Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES melletti dolgozás eltörlése fórum

GYES melletti dolgozás eltörlése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. Lemi09 (válaszként erre: 113. - Nusika74)
2010. szept. 26. 23:59

A XI. kerületben a családi napközi 70.000 + kaja!

Egyikünk csak erre keressen majd?

Én már a lányom 14 hónapos kora óta dolgozom... nem részmunkaidőben, mert nálunk olyan nincs. Nem is 8, hanem 9 órában...

A férjem munkanélküli - pedig mikor a babát vártuk, még jól keresett - és most nem is tud elhelyezkedni, mert akkor ki vigyázna a gyerekre???? Nagymamák fiatalok, örülnek, hogy nekik még van munkahelyük...


Én tartom el mindannyiunkat. És ezért volt jó a + 26.000. Kihozott minket 0-ra. (f*sza lakáshitelünk is van ugye, mert 3,5 éve még volt mire felvenni)...

Ha elvesztem a védettséget a maradék másfél évre, akkor tuti le fognak építeni. Multinál dolgozom, aki nem szeretetszolgálat. Nem érzékenyek szociálisan, csak én legyek lojális, ugye...


Szép, új világ.... bölcsit meg nem kaptunk.... pedig 8 hetesen irattam be a kislányt.

120. makaréna (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 18. 11:10

Tényleg másképp gondolnád, ha a párod minimálbérért dolgozna, vagy esetleg pici baba mellett lenne munkanélküli.

Mi szerencsére nem vagyunk ilyen helyzetben, de a most 4 hónapos kislányom ha két éves lesz, én sem szívesen mennék vissza dolgozni, vagy inkább csak 4 órában,hogy azért rá is maradjon időm + az itthoni teendőkre.

Azzal is egyetértek, hogy ne azért vállaljunk gyermekeket,hogy az állam eltartson bennünket, épp ezért szomorú, hogy értelmes fiatalok anyagi körülmények miatt nem vállalnak, vagy csak egyet, míg mások a gyerekekből élnek, és egyre többen vannak. De legalább a gyerekekre költenének, és nevelnék, taníttatnák őket...

119. erika691230 (válaszként erre: 16. - VCs81)
2010. szept. 18. 09:41

SZiasztok!

Most találtam rátok,nem olvastam még végig.


VCs81! Csak annyit reagálnék az írásodra,hogy én sem jó szántamból megyek vissza,ha a kicsim 2 éves lesz,hanem azért,mert a gyes ló...ra sem elég.26ezerrel mit kezdjek?De mellette nem kellene 8 órában dolgozni esetleg.Szinte belebetegszem,ha arra gondolok,hogy mi mindenről fogok lemaradni,ha nem leszek vele.Talán Te is másképp látnád,ha lenne már gyermeked.

118. Nusika74 (válaszként erre: 114. - Fildus)
2010. szept. 17. 14:30
Akkor az biztos magánbölcsöde,ezt ami nálunk van az önkormányzat támogatja egy bizonyos összegel és a dadusokat is ők alkalmazzák.Nem tudom hogy ki hol lakik és hogy mennyire lenne rá igény ,vagy hogy mi a módja ,vagy akadálya annak hogy több ilyen" megfizethető" intézmény legyen .Gondolom ez is az önkormányzattól függ.
117. iemma (válaszként erre: 116. - Leona79)
2010. szept. 17. 14:09
Ez durva, annyira alap dolog lenne, hogy az állami bölcsi mindenkinek elérhető legyen. Főleg, ha a kormány így áll a kérdéshez.
116. Leona79 (válaszként erre: 113. - Nusika74)
2010. szept. 17. 14:04
Ha ilyen összegben lenne családi napközi a környéken, nagyon szívesen beíratnám a gyerkőceimet, de én a háromszorosáról hallottam. Na és az nálunk szorozva kettővel, kész anyagi csőd.
2010. szept. 17. 13:37
Majd rá fogják hogy nincs rá igény hogy az anyuka gyes mellett dolgozzon,mert csak egy bizonyos százalék él a lehetőséggel.Arra nem gondolnak hogy nincs hová tenni a piciket vagy az anyukának vissza menni dolgozni!A munkahelyeken sem veszik szívesen ha valaki pici mellett dolgozik.Engem a munkaadóm teljesen kifaggatott, hogy mikor hogy oldom meg ha van valami a gyerekekkel.
114. fildus
2010. szept. 17. 13:27
Hallani lehet, csak nem ennyiért...
2010. szept. 17. 13:25
Ha én gyes mellett dolgozhatnék akkor csak a fizetésem maradna ,mert nálunk nincs bölcsöde csak fizetős családinapközi 20000/hó .Nem vagyok benne biztos de úgy emlékszem ,hogy annak idején azért engedték meg a gyes melletti munkát hogy ezt a összeget ha más megoldás nincs ,akkor ilyen fizetős napközis ellátásra tudják fordítani.Ennek ellenére nem sok ilyen intézményről lehet hallani!!
112. iemma (válaszként erre: 111. - Fildus)
2010. szept. 17. 11:34
Én biztos!!!!
111. fildus
2010. szept. 17. 11:33
Aláírás gyűjtés és benyújtani az illetékeseknek? Biztos sok kismama aláírná...
110. ElErIm77 (válaszként erre: 109. - Patyoma)
2010. szept. 17. 11:31
ez igy van...minimálra vannak bejelentve,többi zsebbe...
109. patyoma (válaszként erre: 108. - ElErIm77)
2010. szept. 17. 11:30
Úgy tudom, csak akkor jár a nyugdíj is munka mellet ha nincs 8 órában bejelentve, nem? Vagy ha minimálbérre, vagy valami ilyesmi. Persze, ilyenkor a többit zsebbe kapja, gondolom.
2010. szept. 17. 11:29

nálunk a családban is van aki 8 orában dolgozik..100 e nyugdij mellett:s persze azt nem tudom,mennyire van bejelentve


105 ösre

2010. szept. 17. 11:28

Örülök,h beszélgettünk.sajnos én már nem tudok érdemlegeset írni és csak azt érzem,h felmérgel a téma.:-(((

Itt nagyon okos dolgok hangzottak el,de sajna senki olyat nem érdekel,aki érdemben léphetne benn.

Szép napot mindenkinek és majdcsak lesz valahogy.Reméljük a legjobbakat.Mást nem tehetünk.:-)

106. VCs81 (válaszként erre: 103. - Iemma)
2010. szept. 17. 11:26
Igen, totál igazad van. Sokan vannak, akik nyugdíj mellett dolgoznak. Bár ök ugyanúgy fizetnek minden járulékot, mint minden más aktív dolgozó.
105. kikata (válaszként erre: 103. - Iemma)
2010. szept. 17. 11:25
Ők dolgozhatnak 8 órában? Szerintem ők sem.
104. kikata (válaszként erre: 101. - Patyoma)
2010. szept. 17. 11:24
Csak meg kell nézni hány külföldi nyugdíjas tölti a jól megérdemelt nyaralását akár itt nálunk, vagy bárhol a világban, és nem is akármilyen körülmények közt. Na nagy részük nem magyar nyugdíjas:(
103. iemma (válaszként erre: 95. - VCs81)
2010. szept. 17. 11:24
Én nem a korhatárt vinném le, csak szigorítanám, hogy nyugdíj mellett ne vehessen fel még fizetést is, ha már a kismamának választania kell, hogy Gyes vagy fizetés, a sok aktív nyugdíjast miért nem kényszerítik erre?
102. VCs81 (válaszként erre: 99. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 11:22
:) Nem erre gondoltam.
101. patyoma (válaszként erre: 99. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 11:22

Jégtáblára velük mint az eszkimóknál!

Az összes fejlett társadalomban gondot okoz a társadalom elöregedése, ahogy nő a várható élettartam több az idős. Megbecsülni kell őket és megfelelő nyugdíjat adni azért, hogy végig gürizték az életüket. Viszont az is igaz, hogy ha dolgozni akor, mert nem akar még piheni, akkor neki se járjon a nyugdíj is, meg a fizetés is.

2010. szept. 17. 11:21
az rémlik, h gyes után 1 évig védett az anyuka..de elhet nem jol tudom..
99. pethoevi (válaszként erre: 95. - VCs81)
2010. szept. 17. 11:19
oké,akkor lőjük le a 60 év fölöttieket,h a fiataloknak legyen munkája?vagy mi?
98. patyoma (válaszként erre: 96. - Kikata)
2010. szept. 17. 11:18

Én úgy tudom, hogy nem csak GYES, GYED alatt nem lehet kirúgni, hanem utána is van valami védettségi idő. (Egy cégvezető ismerősünk sírt emiatt nemrég)


Különben nincs valami kismamás startkártya? Mintha hallottam volna róla...

97. VCs81 (válaszként erre: 96. - Kikata)
2010. szept. 17. 11:18
Ez egy jó ötlet lenne, de biztosan nem így fogják megszavazni. :(
96. kikata
2010. szept. 17. 11:15

Legalább azt hagynák meg, hogy a gyerek három éves koráig az anyukát nem lehet kirúgni. Nálunk is ha elkezdődik a bölcsi, gondolom beteges lesz, hiába volt csak háromszor beteg az elmúlt 20 hónapban.

Én igenis el fogok menni vele betegállományba, mert nem fogom betegen bevinni. Segítségünk nincs, így meg kell oldani valahogy.

95. VCs81 (válaszként erre: 94. - Pethoevi)
2010. szept. 17. 11:13
Ha a nyugdíjkorhatárt lejjebb vinnék, akkor még több nyugdíjas lenne és még kevesebb aktív dolgozó. Vagyis akkor a járulékot kellene még az egekbe szöktetni, ami így is elég magas. Ebbe nem gondoltatok bele?
94. pethoevi (válaszként erre: 93. - Iemma)
2010. szept. 17. 11:08

igen,én támogatnám a nyugdíj korhatár leszállítását.Csak akkor az megint teher a drága államnak...érdekes...

az én anyukám egy perccel sem marad tovább munkában,ha eléri a 40 éves munkaviszonyt.

jézusom...nekem mikor lesz annyi?:-(((

93. iemma (válaszként erre: 82. - Nemmaci)
2010. szept. 17. 11:03

Az a baj, hogy nem kíváncsiak, pedig mi meg tudnánk oldani.:-)

Van egy széles réteg, amely sajnos szélesebb mint a gazdaságilag aktív réteg, akiknek a juttatást sokkal szigorúbb feltételekkel kellene adni, meg kicsit keményebben ösztönözni őket a munkába állásra, mert 4-5 éve mikor én is voltam a munkaügyiben volt egy bejelentés a hangosbemondóban, hogy 10 embert felvesznek még aznap szemétszedésre és várják a jelentkezőket és bár tele volt a folyosó 1 ember nem mozdult meg. Ez is szomorú. Meg az is, hogy nem 1 olyan nyugdíjast ismerek, aki majdnem annyi nyugdíjat kap mint amennyi az én fizetésem volt és még mellette visszavették dolgozni és kapja a nem gyenge fizetést is. Elvéve ezzel a munkát a fiatalabb, esetleg képzettebb munkaerőtől. Ezt sem engedném. Ehelyett büntetik a kismamákat, NA EZ A NEM FAIR!!!!

92. fildus
2010. szept. 17. 10:56

Csak vhol nem fer...

Persze én se szivesen adom a lányom bölcsibe, de ha nem megyek vissza dolgozni, akkor kistesóra kapott pénzből felbukna az állunk...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook