Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai agresszió fórum

Óvodai agresszió (beszélgetős fórum)


1 2
45. Nikice (válaszként erre: 43. - Pné Veronika)
2010. okt. 30. 10:13
Joga annak van mindig, aki hátrányos, függetlenül attól, hogy önhibájából, vagy azon kívül az. Aki átlagos, "normális" az legyen elnéző. Ez minden téren így van, és így egyre nehezebb toleránsnak lenni.
44. Pné Veronika (válaszként erre: 37. - Jucus77)
2010. okt. 27. 16:07

Egyetértek tündér74-el. Nem szabad hagyni, mert később ebből komoly gondok is lehetnek... :-((

Ha pl. a kiskölyök elhoz otthonról egy kést, vagy bármit, amivel másban tud "játékból" kárt tenni...

Bele sem merek gondolni... :-O

43. Pné Veronika (válaszként erre: 34. - Nikice)
2010. okt. 27. 15:57

Bizony, itt is az volt a baj, hogy a gyerek anyja váltig állította, hogy az ő gyereke nem verekedős, de ha igen, akkor is az én fiam provokálta ki, hogy megverje... :-O

Még az igazgatónő szája is tátva maradt a dumájától...

Okoskodó diplomás anyuka...nyakkendős, okoskodó diplomás apuka...elhanyagolt, "kitudjamikorkivelvan" rossz gyerek... :-((


Persze mindent meg lehet érteni, védeni kell az érdekeit, na de mi van az én érdekeimmel?

És a jogaimmal? :-((

2010. okt. 27. 10:46
Sziasztok!Szomorúan olvaslak titeket,mert sajnos mi is hasonló "cipőben" járunk.Kisfiam első osztályos és van az osztályukba egy nagyon agresszív,harapdálós,verekedős kisfiú.Nem értem ,hogy szabad megengedni azt,hogy egy gyerek lelki-testi terrorban tartson másik húsz gyereket.Ez számomra felfoghatatlan.
41. fehérleander (válaszként erre: 39. - Vbetty2)
2010. okt. 27. 09:44
Ez borzasztó! Szerintem se büntesd a gyermekedet, inkább vigasztald! A szülőnek nem lehet szólni?
40. tündér74 (válaszként erre: 39. - Vbetty2)
2010. okt. 26. 12:00
Az óvónő jól mondta, tényleg nem szabad ezért megbüntetned, kisfiad semmiben sem hibás. Egyébként ebben a korban normális, hogy a gyerekek érdeklődnek a saját - és a másik nem - nemi szervei iránt. Természetesen nem ilyen formában, ahogy te leírtad. Ez nagyon durva!:(
2010. okt. 26. 11:51

Sziasztok!

Az én fiam középsős, és tegnap a csoport legrosszabb gyereke elhívta a fiam a bokorba, és mondta a fiamnak,/5 éves lesz februárban/ hogy húzza le a bugyiját és mutat neki valamit. A fiam nem tudta mire vélni, és lehúzta a bugyiját, és a Pisti /7 éves lesz januárban/ bekapta a kukiját és megharapta. A tegnapi napot végig sírtam, nem tudom mit tehetek. Reggel beszéltem az óvónővel, ő ma beszél pszihológussal és nevelési tanácsadóval, hogy mit lehet tenni. Az egyik óvónő már 25 éve itt dolgozik és még ehhez hasonlót sem hallott.

Ti mit tennétek?

Tudom, hogy az én fiam is hibás, mert miért húzta le a bugyiját? Tegnap emiatt büntiben volt, de azt mondta az óvónő reggel, hogy nem szabad megbüntetnem, mert ő csak áldozat, és csúnya nyomokat hagyhat benne lelkileg.

38. tündér74 (válaszként erre: 37. - Jucus77)
2010. okt. 26. 11:10

Szia! Hát ez bizony elég durva, amit ez a kisfiú mond a te kisfiadnak. Ne hagyd annyiban, addig szóljál az óvónőknek, amíg nem tesznek valamit. Ki tudja miket hall/lát ez a kisfiú otthon, és ha már kiscsoportban így viselkedik akkor mi lesz később ha nagyobb lesz.

Az óvónők kötelessége, hogy jobban tartsák szem előtt a gyereket, hogy még véletlenül se bánthasson másokat sem lelkileg, sem fizikailag.

2010. okt. 26. 10:25

Húú, ez nagyon nehéz téma! Végigolvastam a hozzászólásokat és nem is tudom, mit szóljak. Az én kisfiam is ovis, kiscsoportos. Egy hete kezdett éjjelenete sírni, rosszat álmodni, felriadni, panaszkodott, hogy az egyik kisfiú bántja, meg csúnyákat mond neki. De tényleg csúnyákat, hogy megöli, meg elvágja a torkát...Már ez nagyon durva, viszont tetézi a dolgot, hogy időközben elpusztult a kutyánk, így a kisfiam ezzel egy időben fogta fel, hogy mit jelent meghalni. Szóltam az óvónéniknek, de nem nagyon látok változást. Én megértem, hogy sokan vannak, 24-en, meg sok a sírós, új ovis, de ezt valahogy mégiscsak kellene kezelni, nem?? Egyébként a szülőkkel nem hiszem, hogy sok értelme lenne beszélni, apuka börtönviselt, gondolom sejthető, hogy mi miatt ült...

Kis faluról van szó, máshova nem vihetem a gyerekem.

Ti mit tennétek a helyemben?

36. Minya
2010. okt. 22. 11:34
Nekem a fiam panaszkodot egész nyáron hogy piszkálják az oviban megcsípik a haját húzzák bokánrugják.Nem szóltam senkinek csak a gyereknek mondtam hogy add vissza nyugottan te is aki ezt csinálja veled.Erre a gyerek hogy azt nem szabad mert megbüntetnek.Azt mondtam neki hogy úgy kell csinálni hogy ne lássa az ovónéni.Ahogy szeptemberben elkezdet járni ujra nagyon verekedős lett ovónéni elbeszélgetet vele meg mink is itthon hogy azért nem kell mindenkivel verekedni csak akkor üssön vissza ha őt bántják,de ő sose kezdjen verekedést.Ezt a mai napig is betartja.Ovónéni meg panaszkodik hogy mindig visszaadja ha bántják,elmondtam neki hogy mit mondtunk neki és azóta nem szól ő se semmit.
35. tündér74 (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. okt. 21. 14:42

Szia! Semmiképpen se törődjél bele. Ez nem normális dolog, hogy neked és kisfiadnak kell meghunyászkodni pár agresszív kölyök miatt.

Biztos minden óvodai csoportban van 1-2 ilyen gyerkőc, de akkor nekik és az ő szüleiknek kellene alkalmazkodni a normálisakhoz.


Kisfiam most novemberben fogja kezdeni az ovit /eléggé ledöbentett, amiket itt olvastam/, remélem nem lesz semmi ilyen gondunk, vagy ha mégis, akkor már az elején közbe fogok avatkozni.

34. Nikice (válaszként erre: 25. - Pné Veronika)
2010. okt. 21. 14:18

Egészen elképedek.. :( Istenem, Te is mit élhettél át! Az ember óvja, neveli, félti, de nem lehet mindig velük ott (ami persze így egészséges), de én azt mondtam, én nem verem a saját gyerekem, más ne merjen rá kezet emelni.


Ami a legmegdöbbentőbb volt számomra, hogy anyuka kerek boci szemekkel nézett és állította, az ő gyereke nem verekedős. Nem tud róla. Mire közöltem vele, hogy éppen ez a baj. Ki ismerje a gyereket, ah nem a saját anyja? Mondtam, hoyg ezen most gondolkodjon el. Szerencsére volt néhány határozottabb szülő, aki még mellénk állt, és most kaptak némi haladékot a "problémás" gyerekek (akiknek a szülei problémásak valójában). Elpaterolni nem olyan egyszerű, mert ahogy mondták integráció a cél, nem a szegregáció. Aha, csak ki szívja meg?

Nem tudom mi lesz belőle.

33. fehérleander (válaszként erre: 31. - 828429ecdc)
2010. okt. 21. 12:25
gyalázat!
32. 828429ecdc (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. okt. 21. 12:22
Szerintem ha az óvónők nem csinálnak semmit szólj a szülőknek és mond el hogy nem volt más megoldás
2010. okt. 21. 12:20
Ezek annyira borzasztóak.És a szülő akinek a gyereke csinálja, ha neki szólnál.Nekem elég eleven gyerkem van, de már akkor hatalmas szidást kapott amikor elmondta itthon hogy csúfolják az egyik kislányt hogy Ágnes-Mágnes.Egyébként ő nem verekedős.Sőt valamelyik nap mondta el hogy az egyik jó barátja és egy másik kisfiú állandóan csipkedik és az óvónő rájuk szól de tovább csinálják.Mondtam hogy akkor adja vissza erre ő, hogy olyankor az óvónő azt észreveszi és olyankor csak őt bünteti.Mondtam hogy olyankor csinálja amikor óvónéni nem látja.Hülye dolog tudom de nehogy már ő kapjon mert megvédi magát.Szerintem az óvónőnek ilyenkor külön figyelni kellene az illető gyerekre és büntetni nálunk büntetőszék van.Én nevelem hogy senkit nem szabad még csufolni sem.Egyszer ő is megharapott egy gyereket az egész óvónő és dadák mindenki szólt hogy befeketedett a gyereknek meg ilyenek.Megkérdeztem az anyukát és bocsánatot kértem tőle, mondta hogy nem is látszik semmi és a kisfia a másik karját mutatta amikor mondták neki is az óvónők.Ja rendszeresen van a kisfiamon fordítva a nadrád, cipő, Vadiúj benti pulcsiba kiviszik, össze volt vágva a 2 napos pulcsija.És ha szólok,"ja tényleg".Ennyi.És persze röhögnek.
30. pethoevi (válaszként erre: 29. - Katus3)
2010. okt. 21. 11:16

:-) ez a legfontosabb!

amúgy az az érdekes,h engem is ugyanúgy tiszteltek,és ha kértem valamit,megtették (csend,stb-ami a legnehezebb ebben a korban)

de az biztos,h jobban tudtam velük hülyéskedni,játszani,mint a párom.Őt is szerették persze,de másképp

és én nagyon sokat tanultam tőle.

Jó volt...de magasra is tette az a munkahely a mércét...:-)

29. katus3 (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 11:08
Szerencsére nekünk is tüneményes óvó nénik vannak, az egyik fiatal,25 éves, aranyos,kedves, a másik a vezető óvónő, ő már kicsit szigorúbb,bizony ha kell,fel is emeli a hangját ami nem is baj szerintem, de ő is nagyon aranyos.
28. pethoevi (válaszként erre: 27. - Pné Veronika)
2010. okt. 21. 11:00

igen,van az embernek rossz napja...

de az az érdekes,h ha nekem az volt,a gyerekektől olyan szeretetet kaptam,h addig eszembe sem jutott,amíg bent voltam...

és sajnos látod,nekünk nincs munkánk,de ez olyan Murphy törvénye dolog szerintem...

27. Pné Veronika (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:58

Ne szomorkodj, a lényeg, hogy vannak még olyan lelkiismeretes óvónénik, dadusok, mint te.

Csak ritka, mint a fehér holló...

Mert akárhogy is nézi az ember, nekik ez a munkahelyük és nekik is lehetnek rossz napjaik.

Az már más kérdés, hogy akkor minek választott valaki ilyen hivatást, mert valljuk be őszintén, ebből (sem) lehet az ember lánya milliomos... :-O

26. pethoevi (válaszként erre: 23. - Fehérleander)
2010. okt. 21. 10:56
hát ilyenkor,ha ilyen az óvónő,talán annyit tudtok tenni,h szóltok neki,mikor beadjátok a gyereket,h a kinti nadrág a szekrényében van...ha nem egyértelmű egy felnőtt nőnek és a kicsinek is jó alaposan a lelkére kötöd,h kimnetelkor ruhacsere.Megmutatod neki,h hol találja meg a kinti rucit.de persze benne nem bízhatsz meg annyira még ilyen ügyben
25. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - Nikice)
2010. okt. 21. 10:56

Tudom, miről beszélsz, mert a fiam 100%-ban ilyen volt.

Mi is egy egész hétvégét töltöttünk a János Kórház gyerekosztályán, mert agyrázkódást kapott, amikor az oviban "elintézték". :-(((

De valahogyan "rá kell venni a gyereket" arra, hogy megvédje magát. Nekünk egészen a nevelési tanácsadóig kellett mennünk, mert nem tudott visszacsapni, kisebbségi érzése volt és sokszor sírt még álmában is. Utolsó évebn kezdődött ez a dolog, következő évben már sulis lett.

(Ragasztott szeme és szemüvege volt, ezért is bántották inkább őt...)

Aztán a suliban is megmaradt szerénynek, nem volt sosem verekedős, de ott aztán elszabadult a pokol.

Úgy megverte az egyik osztálytársa, hogy kék-zöld lett a dereka, mint kiderült, a gyerek megrugdosta... :-(((

Betelt a pohár és "nagybeszélgetésre" lett behívva mindenki.

Ofő, szülők (párban), igazgatónő, mi. Még a nevelési tanácsadóból is jött egy nő.

Kiderült a végén, hogy a problémás gyereket kell elvinni olyan suliba, ahol tudnak vele foglalkozni.

Mindenre van megoldás, nem szabad hagyni... :-(

24. pethoevi (válaszként erre: 20. - Fehérleander)
2010. okt. 21. 10:55

hát ezért tart itt ez a világ.és ezek az óvónők csodálkoznak rajta,h nem tisztelik őket a szülők.

csajok,én 25 voltam,amikor eljöttem (lejárt a szerződés és el is költöztem),de ott bőgtek a szülők,ölelgettek...ez nem dicsekvés,de én akkor azt gondoltam,h ez az általános...hát tévedtem.de megmondta anno anyukám:

"óó,fogsz te még csalódni az emberekben"

igaza lett...

csak ilyenkor olyan szomorú leszek...

23. fehérleander (válaszként erre: 21. - Katus3)
2010. okt. 21. 10:54
Én ezért adok lánykámra már ilyenkor harisnyát, arra nadrágot. Bent szoknya van rajta... csak nem viszik ki harisnyában az udvarra! Bár...ki tudja! :-)
22. pethoevi (válaszként erre: 16. - Nikice)
2010. okt. 21. 10:53
egyemmeg...:-)
21. katus3 (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:53
Bettimért mentem tavaly télen, és a benti nadrág tiszta sár volt rajta! Senki sem vette észre,hogy a vékony nadrágban van az udvaron! Arról már nem is beszélek,hogy volt 6000 Ft túlfizetésünk tavalyról, szeptemberre már lecsökkent 1910 forintra!
20. fehérleander (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:52
Ez tényleg komoly, megtörtént! És lett valami belőle? SEMMI! Óvónéni azóta is ott dolgozik!
19. katus3 (válaszként erre: 16. - Nikice)
2010. okt. 21. 10:51
Az én lányom is ilyen kis félős.:-/
18. pethoevi (válaszként erre: 17. - Fehérleander)
2010. okt. 21. 10:50

UGYE CSAK VICCELSZ????

Ilyenkor nem is értem...lehet,h nekem ezért nincs ovis munkám,mert nem vagyok már való az ilyen pedagógusok közé...Basszus...csak 27 vagyok...:-(((

17. fehérleander (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:48
Megverve? Olyan is volt, hogy tavasszal a gyerekek az udvaron játszottak alvás után. Anyuka jön a gyerekéért és látja, hogy a kisfiú az ovis pizsamájában homokozik. Megkérdezte, hogy most ez hogy van?! Az óvónők röhögőgörcsöt kaptak, hogy Józsikát elfelejtették alvás után átöltöztetni!
16. Nikice (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2010. okt. 21. 10:48
Alapjában véve egyetértek, de ha az a gyerkőc ilyen kis galamblelű, ha a fene fenét eszik sem fog visszaütni. Az én fiam is ilyen. :( Szegényem nagy hévvel hazaállított, hogy miután térden rúgták (másnap balesetire mentünk, mert feltelt folyadékkal és nemt udott ráálni, két éjjel nem aludt a fájdalomtól) szóval életem előadta, hogy de jól megbosszulta ám, megpróbálta kigáncsolni a gyereket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook