Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vasút melletti ház fórum

Vasút melletti ház (beszélgetős fórum)


20. bowie
2017. ápr. 26. 21:55

Én laktam a síntől kb 60 méterre. Féltem, hogy mi lesz majd, de közben örültem, mert akkor még kicsi volt a nagyfiam és rajongott a vonatokért.

Rossz alvó vagyok.

2 hét után azonban már nappal sem tűnt fel, hogy megy a vonat, este az utolsó 11 körül elment, a hajnalit meg azután a 2 hét után észre sem vettem.

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2017. ápr. 26. 06:16
Tényleg nem mindegy, hogy az ember mennyire jó alvó. Engem mondjuk a koliban az ablak alatt elcsörtető villamos sem zavart, a kakasokat meg gyerekkoromban megszoktam. Ha belegondolok, hogy mennyi lakás van csak a körúton, aminek kifelé néz az ablaka. Nem tudom, a belváros zaja mennyivel elviselhetőbb, mint a közeli vasút.
2017. ápr. 25. 19:29
Mindenhez hozzá lehet szokni, csak idő kérdése. Mondjuk a csendhez könnyebb... :)
17. forrest2010 (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2017. ápr. 25. 17:30
mi ugyan faluban lakunk , de vannak tyúkjaink , mindig kérem a férjemet , h ne hagyjunk kakast , mert ha az én ablakom alatt ricsajozna hajnal 3-kor v 4-kor , engem is a guta kerülgetne ! ha valaki alhatna 6-ig , 7-ig , akkor hadd aludjon , mert az emberek nem tudják így se kipihenni magukat rendesen , kevésnek van olyan mázlija h megfordul és alszik mint a bunda ! / mint én :)
16. ina87
2017. ápr. 25. 16:22
sosem vennék vasúthoz közeli házat,több okból sem egy a zaj másik az épületnek nem egészséges a ha napi szintem el haladó vonatok rezgése a másik a biztonság ha van gyermek vagy lesz nem ártana inkább nyugodtabb helyet választani...
2017. ápr. 24. 16:06
A szüleim néztek jó pár éve kertes házat. A vasút az utca végében volt. Éppen köszöntünk el a tulajtól mikor jött a vonat. A saját hangunkat nem hallottuk. Nem kellene, ingyen sem. Azonnal sarkon fordultunk, vissza se néztünk:)
14. kisr
2017. ápr. 24. 13:36
Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat. Végül úgy alakult, hogy keresünk tovább.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2017. ápr. 24. 07:23

Van ismerősöm, aki a kertvárosban a másik utcában kukorékoló kakastól sem tud aludni, pedig az sehol sincs egy tehervonathoz. Úgyhogy tényleg eléggé emberfüggő.

Amúgy nem tudom, hogy mennyire hatékony, de vannak zajvédő kerítések. Biztosan sokat csillapít.

2017. ápr. 23. 23:57
Engem biztos, hogy zavarna, de én rossz alvó vagyok.
11. ángyombángyom (válaszként erre: 1. - Kisr)
2017. ápr. 23. 23:54
Én laktam közvetlenül vasut mellett, mint ahogy már írták is. Az ajtótól 25 méterre vannak a sínek. Megszoktam, még a 20kocsis teherre sem ébredtünk föl. Sőt, ha nem ment időben a következő vonat, már hiányzott.
10. jstefan (válaszként erre: 1. - Kisr)
2017. ápr. 23. 21:05
A vonat okozta rezgés károsítja az épületet,ezenkívül károsítja aki erre érzékeny annak az egészségét is! Olyan betegségek is kialakulhatnak melyek rezgés,és zajártalom nélkül nem alakulnának ki. Ahol magasan van a talajvíz szintje ott ezek a káros hatások hatványozottan jelentkeznek.
2017. ápr. 23. 12:03
meg lehet szokni, de nagyon emberfüggő. a nagynénémék háza közvetlenül vasútoldalban van, a nagykapujukkal szemben a kis egysávos út túloldalán már a sínek mennek (2 nyomvonalas, kb 10 méret a háztól). minden nyáron náluk voltam kicsi koromtól kezdve 1 hónapot, sosem zavart sem alvásban, igazából mintha ott sem lett volna (teher és személyvonatok egyaránt járnak, és füttyszó is van, mert kb 100 m-re vasúti átjáró van. anyukám viszont sosem aludt rendesen abban a pár napban amíg ott volt :D remegést,rezgést viszont sosem tapasztaltam ahogy emlékszem, ez lehet az adott sínszakasztól is függ. ahol mi lakunk most, itt csak személyvonat jár, 1 órában kettő,egy a nyugati fel, egy vissza. 1.5 km-re vannak tőlünk a sínek, éjszaka mindent lehet hallani. amíg ébren vagyunk.erre már anyu sem kel fel :))
2017. ápr. 23. 11:49

Az utcánk végén van a vasút és bizony igy is hallani. Főleg éjszaka mikor csend van, a tehervonatot nagyon!

Ha nem zavarna már most nem tetted volna fel a kérdést..

7. kisj
2017. ápr. 23. 11:46
El kell döntened,hogy meg tudnád-e szokni, vagy sem.
2017. ápr. 23. 11:43
Balatonon mi is nyaraltunk már olyan helyen ami közel volt a vonathoz. Én nem venném meg.
2017. ápr. 23. 11:22
Szia! Ne vegyétek meg... A Balaton déli partján lakom, 3 utca távolságra vannak a sínek, kb 300m.Most éppen felújítást végeznek,ezért nem járnak a vonatok, de máskor az éjszakai csendben minden elhaladó vonatot hallok!Nappal nincs gond. Egyik rokonom lakik még közelebb, kb 30m-re a sínektől, ott még egy vasúti átjáró is van, "aludtam" náluk, szörnyű volt.A csempe is repedezett a falon. Ha nyugodtan szeretnétek aludni vagy kis gyerekeitek vannak,nem javaslom.
4. globus (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. ápr. 23. 10:56
Elég kipróbálni hozzá a Balaton parti kempingezést. Minden éjjel ötször dübörgő vonatokra ébredtünk. Meg arra, hogy rázkódik az ágy.
2017. ápr. 23. 10:48

Én egy olyan (emeletes) irodaházban dolgoztam hosszú évekig, amely kb. hasonló távolságra volt a sínektől. Ha tisztességes sebességgel haladt a vonat, akkor bizony még az épület is beleremegett.

A hang és füttyszó, egyebek persze sokkal távolabbra is elhallatszanak.


De ez a "beleremeg az épület" jelenség esetleg szó szerint "alapjaiban károsíthatja" az ingatlant. Nem venném meg, különösen, ha találtok esetleg más megoldást is. Lehet, hogy ami most olcsóbb, később az kerül sokkal többe.

2017. ápr. 23. 10:18
A mi házunktól kb. egy kilométerre van a vasútállomás. Idehallatszik simán.
1. kisr
2017. ápr. 23. 10:08

Sziasztok!


Ház vásárlás előtt állunk és találtunk egy minden szempontból megfelelő házat magunknak, csak egyetlen baj van vele: közel van a vasút, kb 60-70 méterre. A vonat megállója ugyan nincs olyan közel, az kb 400-500 méter. Ház nézés közben több vonat is elhaladt, a szemelyszallitokat nem lehet hallani. Egy tehervonat is elment, akkor pont az udvaron voltunk és az bizony hangos volt. Aki vasút mellett lakk közvetlenül, kérném, hogy mondjon véleményt. Mennyire keseríti ez meg a mindennapokat? Éjszaka mekkora zajjal jár? Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook