Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy érintik-e a változások a gyes melletti munkavégzést? fórum

Tudja valaki, hogy érintik-e a változások a gyes melletti munkavégzést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. nov. 27. 15:57

Ha a gyes mellet nem lehet dolgozni, akkor nyugdíj mellet se lehessen! De addig amig nyugdíjasok dolgozhatnak, (sokkal több nyugdíj, mint gyes) és a nyugdíjukat is megkapják, adik ne ne vegyék már el a kismamáktól ezt a kis összeget, csupán 1 évig jár!

Én erről már bőven kifejtettem a véleményem egy másik fórumon, ott is nagy vita volt.

Ezt megint azoktól veszik el, akik tisztességesen szeretnének dolgozni, nem pedig az állam nyakán élősködni, segélyekből élni. De nekik ez a "kiváltság" nem jár!

71. f8db0709b8 (válaszként erre: 70. - Pndi)
2010. nov. 27. 15:43
Lehet nagy port vertél....
70. Pndi
2010. nov. 27. 14:04
Nem engedném a GYES melletti munkavégzést, és a nyugdíj mellettit sem. A diákoknak is csakis szakirányút, és kizárólag nyáron.
2010. nov. 27. 12:44

Tegnap volt a parlamenti közvetítésben,hogy javasolják a csp emelését is 10%-al,de a gyesről gyedről nem hallotta semmit.

Viszont ha valóban csak 6 órát lehet dolgozni gyes mellett januártól,akkor megszívtam,mert most kezdek egy 7 órásban...

68. f8db0709b8 (válaszként erre: 60. - Barcabo)
2010. nov. 27. 12:41
Külön számlára és ha újra járnak suliba megkapják......én meg nem adnám......
2010. nov. 26. 18:18
Itt már semmi sem biztos! Majd a viktor eldönti!
2010. nov. 26. 18:09
Sziasztok! Azt olvastam, hogy emelkedik az öregségi nyugdíjösszege... és a gyes is??? szerintetek?? Mert ugyebár a Gyes összege=öregségi nyugdíj összegével?!
2010. nov. 5. 21:21

Hát remélem még jövőre megmarad a gyes.

Nem értem hogy miért kell megint a tehetősebbeket segíteni. Mert ugye azok dolgoznak otthon akiknek jól mehet. Vagy legalábbis a többsége. De ha valakinek van jó ötlete otthon végezhető munkára amivel a 80-100 hazaviszem (jaj már otthon vagyok) az szóljon.

2010. nov. 5. 20:13

Na, most mondták a híradóban, hogy visszaállítják a 3 év gyest, de 8 órában nem lehet dolgozni mellette, csak max. 6-ban.

Szóval nekem ezt is kilőtték :(

Biztos ez kell a boldoguláshoz! Azért kíváncsi lennék, hogy az mekkora kiadás volt, hogy utolsó évben fizettek gyest annak aki visszamegy dolgozni.

De ez már csak egy költői kérdés marad.....

63. fancsalilany (válaszként erre: 62. - Zsanci79)
2010. nov. 2. 10:16

Az én édesanyám sem vágyik már tanítani....elfáradt. Ami nem csoda. Ő azt mondja, hogy szeretné még épp ésszel foglalkozni az unokájával. Megértem.


Egyébként nem csak a nagyszülőkre gondoltam, hanem minden olyan nyugdíjaskorú egyénre, aki még dolgozni szeretne a nyugdíja mellett.

62. zsanci79 (válaszként erre: 61. - Fancsalilany)
2010. okt. 29. 12:53
Nálunk nincs nyugdíjas nagymama, nagyon hallgatnak a 40 év munka utáni nyugdíjazásról. Akkor már lenne, és meg is érdemelné szegénykém.....
61. fancsalilany (válaszként erre: 57. - Zsanci79)
2010. okt. 29. 11:07
Én szivesen odaadnám a nyugdíjas nagymamának- a nyögdíj mellett-a GYES-t. Így egyrészt az idősek nem veszik el a fiataloktól a munkahelyet, másrészt nyugodt vagyok, mert jó helyen van a gyerek és én nyugodtan dolgozhatok, harmad részt a bölcsis férőhelyek is meg lennének oldva, negyed részt a nyugdíjasok is kapnak egy kis mellékes a nyugdíj mellé. Mindenki jól jár...
2010. okt. 28. 20:51

a gyesen emelés?!?!?ugyan már...mielőtt fagyasztották is párszáz forintokat emeltek...


hm:-))))

viszont azért az érdekelne hogy most az új rendeletek szerint a lógós diákok után nem jár csp.-azok a lóvék hova mennek???

2010. okt. 28. 14:48

Remélem hogy csak vak lárma mert nálunk is megvan a plusz pénznek a helye. Én most kezdek dolgozni gyes mellett.

A mi kis országunkban csak kisebbségnek és nagyon gazdagnak éri meg lenni. Aki csak tisztességesen akarja minimálbérből vagy netán egy icipicivel többől fölnevelni egy vagy két gyereket azt eltapossák.

58. 19a611dbe7 (válaszként erre: 57. - Zsanci79)
2010. okt. 28. 10:07

Nálam ugyanez a helyzet...novemberben lesz 2 éves a fiam és a szabik után januártól újra dolgozom. Egyenlőre megigényeltem a Gyes-t, ki tudja mire oda érek jár e még 8 óra munka mellett?! Mert a munkaidőmet nem tudom lecsökkenteni, 4 órában nincs rám szükség. Én is örültem,hogy a "nagy" közalkalmazotti bérem kiegészül egy kis plusszal.

Én még nem hallottam semmit ezzel kapcsolatban, mondjuk nem is nagyon vagyok ráorientálódva a témára.

2010. okt. 28. 09:58

Én szabijaim lejárta után február elején kezedek dolgozni 8 órában gyes mellett. Tegnap intéztem a gyest, és semmit nem mondtak arról hogy ne lehetne 8 órában dolgozni mellette.

De azt mondták, hogy majd novemberben szavaznak róla. Ha ezt akarják, úgy is elfogadják.

Szemétség. Számítottam arra a kis pénzre 1 évig, mert van helye. Ettől a "rengeteg" pénztől lesz biztos jobb az államkassza......De szülessen több gyerek...se bölcsi, se szocpol. se semmi.

Ja, és a legfontosabb, hogy nagyon sok ismerősöm magánbölcsit fizet a gyesből, ugyanis nincs állami hely. Előbb ezt kéne megoldani, nem mindjárt megint elvenni...de ezt az okosok nem látják, és különben is egy tollvonással elvenni a pénzt, az a legkönnyebb. És megint attól veszik el, aki tisztességesen dolgozna, és gyereket nevelne, nem segélyért áll sorba. Na erről ennyit

2010. okt. 27. 19:34
Nem fogják emelni a gyes összegét?
55. Orsy27 (válaszként erre: 51. - Venezuela)
2010. okt. 27. 19:28
Ezt visszahozzák, visszamenőleg is, szerintem már elfogadták, 2 év gyed és utána gyes.
54. lola81 (válaszként erre: 51. - Venezuela)
2010. okt. 27. 19:27
Biztos visszahozzák, végtére is egyszerűbb mint bölcsődéket létrehozni! Bár szerintem a 2 évnek is örülni kéne...
53. agica81 (válaszként erre: 51. - Venezuela)
2010. okt. 27. 19:26
Ezt már elvileg el fogadták,legalábbis én úgy hallottam.
2010. okt. 27. 19:25
Elvileg tervezik,de állítólag novemberben fognak dönteni róla.Bár szerintem elfogadják.Csak akkor jó lenne,ha a gyes összegén "kicsit" emelnének.
2010. okt. 27. 19:24

Szia,én nem hallottam,de ki tudja....

Arról esetleg nem hallottál,hogy nem-e akarnák visszahozni,hogy 3 évig lehessen megint otthon maradni a babákkal??

2010. okt. 27. 19:20
Azt hallottam valahol hogy jövőre tervezik megint bevezetni hogy csak 4 órában lehet majd dolgozni gyes mellett. Hallott már más is valaki erről vagy csak rém hír?
49. fancsalilany (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2010. szept. 2. 17:45
Én is febr. közepén megyek vissza dolgozni ténylegesen, de én csak öt órában...de nem bánom. Így is annyit fogok kapni (GYES-sel és családival együtt, mint amennyivel eljöttem szülni. Aztán mikor lejár a GYES visszaállunk a régi 8h-s munkaidőre.
48. JázminBarnuska (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2009. nov. 26. 06:18

Szia!

Köszi,ez megnyugtató.

2009. nov. 22. 13:37

Sziasztok!

Lánykám 2 éves múlt, most voltam bent a munkahelyemen, simán visszamehetek 8 órában gyes mellett, december 1-től kezdem meg a szabit, februártól ténylegesen dolgozom. Szóval semmi változás.

2009. nov. 20. 15:07

Sziasztok!


Nekem ikreim vannak.Januárban lesznek 3. évesek.Jár még a GYES 3 évig,de szeretnék dolgozni is.Az utóbbi pár hónapban nem változott a helyzet?Lehet még 8 órában dolgozni GYES mellett?Jó lenne,mert a férjem április óta munkanélküli,és nem talál mást,csak alkalmi munkát.Ahonnan GYES-re mentem,csak nyárra tudnának felvenni,ezért szeretnék máshol elhelyezkedni.Mi ennek a módja? Légyszi,SEGÍTSETK!

Köszi!

2009. júl. 4. 00:06

A kérdésemre a válasz és még sok más: [link] GYED számítása c topik! Nagyon jó írások vannak! Itt végre konkrét számok is vannak!

Jóéjt!

44. Designerke (válaszként erre: 43. - 97e35043a4)
2009. júl. 3. 21:54

Köszi! Azért még egy minden hájjal megkent könyvelő ismerőst kikérdezek hamarosan, ha el tudom kapni, hogy mi lenne, ha most vállalnánk be. Jobb a 2 évet vállalni, vagy most is megkapnám majdnem a maximumot, hiszen 15 évet már dolgoztam és nem kerestem rosszul, be is voltam rendesen jelentve. És akkor 3 évem van... Mert én 34 vagyok, 2 év múlva 36 és akkor még arra is kell gondolni, mi van, ha nem jön össze mindjárt. Ahogy eddig se csúszott be mindjárt...


És egyet értek, nagyon nem mindegy, milyen körülmények közé érkezik a gyerek. Hogy mennyire kiegyensúlyozott a mamája, míg a pociban van. mennyire érzi maga körül a létbiztonságot. Olyan antennájuk van, hogy mindent megéreznek. Össze vannak veled kötve. Mindent éreznek, amit te! És nem is csak az effektív összeg a lényeg, hanem az, hogy az anya hogy éli meg...


Egy fél éve még minden más volt! Ha akkor összejött volna, nem is rúghattak volna ki elvileg, csak ha tényleg felszámolják a céget. De ha már várandós lennék, mindeképpen beleesnék még a maximumba... Azért 30 és 90 ezer közt zongorázni lehet a különbséget, még akkor is, ha nem ezen múlik a család megélhetése.


Egy rokonom is pont megszívta. Rosszul kalkulálták ki neki, mikor mehet el betegállományba szülés előtt, így nem lett meg a kellő ideje (180 nap). Így a minimumot kapta egész idő alatt! Képzelheted! Szerencsére a férje jól keres aránylag.


Az én férjem számtech tanár, egyelőre kijövünk ketten és félre is tudtunk tenni, míg volt állásom de most a tartalékból élünk. Lakáshitel, rezsi, kaja még futja, üdülési csekk is van még, vlsz utoljára idén, meg étkezési jegy. Ruhára nem költünk most, még felesleg is van, cserebörzékre járok meg varrok 16 éves korom óta! Ahova lehet bringával járunk. Sokszor Vácra is az ő szüleihez, Pestről... De ennél jobban már nem nagyon lehetne lejjebb menni... Nekünk még nem megy a fénytáplálkozás, bármilyen edzettek is vagyunk :(( Bár annak se ment, aki próbálta...:(((

43. 97e35043a4 (válaszként erre: 40. - Designerke)
2009. júl. 3. 16:49

Á, nekem azt sem tudta megmondani még 1 hónapja az Egészségbiztosítós csaj, hogy kapom e egyáltalán a gyedet. Mondtam neki, hogy ne vicceljen velem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én is épp arra gondoltam, hogy ha tavaly nem jött volna össze a bébikénk, akkor idén biztos nem vállaltuk volna be. Pont ezek miatt az új intézkedések miatt. Akkor pedig nemtom, hogy mikor lett volna gyerekünk, mert én sem leszek fiatalabb...


Jó, most írhatná valaki, hogy magadnak vállalod a gyereket, nem az államnak..., csak azért nem mindegy, hogy a boldog kiegyensúlyozott életéhez meg tudom adni a dolgokat (és elsősorban a minimálisakra gondolok), vagy nélkülöznie kell!??!!


Vissza hozzád Designerke: kívánom neked, hogy gyorsan találj munkát, és valamikor majd te is boldog anyuka legyél!!!! :) :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook