Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verbális agresszió gyerekek esetében fórum

Verbális agresszió gyerekek esetében (beszélgetős fórum)


1 2
26. Panna.33 (válaszként erre: 24. - Idhikai)
2019. nov. 5. 11:15

Szerintem akkor van rossz hatással a gyerekre, ha ezáltal a gyerek félelemben él.

Vannak olaszosabb családok, de én csupán e miatt nem szólnék bele egy-egy család életébe.

26. Idhikai (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:15
... én meg a helyére teszem a cipőt (akár a másét is)... és nincs agyzúzódás! :D
25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:12
Ennyi!! 👍
24. Idhikai (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:11

Más, ha egyszer-egyszer elszáll az agyad, és más ha napi szinten ebben élsz. Urambocsá kicsit meg is rángatod a gyereket hozzá... napi szinten.

Nem tudom. Végülis mi amúgy is olyan becsukós szemű társadalom vagyunk. :)

23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:10
Ott a pont👍
22. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2019. nov. 5. 11:08

Tudod, én felnőttel is tudok bzmegolni, ha huszonkétszer megkértem, hogy tegye a cipőt a helyére, de mégis átesek rajta.

És nem hiszem, hogy ettől nekem mentális problémáim lennének.

Illetve de, ha miközben átesek a cipőn és beverem a fejem, és ettől agyzúzódás keletkezik.

21. Idhikai (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 10:56
... de igen, ha eljut oda. De nem jut el, mert "nem a mi dolgunk".
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2019. nov. 5. 10:51
Ez a bíróságot se érdekli...csak mondom.
19. Idhikai (válaszként erre: 18. - Vivo44)
2019. nov. 5. 10:48

6. §


(1) A gyermeknek joga van a testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődését, jólétét biztosító saját családi környezetében történő nevelkedéshez.


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy segítséget kapjon a saját családjában történő nevelkedéséhez, személyiségének kibontakoztatásához, a fejlődését veszélyeztető helyzet elhárításához, a társadalomba való beilleszkedéséhez, valamint önálló életvitelének megteremtéséhez.


(3) A fogyatékos, tartósan beteg gyermeknek joga van a fejlődését és személyisége kibontakozását segítő különleges ellátáshoz.


(4) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a fejlődésére ártalmas környezeti és társadalmi hatások, valamint az egészségére káros szerek ellen védelemben részesüljön.


(5) A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez.


(6) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a közszolgálati médiákban fejlettségének megfelelő, ismeretei bővítését segítő, erőszakmentes, a magyar nyelv és kultúra értékeit őrző műsorokhoz hozzáférjen.


...

18. vivo44 (válaszként erre: 15. - Af86a99684)
2019. nov. 5. 09:56

Trágárul beszélni a gyermekkel, káromkodni a gyerekkel még igencsak messze van a terrortól, verbális agressziótól.

Nem, nem így bánok, de azt sem tűrném el, ha mondjuk te vagy bárki más beleszólna az én/mi nevelési szokásainkba és szerintem ezzel sokan így vagyunk.

2019. nov. 5. 09:42

"Tilos a gyermeket megalázni, becsmérelni, trágárul beszélni vele. Annak eldöntésében, milyen hangnem engedhető meg egy gyermekkel, segít, ha egy felnőttet képzelünk a helyébe: amit egy felnőttnek nem mondanánk, az egy gyerekkel szemben sem elfogadható."

Kedves Fórumindító, jól érzed, hogy jelezned kell. Ha nem teszed, és esetleg nagyobb baj lesz...?

Próbáld megtudni, hogy ki ő, és jelezni a családsegítő felé. Nem emelik ki a gyerekeket, hanem utánajárnak... ha mentális probléma van, vagy akár anyagi problémák, akkor elsőkörben segíteni próbálnak. Kiemelni csak súlyos esetben emelnek ki gyermeket.

2019. nov. 5. 09:40
Belegondolok, milyen hatalmas segítség lenne, ha még bele is szólnál az életükbe.
15. af86a99684 (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2019. nov. 5. 09:28
Senkinek semmi köze hozzá, hogy terrorizálja a gyerekeit? Vajon mit csinál velük, amikor senki nem látja? Hányadik században élsz? Te is így bánsz a gyerekeiddel?
2019. nov. 5. 09:27

Hm.

Érdekes, mennyire eltérőek a vélemények.

Szerintem az mindenképpen agresszió, ha üvölt a gyerekkel.

Az, hogy mocskos a szája is, hát büszke lehet magára.

Az meg, hogy egy kicsi gyerek édességet kér, és azért üvölti le a fejét, az a legdurvább az egészben.

Érdekes az is, hogy a négy fal között nem megalázás, nyilvánosan pedig igen, ha valaki így viselkedik a gyerekével.

Hogy válaszoljak is: én is az a típus vagyok, aki szerint igenis lépni kell, ha ilyet látok rendszeresen. Ki segítsen nekik, ha mindenki előfordul, mondván, hogy nem az ő dolga. Lehet, hogy egyszer kimegy a védőnő és utána jobban odafigyel a kedves anyuka.

Én ott kezdeném, a védőnőnél.

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Számpán)
2019. nov. 5. 09:18

Ne foglalkozz vele..hidd el ezt itt is csinálják,és nem 3 hanem 6 gyerekkel...ezek ilyenek,hiába jelented bárhova,semmi nem fog történni...esetleg kimennek,mindent rendben találnak és ennyi..

Elhiszem idegesít,de van egy réteg,akikre a törvény nem érvényes.

12. vivo44 (válaszként erre: 1. - Számpán)
2019. nov. 5. 09:18

Szia.

Rosszul érzed, hogy valamit tenned kell, mert senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan neveli a saját gyermekét.

Véleményem szerint foglalkozz többet magaddal, kevesebbet másokkal.

Ha nagyon tenni szeretnél valamit, menj el az erdőbe szemetet szedni, akkor nem 4, hanem annál sokkal több emberért tettél jót.

Legyen szép napod!

11. Számpán (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 09:06
Köszönöm a kedves jó tanácsot, van egy 8 éves gyerekem,én is szoktam ideges lenni de nem úgy, hogy le k... anyazom meg megfenyegetem hogy beleverem a fejét a falba, de lehet velem van a gond. Ja és nem vagyok mintaanya sem.
10. 0adc8842b1 (válaszként erre: 5. - Hpetra22)
2019. nov. 5. 09:04
Miért kell idegbetegnek lenni gyerekvállalás után? Gondolom előtte is az volt. Persze sok ilyen van és egy alkalmi pasi is elég, hogy gyerek legyen. Ugyanez ismétlődhet. Sok hisztis, sokkos és sok gyerekes felelőtlenek léteznek. Nem jó beleavatkozni, hacsak nem 5-6 személy együtt nem akar segíteni.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Számpán)
2019. nov. 5. 08:59

Nem tudom...itt is én intézem a gyerekeket,velem látják őket mindenhol,mégsem egyedül nevelem őket,csak apuka ugy jár melózni,hogy esélytelen ezekben részt vegyen..


Egyébiránt meg helyedben lennék,nem ütném bele az orrom más dolgába..

Gondolom neked nincs gyereked(még),de ha lesz,hidd el te is fogsz jópárszor így beszélni,esetleg mikor a gyerek 10.figýelmeztésre is végigtrappol a térdig érő vízben...stb..szóval ne itélj....

Én bevallom,nálam is borul a bili néha,na de nem az utcán és boltban..

8. Számpán (válaszként erre: 7. - Af86a99684)
2019. nov. 5. 08:12
Szerintem igen, mert reggelente mindig Ő viszi őket egyedül a buszra, ill.ha mennek valamerre akkor is 4esben teszik. Tudom nem az én dolgom stb stb de az én gyomrom nem veszi ezt be és tényleg eddig próbáltam nem rá figyelni mikor mentek, de ma a boltban, miután a hölgy is szólt neki, hogy fejezze be, olyan természetes volt az anyának, hogy ő így beszél és várta az elismerést tőlem meg a kasszás hölgytől, amit nyilván nem kapott meg egyikünktől sem 😑
7. af86a99684 (válaszként erre: 6. - Számpán)
2019. nov. 5. 08:09
Idegbeteg. Egyedül neveli a gyerekeit?
6. Számpán (válaszként erre: 2. - Hpetra22)
2019. nov. 5. 08:04
Egyetértünk, nem az én dolgom valóban,az pedig nyilván való hogy ezért nem fogják kiemelni a gyerekeket,nem is ez lenne a célom, csak, hogy valaki nézzen rá az anyára és ha szükséges kezeljék, mert előfordulhat, hogy mentális beteg. Mint írtam nem ismerem név szerint de amióta itt lakom (2,5éve) minden nap ez megy. Beleverem a fejed a betonba és még sorolhatnám napestig sajnos.
5. hpetra22 (válaszként erre: 3. - Tilvia)
2019. nov. 5. 08:01
Gyerekvállalás után még te is lehetsz idegileg labilis. Vagy csak a harmadiknál.
2019. nov. 5. 08:00

A trágár beszéd nem verbális agresszió, az trágár beszéd.

Foglald el magad valamivel, míg az ablakod alatt elmennek. Nincs más dolgod?

3. Tilvia (válaszként erre: 1. - Számpán)
2019. nov. 5. 07:58

Szia,

Én soha nem értettem az ilyen szülőket. Minek neki akkor 3 gyerek, ha idegileg labilis.

Én személy szerint megkérdeznék egy illetékes szervezetet, hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Csak ugye itt az a baj, hogy a Magyar bróságtól kezdve mindenki anya párti. Amíg nem kábszeres, alkoholista stb és testi fenyítés nincsen addig nem hiszem, hogy bárki fog tudni tenni valamit :(

Még esetleg annyit lehet, hogy az óvodát vagy ahová járnak gyerekek ott panaszt tenni, hátha a gyerkőcöket elküldi pszichológushoz.

Sajnos nekem még nincsen gyermekem /azon vagyunk :) /, de így soha nem bánnék vele. A szívem szakadna meg :(

2. hpetra22 (válaszként erre: 1. - Számpán)
2019. nov. 5. 07:58
Ne haragudj, de nem a te dolgod ebbe beleszólni. Rossz ilyet látni, de beavatkoznod nem kell. Csúnya beszédért pedig nem fognak a hatóságok gyerekeket kiemelni egy családból, ennél sokkal durvábbért sem teszik meg.
2019. nov. 5. 07:45

Sziasztok!

Elég kényes témában kérném a véleményeteket.Adott egy nő és 3 pici gyermek. Ez a nő minden reggel mikor mennek a buszra(mivel a házunk előtt mennek el így sajnos hallom), hogy rettenet csúnyán bánik, viselkedik a gyerekeivel. Azt a nőt még szépen beszélni sajnos nem hallottam, de ami ma reggel történt a boltban az nagyon kiverte a biztosítékot nálam. Káromkodva kérdezte a kisebbik gyerekét, hogy "vegyek neked még túró rudit is a k... A....

Nagyon kellemetlen volt, a boltos is figyelmeztette, hogy hogy beszél a gyerekeivel, de erre annyi volt a válasza, hogy nem baj majd megtanulja a büdös... K.... Anyja. 😮😣 Sajnos mivel minden reggel fültanuja vagyok és rettentően sajnálom azokat a kicsiket, úgy érzem valamit tennem kell, mert lelki nyomorultak lesznek azok a gyerekek az állandó verbális agressziótól. A kérdésem az lenne mivel név szerint nem ismerem a hölgyet és nem tudom hogy testi fenyítést alkalmaz e de verbálisat napi szinten, hogy jobb ha cselekszem és jelzem valahol vagy inkább maradjak csendben és folytathassa minden nap amit művel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook