Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valaki, aki a Kaáli Intézetben dolgozik, a TB részlegen? fórum

Van valaki, aki a Kaáli Intézetben dolgozik, a TB részlegen? (tudásbázis kérdés)


3. tothanita1985 (válaszként erre: 2. - Gyongyi0313)
2012. jan. 31. 14:31
koszonom , ezt a reszt en is elolvastam a neten ....
2012. jan. 31. 14:04

Szia!


Hátha ezzel tudok segíteni:

S1-es (korábbi E 106) dokumentum


Amennyiben egy EGT tagállam területén dolgozó, és ott biztosított személynek Magyarországon van az állandó lakóhelye, az illetékes - külföldi - biztosító által kiállított az S1-es igazolás alapján, Magyarországon is teljes körű természetbeni egészségügyi ellátásra jogosult.


Az S1-es igazolást a külföldi biztosító küldi meg a lakóhely szerint illetékes egészségbiztosítási pénztárnak. Az igazolás rögzítését követően a külföldi biztosított a magyar TAJ-szám alapján veheti igénybe az ellátást Magyarországon.


A nyomtatvány kiállításának feltételeiről az illetékes - külföldi - biztosító nyújt felvilágosítást.


Fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a lakóhely fogalmát az illetékes állam a saját jogszabályai szerint értelmezi.


Tapasztalatok szerint az S1-es dokumentum kiállítására Egyesült Királyságban, Írországban, illetve Olaszországban munkát vállaló magyar állampolgárok esetében éppen a lakóhely fogalomnak a magyar jogszabályoktól eltérő értelmezése miatt nem kerül sor.


Az Európai Egészségbiztosítási Kártya azonban az orvosilag szükséges mértékig feljogosít az ellátások igénybevételére. Az igazolást a határ menti ingázóknak, illetve a kiküldetésben dolgozók számára általában kiállítják.


.

2012. jan. 31. 12:02
Segiseget szeretnek kerni , Romaniaban elek , honositassal allampolgarsagot szereztem ,most szeretnek taj kartyat igenyelni , lombik program celjabol , azt az informaciot kaptam , hogy lakcimkartya + igazolvany + taj kartya + E 106 nyomtatvannyal igenybe vehetem a lombik programot , aki bennfentes a kerdesben kerem segitsen !koszonom elore is !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook