Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vasárnapi zárva tartás fórum

Vasárnapi zárva tartás (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. júl. 29. 10:21
Rohadt bosszantó!:@
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Fincsi5)
2015. júl. 29. 09:24

Dehogynem lesznek otthon.

úgy gondolom ott van mindenki otthon, ahol érvényesülni tud, ahol nyugodtan, háborítatlanul gondok nélkül élhet.

Környezetemben majdnem minden családból él valaki külföldön. Többen megpróbálták újra itthon, de majdnem mind visszament. Nehezen viselték a frusztrált , irigykedő embereket. A munkahelyi furkálódásokat, az ügyintézésben a nehézkes, gyakran hozzá nem értő intézkedéseket.

65. Bahama Mama (válaszként erre: 14. - C28482cb97)
2015. júl. 28. 09:07

Az MT-be bekerült egy passzus, hogy nem kötelező vasárnapra pótlékot fizetni olyan munkaköröknél, ahol a vasárnap rendeltetésszerűen dolgoznak az emberek (kereskedelem, idegenforgalom stb) ezt kis kaput kihasználva nem kellett vasárnapi pótlékot fizetnie a kereskedelmi cégeknek amíg volt vasárnap nyitva tartás (persze volt ahol jó fejek voltak és megtartották ezt a plusz kifizetést a munkáltatók).

Szóval első sorban nem a teszkót meg a cébéát kell szidni, mert ő csak kihasználták azt a lehetőséget amit a parlamentnek nevezett állatkertben kitaláltak.

Hasonlóképp van a műszakpótlék is, bizonyos feltételekkel jár csak és ez által tudják úgy variálni a munkáltatók, hogy még véletlenül se kelljen fizetniük.

Egyébként nekem nincs gondom ezzel a vasárnapi zárva tartás témával, csak az indok ami mögötte van nem állja meg a helyét, hisz továbbra is rengeteg ember dolgozik vasárnaponként akik szintúgy szeretnének a családjukkal lenni e jeles napon ...

64. fincsi5 (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2015. júl. 28. 07:46

Én meg nem szeretném. Néhány hülye miatt csak nem szűnünk meg lenni.

Ott sose lesznek otthon.:)

63. andi6020 (válaszként erre: 62. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 07:40
Igazuk is van. Fáj, de remélem a kölykeim is letipliznek innen.
2015. júl. 28. 07:10
Ezért gondoltam, hogy most minden összejött, de sokan, túl sokan, rengetegen megrázzák magukat és az 55-ös megoldást választják:((
61. andi6020 (válaszként erre: 8. - C28482cb97)
2015. júl. 28. 07:04
Az orvos, a benzinkutas, a pincér, a szakács, a tűzoltó, a rendőr, a buszvezető, a vasutas, stb, ők nem emberek?
60. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Unom)
2015. júl. 28. 07:02
Ettől frappánsabb megoldást még nem hallottam..:((
59. Channa* (válaszként erre: 58. - Elbb)
2015. júl. 28. 05:58

A sógornőm hentesboltban dolgozik. Neki a hétfő és a vasárnap szabad. Persze ha szabadságra megy valaki akkor nincs hétfőn szabadnap, és az is hozzátartozik, hogy napi 12 órát dolgozik, bár ő nem minimálbéres, hanem sokkal több. És a hétfőt zsebbe kapják, na meg a fizetés nagy részét, mert a bejelentett természetesen minimálbér.


Amikor CBA-ban dolgozott ott is volt 2 szabadnapja hetente, csak ugye nem hétvégén, amikor a család is otthon volt. Ha nem 5 napot dolgozott, akkor a pénze is több volt, mert ugye a fizetés az heti 5 napra minimálbér, efölött fizették a plusz napokat. Nem kétszer annyit, hanem mondjuk a napi 3 ezret, ami természetesen nem sok, de mégsem ingyen dolgoznak.


Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy ez így rendben van....

58. elbb (válaszként erre: 30. - Channa*)
2015. júl. 27. 22:18
nincs nekik másik szabad nap. hiába törvény, nincs.
57. Regin_a (válaszként erre: 30. - Channa*)
2015. júl. 27. 22:18
2 nap szabad? Majd rákérdezek. Neki megfelel így, nyilván mekapja a másikat is.
56. fincsi5 (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 22:13

De nem értem, mit lehet ezen "szeretni"???

Nem is hiszem! Inkább minden "meg van ha..sítva.


Az embereik meg szednek valamit, tuti.

55. unom (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 22:10
Innen el kell menni. A kormányt le lehet váltani, az embereket nem.
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 22:09

Van okunk félni bőven. Akinek van valamije azért, akinek nincs annak meg még silányabb lesz az élete.

Izzik a levegő itthon is és külföldön is.


Embert,ember ellen fordítanak és nagyon sokan vevők erre. Oszd meg és uralkodj van a "zászlóra tűzve".

2015. júl. 27. 22:08

Na, lehet, reggelre itt sem leszek.


Vagy, ki tudja?

52. fincsi5 (válaszként erre: 48. - Unom)
2015. júl. 27. 22:07
És a pofámba hazudnak, hogy ott csak 5000 ember volt, velünk meg 800 000 ! :((
51. fincsi5 (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 22:05

Egyszerűen érhetetlen számomra.:(

Én a Q, és a többi kirobbanásakor is olyan ideges voltam, nem is tudom mi lett volna, ha érint.

Semmi okom, de egyszerűen félek...:(

2015. júl. 27. 21:54

Röhögve húznak mindig egyet, néha kettesével,külföldön meg csak néznek: ott mindent megtehet a vezetőség?

Egy ideig még igen.:(

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 21:54

Én is sajnálom, de tényleg nincs összefogás. Ismerős nővér elment maszek kórházba, gondolod együtt érez a kollégáival? Neki meg van a pénze, carik a többire, harcolják ki maguknak.

Egyik rokonom a Q károsult, elmentem vele az első tüntetésre, rengeteg rendőr, kamerák ...semmit mondó szólamok, a károsultak töredéke, most megint volt szombaton, én nem voltam, rokonom volt, már felhajtás sem volt, előre tudták sezrintem, nem lesz ebből semmi, még kevesebb ember.

Inkább hallgatnak, vagy eret vágnak, vagy csak várnak a csodára.

Mitől változna így valami?

48. unom (válaszként erre: 46. - Channa*)
2015. júl. 27. 21:47

Az a baj, hogy ezt előbb-utóbb mindenki megtanulja.

Ameddig csak kis csoportok reklamálnak, tüntetnek addig senkit nem érdekel. Ha egy-egy tüntetésnél többen melléjük állnának annak lenne súlya.

Ráadásul rá is játszanak arra, hogy összeugrasszák az embereket, és nincs nehéz dolguk.

47. fincsi5 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 21:45

Roppant sajnálom, hogy nem megy, elhihetitek.

Majd, ha már azok a pénzek sem jönnek, és még nagyobban leszünk, akkor talán.

De valamikor biztos, csak nem tudom felfogni, miért kell azt megvárni?!

46. Channa* (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 21:38

Az a baj, hogy nincs összefogás.

Én is hányszor maradtam sz@rban mert másokat védtem. Már megtanultam azt hiszem, hogy csak magammal foglalkozok.

45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 21:37

Igazad van, de ott is és itt más a szituáció.


Míg ott vígan megél (élt a nagy sztrájkok idején ) a munkanélküliből is, itthon a minimálbérből is napról, napra él.

Ott dübörgött az ipar, nagy kiesés lett volna, ha nem dolgoznak, nálunk meg hol van ipar?....sehol. Vegetálunk az Uniós pénzekből, amíg kapjuk.

44. unom (válaszként erre: 42. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 21:37
Nézd meg, mi volt, mikor a nővérek tüntettek. Itt összefogás? Jobban utáljuk egymást, mint bárki más :( Mondj egy csoportot, mindját elmondják, miét szemetek.
43. fincsi5 (válaszként erre: 38. - Ancsika688)
2015. júl. 27. 21:36
Ez az, erről beszélek! :)
42. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Unom)
2015. júl. 27. 21:34

Hát legyen összefogás!:)

Nem mostani Angliáról beszélek, hanem az első sztrájkolókról, lehet, nem ott volt. Nekem most így rémlik, de nem ez a lényeg.

Valahol el kell kezdeni!

És kevés olyan fejek feletti döntés volt, mint ez, hogy egyik félnek sem jó.Hülyén hangzik, de : ettől jobb alkalom nem lesz egyhamar!!

41. unom (válaszként erre: 40. - Channa*)
2015. júl. 27. 21:34
Vidéken eladót könnyen találnak. AKinek olyan a tudása, hogy nehezen pótolható az szabhat feltételeket, de ők vannak kevesebben.
40. Channa* (válaszként erre: 33. - Unom)
2015. júl. 27. 21:32

Más munkahelyeken is van ilyen. Mi ezelőtt 3 évvel, 3 éven át, havi 4 napot dolgoztunk ingyen. Korábban mentünk, később jöttünk el és bizonyos napokon kötelezően tovább kellett maradni, ráadásul a mobilok 24 órás ügyeletet látunk el. Ezt nem számoltam ki, hogy mennyi ingyen munka.

Éveken át mondogattam, hogy ez igazságtalan. Nem voltam a kedvence a cégnek, de 3 év után az lett, amit én akartam:D

Időbe megyünk, időbe jövünk, ha tovább kell maradni, akkor előre lefixáljuk, hogy csak pénzért, illetve a 24 órás mobilra ügyeleti pénzt kapunk.

Megtanultunk lazán felállni a munkaidő végén, és megy a munka így is. Bemegyünk hétvégén is ha szükséges, de csak akkor ha 200%-ot kapunk. És a mi bérünknél ez nem kevés.

Nálunk is szeretik hangoztatni, hogy kimennek az utcára és felvesznek mindenki helyett 5 perc alatt valakit fele ennyiért, még sem teszik...

39. c28482cb97 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2015. júl. 27. 21:32

Ezt a pótlékot mire gondolod? Délutáni pótléknak?

Annyira senki nem hülye, a neten van kalkulátor beüti a bért, és kijön mennyit kell kapjon, ami ezen felül lenne az a pótlék! na az hiányzik!!

38. ancsika688 (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 21:31
De ott nem is uszították egymásnak az embereket....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook