Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vett-e részt közületek valaki a Penny Market felnőttképzésén? fórum

Vett-e részt közületek valaki a Penny Market felnőttképzésén? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. jún. 2. 12:21
Sziasztok!Örülök,hogy ennyi mindent megtudhattam én is erről az egészről.Én is azon gondolkoztam ma hogy elkezdek egy ilyen tanfolyamot,de igen,elég gáz az egész.Azon viszont meglepődtem,hogy mint penny-s alkalmazottnak,nem kell eladói szakma.Nekem csak érettségim van,targoncás okj-s végzettséggel,de gondoltam valami női szakmát beújítok.hát akkor ezt én sem a pennyben fogom elkezdeni.
2015. márc. 18. 06:13
Elvileg itt "fizetést" is adnak,de mennyit?
2015. márc. 18. 06:12
Penny duális képzésre jár valaki? Tapasztalatok?
2015. jan. 7. 07:17
Pennys tanfolyamon.
2015. jan. 7. 07:17
Valaki esetleg járt már ilyen tanfolyamon?
2014. szept. 22. 14:03
Most is hirdetnek ilyet : 4 hónap alatt most két szakmát szerezhet... (OKJ)
2012. szept. 3. 13:02
Épp most olvastam Takitomi-t most egy pennyben érte atrocitás. Most a katonaság visszaállitásán dolgozik de mi nők leszünk az első újoncok.
58. Giusy
2012. febr. 13. 14:29
Hát figyi nem csak a mi áruházunk telefonszáma titkos. Ugyanúgy pl egy Lidl-é, egy Aldi-é stb. Amúgy meg csak mobiltelefonszám van. Ebből a szempontból nem hátrány, egész nap a boltot hívnák a vevők....Igen pennys fórum az van, én is szoktam olvasni néha, ez van, de legalább van munkánk/munkám, és minket elég jól meg is fizetnek.
2012. febr. 10. 15:55
Na és még az lett gyanús hogy miért titkos az áruházak vezetékes tel.száma is. Nálatok nagy titok övez mindent.
2012. febr. 10. 15:53
Beleolvastam több Pennys oldalba , fórumba . Számomra hihetetlen hogy mit csinálnak veletek, akik a munkátokkal keresitek meg az összes irodista és főnök luxuséletkörülményeit.
55. Klaramaria (válaszként erre: 54. - Giusy)
2012. febr. 10. 15:50
Köszönöm a segitséget, nélkületek de főleg nélküled biztosan belementem volna!
54. Giusy
2012. febr. 10. 15:47
Helyes, jó döntés! ;-)
2012. febr. 10. 15:04
Döntöttem, nem megyek! Köszönöm hogy lebeszéltetek róla. Szépen adták elő, de gyanus volt nekem . Ezért is kérdeztelek benneteket.Ma voltam egy boltjukba persze az ott dolgozók nem mertek még megállni sem nemhogy beszélgetni és információt adni. Ezért igy döntöttem, nem dolgozok nekik ingyen!
52. Giusy
2012. febr. 10. 08:52
Kedves kérdező! Ha még aktuális a kérdésed miszerint: Fizetik-e a bérletet, vagy jegyet az iskola és otthonod között? Tegnap rákérdeztem a lányra, és ő azt válaszolta, nem fizettek ki nekik semmilyen utiköltséget. Na most akkor jól gondold meg. Számolj, hogy van-e értelme. Jó döntést!
51. c3f39fd03b (válaszként erre: 49. - Giusy)
2012. febr. 9. 16:05
Ezt abszolút aláírom: nálunk a leghosszabb eladói is 3 hónap alatt megvolt,+1 hónap meg a boltvezetői.És csak szombat reggel 9-től délután 1-ig volt oktatás,nem heti 5 napot,meg még a gyakorlat....
50. SF (válaszként erre: 1. - Klaramaria)
2012. febr. 9. 15:29

A fiam a héten volt eladó-pénztáros felvételin a Pennyben. Elé raktak valami kérdéssort, ami mindjárt úgy kezdődött, hogy számoljon árrést. Hiába van érettségije, azt se tudta, eszik-e, vagy isszák (nem kereskedelmibe járt, és nem mellesleg ez boltvezetői témakör). Persze, hogy nem ő kellett. Meg aztán látszott is, hogy kit vesznek majd fel, mert az illető hatalmas önbizalommal hirdette magáról, hogy ő lesz a szerencsés kiválasztott, mert a boltvezető, meg a területi valami retyerutyája.


A pánikbeteg lányomat 2 éve úgy rúgta ki a szintén Penny-s főnöknője, hogy ő az az elvetemült tolvaj-rabló, stb., aki napi 60 ezres mínuszt csinál a boltnak. Két héttel később kiderült, hogy miután ő lelépett, a hiány a triplája lett...

A 14 hónapig, míg ott dolgozott, folyamatosan terrorizálták, lekurvázta a főnöknője, naponta vádolták lopással, pedig még egy zsemlét se mert soha elvenni.

Kevés boltjukról hallottam jobbat.

Szerintem nagyon gondold meg, hogy akarsz-e egy ilyen helyen dolgozni!

49. Giusy
2012. febr. 9. 14:54
A pennybe tudom hogy nem kell eladói. (Nekem se az van, sőt talán a 70%-nak nincs) Nincs olyan hogy diákbérlet. Megveszed a jegyet, aztán szerintem kifizeti az iskola. Bár ezt nem tudom, sosem kérdeztem a tanulólányt. Igen ő egy héten 1x járt szerdánként. Figyi, én csak úgy végezném el a helyedben, ha van miből élnem 7 hónapig, valamint képes vagyok-e eltűrni azt hogy 7 hónapig ingyen dolgoztatnak, és lehet hogy még csicskásnak is néznek...kitudja más pennyben mi van. Nem sok ember képes csinálni azt a munkát ami a pennyben van, és ez nem nagyképűség, csak jó pár éve dolgozom itt, és legalább 100 ember megfordult nálunk tanuló, diák, 6 órás dolgozó, aztán lelépett pár nap vagy hét után. Inkább azt mondom, hogy keress magadnak munkát, és menj el egy felnőttképzőhöz lerakni az eladóit, ami kb 80 ezer és tudod, hogy nem dolgozol ingyen. Amúgy belegondolva, nem tudom hogy ennek a felnőttképzőnek hogy jön ki 7 hónapra az iskola, mikor más felnőttképző 2 hónap!!! alatt lerendezi a tanfolyamot ugyanezt, és ott is csak heti 1 alkalom az iskola
48. Klaramaria (válaszként erre: 47. - Giusy)
2012. febr. 9. 14:24
Pesti vagyok igen, akkor csak heti egyszer kell Fehérvárra mennem? Diákbérletet kapok az utazáshoz? Pesten ahogy hallom megy a szivatás rendesen.Nagyon elgondolkodtató hogy tényleg minek vegyenek fel ha van ingyenmunkaerő. A jelentkezést már beadtam de most gondolkodok hogy elvégezzem-e. Enélkül a képzés nélkül felvennének dolgozni szerinted?
47. Giusy
2012. febr. 9. 13:53
Azt nem írtad, hol laksz pontosan. Mert ott is fogsz dolgozni ahol laksz. Ha igaz hogy pesti vagy, akkor Pesten fogsz valamelyik Pennyben. Csak azért nem fogsz Fehérváron dolgozni mert ott a suli. Szerdán iskola, azért be kell buszozni/vonatozni a suliba, de mindemellett ha messze van az iskola a lakóhelyedtől akkor a legközelebbi pennybe mész gyakszira.
46. Giusy
2012. febr. 9. 13:50
Akkor most mindenképpen eldöntötted, hogy jelentkezel a tanfolyamra??? Te tudod. Én nem tudom ki ott a területvezető, lehet hogy az mint nálunk. Az ottani üv. volt pár hétig nálunk kisegíteni, (kb 1 éve) szimpatikus dolgos nő, megköveteli a munkát. Mindemellett nem karót nyelt, lehet vele sokat nevetni. Olyan 40 körül lehet. Nem tudom sosem kérdeztem tőle. A területi vezetővel te nagyon nem fogsz úgysem beszélgetni, legalábbis olyan szinten mint egy pennys dolgozó. Mert a tv nem foglalkozik igazán "tanulókkal". Nálunk is csak jobb esetben üv-kel és műszakvezetőkkel beszélget, hogy így legyen a bolt meg úgy legyen. A dolgozóval csupán annyit beszélget, hogy jónapot kívánok azt ennyi.
2012. febr. 9. 12:32
Nekem is Fehérvárra kell járnom iskolába de azt még nem tusom melyik boltba helyeznek. Nem tudod melyik a legjobb üzletvezető? Milyen ott a Területi vezető?
44. Giusy (válaszként erre: 42. - Klaramaria)
2012. febr. 9. 12:10
Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy lehet hogy vannak Pennyk ahol felveszik a tanfolyamot elvégzett tanulót, aki ott dolgozott nekik 7 hónapot ingyér. De csak akkor ha van üres pozíció. Valamelyik Pennyben úgy cserélődnek az alkalmazottak mint emberen a zokni. Máshol meg régóta megszokott bevált csapat van hónapok-évek óta (mint nálunk is - talán ezért nem ajánlottak fel a lánynak semmit) Bár azt is hozzáteszem, hogy a közeli városokban is van Penny Market,és lehetetlen, hogy csak 1-ben ne legyen álláslehetőség egy 6 vagy 8 órásnak. Szóval szerintem nem érdekli a céget, hogy felvegyen. Ez az én véleményem. A napja abból állt, hogy bejött pl reggelesbe dolgozni 6-ra és 14.30kor szállt ki a kasszából. Természetesen 30 perc kajaidő. Volt amikor a boltot töltötte áruval. De ez nagyon ritka. Délutánosban 12.30-ra jött és elvileg 21.00ig szól a munkaidő. A munkája, nem csak neki de a pennys dolgozóknak is abból áll, hogy szemetel a boltban a kijelölt rollikocsiba(kartondobozok, nejlon). Takarít, kinn a parkolóban (bevásárlókocsik alatt és kb az előtte levő pár m2-en. Nem az egész parkolót. Arra van kb havonta szemétszedő munkás. Takarítja a boltot, a kasszát, a szociális helyiségeket, felmossa a boltot. Nálunk sosem volt kivételezés. Hogy most ő diák, vagy ingyendolgozó ezért szivatjuk. Ugyanúgy csinálta a pennys dolgozó is azt amit ők. Szivatásról nem tudok. Túlóra sem volt. Ha esetleg becsúszott talán 100 esetből 1, akkor beírta magát szépen a kis jelenlétiébe, hogy na most nem 8 órát hanem 9 órát dolgoztam. Így 1 órával kevesebbet kell dolgoznia abból a nemtudom hány 100 kötelező gyaksziból.
43. SzánI. (válaszként erre: 41. - Giusy)
2012. febr. 9. 11:50
Egyértelmű, hogy nem veszik fel azt, aki elvégzi a tanfolyamot. MERT: jön egy újabb tanfolyam, újabb ingyen munkásokkal. Nem????
42. Klaramaria (válaszként erre: 41. - Giusy)
2012. febr. 9. 11:47
Köszönöm az öszinte irást. Megkérhetnélek hogy nagyjábol vázold egy ilyen tanuló munkanapját. Komolyan nagyon érdekel. Túlóra? Szivatások? stb, stb...
41. Giusy
2012. febr. 9. 11:36
Én Pennys voltam/vagyok/leszek is. A mi boltunkban is tanult nyáron egy ingyendolgozó ami te is szeretnél lenni kedves fórumnyitó. Ő cirka 7 hónapot járt Fehérvárra iskolába, munkát nem ajánlott neki a cég miután elvégezte a tanfolyamot. Szerintem nagy hülye az aki belemegy abba, hogy 7 hónapig ingyen dolgozzon bárkinek is. Számoljunk egy kicsit. Nálunk egy 6 órás dolgozó nettó 80ezer Ft-ot keres. Az ingyendolgozó napjában 8 órát. Ami azt jelenti, hogy egy 8 órás nálunk kézbe kap nettó 95-100ezret. Vagyis nettó kb 650 000 Ft-ot spórol a cég egy alkalmazotton, aki azt hiszi hogy ez a tanfolyam 150 000 Ft. A fenéket. Nézz körül jobban potom pénzekért lehet már tanfolyamra menni. (kb 80 000-ből megvan minden) Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy nagy átb.szás!
2012. febr. 9. 11:10
Voltam már ilyen helyzetben,a házvezetést munkaidőben csináltam a hétvégi sofőrködésst pedig túlórába fizette a cég, de sajna bukott a főnöknőm na utána jött a közutálat és a szivatás.Viszont több mint két évig ment amig bennt nem nagyon dolgoztatott.
39. c3f39fd03b (válaszként erre: 38. - Klaramaria)
2012. febr. 9. 10:56
Ez így nagyon gázul hangzik...Én hagynám ezt a módszert a helyedben.Lehet,hogy így nyersz egy állást,de ha a kollégáid fülébe ez visszajut valahogy (márpedig tudod,hogy egy munkahelyen -főleg ha nők dolgoznak ott- nem nagyon vannak titkok), olyan közutálatnak fogsz örvendeni,hogy szerintem egy hónap alatt sikítva menekülsz el onnan.És egyébként ez nem garancia arra,hogy téged a főnök ettől még nem fog szívatni (főleg ha látja,hogy ennyire tepersz ezért,tudni fogja,hogy kb. bármit megteszel azért,hogy ott dolgozz).
38. Klaramaria (válaszként erre: 37. - C3f39fd03b)
2012. febr. 9. 10:32
Azért talán abból nem lenne baj ha egy leendő főnök/nő lakását kitakaritanám, vagy lennék a sofőrje ha valahol inni akar. Nem nagy dolgok de hasznos lehet az ember munkáját nézve!
37. c3f39fd03b (válaszként erre: 36. - Klaramaria)
2012. febr. 7. 15:26
Hááát....Ezt a puncsolós dolgot nagyon gondold át,mert csúnyán elsülhet visszafelé is.
2012. febr. 7. 15:00
Nem is azzal van a gondom hogy nem akarom megcsinálni amit kiadnak,bevallom kicsit puncsolni akarok náluk! Talán jó eredménnyel végzek és kapok állást is. Érettségim az már van onnan már ha jól fekszik az ember léphet feljebb is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook