Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyes csoportok az oviban fórum

Vegyes csoportok az oviban (beszélgetős fórum)


2011. márc. 11. 07:48
Én úgy gondolom óvőnő, óvóda és még sok minden más kérdése is, hogy kinek mennyire jön be a vegyes csoport. Az én kisfiam kifejezetten szereti a nagyokat , sokat játszik velük , szokta mesélni, de mondjuk náluk nincs is olyan kirívóan rossz gyerek, vagy olyan aki már nagyon túlkoros lenne. Lehet valakinek rossz tapasztalata volt a vegyes csoporttal kapcsolatban és máshol meg jól működik, ezt mindenkienek magának kell megtapasztalni, hogy a gyerekének mi a jobb.
25. driennke83 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2011. márc. 11. 07:38
Igen, pontosan ilyen meglátásaim vannak. Hogyan tudna egy 5-6 éves a felkészítésre figyelni, amikor a kisebbek, jönnek mennek, mást játszanak.
24. driennke83 (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. márc. 11. 07:36
Én is ezt tapasztaltam. Legalábbis a mi ovinkban, ahova járnunk kell(ene) majd, ott minden kötelező a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt. Mármint, ha ilyen csoportos játék van, hogy koszorúznak, vagy ilyenek, akkor a kicsiknek is kell. Meg elég kicsi a hely és láttam, amikor a nagyok a nagy futkosás és játék közben, majdnem lelökték a kicsiket a lépcsőről, mert van ilyen galéria. Meg volt olyan 7 éves, aki legalább 150 cm magas volt és olyan hiperaktív féle (ezért is maradt ott és nem ment iskolába), az én lányom a 102 centijével még a nagyobbakhoz tartozik, de más csoporttársai a bölcsiben, még a 90 cm-t sem érik el. Szabályosan félt attól a kisfiútól.
23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. márc. 10. 21:12
ez nevelői hiba.
22. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. márc. 10. 21:11
nálunk igen. És én egy szülő vagyok!
21. fdóri
2011. márc. 10. 17:18

Sziasztok.


Szerintem ez óvónő függő... A nagyfiamnál a kicsikkel nem foglalkoztak semmit se, mert a nagyok jövőre iskoléba mennek, őket kell fejleszteni. Két évig járt ide, aztán ovit váltottunk, nem vegyes csoport, szuper volt. Így nem akartam vegyes csoportba iratni a kicsit, de nem volt választásunk. Nagyon jó. Még csak kiscsoportos, de már most sokat tanult. Sok dolgot külön külön csinálnak nagyok-középsősök-kicsik, sok dolgot együtt. Két szuper óvónéni van. Jóóóóó

20. trapiti (válaszként erre: 18. - Mona..)
2011. márc. 10. 14:57

Érdekes lenne, ha néhány óvónő is hozzászólna :)


Az én lányom nem vegyes csoportba jár és nagyon örülök ennek. Nem értek egyet a vegyes csoporttal, ugyanakkora csoportlétszámok mellett sokkal több teher hárul az óvónőkre.

Nálunk a bölcsi végéra alakult ki a vegyes ovis csoporthoz hasonló helyzet, 1-től 3.5 évesig voltak gyerekek. Az én lánykám nagyon nehezen viselte már a végén, emiatt is kezdtük 3 éves koránál hamarabb az ovit. Még így is vannak a csoportjában olyanok akik pl. alig beszélnek 3 évesen, miközben Ő sok tekintetben jóval megelőzi a korát. Így is óriási különbség lehet a gyerekek között mire 6-7 évesek lesznek, de nehezen tudom elképzelni pl. az iskolára való felkészülést úgy hogy közben folyamatosan jönnek a kicsik.


Emellett én annak is örülök, hogy az egész csoportjuk évvesztes (fél éven belül született gyerekek vannak egy csoportben) így mindenki 4 évet jár oviba, 4 évig együtt lesznek, nincs évről évre változás a csoportban, a barátok együtt maradhatnak az ovi végéig.

2011. márc. 10. 14:44

Mi vegyes csoportba járunk. Nagyon szeretik az óvónők is a gyerekek is, a szülők is elégedettek.


Én csak pozitívumot látok benne...

Ha 28 egykorú gyerek lenne, akkor az iskolaelőkészítő évben ennyi gyerekre jutna 2 óvónő. Ezzel ellentétben nálunk 8 gyerek egy óvónő a felállás ezeken a foglalkozásokon.


Nálunk a kicsik is belekapcsolódhatnak a legnagyobb "projektekbe" is.


A kicsik élménye, hogy segített nekik a nagyobb felöltözni, majd az az élménye, hogy már ő segíthet a kicsiknek. Szerintem ez egy nagyon jó nevelési módszer az ovikban.


Az már egy másik kérdés, hogy ez hogyan rörténik nap mint nap egy-egy oviban.

18. Mona.. (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. márc. 10. 14:35

Na azért ilyen általánosságban ne beszéljünk.

Nálunk az ovónők is szeretik ezt a helyzetet, a szülők is, és legfőképpen a gyerekek is. Szerintem nagyon jó dolog.

17. anyucika3 (válaszként erre: 12. - Ee7835cc73)
2011. márc. 10. 14:31

Ahova a lányom járt,ott "szelektálták" őket.

Ha volt valami foglalkozás a nagyobbaknak,akkor a kicsik ki voltak zárva belőle.Pl nem festhettek,nem kaphattak filcet,nem ragaszthattak...stb.Persze addig érthető,hogy annak nem adnak,aki nem arra használja amire való,de ha szépen megül az asztalnál,akkor miért baj ha fest,és nem ceruzával rajzol csak?Ha számoltak,ne szóljon bele mert kicsi(30-ig elszámolt már akkor,pedig nem erőltettük,ráragadt érdekelte)Volt rengeteg külön foglalkozás,ahova szeretett volna Ő is menni a többiekkel,úszás,aerobic,színházlátogatások..stb,de nem mehettek,csak a nagyok.De most szerencsére jól érzi magát a nagy csoportban.Jövőre is az lesz.És nem a nála kisebbekkel van baj,nagyon jól eljátszik velük is,de több minden érdekli mint a saját korosztályát.

16. huanita80 (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. márc. 10. 14:30
A mi ovinkra ez nem igaz!Nem panaszkodnak a szülők,szoktunk beszélgetni.Az óvónők dícsérik,a gyerekek is szeretik!
15. Kedit (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. márc. 10. 14:29
?
2011. márc. 10. 14:28
Nekem is vegyes csoportba jár.Én féltem tőle,az volt bennem hogy a nagyok elnyomják a kicsiket,ne játszanak velük,mert te még dedós vagy......de megynyugtattak hogy nem így működik inkább segítenek egymásnak!Most már 2 éve ide jár,szereti és soha nem panaszkodott a nagyokra!Úgyhogy bevált.Meg tényleg rengeteget tanulnak a nagyoktól,pl az udvarról wc-re 1kicsi 1nagy kísáretével mehet be!Következő évben meg már a kicsi lesz a nagy és örül a rábízott feladatnak.Ez más feladatokra is igaz,csak ezt a példát mondtam!
2011. márc. 10. 14:26
Van előnye,de több a hátránya.Sem az óvónők,sem a szülők,sem a gyerekek nem szeretik!
12. ee7835cc73 (válaszként erre: 6. - Anyucika3)
2011. márc. 10. 14:21
Nálunk meg a kicsik haladnak a nagyokkal,bármit csinálhatnak amit a nagyok,akár torna akár valamilyen feladatok.Mindent kipróbálhatnak amit a nagyok,de nem kötelező és ha megcsinálják akkor megdícsérik őket,de ha félbe hagyják akkor sincs trgédia.
2011. márc. 10. 14:20

Az én nagycsoportos lányom is vegyes csoportba jár és nagyon szereti. Babusgatja, tanítgatja a kisebbeket, lehet azért, mert van két kishúga.

Szerintem is jó a vegyes csoport, mivel valóban sokat tanulnak a kicsik a nagyoktól.

2011. márc. 10. 14:18

Én vegyesbe irattam a lányom, mert tudom, hogy a személyiségének jó az, hogy a nagyoktól elles dolgokat. Sokat utánoz, és így sokiat tanul.

Viszont van olyan gyerek-mint ahogy már írták előttem, és a csoportjában s vagy kislány- akinél pont az ellenkezőjét váltja ki, visszafejlődik.

Csakis gyerekfüggű, nincs fekete és fehér.

9. Szmirma (válaszként erre: 1. - Driennke83)
2011. márc. 10. 14:18
Meg van az előnye és hátránya ,a kisfiam is ilyen csoportba jár sok mident tanul a nagyobbaktól, sok jót és rosszaságot is.De egyébként nem biztos,hogy egy normál csoportnál nem ragad rosszaság a gyerekre hiszen egy korosztályon belül is vannak elevenebb, rosszabb gyerekek és jobb gyerekek is.
2011. márc. 10. 14:17
A kicsi lányom meg sima csoportba jár (kiscsoportos)és ők olyan elveszettek,nem találják a helyüket és van néhány gyerek aki csak piszkálja a többit és állandóak a csetepaték.A vegyes csoportban nincs ilyen mert a nagyok rögtön közbeszólnak ha a kicsik összeakaszkodnak.
7. capuccino77 (válaszként erre: 5. - Ee7835cc73)
2011. márc. 10. 14:14
:D
2011. márc. 10. 14:14
Nekünk a középsőnél nem vált be.Kicsit érettebb a koránál szellemileg,és hátráltatták.Nem csinálhatta amit a nagyobbak,mert Ő még kicsi,nem mehetett ahova a nagyobbak,mert kicsi...stb.Ovit váltottunk költözés miatt,most középsős lenne,de nagy csoportba rakták,itt nagyon jól érzi magát.
2011. márc. 10. 14:13
szóval folytatom a lányom nem egy eleven típus.
2011. márc. 10. 14:12
Nekem csak jó mert a nagylányom vegyes csoportba jár és amíg kicsi volt akkor a nagyok segítettek nekik öltözésben terítésben stb.,most meg ő a nagy és ő segít a kicsiknek.Ja és rengeteget tanulnak a kicsik a nagyoktól,bár ebbe sajnos beletartozik a rosszalkodás is,de ez is gyerek függő mert a lányom
3. capuccino77 (válaszként erre: 1. - Driennke83)
2011. márc. 10. 14:11
Szia! Nekem anno a középső lánykám járt ilyen csoportba. Féltem tőle, de sokkal több előnye van, mint azt gondolnánk! Az óvónők mellett pl. a nagyobb gyerekek is pesztrálják a kisebbeket, így sokkal összetartóbb kis társaság alakul ki. :)
2011. márc. 10. 14:10

Van amelyik gyereknek beválik, van amelyiknek nem.

Az egyém az egyik vegyesbe járt, a másik nem.

Amelyik vegyesbe járt, érettebb, segitőkészebb.

A kicsiknek segitenek a nagyobbak, mint a testvéreknél.

2011. márc. 10. 14:03
Mi a véleményetek a vegyes korcsoportú óvodákról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook