??? dehogy... :)))
2016. júl. 1. 17:26

Köszi ponczi :)

Az AIP diétát próbálta valaki? Egy angol fórumon többen is dícsérték. én most akarok belevágni. Van egy nagyon durva gyulladásom most. nem akar felnyílni. Fekszek vele 2. napja lázasan, borogatom. Lehet fel kellene vágatni... De szeretném elkerülni inkább.

490. ponczi (válaszként erre: 489. - Onemoment)
2016. júl. 1. 15:42
Udvarolsz? :)))
2016. júl. 1. 11:24
és ezzel kapcsolatban is "ponczi" aki többet tudhat... :)azért jó, hogy van, aki megosztja az infóját, reményt adva nekünk, hogy vannak lehetőségek... :)
2016. júl. 1. 11:21

[link]


igaz angolul van, de érdemes ráfordítani...

487. ponczi
2016. júl. 1. 07:13
Nos Budapesten a következő dookik foglalkoznak a Hidradenitissel Bőrklinika: Dr. Wikokál Norbert, Dr. Holló Péter.
486. ponczi (válaszként erre: 484. - Kohanoor)
2016. jún. 30. 20:11
Én csak szegedit tudok ajánlani!
485. Bridget86 (válaszként erre: 484. - Kohanoor)
2016. jún. 30. 17:46
Egy pesti doki engem is érdekelne.Akár magán is...Eddig eggyel találkoztam aki tudta mi is ez.de nem volt túl segítőkész.
2016. jún. 30. 12:00
Sziasztok! Tudtok ajánlani bevált orvost? Veszprém vagy pest megyében főleg. Nem feltétlen szeretném műttetni, először megpróbálkoznék egy erős antibiotikum kúrával.
483. onemoment (válaszként erre: 482. - AgeeZ)
2016. jún. 24. 13:55
csak több profi doki is kellene, sztem...
482. AgeeZ
2016. jún. 24. 08:20

[link]


Egyre többet foglalkoznak a betegséggel. Múltkor a TV2-n láttam egy riportot, most ez.

Hátha sarkallja az orvosokat arra, hogy megkeressék a gyógymódot (már ha van...)

481. onemoment (válaszként erre: 480. - AgeeZ)
2016. jún. 20. 10:03

nagyon meg tudlak érteni...

állandó kötözés egy agyrém... :(

480. AgeeZ (válaszként erre: 477. - Onemoment)
2016. jún. 20. 07:35

Hát sajnos különböző okok miatt csak október környékére gondoltam, de nyáron amúgy sem lenne túl szerencsés. Viszont azt mondta a doki, hogy jövő nyáron már strandolhatok is :)

Nekem már az is elég lenne, ha zuhanyzás után csak fel kellene kapnom a rucikat és indulás, nem pedig még fél órákat elszüttyögni a ragasztással :)

479. AgeeZ (válaszként erre: 478. - Ponczi)
2016. jún. 20. 07:33

Hidd el, olvastam róla. Nem keveset.

De ez az első orvos, aki egyáltalán kezd velem valamit, nem pedig elhajt a retekbe...


Tudom, hogy visszajön, de legalább nem ott, hanem máshol. És nem várok majd vele 16 évet, hanem tudom, kihez kell fordulnom :(

478. ponczi (válaszként erre: 476. - AgeeZ)
2016. jún. 19. 22:05
Olvass, sokat, erről a másik fajta műtétről, Mert azt halottam, hogy emelett, nagy százalékba vissza szokott jönni.Próbálj, olyan emberekkel kapcsolatba lépni, amelyek már túl estek ezen. Azt halottam, hogy a 100% megoldás, csak a drasztikus megoldással érhető el.
477. onemoment (válaszként erre: 476. - AgeeZ)
2016. jún. 19. 16:09

Köszönöm :)

Antibiotikum kúra az jó hosszú lesz...ha így áll a dolgod, akkor szerintem mihamarabb legyen meg, legalábbis én szeretnék túl lenni rajta...akkor ha jól értem, neked nem plasztika lesz, csak "sima" műtét?

Bárhogy is, de jó kezekben leszel :)

476. AgeeZ (válaszként erre: 475. - Onemoment)
2016. jún. 19. 14:21

Megvizsgált, megnézte és közölte, hogy műtétérett :D

Persze, majdnem lefordultam az ágyról.

2 féle antibiotikumot kell szedjek, az egyiket 32 napig, a másikat 50. Kérdeztem a cinkről, azt mondta, nyugodtan szedjem, abszolút jó.


Ami nagyon durva volt, mondta, hogy ha 3 évvel ezelőtt megyek, nem tudott volna mit mondani nekem, mert azóta nagyon sokra jutottak ezzel a betegséggel kapcsolatban. Egyre többen is fordulnak orvoshoz.

A dohányzás nagyon árt neki, sajnos még a cigit le kell tennem, de muszáj lesz, a műtét után legkésőbb.


Ami nagyon fontos, ambuláns lesz a műtét, ha jól értettem, nyitva hagyja a sebeket és maguktól fognak begyógyulni. Bemegyek, megműt és haza is jöhetek, kötözésre kell járnom utána.


Nyugodtan kérdezz :)

475. onemoment (válaszként erre: 473. - AgeeZ)
2016. jún. 18. 18:28
arról szabad érdeklődni, hogy mit mondott és mit írt fel a doki? persze csak ha nem személyes... köszönöm :)
474. onemoment (válaszként erre: 473. - AgeeZ)
2016. jún. 17. 11:42
igazán jó hír! fontos a jó orvos, és h higgy abban, h ez csak átmeneti állapot volt :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook