Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy a Merkantil mi alapján számolja a frank árfolyamot? fórum

Tudja valaki, hogy a Merkantil mi alapján számolja a frank árfolyamot? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 24. 08:23

Ha állandó lesz a lakcímed a másik, akkor át kell jelenteni, főleg ha okmányirodából lakcímkártyád is lesz. Ha csak ideiglenes, akkor nem szükséges, mert az állandó lakcímed marad a régi helyen.


Ezen mi is átestünk kb fél éve. Nekünk akkor a bankban mondták személyesen.

10. b399a09e0e (válaszként erre: 8. - Timicicaanyuka)
2012. aug. 15. 21:44
Akkor vissza számolhatunk lassaskán. ;-)
9. marienka (válaszként erre: 6. - B399a09e0e)
2012. aug. 12. 18:39
Hát az én szerződésemben sincs benne, hogy mikori árfolyammal számol...A kamatot nekem is emelte, persze még pluszba az árfolyam különbözet mellé..Mivel az OTP csoport tagja, megpróbálok a bankban utánajárni ennek..Egyébként, meg nem értem, hisz a törlesztőt, 27 és 29 között vonja, azt tényleg a leközölt napon, a számla meg újabban 6 án van kiállítva, amit megkapok 10 e után..
8. Timicicaanyuka (válaszként erre: 2. - B399a09e0e)
2012. aug. 12. 17:06
Nekünk már csak 5 részlet van vissza, alig várom hogy végre kinyögjük. 3 év helyett majdnem 4 évig fizetjük az árf. kül. miatt. Nekem sem szimpatikusak.
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - B399a09e0e)
2012. aug. 10. 21:30

Nekünk is így van.

Minden hónapban ugyan annyit kell fizetni, de azt egy a szerződéskötéskor kalkulált árfolyamon számolták ki, ami azóta emelkedett.

Benne kell lennie a szerződésben lebontva a törlesztés ütemezésnek és annak, hogy melyik árfolyamot veszik figyelembe.


Nektek is törlesztés napján érvényes árfolyammal számolnak.

6. b399a09e0e (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 21:26

De nekünk a kocsi megvétele után 2-3 héten belül, még az 1. törlesztő esedékessége előtt kiküldték mind a 100csekket a 20686ft-ról. Most ezen felül jön a havi 13-15 ezer ft még.

Most néztem a szerződést, nincs benne semmi, hogy melyik árfolyammal számolnának. A hitel össegén kívül semmi más szám nincs rajta...

2012. aug. 10. 21:09

A szerződésedben benne van, hogy melyik árfolyammal számolnak.

Általában a törlesztés napján érvényes eladási árfolyamon kell megfizetnünk a CHF-ben megadott összeget.

Nekünk elvileg mindig ugyan annyi a törlesztésünk 20.800, de ugye ez egy kalkulált árfolyamon van kiszámolva a szerződés kötéskor, így a törlesztés napján átszámolják és negyedévente kiküldik a kiszámolt árfolyam különbözetről a csekket.

Igen, egyre több, hiszen egyre magasabb az árfolyam.

4. b399a09e0e (válaszként erre: 3. - Marienka)
2012. aug. 10. 21:07

Nekem 249,74ft-os árfolyammal, 2,99%-os kamattal, 18502-es tőkével jött ki a csekk, Július 20.-ai számlalevél keltével, és aug 13.-ai fizetési határidővel.


Tény, hogy ma én is ahogy beszéltem velük cseppet sem kedves hangvétellel vették érdeklődésemet.

Ki tudja a sima kamatok után mg hány tíz vagy százezreket csalnak ki a hitelesektől mondván hogy ez van. Mi meg mit tehetünk, fizetünk mint a parancsolat.

Csak nekünk ne kelljen tartozniuk, azért könyörögni kell h ők visszafizessenek, bezzeg ha mi nem fizetünk időben... és a bosszantó hogy minden részről teljesen be vannak biztosítva.

3. marienka (válaszként erre: 2. - B399a09e0e)
2012. aug. 10. 20:57
Hááát, valami sántít...Most éppen 241 Ft os frank elszámolást kaptam.. A középárfolyam alatta volt.. Eladási szinten meg mi alapján? Melyik nap a mérvadó? Fogalmam sincs... Csak fizetem, fizetem..Az ügyintézők meg elég arrogánsak...Telefonon felvettem már velük a kapcsolatot, más ügyben..A hangnem hagyott némi kívánnivalót.. Nem szívesen tájékozódnék megint telefonon, ezért tettem fel itt a kérdést, hátha valaki konkrétan tudja, hogy most akkor mi is van...Több évig, mindig hó végén kaptam a kivonatot, most 10 után, 6-i dátummal..
2012. aug. 10. 20:37

Szia. Ez engem is érdekelne.

Nagyon szemetek az tuti.


Mi a 100 állandó részlet mellé eleinte negyedévente 5-6 eret fizettünk, majd már negyedévente 15-20 ezret, ekkor volt 1 díjmentes szerződésmódosításra lehetőség. Azután havi 3-4 ezer, majd havi 6-7 ezer, most viszont már 12-15 ezer a kamatkülönbözet a részlet mellé.


Annyit tudok hogy ha határidőre nem fizeted ki a számlát 14 nap elteltével kipostázzák a felszólító levelet, az még 1 hét mire oda ér, és ha akkor sem fizet valaki akkor kezdenek intézkedni.


Nekünk még 16 törlesztő van hátra, ami 16 * 35-38 ezret jelent havonta kamatkülönbözettel együtt. 84 hónapja fizetem már.

2012. aug. 10. 20:10
Tudja valaki, hogy a Merkantil mi alapján számolja a frank árfolyamot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook