Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegyszerek hatása a pajzsmirigy működésére fórum

Vegyszerek hatása a pajzsmirigy működésére (beszélgetős fórum)


2014. máj. 9. 23:10

Plusz hozzájön ehhez még az ivónak nevezett csapvíz is. Aki utánaolvas alaposan, az tudja, hogy a szennyvízbe ezres nagyságrendű fajta kemikália jut bele (köztük hormonok is), és ezekből a szennyvíztisztító rendszerek kevesebb, mint a tizedét tudják kiszedni, plusz klórt adnak hozzá, ami szintén méreg. Ezen sajnos a forralás vajmi keveset segít.

Elmesélek egy történetet: Pár éve vettem néhány aranyhalat egy akváriumba, de a boltban elfelejtettek szólni, hogy szerek is kellenének a vízbe, és volt "szerencsém" végignézni, ahogy szépen lassan szó szerint feloldódtak, szálanként felbomlottak - élve - a halacskák abban a vízben, amit szinte mindenki megiszik. Nagyon elgondolkodtam akkor...

Én most szerencsére olyan helyen lakom, ahol forrásvizet ihatok, azzal is főzök, a csapvizet több mint egy éve egyáltalán nem isszuk meg, csak fürdésre, mosogatásra használjuk, de érezzük, hogy büdös és ha valahol megkínálnak vele, hát olyan rossz ízű, hogy majd' visszaköpi az ember...


Azt gondolom, hogy az ember természetes érzékei segítenek eldönteni, hogy mi egészséges és mi káros. Aminek számunkra rossz íze, szaga van, marja a bőrünket, viszketősek leszünk tőle, hányingert okoz (pl. nekem a fogkrém) azt mind jobb mellőzni. Mindenre érdemes természetes módszereket találni, főleg ha az ember egészsége már fellázadt. De akkor is, ha még nem.

5. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Csigabaga)
2014. ápr. 30. 20:22
A tisztitószerek használatánál amit közvetlen belélegzünk,arról van szó amikor ezt olvasod.Vagy rovarirtók,vagy bármilyen vegyszer amit kifújunk,öntünk,és annak belélegzéséről.
4. emi1206 (válaszként erre: 3. - Csigabaga)
2014. ápr. 29. 19:33

Nem csak az károsít, amit megeszel, megiszol, ha nem, amit belélegzel és amihez hozzáérsz az is.

Én pl. azért szoktam le a vegyszeres takarításról, mert állandóan vérzett az orrom takarítás után. Gumikesztyűt használtam és nyilván nem nyúltam az orromba, egyszerűen attól, hogy belélegeztem elkezdett vérezni az orrom. Pedig mindig szellőztettem takarítás közben is. Mondjuk az én szervezetem érdekes, hiper érzékeny. Mindenre reagál és szinte azonnal.

Most pl. a fogtömésemre lettem allergiás. Igaz, hogy ez nem ritka (amalgám tömés) eset. De egy csomó fogkrém is van, amikre nem tudom, hogy allergiás vagyok-e, de veszettül viszket az illatuktól az orrom fogmosás közben. :)

Egyébként nem csak a műanyag csomagolások mérgezőek, hanem a konzervdobozok is, sőt a tejes dobozok belsejében lévő alumínium bevonat is, állítólag.

Én egyébként vettem a madaras hiperben Parádi vizet, az rendes üvegben van. Felforralom a csapvizet és ezekbe az üvegekbe töltöm át, még hagyom egy pár óráig állni és csak ezt iszom.

Meg van még egy csomó "agymenésem", csak már így is regényt írok. :)

3. csigabaga (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2014. ápr. 29. 18:58

Utánanéztem, ha 3, 7, vagy PC feliratot látunk a palack alján, az bizony baj.


Kíváncsi lennék, az mennyire árt, ha pl belélegezzük a vegyszert pl fürdőszobánk fertőtlenítésekor. Pár perc az egész, de vajon milyen mértékben károsít?

2014. ápr. 29. 18:49
Ennél sokkal többről. A műanyag flakonról pld, amiből az ásványvizet iszod.
2014. ápr. 29. 18:31
Azt olvastam, hatással vannak a vegyszerek a pajzsmirigy működésére. Mire kell itt gondolni? Tusfürdőktől kezdve a fertőtlenítőig mindenre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook