Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! fórum

PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 27. 15:03
Sziasztok! Én tavaly márciusban kerestem fel a nődokimat, hogy 4-5 havonta mensizek kb 1- 1,5 éve és jó lenne ha kivizsgálna, mert babát szeretnénk! Azonnal vizsgálatokra küldött és először IR nem volt rendben amire Merkformint kaptam, majd ez is kevésnek bizonyult és kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem is van, amire meg L-thyroxint. Eltelt egy pár hónap mire beállítottuk a gyógyszerekből a megfelelő mennyiséget és eljutottunk oda, hogy 2- 2,5 hónapra megjött. Már az elején megmondta, hogy kb egy fél évre szükség lesz mire hatni fognak a gyógyszerek és sikerül a baba. Végül decemberben össze is jött (az első intenzívebb próbálkozós hónapban :-)). A Merkfomint 3 hónapig szedtem, az L-thyroxint még most is kell egészen a végéig! Egyébként mára vagyok szülésre kiírva! Nem tudom, hogy csak szerencsém volt vagy a dokim ennyire jó, de meg sem fordult a fejünkben hogy hosszú éveket kellene várnunk a kisfiúnkra! Egyébként elmondta, hogy minden évben legalább 4-5 kismamája van aki hasonló gondokkal küzdött. Sajnos ez már nagyon sok nőt érint, elég általános probléma! Nekem az a véleményem, hogy olyan nőgyógyászt kell választani aki egyben endokrinológus is, hogy ne beszéljenek el egymás mellett, hanem rögtön hatékonyan tudjon kezelni. Szóval van remény! Kitartást mindenkinek!!!
2011. aug. 27. 11:17
sorry, nem ide szántam
2011. aug. 27. 11:12

Sziasztok! CsatlakoznéK.


Magamról: 33 vok, serdülőkorom óta szőrösebb az átlagnál és mensi hol van hol nincs. Mi már 2007 nyarától szeretnénk babát, de a rendszertelen ciklusokkal, fent írt tünetekkel gondoltam, h nem lesz egyszerű. 2008 tavaszán megállapították a PCOS-t, nem hagytam, h nődoki laparos drillinget csináljon, endokrin orvos felírta a Metforál 1000-t, de a diéta+mozgás nem igazán megy, hormonok alapján pé nincs, viszont legalább évi 8-9 mensi a korábbi 5-höz képest.


Viszont a szőrösödés mellett 2009 nyara óta olyan erős androgén jellegű hajhullás kezdődött, h az már kopaszodás, őszig hajam kb fewle kihullott, ami az amúgy is meglévő depdessziómat csak súlyosbította, babaprojekt jegelve lett. Mára belenyugodtam, h hajam vissza nem nő, eztán a maradékot is mindig össze kell kötnöm, h ne legyen annyira látványos a fejbőröm. :-(


Idén elhatároztam, h ismét belevágunk a babaprojektbe, kerestem egy 3. nőgyógyászt,aki simán felírta volna a Clostit. Mondtam, h azt még talán ne, mert férjemet még nem sikerült andrológiára elvinnem. Hormonvérvételi beutalókat kaptam, most nézik nálam először a fT4 értéket is, eddig csak a TSH-t nézték, ami ált magas volt:2008 márc: 3,169 majd 2009 júniusában már 4,36 amire azt mondták, h enyhén emelkedett. (REf: -4,2-ig) Ezen a nyáron kezdtem el kopaszodni erősen, androgén jelleggel, így már 2 éve nem tudom kibontva hordani a maradék hajam.


DE: Most már tudom, h babához állandóan 2 alatt kéne lennie a TSH-nak!!!

2011. márc. 26. 15:29

sziasztok!

olyan problémám lenne, . hogy 7éve jött meg a menzeszem és 4évig szabálytalan volt, 2-3hetente jött meg és nagyon erős. Elkezdtem szedni fogamzásgátlót, attól rendesek voltak a ciklusaim és fogytam is, bőröm is szép lett, pedig előtte tele voltam piros pattanásokkal. Tavaly nyáron abbahagytam a szedését, még 1-2hónapig szabályos volt, de utána megint 2-3hetente jött meg és hirtelen elkezdtem hízni rohamosan(1-2hónap alatt 15kg), annak ellenére hogy sportedzőnek tanulok és diétázom.


Elmentem kivizsgáltatni magam endokrinológushoz. Ő vérvételre küldött, luteális és follicularis fázisban is történt mintavétel, egyik sem volt rendben(LH, FSH), a vércukrom pedig nagyon alacsony a normál inzulin ellenére. A tesztoszteronom jóval magasabb mint a normális.


Az orvos ez alapján egyértelműen PCOS-t diagnosztizált, de csak fogamzásgátlót írt fel rá. Mivel ennek hatásosságában kételkedtem, több orvoshoz is elmentem, de mindenhol zárt ajtók fogadtak(szegedi vagyok), egyik sem kezelt lelkiismeretesen. Eközben pedig egyre jobban hízok, és a védekezés sincs megoldva, folyamatosan szorogonok hogy nem e lesz baj.


Az elmúlt 2hónapban csodával határos módon rendes volt a ciklusom, 28napos, de most a 14. napon rózsaszín folyásom volt(már azt hittem megtermékenyültem:S,de 19éves vagyok szóval a közeljövőben nem szeretnék babát), a 21. -en pedig megjött a menzeszem normál mennyiségben. Úgy döntöttem végső elkeseredésemben(már nagyon elegem van ebből a huzavonából, minden energiámat felemészti)nem várok tovább, kihozom a felírt fogamzásgátlót(YADINE), hátha javít valamit a súlyomon, megfékezi a betegséget. Az utolsó orvos akinél jártam pedig kijelentette hogy nincs is PCOS-em, csupán hyperandrogenizmus és inzulineltérés. Már azt sem tudom kinek higgyek.


SZerintetek nem fog kárt okozni ha ma, a menzeszem 2. napján elkezdem szedni a Yadinet?(nem hallotam róla rosszat, elvileg segít fogyni). Persze további kivizsgálásokat is szeretnék, ez csak sürgősségi kezelés lenne, úgy hallottam erre a Metformin a megfelelő gyógyszer. Azt lehet szedni ha jól tudom fogamzásgátlóval is, ugye?Ti mit gondoltok/tanácsoltok?

köszike a válaszokat előre is:)

110. Betta76 (válaszként erre: 109. - 8c8f9343f6)
2009. máj. 5. 13:21
Igen,köszi a segítséget:)
2009. máj. 5. 13:18
Ja, látom, már írtál is az egyikhez. :)
108. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 107. - Betta76)
2009. máj. 5. 13:15

Szia!

Ha megnézed a hozzászólt fórumtémáim között, van még 2 másik PCO-szindrómás fórum, azok élnek.

107. Betta76
2009. máj. 5. 09:58

Sziasztok!

Nekem is PCOS-em van és babát szeretnék, csatlakoznék ha beindulna a fórum..

106. Nitka
2009. ápr. 24. 11:21
Helló Mindenki... látom, ogy elég "kihalt" a fórum... de talán beindíthatnánk... Csatlakoznék a dream-team-hez... sajnos... asszem "diagnosztizáltam" magamon a PCO egyes jeleit... Ha van valakinek története, élménye bármi arról, hogy nála milyen tünetek voltak, hogyan derült ki, hogyan kezelték, az jöjjön-jöjjön!!
2009. ápr. 21. 12:47

Sziasztok!

Babát szeretnénk a férjemmel,de nekem sajnos Hirzutizmus nevű betegségem van, ha valakinek ilyen betegsége van,és sikerült nekik a baba kérem írjon,hogy milyen módon jött nekik össze.

Üdvözlettel H Ildikó.

104. s700 (válaszként erre: 103. - Obsoleta)
2008. szept. 12. 21:58

Szia!

Igen, voltam a dokinál. Kaptam Meforalt, meg egy csomó tanácsot fogyókúrára. Naplómban bővebben olvashatsz.

Kicsit el vagyok kenődve, de most először bizakodom.

103. Obsoleta (válaszként erre: 102. - S700)
2008. szept. 10. 21:10
Szia! Velem minden ok,úgy néz ki,csak átmeneti hormonzavar volt.Elvileg november 6.-n mondják ki az áment,hogy mehet a baba,de mivel semmi gond,mi már nem védekezünk tovább.Mivel 3 hetente találkozunk ebben a hónapban esély sincs a babára,a következőben talán egy nagyon halvány.Így is csoda lesz,ha összejön.Neked mi volt a dokinál?Voltál már,ugye?
102. s700 (válaszként erre: 101. - Obsoleta)
2008. szept. 10. 19:14

Nem lett sajnos pozitív...

Következő ciklusban inszeminációra megyünk majd....

Veled mi újság?

101. Obsoleta (válaszként erre: 100. - S700)
2008. aug. 30. 16:48
Sajnálom,de azért a negatív az nem mindig biztos,nem?Lehet,hogy néhány nap múlva már egy erős csík fog látszani,legalább is remélem!
100. s700 (válaszként erre: 99. - Obsoleta)
2008. aug. 30. 14:53
Hát nem nagyon lett igazad. Main nem látszik semmi....
99. Obsoleta (válaszként erre: 98. - S700)
2008. aug. 29. 20:38

Szia!


Gratulálok a halványhoz,majd lesz az erősebb! :D Ha esetleg mégis mennél a kórházba,akkor nagyon jó fej mindenki,kedvesek,nem lehet rosszat mondani rájuk.Sajnos kiderült,hogy baj van a mellékvesémmel is,sőt,az most a fő baj,nem a pajzsmirigy.Nekünk 3 hónapot várnunk kell,aztán,ha beállítják az értékeket,akkor gőzerővel próbálkozunk. :) Majd írj,ha tudsz,mi a helyzet veled,szurkolok a babásodáshoz.

98. s700 (válaszként erre: 97. - Obsoleta)
2008. aug. 29. 19:25

Szia!

Hogy vagy? Mi újság?

Nekem csak 8-ára van időpontom az endokrin kórházba. Ma érdekes történt velem: halvány valami lett a tesztemen. Nem tudom mit tegyek. Reggel újra tesztelek....

97. Obsoleta (válaszként erre: 96. - S700)
2008. aug. 11. 10:15
nem,én Komlón,de én is a 400 ágyasba megyek hétfőn.kár,hogy nem akkorra van időpontod :) mi még nem próbálkoztunk,illetve hát ez nálunk érdekes,mert három hetente találkozunk csak.attól félek,hogy ha még ez mellett valami más is nehezíti a teherbeesést,akkor itt nem tudom,mikor lehet baba.de ha neked a nődoki mondta,hogy ezek miatt lehet babád,akkor az hamarosan össze is jön. :)
96. s700 (válaszként erre: 95. - Obsoleta)
2008. aug. 11. 10:10

Te is Pécsett laksz?

400 ágyasban voltam az endokrinológián. Szeptember 8-tól kell befeküdnöm. Hogy mit csinálnak, azt csak sejtem, nem mondtak semmit. Elvileg vérvétel napokon keresztül, meg életmód tanácsadás, táplálkozási tanácsok. Gondolom figyelik majd, hogy melyik kajára hogy reagálok. Nekem a legnagyobb problémám a PCOS. De emellett a pajzsmirigyem is alulműködik.

Le is kéne fogynom. A nődokim szerint ezek mind nem problémák, már hónapok óta próbálkozunk. Most utoljára már a Clostibegyt mellé tüszőrepesztő szurit is kaptam. '7. napon járok, nagyon reménykedem!

95. Obsoleta (válaszként erre: 93. - S700)
2008. aug. 11. 09:58
nahát,mi majdnem egy helyen lakunk,és te is endokrinológiára mész,most néztem. mi is babát szeretnénk,nekem a pajzsmirigy miatt van mindenféle,de még nem igazán tudom,hogy lehet-e baba simán,vagy nem.
94. Obsoleta (válaszként erre: 93. - S700)
2008. aug. 11. 09:55
szia! én pont ma beszéltem az endokrinológussal,jövő héten kell befeküdnöm,mert valami baj van.nem tudod,hogy ott mit néznek,vagy csinálnak?nekem hashimoto thyreoiditisem van,és itt mondták,hogy állítólag jódot ne szedjek.de majd hétfőn megokosodom talán. :)
93. s700 (válaszként erre: 92. - Obsoleta)
2008. aug. 11. 09:50

Sziasztok!

Nekem azt mondta a dokim, hogy elég, ha jódot szedek. Nem tudom, hogy azért-e mert nem olyan nagyon vészes az eredményem, de azért alulműködik kicsit a pajzsmirigyem. Eddig elevitet szedtem, de most 1 hónapja már a Gravidát, mert abban van jód, a másikban pedig nincs.

92. Obsoleta (válaszként erre: 90. - Tücsi29)
2008. júl. 27. 21:59
az én betegségem pont azzal jár sajnos.egyébként ha nem vastagodik a nyakad ezeknek a betegségeknek semmi olyan tünete nincs,amiből rájöhetsz,hogy beteg vagy.nekem egy cisztám volt az állam alatt,és akkor vették észre,pedig elég csúnya volt már a pajzsmirigyem.ha nem nő két nap alatt tokám a mai napig nem tudnám,hogy beteg vagyok :)
91. tücsi29 (válaszként erre: 89. - Obsoleta)
2008. júl. 27. 21:55
én úgy tudom h a pajzsmirigy alulműködés a gázosabb...
2008. júl. 27. 21:54

sziasztok!

Lányok..van olyan hogy a pajzsmirigy problémának nincsenek tünetei..csak a nem babásodás?..és ha van probléma hogyan lehet segíteni..tudtok vmi tutit amivel helyre lehet hozni..vagy csak a hormonok?

2008. júl. 27. 21:50

sziasztok!

babát tervezünk és nemrég derült ki,hogy rosszabbodott a pajzsmirigy problémám,Hashimoto szindrómám van.ha valaki tud,segítsen,hogy a pajzsmirigy betegség mennyire befolyásolja a terherbeesést,illetve mire kellene figyelni.az orvosok nem igazán mondanak semmit,csak hogy ki kell vizsgálni előtte mindenképp.előre is köszi

88. s700
2008. júl. 22. 21:45

Ma voltam végülis.

Nem látott semmi jót....

Újabb adag closti, majd ultrahang. Egyenlőre még meg sem jött, most abbahagyatta velem az utrogestant, az késleletetheti.

Hát így állok. Azt mondta a doki, hogy 3 hónapnál többet nem szeret clostit adni, úgyhogy nem tudom mik a tervei a továbbiakra. De nagyon pozitív a doki, úgyhogy nekem is annak kell lennem!

Nyaralás lesz a legjobb erre a célra! Kettesben a férjemmel!

87. szeditke28 (válaszként erre: 86. - S700)
2008. júl. 21. 12:56

Szia S700!

Sajnálom hogy nega lett a teszted!

Biztosan megtalálod a megoldást.

Ezek szerint ma mentél dokihoz! Mit mondott?

86. s700 (válaszként erre: 85. - S700)
2008. júl. 20. 15:20

Ma is negatív lett. Most már biztos, hogy nem sikerült. Csak tudnám, hogy miért és tennék ellene!

Holnap megyek dokihoz, majd talán mond valamit...

85. s700 (válaszként erre: 84. - Szeditke28)
2008. júl. 18. 14:15

Szia Szedi!

Hát ezek nem túl jó hírek:-(

A diétában is segít a dokid?

Nekem az legnagyobb bajom, hogy nem tudom mit szabad enni és mit nem? Persze még kivizsgáláson sem voltam. Szeptember még rohadtul messze van.

Ma csináltam reggel egy tesztet, amire az van írva, hogy már mensi előtt 4 nappal is kimutatja. Hát sajna negatív lett, de ettől azért még nem ment el a kedvem, reménykedek, hogy mégis pozitív lesz a tesztem. Hétfőn újra tesztelek majd, aztán felhívom a dokimat, ha ismét negatív lesz, ugyanis már 32. napos leszek akkor.

Persze ha nem jön meg addig.

Légy jó és foglalkozz magaddal sokat!

Kényeztesd a tested mindenféle jóval (persze nem kajára gondolok!).

Szerintem az is sokat segít a gyógyulásban, ha az ember kiegyensúlyozott. Ha kibékültél a gondolattal, hogy mostanában nem lesz baa, akkor teljes erőbedobással a gyógyuláson lehetsz!

Szorítok, hogy mielőbb azt mondja a doki Neked, hogy lehet próbálkozni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook