Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vendéglátóiparban dolgoztam...de már nem akarok! fórum

Vendéglátóiparban dolgoztam...de már nem akarok! (beszélgetős fórum)

26. 40163fd81d (válaszként erre: 16. - Dorina22)
2009. aug. 12. 11:37

Én is vendéglátós voltam ,mielőtt elmentem szülni.

Nagyon ismerős amiket írsz.

Én szerettem a törzsvendégeket és igazi családias ,barátias hangulat volt a presszóban .

De ami áldás ,olykor átok ,hisz pont emiatt érezték úgy ,hogy többet érdemelnek,mint egy odatévedt vendég,és ha véletlenül tényleg fáradt volt az ember,nem igazán vették észre .

Volt ,hogy 6-7 hónapos terhesen összevesztem az egyik leg-leg -leg illusztrisabb törzsvendéggel,pontban éjfélkor(22 óráig volt a hivatalos nyitvatartás,és még hátra volt a standolás is),hogy addig fajult ,hogy a fejemhez vágta ,hogy ő a vendég én meg azt teszem amit mond!

Nagyon rosszul esett ,soha nem dobtam ki vendéget ,de őt akkor igen.

Mentségére legyen szólva,nem tudta ,hogy terhes voltam ,és utána bocsánatot kért.

2009. aug. 12. 11:30

semmi gond, csak a kérdések tul általánosak, elvárás volt nálam, szám.gép ismeret, nyelv, vakongépelés./ez nem mindenhol/

fizetés? volt minimálbér, volt 3-szor ennyi, ez nagyon sok mindentől függ.

most egy nemrég indult cégnél dolgozom, viszonylag jó pénzért, munka minimális. Halálra unom magam.

24. Dorina22 (válaszként erre: 23. - H.Ancsi)
2009. aug. 12. 11:07

Milyen elvárások voltak a felvételnél?

Fizetés jó?

Egy héten hány napot és hány órát dolgozol?

Bocs a sok faggatásért.

2009. aug. 11. 21:17
én már régen otthagytam a vendéglátást, azóta adminisztrálgatok, most éppen irodai munkát végzek.
22. Dorina22 (válaszként erre: 21. - H.Ancsi)
2009. aug. 11. 13:26
És te most mit dolgozol?
2009. aug. 11. 13:24

már nem, régen abbahagytam és pontosan a vendégek miatt.


irodai munkához ma már mindenhol kérnek minimum felhasználói szintű számítógépes tudást sok helyen nyelvtudást is.

2009. aug. 11. 11:29

Én ezt abba akarom hagyni.

Idegileg már kikészítettek a vendégek. Te is vendéglátós vagy?

2009. aug. 11. 11:26
ha a szakmát szereted, nincs valami másik hely ahol dolgozhatnál?
2009. aug. 11. 11:24

Hahó!

Nincs valaki hasonló helyzetben?

2009. aug. 10. 13:05
Csak nem tudom, hogy ilyen szakmával hol tudnék elhelyezkedni, gyárba nem akarok menni, ott iszonyat kevés a fizetés. Valami irodai meló lenne a legjobb.
2009. aug. 10. 13:04

Sziasztok.

Nekem is vendéglátós végzettségem van, abba akarom hagyni.

Nekem se a főnökömmel, se a pénzemmel nincs gondom, csak a vendégekkel(törzsvendégek).

már nagyon megutáltam őket.

Szemetek, nincs bennük semmi tolerancia, tisztelet.

Engem már kikészítenek, tapogatnak, beszólnak, sokallják a végösszeget, nem hagynak bezárni még éjjel 1-kor sem.

2009. jún. 30. 18:23

Dolgoztam olyan helyen ahol már akkor 300 felé járt a volt kollégák létszáma, mikor én odamentem.

Pedig csak 8-an dolgoztunk összesen, ráadásul non-stop volt nyitva az üzlet.

Jó volt a meló, a kollégák, a fizetés, de a főnökasszony egy agresszív, hisztériás alkoholista volt. Ha úgy tartotta kedve, a vendégek közé is kidobta a fazekat, mert valami nem tetszett neki.

Pedig jó hely volt, mert megkövetelte a fegyelmet, meg a tökéletes minőséget és minden meg is volt ahhoz hogy teljesíthessük, de iszonyatosan meg tudta alázni az embert. És legtöbbször a vendégek előtt!!

Pedig minden mozdulatunkat látta, hallotta, mert minden be volt kamerázva, mikrofonozva!

Akkor ez mitől vendéglátás vajon, ha a vendég érzi magát kellemetlenül?

2009. jún. 30. 17:06

Amikor munkanélküli voltam két étteremben dolgoztam pincér voltam (nem a szakmám), a második helyen, ha úgy adódott kézilánykodtam is, majd főztem is. Napi 14 órát dolgoztam, de ha ez nem lett volna akkor rosszabb lett volna.

Nekem soha semmi gondom nem volt. A fizetésemet minden hét végén megkaptam, jó borravalóm volt. A főnököm egy 25 éves srác volt, és egy angyal. A vendégek is normálisak voltak.

Tudom, hogy sok helyen vannak problémák a fizetéssel, főnökkel, stb., ez ellen sajnos nincs mit tenni. A legjobb egy saját éttermet üzemeltetni, vagy nagyon meg kell nézni, hogy milyen helyen vállalunk állás. Érdemes információkat gyűjteni arról, hogy mennyire sűrűn cserélődnek a munkatársak pl.

Szerintem nem létezik olyan, hogy jogos a levonás, ha nincs stand. Ha van az egy más kérdés.

A legtöbb szakmára jellemző a felhígulás, ha minden szakmájához értő feladja, akkor nagy gondok lesznek. Szerintem nem szabad feladni, bár ha van más terülten jobb ajánlat, akkor elgondolkodtató.

13. doxikri (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2009. jún. 30. 13:26

Vanamikor jogos, hogy levonnak a pénzből. Ezt aláírom. De sokszor nem.

Az egyik étterembe, mikor odamentem dolgozni, akkor még szakácsként, semmiféle elszámolás nem volt. Tiszta szabadrablás volt az egész.

a tulaj sokat beszélgetett velem, hogy én hogyan csinálnám, mert mégiscsak értek hozzá.

Mondtam neki, hogy én bizony standoltatnék és igenis mindent ütni a pénztárgépbe és a számítógépbe. Mert csak úgy lehet rendesen ellenőrizni./ Az előző munkahelyünkön még az ultraport is standoltatták minden nap 2x, amivel mosogattunk. Ott nagyon szoros volt az elszámoltatás, de nem is tűnt el semmi és a vendég is rendesen megkapta az anyagot a akjájába./

Na, ennek mintájára itt is bevezettük, ráadásul a főnök felajánlotta, hogy legyek az üzletvezető.

Elvállaltam, el is kezdtük az elszámoltatást és a rendrakást. Hárman rögtön le is léptek. Aki maradt, az meg állandóan tiltakozott. Aztán mikor hiánya volt fizetett. Utána többet nem volt hiánya!!

Tehát ami jogos, az ellen nekem sincs kifogásom, csak szabályszerűen működjön a dolog.

A munka törvénykönyve amúgy nagyon pontosan és világosan fogalmazza meg a jogokat és kötelességeket, vica-versa! Nem lenne nehéz betartani. És akkor a vendég is elégedett lenne, a tulaj is, ha jól csinálja és a dolgozók is.

De ez nem így van.

12. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - Doxikri)
2009. jún. 30. 13:07

Elmondok egy történetet.Az egyik törzsvendég(családtag:D)elúszott az automatán,természetesen hiteleztünk is ,hisz mindig kifizették.

Hát ez a férfi épp 70 ezerrel volt benn hitelben a gépbe,de nem fizette ki a tartozását.

Az én fizetésemből vonta le apránként a főnökasszony .

Adósságokban úsztam miatta,és olyan gyűlöletet éreztem és bosszúvágyat amit még soha,hisz épp albérletben laktam,a lányommal,egyedül,pénzügyi segítség nélkül.

Nagyon nehéz időszak volt,de lassan lemondásokkal sikerült kifizetnem...és a dühöm egyre múlt,hisz beláttam én voltam a hunyó.

Egyszerűen nem kellett volna annyit hiteleznem.

Úgyhogy bosszú elmaradt,nem öntöttem kromofágot a kocsijára,és nem is szúrtam ki a kerekeit késsel(:D),túl léptem rajta és ma már csak tanulság az egész történet:))

2009. jún. 30. 12:58

Tapasztalat hiányában, semmit nem tudok mondani.

eladó,pénztáros, üzletvezető vállalkozó,lennék vagy mi a fene, de mielőtt jöttek a gyerekek tanultam, most itthon vagyok, nem dolgozok, és ha eljön a dolgozás ideje, terveim szerint nyitok egy vállalkozást, üzletet, konkrétan még nem tudom mit, mert többféle tervem is van,aztán majd lesz belőle valami.

Ez azért lenne jó, mert a gyerekek miatt, nem is kapnék munkát, másrészt rugalmasnak kell lennem,oviba suliba dokihoz menni, itthon is végezni a dolgomat...ezért nyitok egy üzletet, és majd vezetgetem,lényeg hogy eltudjak jönni, ha el kell jönnöm,a gyerekekhez.

2009. jún. 30. 12:57

én is voltam vendéglátós, elég sokáig, én akkor hagytam ott, amikor egy részeg vendég kötözködött velem és közel álltam ahhoz hogy fejbecsapom egy söröskorsóval.

Tesóm ma is vendéglátózik, most egy családi váll.inditott gyorskajáldában dolgozik alkalmazottként. A vendégek 90 %-a miatta jár oda,

egyedül csinálja 3 ember munkáját, nagyon szereti. Most szabin van, a vendégek a harmadjára csökkentek. El akart jönni, mert kevés nagyon a pénz ami nagyrészét az utazás elviszi, a főnök az utolsó percig huzta a dolgot és amikor bement,hogy intézze a papirokat, akkor közölte, hogy beszéljenek mielőtt kilép. Inkább elveszti az emberét, akire az egész vállalkozás épül, minthogy mondjuk kifizetné az utazását. Van ilyen is

9. doxikri (válaszként erre: 8. - Doxikri)
2009. jún. 30. 12:55
ár= már
8. doxikri (válaszként erre: 7. - 40163fd81d)
2009. jún. 30. 12:55

Nem csak hangzik. Már egy csomó dolog miatt elmarasztalták őket. A kolléganóm meg is egyezett velük. Természetesen a végzés ellenére sem fizették ki.

Engem ár nem is a pénz érdekel, úgysem látom soha, de az igen, hogy végre kimondja már valaki, hogy igenis törvénytelen amit csinálnak!! És nem csak ők.

7. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Doxikri)
2009. jún. 30. 12:51

:(((


Elég rosszul hangzik.

2009. jún. 30. 12:50

Az a gond, hogy nagyon szeretem a szakmámat. De biztos, hogy én már csak akkor akarom csinálni, ha egyszer véletlenül a sajátomat csinálhatnám. Erre mostanság nem sok remény van.

Miért jó az, hogy a vendégeket is hülyének nézik, meg azt is aki húzza nekik az igát.

Annyi jó szakember van, aki szereti is amit csinál, de az ilyen tapasztalatok elüldözik őket és marad az aki....nem akarok minősíteni.

Tudom, hogy ez máshol is így van, de én ezt a szakmát ismerem és szeretem. Szeretném!!

5. doxikri (válaszként erre: 4. - 40163fd81d)
2009. jún. 30. 12:31

Szerencsés vagy.

Én két éve pereskedek az egyikkel. Meguntam és ezt már feljelentettem. Se fizetés, se szabadságpénz, se papírok és még sok más egyéb.

Aztán a hab a tortán, mot kaptam meg a mag.nyugdíjpénztári elszámolást, kiderült, hogy 2007-ben nem fizettek utánamegy fillért sem. De a fizetésből levonták. Úgyhogy már írom a kereset kiegészítést!!

4. 40163fd81d (válaszként erre: 3. - Doxikri)
2009. jún. 30. 12:21

Elhiszem,én is sok rosszat hallottam már.

Igaz én is 16-18 órát dolgoztam (kétnapoztam),minimál bérért,de a borravaló jó volt.

A főnököm pedig egy lengyel nő volt,ahogy mondta az "áz ányjápityáját"-ot....sose fogom elfelejteni:DD


3 év után eljött,hogy tartozik nekem.Valami ilyen olyan jogszabály és egyebek miatt,a gyes alatti szabadságok kifizetésével....én meg csak lestem:))

3. doxikri (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. jún. 30. 12:16

Régen, még Pesten nálunk is így volt.

De itt, hát kb, 5 helyen dolgoztam, de mindenütt ugyanaz a felállás.

Az alkalmazott az hülye, beéri a minimálbérnél alacsonyabb fizetéssel is, ellenben imád napi 16-18 órát dolgozni. Ha meg hónap végén nem kap fizut, az sem baj, végül is az minek neki. De cserébe leordítjuk a fejét, azt bírja , sőt a vendg előtt mert úgy hatásosabb és legalább az is hülyén érzi magát.

Tapasztalat sajnos. Kiábrándultam.

2. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Doxikri)
2009. jún. 30. 12:05

Én onnan mentem gyesre,és nekem volt becsületem,a vendégek körében és a főnökömnél is.

De nem csak engem,hanem a kolléga csajokat is ....valahogy az egész olyan volt ,mint egy nagy család:))

Ismertük az összes törzsvendéget,sokszor azelőtt csináltuk meg amit kért volna,mielőtt megtette,mert láttuk milyen hangulatban van....szóval ,nekem csak jó tapasztalataim vannak.

2009. jún. 30. 12:01

Sok sok éve vagyok vendéglátós, ezt is tanultam. Azt látom, hogy azért tart ez a szakma ott ahol, mert a hozzá nem értő vállalkozók teljesen ellehetetlenítik az egészet. Se a dolgozóknak, se a vendégeknek nincs becsülete!

Mi a véleményetek? Tapasztalataitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook