Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek olyan, aki felnőttként kezdett el karatézni? fórum

Van köztetek olyan, aki felnőttként kezdett el karatézni? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 4. 14:29
Nagyméretű XXL karate ruhát keresek, tud valaki segíteni?
22. c8ec504c40 (válaszként erre: 19. - C3412ef482)
2013. máj. 13. 07:09
Engem meg lenyűgöznek a karate mozdulatok, az ütések, rúgások, a formagyakorlatok. Ja, és a szakszavak is tetszenek.
21. c8ec504c40 (válaszként erre: 18. - C3412ef482)
2013. máj. 13. 07:06
Baranya.
20. c8ec504c40 (válaszként erre: 17. - C3412ef482)
2013. máj. 13. 07:06

Mivel a lányom is még kezdő, heti egy sajna csak hétfőn. Szerdán is van, de az már haladóknak, a feladatok is olyanok. Én majd biztos kell rá menjek erre is. Úgy tudom, 3 edzés is van, a harmadik azonban már végképp a mestereké.


A katát az én lányom kezdte el nekem tanítani, én tőle fogom ellesni a mozdulatokat. A vizsgán ő vezette a fiúkat :)

19. c3412ef482 (válaszként erre: 16. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 22:44
Nálunk is sok érmet hozott a csapat- énnekem még csak most lesz az első oklevelem hogy sikeres vizsgát tettem. Énnekem jó kis kikapcsolódás.
18. c3412ef482 (válaszként erre: 16. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 22:43
Vas és te hol kezdesz hétfőn? -nekem is holnap lesz edzés :P
17. c3412ef482 (válaszként erre: 14. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 22:41

Nálunk piros csíkot varrnak az övre.

Nálunk is van apuka előbb járt az ovis lánya, majd ő is. Apuka már egy csomó katát tud (netről)gyakorol és most ő tanítja az ovis lányát. De annyira előre van a srác -előttem kezdett- hogy rengeteg katát tud igen ügyes. Én nem igen gyakorlok előre - van egy kislány akit hordok kocsival-anyukájával is így összejárunk ha kell vigyázunk egymás gyerekeire- ő is szokott nekem segíteni katát tanulni 5 perc alatt megtanultam udvaron a Heian nidan- t.

Nekünk régen edzés után volt 1 órás torna is (1.5 óra karate majd utána az 1 óra edzés erősítés- ez inkább csajoknak)-csak sokan babásak lettek és megszűnt :( -de most lenne rá igény így lehet lesz megint. Ez is jó mert itt meg a comb has és kényes területekre megy rá.


Lányodnak heti hány edzés van meg hány órás? -nekünk heti 2-szer 1.5 óra. Rokonunknak heti 1-szer van edzés.

16. c8ec504c40 (válaszként erre: 12. - C3412ef482)
2013. máj. 12. 22:29

Köszi, azért kell a biztatás :)

Ahogy elnéztem az edzéseket, szerintem itt is jó a társaság. S hogy dícsérjem is őket, nagyon szép eredményeket érnek el a versenyeken is.


Ja, én 105 kilós vagyok (én sem voltam mindig ilyen, de most ez van).


Te melyik megyébe "küzdesz" WitchSaga?:)

15. c8ec504c40 (válaszként erre: 14. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 22:25
Ha minden igaz, akkor jövő hétfőn kezdenék.
14. c8ec504c40 (válaszként erre: 11. - C3412ef482)
2013. máj. 12. 22:24

Tisztában vagyok vele, még ha felnőtt is vagyok, végig kell járnom a szamárlétrát, mindent az alapoktól, de ez nem is baj, hiszen rendesen meg akarom tanulni!:)


Ha van kedved, írj még tapasztalatokat, nagyon jó, hogy már ennyit is leírtál, igen tanulságos egy kezdőnek :)


Azért attól nem kell tartanom, hogy pl. mellberúg valaki? Mert azért egy nőnek az nem szerencsés.


Az én lányom nagyon szépen megtanulta a katát, ő is 8 éves. 1 év kellett hozzá, hogy rájöjjön, nem is olyan rossz a karate :) (előtte mondta is az edző, hogy nem akarja csinálni...), de most már komolyodott, nagyobb az önuralma és igen, elmondhatom, hogy már sokmindent szeret az edzéseken. Az első vizsgája most volt, sikeresen és nagyon ügyesen megcsinálta, ahogy te írtad, megszerezte az első három fekete csíkját. Ősszel lesz a következő vizsga. Lehet, hogy ott már együtt vizsgázunk :)

2013. máj. 12. 22:10
Nyáron 60 kiló voltam mostanában 70, de most diétázom már 67 re lement. Azért úgy vagyok vele hogy nyáron főleg könnyebb az edzés kevesebb súllyal. Ebbe a hosszú nadrág meg kabátban 1,5 óra kemény edzés... (kung fu-n pólónk volt az jobb volt :) ).
2013. máj. 12. 22:07

És nem röhögnek ki!!! Legalábbis nálunk olyan jó a társaság!!! Segítenek... Volt egy 40 feletti apuka mondta majd gyakorlunk a játszótér mellett amíg a gyerekeink játszanak :)

Nálam úgy jött hogy a második szülés után nem foglalkoztam a súlyommal és 90 kilósra hizlaltam magam... :( Majd amikor elkezdtem melózni úgy voltam vele ha lefogyok talán jobban találok munkát meg lesz egy kis önbizalmam mint régen-de ez nem sok van :(. Szóval futottam minden nap rendszeresen salakos pályán és ott megismerkedtem egy sráccal (na jó nem srác ő is 2 gyerekes apuka és ő jár ő ajánlotta-ő is a lányát kezdte hordani és kedvet kapott). Nálunk is van 2 orvos meg műtőssegéd is. Van olyan is aki műszakba melózik ő elég rendszertelenül tud járni így övben utolértem már. De igen segítőkész mindenki. Kaptam fehér övet kölcsön nem is kellett megvennem-kaptam citromot is csak az rám kicsi volt, de a másik srác felajánlotta hoz nekem is mert ő is ment venni. Mindenki segít a másiknak ahol tud. Lesz két edzőtábor is -biztos jó lesz de én nem megyek a gyerekek végett (5 nap még nem voltam nélkülük sehol -bár volt hogy ennyi napot voltak a mamánál "nyaralni" amíg melóztunk). Néha még a nyári ovi suli leállást is nehezen oldjuk mi meg kivel legyenek a gyerekek. Pedig valaki visszamondta így mondta az edző én mehetnék félárba táborba- fáj a szívem mert biztos jó lesz -de valahol meg lebeszélem magam hogy 40 fokba napi 3 edzés szabadba kemény lenne...

11. c3412ef482 (válaszként erre: 10. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 21:56

A mi vizsgabiztosunk is (fekete öves mester)pocakos meg már idős-mondta is ebbe a korban... nekünk nem is megy olyan szépen a rúgás a nyújtás, mint a kicsiknek akik olyanok mint a guminők-fiuk :P ők még igen lazák hajlékonyak. Van egy 8 éves lányom őt fűzögetem járjon ő is és akkor otthon is tudnánk gyakorolni (ütni már picit tud fejre így rajta csináltam meg otthon a lábsöprést kirúgást -egyik nap szegény be is verte magát a futógépembe-lakásba kevés a hely de udvaron jól ment a közös gyakorlás), de ő csak a tánc és tánc nem vonzza a küzdősport. Pedig elég hajlékony. De ő fél az edzőtől ha kiabál (gyerekek szeretik - szigorú-ami nem is baj fegyelmezi a csapatot) meg fél a küzdelemtől a lányom :(. Ott azért nem csak kitesszük a kezünk hanem hasba ütjük rúgjuk egymást-persze nem teljes erőből főleg mi kezdők. (de nekem a karate még mindig lájtossabb, mint anno a kung fu-azt így 30 éves fejjel már nem is bírnám. Ott szőnyegen is sokat edzettünk dobtuk egymást, gurultunk megtanultunk helyesen esni stb. Volt hogy körbe álltunk minden második lefeküdt és akik álltak azok az körbe páros lábbal fel le ugráltunk haladva az emberek hasán-utána meg volt csere és ők a mienkén- na ezeket tuti nem bírnám már nem igen van hasizmom -vagy a plusz súly alatt nem látszik :P

Néha eljön velem a nagyobbik lányom, mert nézni szereti -talán egyszer csak kedvet kap, meg ha futunk be szok állni. Futunk a városba cipővel edzőruhában, az épület körül meg mezítláb- hát az nem kellemes bök az aszfalton az apró kavics...-én még a strandokon a vízbe is papucsba szoktam bemenni nehogy vmi megvágja a lábam-de edződök...

Sok felülés fekvőtámasz erőnlét is van, formagyakorlatok (kata) küzdelem stb.

Először mi álltunk a sor végén és a többiekről kellett nézni- azt hittem sosem tanulom meg meg a sok idegen vezényszó... De most meg lassan többet tudok japánul mint németül :P És előrébb vagyunk a sorban. És igen valaki kérdezte a felnőttek gyorsabban haladnak mint a gyerekek!!! A gyerekeknek a fehér övre is csíkok vannak előtte. Mi meg nagyobb lépésben vizsgáztunk- tartottam is tőle hogy egyből citromra kell, de megcsináltuk. Egyik srác alatt rezgett csak a léc tőle ezért kérdeztek elméletet. én nem tanultam elméletet felnőttektől elvileg nem igen kérdezgetik.. (alapító, honnan ered, stb.)

10. c8ec504c40 (válaszként erre: 9. - C3412ef482)
2013. máj. 12. 21:18

Igaz, az ember lánya nem elsősorban az öv miatt megy, hanem hogy meg tudja védeni magát :) az öv már csak plusz, szerintem ad majd egy kis önbizalmat.

A vizsgáról meg eszembe jutott az egyik vizsgáztató, aki már fekete öves persze, miközben egy kövér férfi - s ezt most nem rosszból írom, sőt! Ezért gondoltam, hogy nem függ a testalkattól. Egyébként is azt vettem észre, hogy a robusztosabb testalkatú embereknek még jobban is áll a karate :) na, ezt most csak úgy érdekességként írtam.

2013. máj. 12. 20:05

Én 30évesen kezdtem novemberben és március körül vizsgáztam citrom övre (régen kung fuztam)-persze a két sport között kimaradt 10év gyerekszülés költözés miatt. De hozzánk is járnak 40 felettiek is. Elvileg november körül mehetnék narancs övvizsgára-már tudom azt a vizsgaanyagot is. De nem az öv miatt csinálom-sőt tiszta para voltam az övvizsgán-kamerák,villogó vakuk...-lámpaláz :P

Nincs korhoz kötve a sport én szeretek bicajozni, túrázni görkorizni is.

2013. máj. 12. 19:53
Én nem karatézom,de a fiammal edzésre jár egy pár felnőtt,és páran azért,hogy fogyjanak! Nyugodtan menj,senki nem fog kinevetni!Ez biztos!
7. c8ec504c40 (válaszként erre: 3. - Dindin19)
2013. máj. 12. 19:45

Hány hónap alatt jutott oda, hogy már vizsgázhatott?


Én úgy vettem észre, hogyha új jelentkezők vannak és azok már nagyobbak, előbb-utóbb kiemelik őket a gyerekek közül és ők hamarabb mehetnek vizsgára. Talán azért, mert a felnőttebbeknek már van - többé-kevésbé - önuralma, meg azért ők már akarják is, ha már jelentkeznek, így komolyabban veszik is őket, a gyermekeknek viszont - legalábbis a nagyobb részüknek - meg kell érniük rá.

Bevallom az én lányom kezdetben nem szerette, de most már megszerette :) S azért írattam be, mert néhány osztálytársa rászállt, szóval, hogy meg tudja védeni magát. Na, azóta meg is tudja :)

6. c8ec504c40 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2013. máj. 12. 19:41
Szerintem az iramba belerázódom (mert tae-bo-n pl. jó egy órán keresztül, folyamatosan, megállás nélkül mozogtunk, rúgtunk, ütöttünk és a lábunk sem állt meg), inkább attól tartok, hogy mivel pl. a fekvőtámasz csak letett térdekkel megy, nem fognak engedni pl. vizsgázni..
5. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2013. máj. 12. 19:40
Én is így gondolnám :)
2013. máj. 12. 19:34

Kiröhögni nem fognak.

Csak bírd az iramot:)

2013. máj. 12. 19:33
barátnőm 38 évesen kezdte tavaly, az unokaöccsét és unokahúgát kísérte el. Ott vegyesen vannak, a piciktől a nagy mesterekig, s nagyon élvezi. Semmilyen sportmúltja nem volt, s ő is duci. Márciusban pedig megszerezték az első övüket.
2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. máj. 12. 19:30
Én nem felnőtt fejjel kezdtem,de mikor én jártam,akkor voltak akik úgy kezdték.Szerintem nem röhögnek ki,nálunk ez nem volt divat,mindenki kezdő vmikor.Szépen beállsz hátra és kész.Az edzők se preferálják az olyan viselkedést,ugy hogy csak bátran,menj nyugodtan.Én 34évesen újrakezdtem,de semmi ciki nem volt,jó nekem már volt 3kyuvizsgám,de nem foglalkoznak vele,h mit csinál a másik.
2013. máj. 12. 19:18

Én már egy ideje kacérkodom a gondolattal, hogy beállok a 8 éves lányom mellé, mert mindig is vonzott ez a küzdősport... 36 éves leszek júniusban. Úgy gondolom, ez nem korfüggő, mivel felnőttek tartják, de a társaság vegyes. Csak egy bajom van, hogy jócskán duci vagyok és talán kiröhögnek... vagy körberöhögnek... vagy hogy egyszerűen nevetségessé válok... nem tudom, kicsit inamba szállt most a bátorságom, bár vannak hasonló testfelépítésű emberek, mint én, szóval úgy gondolom, nem függ a testfelépítéstől sem. Félreértés ne essék, nem bátorítást várok, hiszen ezzel nekem kell megküzdenem, csak érdekelne, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben és hogy kezdte el?

Egyébként van már egy kis elő "képzésem" hasonló téren, mert 3 évig kisebb-nagyobb kihagyással tae-boztam.


Szóval, karatézik valaki köztetek úgy, hogy felnőtt fejjel kezdte el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook