Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verbális agresszió gyerekek esetében fórum

Verbális agresszió gyerekek esetében (beszélgetős fórum)


1 2
56. dd3e7764d1 (válaszként erre: 55. - Panna.33)
2019. nov. 12. 20:02
Hogy döntöttél végül?
55. Panna.33 (válaszként erre: 54. - New(l))
2019. nov. 5. 19:15
Ebben tökéletesen igazad van.
54. New(l)
2019. nov. 5. 19:06
Ott a gond, hogy amikor megtörténik a baj, akkor meg azon ajvékol mindenki, hogy bezzeg a környezetében nem tett senki semmit, hagyták a gyerekeket szenvedni, félrenéztek, érdektelenek voltak. Ha meg valaki időben tenni akar, azért lesz fekete seggű, mert mit kotnyeleskedik, meg minden anyának lehet rossz napja, és ő lesz a családrobbantó.
2019. nov. 5. 18:39
Stílus maga az ember, mi lehet otthon ha máshol ezt engedi meg magának . Prosztó.
52. Panna.33 (válaszként erre: 51. - Számpán)
2019. nov. 5. 15:35
Azért ez már elég beteg.
51. Számpán (válaszként erre: 50. - Dd3e7764d1)
2019. nov. 5. 15:13
Látod, pontosan ezért nyitottam ezt a fórumot, mert én is így gondolom, csak döntés képtelen vagyok, hogy helyes e, hogy beleszoljak más életébe, vagy egyáltalán megtehetem e. De szerintem sem olaszos, és szokványos, hogy így beszélnek a gyerekkel, és ha az utcán ezt megmeri tenni,sőt még elismerően is néz, hogy kapja a visszaigazolást hogy szuper amit csinál, akkor otthon a 4fal között hogy viselkedhet. Ismerik őket többen egyébként, de mindenki elintézi azzal, hogy bolond meg jaj szegény gyerekek. A szomszédom mesélte, hogy ő is ment vásárolni a helyi kisboltba és ugyan ez a stílus, hangnem annyi különbséggel, hogy anyuka magának vásárolt kinder pingvit és üvöltötte a gyereknek, hogy te most nem eszel te csak nézed. De a szomszédom is le tudta annyival, hogy bolond és utálja hallgatni ő is ahogy reggel végig üvölti az utcát a gyerekeivel de ennyi. Mondom, eddig én is próbáltam atsiklani felette de a maitól nagyon úgy érzem, hogy valamit tenni kell
50. dd3e7764d1 (válaszként erre: 49. - Számpán)
2019. nov. 5. 15:06
Én is elgondolkodnék, hogy lépni kellene ha ilyet látnék. Szerintem így kezdōdnek azok a bántalmazásos esetek, amiket a hírekben látunk sajnos. Azok elōtt is amíg csak verbális volt biztosan sokan félre néztek... Azért a "fejedet a betonba verem" és társai nem a szokványos szülōi fegyelmezési módok. Szóval én azt hiszem mivel a pici gyerek nem tudja megvédeni magát, a szülōnek meg magától nincs annyi esze, valahol el kell kezdeni.
49. Számpán (válaszként erre: 48. - Dd3e7764d1)
2019. nov. 5. 14:44
Nem tudom, hogy fizikailag bántalmazta e, de azt igen, hogy mindennapos az ahogy beszél és amit mond. Nyilván ha egyszer hallom eszembe se jutna lépni, meg nem nyitok azért fórumot mert hallok valakit aki éppen akkor egyszer csúnyán beszél a gyerekével.
2019. nov. 5. 14:24
Ez az egész tipikus esete annak, hogy egy gyereknek nem a szegénység a rossz sors, hanem ha ilyen a szülō! A szülōnek az a dolga, hogy példát mutasson a gyereknek, nincs olyan eset, amikor így beszélek a gyerekkel, megjegyzem mással sem!Nem a gyerek akart oda születni,ráadásul a gyerek olyan lesz, amilyennek a szülō neveli, ha az agresszió a mindennapi minta a gyereknek ez lesz a normális. Lehet elveszíteni a türelmet, de ez már olyan szintű agresszió, ami nem szabadna, hogy megtörténjen. Szerintem aki így beszél a gyerekével az fizikailag is bántalmazza.
47. Idhikai (válaszként erre: 46. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 12:59

Érdekes dolgokat írtál, de én kb. hol írtam ilyeneket, hogy nem várható el, hogy kivigyék a szemetet, vagy rendet tartsanak?

A gyerek nem zsarolja, és nem veri a szüleit, normális esetben. Vannak szélsőséges esetek, valószínű megkapják érte a büntetésüket, és vannak szélsőséges szülők is, akiknek szintén meg kell kapni a büntetésüket.

Nem tudom, mi ez a háborgás...

46. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Idhikai)
2019. nov. 5. 12:53

Sztem,ha a gyereknek vannak jogai a szüleivel szemben,sztem én is joggal várom el,hogy elpakoljanak maguk után,hogy kivigyék a szemetet,hogy maguk körül rendet tartsanak,hogy tanuljanak.


Ja nem..mert szted jogaik csak a gyerekeknek vannak..egy szülő nem ütheti meg a gyerekét,de azzal semmi gond,hogy a gyerek zsarolja,esetleg veri az anyját..egy szülő nem hülyézheti le,mert sérti a gyerek jogait...azért hello...

Véleményem szerint egy anyuka se rabszolga,hogy a gyerek segge ki legyen nyalva,mert a jog..egy anya se idegbeteg vagy labilis,csak elfogy a türelem...

Nyilván én is elteszem,leoltom,leveszem a fütést stb..de bizony hazaérnek ezzel kezdem,hogy elmagyarázom mit hibaztak,mert igenis meg kell tanulniuk élni egy családban,alkalmazkodni kell..én sem leszek örökké itthon,jogaik miatt nem tehetnek rám minden itthoni terhet..

45. vivo44 (válaszként erre: 44. - Idhikai)
2019. nov. 5. 12:49

Leírtad bemásoltad a "Gyermek jogait"

Hivatalosan viszont nincsen olyan, hogy "Szülő jogai" a (gyermekkel szemben)

Ki így, ki úgy.

A gyermekeknek ma már ezerszer több joga van, mint régen nekünk volt.

Ma pedig a szülőnek nincsen joga semmihez, mert ha felemelem nyilvánosan a hangom, ha csúnyán beszélek, megbotránkoznak az emberek és jelentgetik egymást, utána néznek.

Viszont ha a gyerek felgyújt egy szobát, akkor az rendjén van.

Csak ezért írtam amit és közel sem vitának, vagy kötekedésnek.

A véleményem továbbra is, hogy ilyen esetben semmi közünk ahhoz a családhoz, esetleg a Hoxán véleményt formálhatunk.

44. Idhikai (válaszként erre: 43. - Vivo44)
2019. nov. 5. 12:45

... de igen, értettem. A szülő jogos elvárásai a gyermek irányába... erre lettél volna kiváncsi.

Ez már nevelés kérdése, talán.... vagy nem.

43. vivo44 (válaszként erre: 41. - Idhikai)
2019. nov. 5. 12:42

Rendben. Nem értetted.

Szép napot!

42. Panna.33 (válaszként erre: 26. - Idhikai)
2019. nov. 5. 12:40

Nem vagyok a rabszolgája senkinek, és nem egy életképtelen herét szeretnék nevelni a gyerekemből, hogy mindent megcsinaljak helyette.

Amúgy általában én is megteszem más helyett, de a kapacitásom és a türelmem nem végtelen.

41. Idhikai (válaszként erre: 39. - Vivo44)
2019. nov. 5. 12:39

"....a gyermekkel szemben???"

Bocsánat, de a kérdést se értem. Miért is menne a szülő a gyermekkel szemben? Miért is kellene bármi jog a gyermekkel szemben?

A gyermek jogait írtam le, hogy a fórumindító el tudja dönteni, hogy merre tovább. Semmit nem írtam hozzá.

40. vivo44 (válaszként erre: 34. - Számpán)
2019. nov. 5. 12:33

Jobban belegondolva!

Ha picikét utánajársz és mondjuk neked van igazad.

Most csak csúnyán beszél vele. De gondolj bele, ha esetleg az anyuka feltételezi, hogy a nagyobbik gyerek szólt valakinek.

Akkor meglehet eléred, hogy ne csak csúnya mondatok hangozzanak el. Tehát lesarkítva megveretsz egy gyereket.

(mondom, ha úgy is lenne)

Ettől jobban éreznéd magad?

Én nem avatkoznék bele más életébe tettel, attól természetesen érthető a felháborodás, véleményem nekem is van, de semmi több.

39. vivo44 (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2019. nov. 5. 12:26

Ez mind szép, csak nem igaz.

Ismerem én is, a jogot:-)

De akkor kérnélek, hogy másold be azt a paragrafust is, hogy a szülőnek mihez van joga a gyermekkel szemben.

(rövidebb lesz)...:-)))

A fórumindító véleményt kért és nem jogot szerintem, mert jogilag semmit nem tehet.

38. vivo44 (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2019. nov. 5. 12:24
Köszi, hogy te is érted!
37. Tilvia (válaszként erre: 5. - Hpetra22)
2019. nov. 5. 12:13

Én ezt szeretném elkerülni :) Mindent megfogok tenni az érdekében hogy ne legyek idegileg labilis. :)

De azért köszi a figyelmeztetést. /3 gyerek kizárt/

36. Panna.33 (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 11:39
Jól hangzik. 😪
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Idhikai)
2019. nov. 5. 11:28

A fórumindító jobban fog attól aludni,hogy beletrollkodik más család életébe?

Neki hogy esne ha egy elejtett szo után nyakára járna a védőnő?

Látta,hogy bántalmazta anyuka a gyereket,vagy csak a trágár beszédet hallotta?

Nincs alapja jelenteni...egy qva anyádért és egy nem megvett csoki miatt nem fognak kimenni.

2019. nov. 5. 11:28
Köszönöm a véleményeket. Nem vita indító fórumot szerettem volna nyitni. A kérdésem az volt, hogy helyes e nekem beleavatkoznom ebbe. Mielőtt bárki nekem ugrik, nem léptem még semerre. Ismerem az olaszos élet formát, higyjétek el ez nem az. 2,5 éve napi szinten ez megy, szomszédok is ismerik letudjak annyival, hogy bolond. Meg értem azokat is akik azt írták nekem nem tisztem beleutni az orrom más dolgába, valahol ezzel is egyet értek. Viszont azzal nem és nem is fogok soha, hogy ez egy elfogadott stílus így bánni a gyerekkel, megalazni mások előtt (pl ma bolt) stb...en is szoktam hangosabban szólni a gyerekemnek de nem szoktam bazmegolni, megalazni,. Ezek a gyerekek napi szinten ebben elhetnek, az anyuka kiabál velük azért mert lassabban halad, kiabál mert kikotodott a fuzoje, mert lecsúszott a nadrágja tehát általában mindenért ordít. Magam sem tudom még mi lenne a helyes, szemet becsukni vagy jelezni valahol esetleg még az amit írtak, hogy beszélni az anyukaval valamiről aztán kiderulne segítségre szorul e vagy nem.
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:25

Nekem személyes tapasztalatom van,saját gyermekem védelme érdekében volt képem bemenni az illetékesekhez és szó szerint elhajtottak,arra hivatkoztak,hogy nem ismerem a hátteret...pedig nálam jobban senki...épp ezért mentem..

Ugyhogy 2020 január 1-től várom 2 hetente a 15000ft-os büntetést..

32. Idhikai (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 11:20
... ez egy remek ok a szem becsukásra: más is becsukja, a hivatalos is becsukják. hm.
31. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Zsofi_876)
2019. nov. 5. 11:19
Hogyan jelentse a védőnőnek? Nem hiszem, hogy tudja, hogy hívják, hol lakik.
30. Panna.33 (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2019. nov. 5. 11:19

Jó, mondjuk a hivatalok néha rendkívüli inkompetenciáról tesznek tanúbizonyságot.

Pl. volt mostanában, amikor a gyerekeket hirtelen elvették a nevelőszülőtől, aki szerette volna örökbe fogadni, és odaadtták másnak.

29. Idhikai (válaszként erre: 26. - Panna.33)
2019. nov. 5. 11:18

Az olaszos családok hangosak... hangosan veszekednek, kiadálnak, és hangosan örülnek, erőteljesen fejezik ki az érzéseiket... a szeretetüket is! = mondhatjuk harmónikusnak


Én a fórumindítónál más véltem értelmezni, de lehet, hogy valóban így van. Én azért, ha napi szinten látnám az ablak alatt, kicsit utánajárnék. Épp csak egy cseppet. Mondjuk várnám a buszt, és beszédbe elegyednék vele az időjárásról... az óvódáról... meg ilyesmi. Hogy megnyugodjak. :)

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Idhikai)
2019. nov. 5. 11:15
A fórumindító érdeke h becsukja a szemét..kibukik ő nyomta fel őket,lehet még el is verik...egyébként a hivatalok csukták már be a szemüket ennél komolyabb témában is,amit mai napig nem értek,hogy történt..jaa,és nem csak én.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook