Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? fórum

Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
39. kutymuty (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2019. máj. 27. 20:57
:) Igen, köszi, persze, elolvastunk minden betűt...sőt csak ez a verzió volt, mivel hogy nem folyt át, így maradt bent az orrlukban, rengetegszer nekiálltunk, mindig csak felszalad, ott pang, majd ugyanazon az orrlukon folyik ki. De meg is csináltuk már ezt is. Ráadásul orrpolip sincs, mert a másik ok az szokott lenni, hogy a polip nem engedi át...
38. Lávli (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2019. máj. 27. 20:56

Tervezek ilyet venni pont, csak előtte egy jó kozmetikust kell találnom.

Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy a kettőt egybekössem, és kedvem legyen arcot tisztítani, itt-ott mitesszereket nyomkodni, mikor épp taknyom nyálam egybefolyik, fejem szétdurran betegség miatt.

37. Amaunet (válaszként erre: 22. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 20:51

Ezen az oldalon olvastad a Használati utasításoknál olvastad?

"Ha az orr nyálkahártyája annyira duzzadt, hogy nem tud orron át lélegezni és a víz sem folyik át rajta, a kancsóval öntsön felváltva oldatot az orrnyílásaiba, és hagyja bennük mindig 5-10 másodpercig. Addig ismételje ezt az eljárást, amíg a víz át nem tud folyni."

36. kutymuty (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. máj. 27. 20:50
Mondtam. Csak előtte még dolgoztam, addig nem tudtam mondani. Remélem a tudatlanság enyhült :)
35. kutymuty (válaszként erre: 20. - Agi_15)
2019. máj. 27. 20:49
Megírtam, bár szerintem Te másfélét használsz, nem átfolyatós technikát.
34. kutymuty (válaszként erre: 24. - Globus)
2019. máj. 27. 20:48
Valószínűleg még nem volt olyan arcüregproblémád, amin a műtét se tudott segíteni. Ez lehet az oka...
33. kutymuty (válaszként erre: 30. - Agi_15)
2019. máj. 27. 20:42
Nekünk a Rhino Horn van, és egyszerűen hiába az elsajátított technika, csak felfelé megy a víz, telíti az orrlukat, amibe öntjük, de nem folyik át, és ezek szerint valamit rosszul csinálunk mégis...nem jövök rá mit, és gondoltam itt élőszóban hátha valaki tudja a megoldást, mert az összes neten fellelhető leírást már elolvastuk, de az istennek nem megy...
2019. máj. 27. 20:22
Szóval van aki mossa így és tud abban segíteni, miért nem folyik ki a másik oldalon? Mit rontunk el?
31. kutymuty (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. máj. 27. 20:20
Kolleganőm kislányát sokszorosan megmentette attól hogy felszúrják az arcát, neves fül-orr-gégészek ajánlják. Az unokatesóm hallását mentette meg, mert semmilyen más módon, értsd felszúrás, arcüregöblítés, nem hozott eredményt, és ráment a gyulladás a fülére, csak ez a rendszeres, napi szintű orröblítés hozta ki az összes cuccot az arcüregéből és melléküregekből... Hagyjuk már. Egyszerűen nem értem a sok önjelölt okoskodót, tényleg tehetetlen az ember, ha olyanok, akik sosem próbálták, sosem volt eredményük valamiből, beletrollkodnak mások számára fontos és hasznos témákba.
30. agi_15 (válaszként erre: 25. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 20:19

A kannás verziót még nem próbáltam.

Amit én írtam (ClinSin), ott van egy bizonyos nyomás is, mert a palackból bele kell préselni az orrba a sóoldatot, és az viszi magával a cuccot a másikból :)

Nálunk már az egész család beszerezte a magáét, mert nagyon fogékonyak vagyunk felső légúti szarságokra.

29. agi_15 (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. máj. 27. 20:18
Az orrmosás pedig hidd el, nagy áldás tud lenni, míg a kávé valóban fosat szájon át is, fölösleges visszafelé tuszkolni :D
2019. máj. 27. 20:15
Melyikkel, a kopi luwakkal?
27. globus (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. máj. 27. 20:13
Azzal a finom kávéval, amit meg is ihatnának, halálos vétek :/
2019. máj. 27. 20:11
Ez az orrmosás kb. olyan, mint a méregtelenítés végbèlen keresztül.
25. kutymuty (válaszként erre: 14. - Piroska52)
2019. máj. 27. 20:03
Gúnyolódni én is tudnék, és a google mindenki barátja, a gúnyolódás helyett utánanézhettél volna. Itt a kanna előttem, és igen, sokan így hívják, egy orrba tökéletesen illeszkedő, kb. 300 ml-es műanyag vagy porcelán kannáról van szó, aki mossa az orrát, ismeri és tudja hogy ez az egyik elnevezése.
24. globus
2019. máj. 27. 20:03
Nem is tudom, hogyan bírtam eddig élni nélküle.
2019. máj. 27. 20:02
Én még ilyet nem is hallottam.
2019. máj. 27. 20:01

Jesszus, ez most nekem kínos...

[link]

van aki már 20 éve napi szinten tisztítja így az orr nyálkahártyáját és orrjáratát.

Szóval, visszatérve a kérdésre, merthogy ez fontos, egyáltalán nem vicceskedés, egy elhúzódó arcüreg gyulladás miatt, van, aki mossa vele? Mert az a gondom, hogy a technika, ami szerint előre és féloldalasra döntve a fejet, egyik orrlyukon be, másikon kifolyik a víz, nálam sajnos nem megy, azaz nem folyik át valamiért, megáll az egyik orrlyukban, a másikon nem bír kifolyni. Orrpolip nincs, tehát nem tudom, mit rontunk el.

Viszont életbe vágó, mert terjed fülre, mindenhova a dolog, és a szakorvosok tehetetlenek, egyedül ez maradt, hogy ezt próbáljuk ki. Ezért kérdem, hogy aki mossa az orrát ezzel az igen, kannás, vagy kancsós technikával, ki hogy hívja, kérem segítsen. Mi a technika, amit esetleg én nem értek.

21. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. máj. 27. 18:27

nem hülyeség,az allergiások is szoktak,de ezt a gugli is megmondja,

és nem kannából kell öblögetni,

20. agi_15 (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 18:26

Én a ClinSin Med öblítőjét használom, szerintem szuper!

Mi a kérdés?

19. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Szőkelédi)
2019. máj. 27. 18:26

amilyen a kérdés,,,,,,,,,,,,,

Natika is felbukkant,mára már sok is lesz ,

18. Amaunet (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. máj. 27. 18:19

Arcgőzölés is jó megoldás erre.

Nekem egy hasonló készülékem van és arcápolás, nyálkahártya egy lépésben elvégezhető.


[link]

2019. máj. 27. 18:15

Szoktam tisztítani az orromat is, ahogyan kezet is mosok mindig, mikor (a városi közlekedéssel) hazaérek. Nem használok ehhez semmilyen eszközt, csak meleg vizes pzs-t.

De el tudom képzelni, hogy allergiások, vagy légúti megbetegedésekre fogékonyak ilyen lehetőségeket is megpróbálnak.

16. szőkelédi (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2019. máj. 27. 18:06
Best the child be tud olyanokat szólni 🤣🤣😂nagyon bírom 😂
2019. máj. 27. 18:05
14. Piroska52 (válaszként erre: 3. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 18:03

[link]

a Google a barátod,

mielőtt kannából locsolnád a vizet az orrodba,

2019. máj. 27. 17:59
na most elképzeltem a dolgot,majdnem kiestem a fotelból,
12. Eta70 (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 17:59

Szoktam, és szerintem van haszna.

Csak szerintem sokan nem tudják, hogy a fertőzéseket leginkább léúti úton kapjuk el.

Itt van jelentősége.

11. Lávli (válaszként erre: 10. - Szőkelédi)
2019. máj. 27. 17:52
Én is 😂
10. szőkelédi (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. máj. 27. 17:51
Ráadásul marmon kannával...🤣🤣 Most elképzeltem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook