Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5888. Ursula33 (válaszként erre: 5887. - Batsy77)
tegnap 22:43
Forgácsban nagyon kedvesek.
5887. Batsy77 (válaszként erre: 5886. - Jszvi04)
tegnap 11:19
Nem, dehogy, csak általános kérdésem volt, nagy nehezen sikerült is velük beszélnem. Pont azért írtam e-mailt múltkor, mert pl én is időpontokat adok itt a gyerekklinikán ahol dolgozom és alig tudok telefonálni emiatt. :-P Tényleg nagyon kedves hölgy vette fel a telefont :-)
5886. jszvi04 (válaszként erre: 5885. - Batsy77)
tegnap 11:06
Lehet, hogy félreérthető voltam..az asszisztensek általanos kérdésekre tudnak válaszolni, pl mikor mehetsz vérvételre. Orvost akkor kapcsolnak, ha már benne vagy egy konkrét folyamatban, és érdeklodsz pl a párod sperma vizsgálatának eredményéről, vérvétel eredményről, vagy az embriók állapotáról leszívás után. Nem tudom, hogy pontosan mire vagy kíváncsi, azt hittem, csak az érdekel, hogy be kell e jelentkezni vervetelre :-)
5885. Batsy77 (válaszként erre: 5884. - Jszvi04)
tegnap 10:49
Igazából nem kaptam választ a kérdéseimre, csak annyit, hogy ha majd oda megyünk akkor mindenről kapok tájékoztatást. :-)
5884. jszvi04 (válaszként erre: 5883. - Batsy77)
tegnap 10:42
Igen, Forgács tanár úr nagyon közvetlen, válaszol az emailekre, ha szakmai kérdésed van, az asszisztensek simán bekapcsolnak hozzá. De bátran telefonálj, nagyon kedves mindenki, es vegulis a te érdeked, hogy mindig pontosan tisztában legyél a lépésekkel.
5883. Batsy77 (válaszként erre: 5882. - Jszvi04)
tegnap 10:37
Köszi! Nem mertem, azok után, hogy egy érdeklődő e-mailemre maga az intézetvezető válaszolt :-) :-)
5882. jszvi04 (válaszként erre: 5881. - Batsy77)
tegnap 10:19
Én úgy emlékszem, hogy nem kellett bejelentkezni, csak odamentem egyik reggel, fél 7-től nyitva vannak. De inkabb telefonalj oda, az asszisztensek megmondják.
5881. Batsy77
tegnap 10:01
Sziasztok! Még lemaradt egy kérdésem, a szűrő vizsgálatokra be kell-e jelentkezni? A Sípos doki által kapott vizsgálati lapon az van, hogy a mensi 2-5 napja között kell menni a vizsgálatokra, hát sajnos ez most van. Reménykedtünk (kaptam egy hetes injekció+tabi stimulációt), de nem sikerült :-( pedig a fránya késett 4 napot is.
5879. Niki28
tegnap 07:40
ziasztok köszönöm vállaszokat
5879. Niki28
tegnap 07:40
ziasztok köszönöm vállaszokat
5878. jszvi04 (válaszként erre: 5875. - Niki28)
tegnapelőtt 21:36
Sajnos a Forgácsban csak a lombik van TB alapon (kb 1 eves várolistával), az inszem csak fizetősen elérhető, és úgy tudom a Kaáliban is ugyanez a helyzet, de lehet, hogy ebben tévedek. Talán érdemes megkérdezni a Budai Meddőségi Kozpontban, vagy a SOTE I-en.
5877. Ursula33 (válaszként erre: 5875. - Niki28)
tegnapelőtt 14:55
Nyugodtan mondd meg mindig, hogy neked nincs több tízezer forintod és kifejezetten kérd, hogy írjanak fel a tb-s várólistára.
5876. Ursula33 (válaszként erre: 5875. - Niki28)
tegnapelőtt 14:52
A Miskolci Kaáliban is elérhető tb alapon, ahogy másutt is, de sajnos a tb-s kezelésre várólista van. A legtöbb helyen több hónap, nem ritkán egy év.
5875. Niki28
tegnapelőtt 14:11
Sziasztok:) babaát szeretnák, kécségbe vagyok esve :( tegnap voltam Miskolc kaáll intezetbe , dr úr inszeminaciót ajaánlotta... de sajnos mivel sokba kerül nincs rá pánzünk:( tud e valaki olyan korhazat ahol a TB támogatja? köszönöm vállaszokat
5874. Ursula33 (válaszként erre: 5873. - Jszvi04)
jún. 16. 21:21
Akkor passzolok
5873. jszvi04 (válaszként erre: 5872. - Ursula33)
jún. 16. 21:13
Nem, még a leszívás előtt kell szedni. Előkerestem a stimu lapot: a stimu kezdetétől kezdve 10 napon át mindkettőnknek napi 1 Doxiciclin, és napi 1,5 (reggel 1, este fél) Prednisolon. (Nekem napi 2 Prednisolon volt a nem jó Th1/Th2 citokin arany miatt). Ahogy a masik fórumban is írtam, sajnos nem tudom mi az antibiotikum szedes oka..
5872. Ursula33 (válaszként erre: 5871. - Dagi4)
jún. 16. 20:49
De akkor már ott a sperma minta náluk, amikor adják. Leszívás után adják. A felülfertőzés elkerülése végett. Amerikában is adnak a nőknek.
5871. dagi4
jún. 16. 10:50
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Egy másik fórumon olvastam hogy a Forgács intézetben a lombikosok beültetés előtt antibiotikumot szednek a nők is és a férfiak is! Ezt miért írják fel? Mi egy másik intézménybe járunk ott azt monták a páromnak hogy antibiotikum kezelés után legalább 2 hónapig ne jelentkezzen mivel jelentősen rontja az antibiotikum a spermák minőségét!
5870. jszvi04 (válaszként erre: 5869. - Batsy77)
jún. 5. 13:13
Persze, teljesen mindegy :-)
5869. Batsy77 (válaszként erre: 5868. - Jszvi04)
jún. 5. 10:53
Igen, lombikra fogunk menni majd. Köszönöm szépen az infót, az AMH-t akkor inkább megcsináltatom itt a SOTE-n ahol dolgozom, remélhetőleg nem lesz gond ez. (Mármint hogy hol csináltatom.) :-)
5868. jszvi04 (válaszként erre: 5867. - Batsy77)
jún. 5. 10:39

szia,

ha lombikra mész, akkor a lombik ára tartalmazza az előkészítő vérvétel árát is. Kivéve az AMH, azt is leveszik ott, de a vért el kell vinned vmelyik Synlabba, és ott kifizetni. Legalabbis nekem tavaly augusztusban így volt.

5867. Batsy77
jún. 5. 10:03

Tud valaki segíteni?

Kell mennem majd vizsgálatokra a Forgácsba. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e fizetni a szűrővizsgálatokért? (Alap hormonok - fsh, lh, prolaktin, E2, Testosteron; AMH; Női szerológia; Férfi szerológia; Vércsoport és ellenanyag szűrés)

5866. jszvi04 (válaszként erre: 5865. - Orsolya1012)
máj. 30. 16:17
Nincs jelentősége:-) ha hiperstimulált leszel a lombik után, mint ahogy én voltam, akkor úgyis még a lombikos doki, illetve a meddősegi intézmény kezel, vagy legrosszabb esetben korház (de ez max vízhajtó, fehérje infúzió). Ha sikerul a terhesseg, egy jo darabig progeszteront kell használni, ezt még a meddősegiben írjak fel, es határozzák meg, hogy meddig kell alkalmazni. De ezzel a nem lombikos nőgyógyászok is képben vannak. Ha nincs hiperstimu, alap esetben a lombikos terhesség is ugyanolyan lefolyású, mint a nem lombikos :-)
5865. Orsolya1012 (válaszként erre: 5864. - Jszvi04)
máj. 30. 13:37

Szia!

Értelek.

Én meg úgy hallottam, hogy nem árt ha az orvos, akihez kerülök lombik után valamilyen szinten képben van a kezelés alatt alkalmazott gyógyszerekről stb.

Köszönöm a válaszod.

5864. jszvi04 (válaszként erre: 5862. - Orsolya1012)
máj. 29. 10:07

Szia Orsi,

Én még ugyan nem szultem, 30 hetes vagyok. A SOTE II-n fogok szülni. De nem nagyon ertem a felvetésedet..attól, hogy lombik útjan sikerult a baba, a szülést levezeto korhaznak/orvosnak nem kell lombikos témaban otthon lenni..

5863. jszvi04 (válaszként erre: 5861. - DeakCinti)
máj. 29. 10:02
igen, a Forgacsban nem neznek UH-t inszem elott. Engem ez nem igazan zavart...ha esetleg korabban repedne, akkor is adunk egy esélyt az inszemnel, az sokkal rosszabbul erintett volna, ha hazakuldtek volna. Ha meg még nem repedt, a felturbózott hímivarsejtek akár 72 óráig is életképesek. Szóval sztem ez az inszem egy kicsit lutri. Mi 3-at probaltunk, utana dontottunk a lombik mellett, ami elsore sikerult is.
máj. 28. 15:03
Sziasztok! Akinek sikeres volt a lombik, megkérdezhetem, hogy hova ment szülni? Én a maternityről, és a Róbert kórházról hallottam jókat, de sajnos nem ismerek ott olyan orvost, aki a lombik témában jártas. Köszönöm a válaszokat.
5861. DeakCinti
máj. 28. 12:02
Sziasztok! 2hete volt a második inszemem. Nagyon furcsállom, hogy egyik alkalommal sem nézte meg a Doktor Úr, hogy van-e tüszőrepedésem mielőtt fellőtték. Nektek mi a tapasztalatotok? Bárkivel beszéltem, aki volt inszemen, mindenkinek megnézték, hogy mi a helyzet, mielött fellőtték volna a mintát. Pcos vagyok, egyszer volt terhességem amit sajnos a 6.hónapban meg kellett szakítani. Most viszont 3éve nem jött össze a baba. Nektek nézték a tüszőrepedést? Köszi a válaszokat!
5860. jszvi04 (válaszként erre: 5859. - Ivett24)
máj. 16. 14:37
3-5 napot szoktak mondani, de ez nem szentírás. De ha egyébként jó a spermaképe, akkor több és kevesebb is lehet, nem igazán számít. Mi egyszer inszemre 1 napos önmegtartóztatással mentünk, és szuper lett a spermakép. Ha sok tüsződ van, érzed, hogy feszül, puffad a hasad, akkor célszerűbb, ha "egyedül" oldja meg a párod, mert a duzzadt petefészkek miatt nagyon ritkán előfordulhat, hogy szex közben megreped a petefészek. Ezt tanár úr mondta nekünk beültetéskor, hogy sajnos ő látott ilyet, úgyhogy beülti után 2 hétig tilos a szex. És hát értelemszerűen emiatt pár nappal leszívás előtt is. De bevallom, nekem úgy feszült a hasam előtte is, utána meg hiperstimus lettem, úgyhogy eszembe sem jutott :-D
5859. Ivett24
máj. 16. 10:37

Köszi Lányok! Szombaton nincs leszívás csak beülti.

Még egy kérdés: leszívás előtt hány napot kell kihagyni a páromnak?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook