Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mandulaműtét felnőttként.. fórum

Mandulaműtét felnőttként.. (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. máj. 8. 22:03

Sziasztok


Tudnátok ajánlani fül orr gégészt aki Szegeden lézeres mandulaműtétet végez?

A válaszokat privátba kérem


Előre is köszönöm

2014. okt. 27. 08:33

Kedves Mindenki!

Szeretném leírni az én történetemet, garatmandulaműtét október 21-én volt, minden jól ment. Altatásban volt, nem volt semmi bibi, ébredés jó volt fájdalom sem volt nagy, este ettem is már. Másnap mehettem is haza, örültem nagyon! Sok vizet ittam, ettem, pihentem, semmi megeröltetőt nem csináltam, és ma reggel egyszercsak felköhögve több alvadt vérdarabkát bevérzett, ömlött belöle a vér, nagyon megijedtem, behoztak korházba, elégették a vérzö részt, aztán pár napot kell bent lennem. Hát nem így terveztem! De remélem minden helyre jön és mehetek haza!

Ez az én történetem, de majd irok még, ha leaz történés!

Szép napot mindenkinek!

2012. szept. 18. 06:32

Kedves emberek!

Valaki segítsen aki hasonló cipőben járt vagy jár mint én. Már kicsi korom óta küzdök a manduláimmal. Óvodás koromban is injekciós kezelésekre kellett járnom. Folyamatosan be van gyulladva és mindig van rajta tüsző is. Már olyan heges a mandulám mint, mint a Hold felszíne. Aztán 3 éve már a vesém is elkezdett fájdogálni és hajam is nagyon hullik. Végül is ez az a probléma amiért ide írok. Mert olvastam ha a mandula okozza a problémát akkor foltosan kellene hullania a hajnak, de nekem nincsenek foltok, csak azt veszem észre, hogy a lófarok egyre vékonyabb. A fejem egészéről hullik a haj! :( Valaki segítsen nekem ebben a témában, akinek van ebben tapasztalata. Amúgy október 2-án veszik ki a manduláimat Hála Istennek! Előre is köszönök mindent!! :D

2012. szept. 13. 20:53

Amúgy a műtét előtt álloknak azt javaslom, hogy ne nagyon mélyedjenek bele olyanba, hogy hogyan is történik a műtét, mik a szövődményei ésatöbbi ésatöbbi. :-D


Ha túl vagytok rajta legalább 1 hónappal, akkor javaslom csak a fórum visszaolvasását!!! Annyi rémtörténetet olvastam itt műtét előtt, hogy rendesen ráparáztam. Pedig az egészből a műtét a legjobb élményem. :-)

2012. szept. 12. 09:52

Sziasztok!


Ma vagyok 3 hetes.

Viszont elkaptam valami nyavalyát. Folyik az orrom, kapar és viszket a torkom, meg a fülem. Holnap megyek vissza dolgozni, remélem elmúlik holnapra.:-)


Kitartás mindenkinek!!!!

2012. szept. 6. 19:24

Én ma vagyok 15. napos, de már a 7. nap óta nem szedek fájdalomcsillapítót.

Aki műtét előtt áll, annak azt mondom, ne féljen!

Én féltem szerintem a világon a legjobban, de mostmár azt mondom kár volt!

Nekem az 5. és 6. nap volt a legfájdalmasabb, aztán 7. éjszaka bevéreztem, így a 8. 9. és 10. napot újra kórháznan töltöttem, de mostmár minden rendben.

Még 3, 5 hónap, amíg kiürül a szervezetemből a gyulladás és csúcsszuper lesz :-)


Szóval hajrá annak, aki műtét előtt áll! Nem érdemes húzni-halasztani, mert úgy is túl kell esni rajta, ha az orvos azt mondja és kár hagyni, hogy mérgezze a szervezetet!

Sok sikert annak, aki most esik át rajta. Jobbulást pedig azoknak, akik már túl vannak a műtéten!:-)


Ja és ha igazán jó orvost szeretnétek, akkor figyelmetekbe ajánlom


!!!!!! Dr. Szabadka Hajnalkát !!!!!!


a Bajcsy Zsilinszky Kórházban! (Budapest, Maglódi út 89-91)

71. Licus20 (válaszként erre: 68. - Cicuska<3)
2011. febr. 24. 07:56
Szia!Marhatja bizony,engem 5 hete műtöttek,de még mindig van csípés,marás ha nem figyelek oda a dolgokra...nekem a nyers gyümölcs az ellenségem,főleg a banán...
2011. febr. 23. 11:48

Szóval!8 évvel ezelőtt műtöttek.Akkor 15 éves voltam. Hétfőn műtöttek és csütörtökön hazaengedtek.Abba a pár napban annyira fájt hogy nem tudtam enni.Csak pépeset és az is kegyetlenül marta és a fagyi is!

Szóval aznap mikor hazaengedtek anyu út közben megkérdezte mindent bepakoltál és jaj a törölközőm ott maradt.sebaj hagyjuk van másik balszerencse ha visszamegyünk.Délben sírva ettem az ebédet annyira fájt de örültem hogy otthon vagyok.Aztán jöttek sorra a látogatók.Néztük a tv-t beszélgettünk én kekszet rágcsáltam és ittam, majd valami visszajött a torkomba amit próbáltam lenyelni de nem ment.Beszéltem közben nagyokat nyeltem.Úgy 10perc után kimentem a mosdóba és köptem egyet.Vér...eszembe jutott mondta az orvos fog egy kicsit vérezni.Abban a pillanatban ömleni kezdett.Kiabáltam hogy baj van...Aztán újra és újra feltelt a szám és az orrom vérrel.Köptem és feltelt.Levegőt sem bírtam venni.Nem tudtam olyan gyorsan levegőt venni mint ahogy a szám megtelt vérrel és így úgye a légcsövembe is jutott ami köhögést váltott ki amitől csak mégjobban vérzett.Hívtak egy mentőt.Azt hittem soha nem ér ki az életemért küzdöttem Arra emlékszem hogy megijedt a mentős is a rengeteg vértől azt mondta ilyet még nem látott és hogy valamit elcsesztek!!!

A kórházban bevittek a vizsgálóba szerencsémre volt orvos.Beültettek a székbe le kellett fogni mert annyira remegtem a sokktol,én fogtam a vesetálat amibe köptem.Aztán az orvos be fújt lidocain spray-vel ami persze pont kifogyott de mielőtt elment volna a közelemből lehánytam vérrel ami a gyomromban felgyült amit visszanyelegettem.Aztán kiment mikor anyámék meglátták csurom véresen sírva fakadtak.Mint a mészárszék.Aztán visszajött ugye a hányás még jobban megerőltette a sebet.Volt egy pont ahol azt hittem nem bírok tovább küzdeni.Ahogy benyúlt a számba a csipesszel aminek a végén egy vattabuci volt törölgette a sebet hogy lássa honnan vérzik,a vatta ahogy átázott a csipesszel megkaparta ami iszonyatos volt.Egy párszor kirántottam a kezét mert köpnöm kellett hogy levegőt kapjak.Aztán egyszer amikor úgy kitörölte kispriccelt a számból a vér.Amikor látta hol a seb összeégette ami kb4.re sikerült. Aztán a szobába vittek ahol kaptam egy kábítót a hátsómba.Arra még emlékszem hogy azt mondták lehet hogy kell vért is kapnom,aztán elaludtam.

Még nincs vége a történetnek!!!Ez volt csütörtök és vasárnapig voltam bent.Vasárnap hazaengedtek nem volt semmi gond.Hétfő reggel a család dolgozni ment én egyedül voltam otthon.Megreggeliztem és elkezdtem ismét vérezni.Telefonáltam a szüleimnek átküldték a szomszédot amíg hazaértek ismét mentő ismét kórház 4 napig. Soha nem felejtem el mikor ez lezajlott rá egy hétre meghalt két kisgyerek ugyan így.Ha nem ennyi idős vagyok meghaltam volna.Én is alig bírtam végig csinálni nemhogy egy 2 és 4 éves kisgyerek!!! Úgyhogy ha mégegyszer valaki azt mondja hogy ó azt már a portás műti akkor azt a nevemben is rúgjátok hátsón!Ezzel a mondattal toltak be engem is a műtőbe ja még egy érdekes dolog ugye ez kb 25-30 perces műtét én egy órát voltam bent a mai napig nem tudom miért és mikor kihoztak 10 percenként szaladgált be hozzám az altatóorvos és piszkálgatott hogy hogy reagálok.Ezt anyám mesélte. Na szóval ennyi a történetem aki nem hiszi járjon utána!

2011. febr. 23. 11:13
cicuska! igen marhatja!8 éve műtöttek engem és a mai napig nem tudok szénsavasat inni. És leírnám az én történetemet is ha nem baj!
2011. febr. 17. 20:44

sziasztok

Igaz az h még 10nap elteltével is ha vmi erősebbet iszok akkor is marhatja a torkom??

67. BettyRobi (válaszként erre: 55. - Hexike)
2010. nov. 27. 18:43
Köszönöm Neked is!
66. BettyRobi (válaszként erre: 54. - Mese)
2010. nov. 27. 18:40
Köszönöm Mese!Jól esik a nyugtatás!
2010. nov. 27. 17:14

Én is rettegtem anno...de itt vagyok.)

a tegnap nem tudtam húznak, és remegtem mikor megtudtam mi vár reám:)

és nem fájt, nem volt semmi olyan ami fájt volna..és olyan boldog vagyok, hogy megcsináltam, bátrabbnak erősebnek érzem magam, mert legyőztem saját magam!

2010. nov. 27. 17:13
Én 35 voltam, amikor kivették a garatmanduláimat. Helyi érzéstelenítés volt, kb. 20 perc. A beavatkozás során semmi fájdalmat nem éreztem. Másnap délután haza könyörögtem magam:) 3 hétig flektoron éltem, jó kis fogyókúra volt.
2010. nov. 27. 17:09
:)
62. bcb6de9272 (válaszként erre: 57. - RITA1970)
2010. nov. 27. 17:08

:)

A lányodnak kár félnie....15 perc az egész folyamat..

61. bcb6de9272 (válaszként erre: 60. - Bcb6de9272)
2010. nov. 27. 17:07
fák-fáj
60. bcb6de9272 (válaszként erre: 57. - RITA1970)
2010. nov. 27. 17:06

Már bocsi de ez a téma:)

nem kellemes maradjunk ennyiben, de kibírható!

én a tegnap bölcsesség fog eltávolításon voltam ijesztgettek, hogy fák meg egyebek..

NEM FÁJ! ÉS NEM VÉSNEK:::STB::::mindenki más képp éli meg a fájdalmat...maradjunk ennyiben.

59. RITA1970 (válaszként erre: 58. - Szofia28)
2010. nov. 27. 16:49
..végre vki jobbat is ír:)köszi:)
2010. nov. 27. 16:39

Hm....25 évesen nem volt kellemes élmény, de kibírható.Mondjuk én már a hazajövetelem napján rántott húst ettem, ami nem bizonyult jó ötletnek. :)A legjobb, hogy annyi jégkrémet ehettem amennyi belém fért.De kb 3 doboz cataflánt ettem meg 2 hét alatt, ha nem többet.

De megérte, azóta nem sok baj van a torkommal.

2010. nov. 27. 16:31

..ne ijesztgessetek már annyira:(!!bár nem nekem lesz műtét hanem a lányomnak..

A főorvos nagyon rendes volt ,nyugis ,türelmes..de itt annyifélét írtok??mindenkinek más volt..ő nem is javasolt altatást egyáltalán...az ismerőseim szerint is manapság jobb ha érzéstelenítéssel csinálják..felesleges altatni ,ha nem kell!!

Én az altatástól mindíg jobban féltem mindíg ,mint bármi mástól ,fogorvosnál is csak végső esetben kérek injekciót..húzásnál persze ,de máskor inkább nem!Lányom is így van vele..

56. bcb6de9272 (válaszként erre: 51. - BettyRobi)
2010. nov. 27. 15:31

szia!

csak semmi para!

Hidd el kibírod, nekem 24 évesen vették ki...nem fájt...utána picit c@r de hidd el kibírod.)

mindenki másképp éli meg a fájdalmat..lehet te nem is fogsz olyat produkálni mint én:)

én egy hónapig nem tudtam nyelni....de utólag vissza gondolva...nem fájt!!!

csak minél idősebbek vagyunk annál félősebbek vagyunk.)

nekem bölcsesség fogamat húzták,mindenki mondta mennyire fájdalmas...és lám nekem nem fájt...szt kár félned.

Kitartás!

és hidd el kibírható:)

55. Hexike (válaszként erre: 50. - BettyRobi)
2010. nov. 27. 15:25

Nekem 12 éves koromba volt....de ha én ezt elmesélem milyen volt...messziről elkerülöd a kórházat.

Mint kiderült, allergiás voltam az altatószerre és izomszétesést kaptam. Vért pisiltam, mozdulni sem tudtam. 3 napig élet és halál között feküdtem az intenziven, ötóránként vért vettek. (ez előforudul 10000-ből 1 embernél...nálam)


Mást akit műtöttek már két nap múlva haza engedték, tök jól volt...egyébként rutinműtét. Nem lesz semmi gond. :)

Hozzáteszem, én nagyon paráztam annyira h kaptam gyógyszert ami nem úgy fejtette ki a hatását ahogykellett volna mert annyira izgultam.

Szóval. Lényeg. Ne izgulj. :) És minden oké lesz. Nem fáj...nem érzel semmit. :)

54. mese
2010. nov. 27. 15:24

szia!


nekem 3 évesen vették ki a mandulám, akkor még nem altattak, és nem is kábítottak.. azt tudom, hogy az akkori élményem a mai napig nem hevertem ki, mindenre emlékszem.De ma már altatják az embert, és feküdni kell, nem ülni.. Semmit nem fogsz érezni, csak azt, hogy kicsit kábán felébredsz, meg fájhat a torkod. Semmi okod aggodalomra. Engem még barbár módszerrel műtöttek, a 80-as évek végén, ma már ilyet nem csinálnak, nyugi:) minden rendben lesz!:)

53. BettyRobi (válaszként erre: 52. - 54840f0fce)
2010. nov. 27. 15:13

Köszi Dulika!

Új vagyok itt ,talán ez azt jelenti,hogy írjam be a keresőbe????Köszönöm

2010. nov. 27. 15:08
Mandulaműtét . . . . . .
2010. nov. 27. 15:08

Sziasztok!

December 6.-án műtenek,kinek milyen élménye van ezzel kapcsolatban?Előre is köszönöm a válaszokat!

Iszonyúan félek.... Betty

2010. nov. 27. 15:07
Mandulaműtét ......
2010. nov. 21. 15:14
Köszi szépen lányok minden hozzászólást ,tanácsot:)!
48. 9bbc382386 (válaszként erre: 47. - Barbara8854)
2010. nov. 20. 18:30
Hát magát a műtétet nem éreztem,kaptam nyugtatóinjekciót,majd érzéstelenítőt a manduláimba vagy mellé...a műtét nem fájt,de a következő hónapok igen :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook