Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki itt, aki ért az árfolyamok alakulásához? fórum

Van valaki itt, aki ért az árfolyamok alakulásához? (tudásbázis kérdés)

2017. márc. 8. 18:05
Sokszor követem nyomon az árfolyam alakulást, én is leginkább a törlesztőrészlet miatt. Az arfolyam-valutavalto.hu oldal jól frissül, minden rajta van, ami nekem kell.
12. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 11. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 23. 11:39
bocsánat, BoE. (a BOA az más:))
11. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. febr. 23. 11:27

a törlesztőrészletek emelkedéséhez jelen esetben nem sok köze van a kamatoknak,mivel a devizaárfolyam (gyengül a HUF)változása miatt nőnek.

Nálatok is lenne sírás- rívás, ha EUR-ban vagy CHF-ben kellene felvenni a hitelt, mivel a GBP is zakózott vagy 35%-ot az elmúlt időszakban ezekhez a devizákhoz képest.Mivel a BOA épp januárban vágta 1,5%-ra az alapkamatot (1694-óta a nem volt ilyen mélyen)ezért Nagy Britanniában senki sem fog EUR v CHF alapú hitelt felvenni.Nálunk viszont 9,5% a jegybanki alapkamat (a piaci meg most 12-13%), úgyhogy még ilyen árfolyamok mellett is jobban megéri devizaalapú hitelt felvenni, mint Ft-t.Az meg, aki extrém erős Ft-nál -230-250 körüli árfolyamnál- vette fel a hitelt, most ne sírjon, hogy drágul. Most legalább rájönnek milyen nehéz kenyér a devizaspekuláció:)))

10. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 7. - Studio64)
2009. febr. 23. 11:00
tavaly 140 USD-s olajnál a "szakértők" - olyan ált. gazdasági végzettségű emberek,akik sok pénzért tv-ben, újságban mondanak baromságokat- azt jósolták, hogy idén 200 USD felett lessz az olaj, és most 40 USD. Most ugyanezek az "emberek" 25-28 USD-s olajárat jósolnak.Hmmm..:)
2009. febr. 23. 10:41

Én nem tudom elképzelni, hogy bármikor is csökkenne a kamat Magyarországon, ha már valaki fölvette a hitelét. Fölfelé viszik, mindig hivatkoznak valamire, bezzeg amikor minden országban szépen lemegy a kamat, Mo-on akkor is fölfelé megy... Nálunk Skóciában pl. a világválság beköszönése óta sokkal jobb a helyzet (kivétel azoknak, aki elveszítették emiatt a munkájukat). Ilyen alacsony kamat még soha az életbe nem volt, mint amiket most kínálnak. Az autók ára extra olcsó. Autóhitel még ingyen hitel is van, ha 3 éven belül visszafizeted. Az adót is csökkentették minden terméken (ilyen hol lenne Mo-on bármikor is). Ha beköttetsz internetet, tv-t, telefont, akkor 3 hónap ingyen akció - hivatkoznak is a reklámban a válságra, hogy valami jó is van azért a válságban.

Szóval itt a legtöbbeket pozitívan érinti a válság, nem úgy, mint odahaza.

A párom testvére fölvett még a válság előtt 9,5 milliót 25 évre, havi 50ezret kellett fizetniük, a válság beköszönte utántól 70ezret fizetnek havonta.

Néhány hete egy barátunk fölvett 6,5 miliót 25 évre, havi 80ezret kell fizetniük. Nem mindegy pedig, hogy 9,5 vagy 6,5 milláról van szó. Nevetséges, nem? Háromszor annyit még évekkel ezelőtt se kellett visszafizetni, ha 25 évre vett föl valaki hitelt, "csak" a dupláját. (Hitelügyintéző voltam kb 5 évvel ezelőtt.)

2009. febr. 23. 10:29
Tavaly nekünk is jósolták,mi gyorsan visszafizettük és leesett 20 ft-tal.
7. Studio64 (válaszként erre: 5. - Csiga78)
2009. febr. 23. 09:33

Egy cipőben járunk, mi a napokban fizetjük vissza a chf gitelünket kerek 3 millát bukubk és minden eggyes ft-al csak nőőő és nőőő a bukta.

Sajna nem tudunk trükközni mert banki hitelre veszi a vevőnk és őt utalja a számlára ahonnan már emelik is le....de jósólnak 300 f-os chf-et is, ki tudja mi lessz.

2008. márc. 3. 16:50

Könnyű azt mondani, hogy én várnék a visszatörlsztéssel, mert most a külső és belső tényezők is kedvetőtlenek (magyar gazdasági növekedés 0, amerikában is esik a tőzsde, kavarog a válság), de azt nem tudom megmondani, hogy

egy hetet kell-e várni, egy hónapot vagy egy évet. Hogy neked mennyire sürgős, ezt állapítsd meg te! Ha nem túl sürgős, akkor kevesebbet veszíthetsz, ha keresel valami "akciós kamatot" (de ne olyat aminél feltételek is vannak!) és vársz türelemmel. Ha meg sürgős... Nos akkor így jártál. Azt pedig, hogy most vagy a jövő héten, erre nem tudom a választ. Óvakodj azoktól, akik biztosak a válaszban! :)

2008. márc. 3. 11:05

Igazából visza szeretnék fizetni a hitelt.Múlt héten elég jól is állt,de arra apéláltunk,hogy hónap elején mindig kicsit lejjebb ment.Na erre ma majdnem megugrottam a hátast,mert nemhogy lejjeb ment volna,hanem feljebb ment nem is keveset 6 forintot.


Sajna nekünk egy forint is elég sokat jelent,így kicsit el vagyok kenődve.mert úgyebár nem akartam eddig várni,de több helyről is hallottam,hogy márciusra rendeződni fog a helyzet.


Szóval ezért tettem fel a kérdést,hogy van-e valaki itt,aki "jövőbe lát".:))))

2008. márc. 3. 10:51

Szia!


A Monetáris Tanács a sáveltörléssel akarta erősíteni a forintot, amikor az a tartósan magas infláció miatt gyengült. A tipp nem jött be, a piac kamatemelést akar, ezt szerette volna megúszni az MT.


A tudtommal sáveltörlés önmagában nem csökkenti az inflációt, legfeljebb az erősödő forint miatt lehetett volna némi árcsökkentés, de a sáveltörlésnek végül nem lett ilyen hatása. Akkor lehetett volna csak erre számolni, amikor az árfolyam a sávot ostromolta...


Ergo, ha lesz kamatemelés akkor majd kicsit konszolidálódik a forint, és csökken kicsit a törlesztőrészlet. Gondolom ezért érdekel a téma.. ;)

2008. márc. 3. 10:44

Ezt nem magyar piaci szereplők határozzák meg sajnos, hanem a világpiac, mely nagyon érzékeny legkisebb rezdülésre. Főleg a devizapiac! hogy lehetne ilyet igérni? és ha holnap valami természeti katasztrófa történik? de bármi!

Ha ilyet előre tudnánk, akkor nem lenne értelme Forex-nek!

2008. márc. 3. 10:37
Azért kérdeztem,mert érdekelne,hogy miért ugrott meg ennyire megint,amikor múlt héten a sávok eltörlésével azt állítótták,hogy így csökken az infláció és lejjeb megy a valuta ára is!!!
2008. márc. 3. 10:36
Van valaki itt, aki ért az árfolyamok alakulásához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook