Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért vagyok elkenődve mióta átvettem a diplomámat, amiért 5 évet dolgoztam? fórum

Miért vagyok elkenődve mióta átvettem a diplomámat, amiért 5 évet dolgoztam? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. febr. 14. 10:17
Nos, minden változás kicsit fáj. Kikerülni a megszokottból. Elengedni dolgokat. Nem könnyű. De ahol egy ajtó bezárul, egy újabb nyílik ki - tudom biztos ismered ezt a közhelyes szöveget.. Még nagyon fiatal lehetsz. Előtted az élet. Nincs gyermeked sem - gondolom. Használd ki ezt az időt arra, hogy feltérképezed, hogyan szeretnél élni, mi lenne jó neked. Milyen munkahelyen, milyen környezetben lennél boldog, mik a lehetőségeid, mikor szeretnél családot, szeretnél-e valahova elutazni (ha már lehet), ismerkedni, barátkozni...stb. Most az a feladatod, hogy feltérképezd magad, ki is vagy te valójában, hogy amikor élesbe fordul az életed - munka-gyerekek-háztartás "szentháromság" beáll te egy sziklaszilárd, erős és céltudatos valaki légy, aki nem hagyott ki semmit az életéből és ott van a helyén, ahol lennie kell.
57. papája (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 09:04

Tényleg hisztizel ! Buktál volna meg jópárszor, akkor még most is ott lehetnél "boldogan"

Te már savanyú vagy, nem is kell 10 évet várni.

56. 184481d874 (válaszként erre: 55. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 12. 20:45
Én inkább azt mondom,hogy sokfélék vagyunk és sokféleképpen képzeljük el életünk eme korszakát,azaz az igazi felnőtté válás kezdetét.
55. a97b9a4e4e (válaszként erre: 54. - 184481d874)
2021. febr. 12. 20:43
Hat jah, ez a röghöz kötöttség egyébként is nagyon jellemző a magyarokra. Bar miota van internet, azota tárul ki a vilag. Es ez jo dolog. Csak most a Covid nagyon betett neki.
54. 184481d874 (válaszként erre: 52. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 12. 20:36
Le a kalappal,ment az álmai ,elképzelései után,de a FI.nem ilyen.
2021. febr. 12. 20:31
Addig meg tanulja a nyelvet, meg éli az életét. Es o teszi jol, azt gondolom.
52. a97b9a4e4e (válaszként erre: 51. - 184481d874)
2021. febr. 12. 20:29
En nem egy ilyen embert ismerek. Szukebb kornyezetembol is. De mar reg nincsenek itt. Az almaikat kergetik valahol mashol. A csaladunkban egy srac, huszonevesen miutan ledoktoralt, azt mondta kell neki egy par ev hogy magara talaljon. Fogta a hatizsakjat i is, aztan elindult egy ilyen Fold koruli palyara. :D Azota is ott bolyong, de nem banta meg. Sokat latott ebbil a vilagbol, egyik helyrol megy a masikba, alkalmi munkakbol el, de neki ez eleg. Azt mondta majd 40 evesen hazajon, oszt csaladot alapit. Elkezdodik a komolyabbik elete. :)
51. 184481d874 (válaszként erre: 49. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 12. 20:24

Kedves Csengettyű! A családi körömben,tágabb rokonságomban és ismerőseim között nincs ilyen.



Olyan viszont van ,hogy megszerezte a diplomát és nehezen kap állást vagy férjhez megy és szül és nehezen talál vissza a munka világába.

2021. febr. 12. 20:23
Regen az volt a cel, miutan kikerultel az iskolabol, hogy legyen munkad, eleted, csaladod. Ezek most ugy kezdenek hatterbe szorulni. Marmint a csaladalapitas resze foleg. Igy aztan a fiatal ugy erzi foloslegesen van, nincsenek tervei, távlatai, csak a most van. Az meg nem sok jot iger a legtobbszor. Magyarorszagon qrva nehez meg diplomaval is ervenyesulni.
49. a97b9a4e4e (válaszként erre: 47. - 184481d874)
2021. febr. 12. 20:18
Fiatal emberekre jellemzo hogy huszonevesen kiegnek. Aztan majd 30 evesen magukra talalnak. Hogy aztan a 40 eves kor legyen az uj 30. :D Nincs ezzel baj, ez vilagjelenseg lett, csak vki tud kezdeni vmit a kialakult helyzettel, mas meg nem. Aztan inkabb belesupped egy ilyen letargikus, depresszios életszakaszba. Ahol azt kerdezi mi ebbol a kiut, meg mas is jart ebben a cipoben?
48. vivo44 (válaszként erre: 47. - 184481d874)
2021. febr. 12. 20:14
Maga az élet....
47. 184481d874 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 20:12

Nos úgy látom a még alig múlt 20 éves Fórumirót sajnálgatjuk,mert ő valójában ilyen fiatalon nagyon rosszul van,hogy ő is öregszik ,mint az emberek.



Úgy látom itt nem a diploma a probléma.

2021. febr. 12. 20:03
Milyen diplomad van amugy, azt meglehet kerdezni? :)
45. 184481d874 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 20:03
Ezt nem értem! Minek is jártál egyetemre és lettél diplomás? De választhattad volna azt is ,hogy 8-10 évig jársz egyetemre,nem új keletű dolog,van ilyen ,valós dolog.Akkor pedig egy kis világban élhetnél tovább.A szavaim nem csak kétkedést hanem biztatást is tartalmaztak,éppen úgy ,mint a többi hozzászóló írásai.
44. vivo44 (válaszként erre: 43. - Kacsahercegno)
2021. febr. 12. 20:02
10!10!
2021. febr. 12. 20:00
Akkor tulképp bármit mondhatunk, mert te eldöntötted hogy szarminden, és kész.
42. timycat (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 19:59

Miért vagy ennyire szkeptikus?


Én kb így élek. Persze van benne munka, rengeteg. Házasságban is, gyerekben is, karrierben is. Általában semmi sincs ingyen. Persze kesereghetnék, hogy lehetne valami szebb, jobb, drágább, de nem kesergek, a dolgok nagy része rajtam áll. Nem volt minden egyszerű, voltak mélypontok, nehézségek, de általában véve elégedett vagyok a sorommal. Ahogy elnézem a hozzám közelállókat ők is a helyükön vannak, jól vannak. Nem ördöngösség, ha nekem megy, bárkinek mehet.

41. 184481d874 (válaszként erre: 38. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 12. 19:59
Egyetértek veled.
40. vivo44 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 19:59

Értem.

Hát akkor "sajnos" tündérmese van akinek megadatik és van, aki eleve úgy áll hozzá, ahogyan te, hogy "nem így lesz".

Lehet persze negatívan kezdeni a nagy betűs életet, de ez esetben ne is várj nagy csodát. Sajnáltasd magad, hogy úgy sem úgy lesz. Ha teszel érte, ahogyan Csenge is írja, akkor lehet, ha sajnálod már most magad, akkor pedig diplomával a kezedben a fórumoknál tovább nem lesz.

Mindenesetre sok sikert hozzá!

Szia.

39. 184481d874 (válaszként erre: 35. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 12. 19:58
Bevallom nem ért meglepetésként a protekció szó,nem új keletű dolog.De legyen igy szerencséje,csak én úgy érzem ,hogy még annyira friss neki a dolog,hogy nem is érzi át ennek a jelentőségét igy pesszimista.A kisebbik fiam kettő diplomás,2 idegenyelvet beszél kiváló eredménnyel végzett és csak kettő év után talált magának, a hivátásnak megfelelő állást és erre mi történt? Fél év multán az összes gyakornokot elküldték.És mégis keres és keres és nem adja fel.Csak azt tudom mondani,hogy az új életet csakis pozitiv hozzáállással lehet kezdeni.Sok sikert kivánok neki!
2021. febr. 12. 19:58

Látom, te tényleg eléggé búnak adtad a fejedet.


Biztos, hogy mikor az ember az iskolái végére ér, akkor jön a nehezebb része a dolgoknak. Ha tanulsz a vizsgáidra, akkor nagy eséllyel átmégy rajtuk, ha sokat energiát teszel bele, akkor még jó eredménnyel is. Viszont a nagybetű életben a dolgok kissé bonyolultabbak, és az erőfeszítés nem feltétlenül áll az eredménnyel egyenes arányban, tehát érthető, hogy el vagy kenődve. Ez egy félelmetes dolog. Viszont van jó oldala is: előbb-utóbb a magad ura lehetsz, akár egy olyan munka is összejöhet, amit kimondottan élvezel. Azért nem csak a nyomorúságról szól a felnőtt lét.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - 184481d874)
2021. febr. 12. 19:56

"Mit gondoltál,hogy a mai világban egyből tálalnak egy vezető állást,millás fizuval?"


akkor semmit se értettél abból amit leírtam. engem momentán az se érdekelne, ha akármilyen milliós állással dobnának meg.

mit segít az rajtam?

2021. febr. 12. 19:56

Hát ha már most így állsz hozzá hogy egy szenvedés lesz innentől minden, akkor nem sok jóra számíthatsz...


Amúgy szerintem sokkal jobb dolgozni és önállónak lenni, mint az iskolapadban ülni és állandóan vizsgázni meg egyebek (bár most tervezem folytatni az egyetemet :D)

35. a97b9a4e4e (válaszként erre: 34. - 184481d874)
2021. febr. 12. 19:52
A baratom huga egybol vezeto allast kapott egy nagy cegnel. Mondjuk volt egy kis protekcioja is. Annyi hogy a ceg tulaja ott szuletett ahol o elt gyerekkoraban. Mondjuk jo dumaja is volt a csajszinak, aztan konnyen betudott vagodni mindenhol.
34. 184481d874 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 19:49
Kicsit cinikus vagy,nem gondolod? Mit gondoltál,hogy a mai világban egyből tálalnak egy vezető állást,millás fizuval? Igaz nem tudom milyen szakon végeztél,de ilyet még egyetlen egy diplomás sem ért el,hacsak nem veszem a politikai pályát is ide .No comment...
2021. febr. 12. 19:46
Csaladja nincs, de nem is szeretett volna soha. Viszont nagy kanallal falja az életet és qrvajól él.
2021. febr. 12. 19:45
Menj el Floridába, sok ott a magyar, ott még lehet hasznát veszed a diplomádnak. A volt baratom huga detto ugyanigy erezte magat a diplomaosztoja utan, nem is talalta itthon a helyet, pedig vezeto allasa volt mar huszonevesen egy nagy cégnél. Aztan egyszer csak gondolt egyet, fogta a kis böröndjét, oszt kiment a csoporttarsa utan Amerikaba. Azota is boldogan él. Valahol Los Angelesben per pillanat.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Vivo44)
2021. febr. 12. 19:42

"Megtalálod az igazit, férjhez mész, gyermekeid lesznek, egy szuper munkád, stb...."


Na ahhoz viszont már most öreg vagyok hogy ezt benyaljam. tündérmese. nem így lesz.



"jó történik az emberrel felnőttként"


na erre mifelénk nem úgy néznek ki az emberek mint akik marha hepik.

sőt.

30. vivo44 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 19:37

Gyermekre gondoltam igen.

Aki élt, tapasztalt annak látod nem kell külön mondani, mert magától tudja.

Hidd el, hogy ha úgy állsz hozzá, akkor a felnőtt életnejk is meg van a maga sajátossága és örömei. Megtalálod az igazit, férjhez mész, gyermekeid lesznek, egy szuper munkád, stb....Annyi minden jó történik az emberrel felnőttként, hogy az csak na. Persze értékelni tudni kell és nem természetesnek venni, mint a levegőt.

2021. febr. 12. 19:35

A vírusnak is része van benne ..

Diploma osztó buli is elmaradt ..

S vége a felhőtlen iskola éveknek ..s együt összeadódott . Fel a fejjel !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook