Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? fórum

Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. Guruljka (válaszként erre: 66. - Agi_15)
2019. máj. 28. 18:31

Én egyszer, évekkel ezelőtt, a rádióban hallottam egy orvosi tanácsadós műsort, éppen egy fül-orr gégész szakorvosnő volt a kérdezhető alany.

Az adásban elmesélte, volt neki olyan makacs arcüreggyulladása, hogy ő maga nem bírta kikezelni, sem a kollégák.

Mígnem a szomszédnénije átbattyogott hozzá kér szép tormával a kezében.

Ahogy inhalálásra készülünk, a fejét törülközőbe bagyulálva kellett tormát reszelnie, persze az is a törülköző alatt.

Mondta, nem tudja másképp kifejezni, taknya-nyála-könnye egybefolyt, de egyszer csak megindult valami hátulsó üregből, mélyről, csurogni a sűrű genny. Ezen felbuzdulva, kínjai ellenére, reszelt még egy darabig. Utána már aránylag könnyen gyógyult, és végül teljesen helyrejött.

68. Lávli (válaszként erre: 66. - Agi_15)
2019. máj. 28. 10:24

Nos, ez valóban extrém és valóban sajnálatos helyzet.

Azt én nem tudom eldönteni, hogy mindenki betartja-e rendesen az orvosok utasításait, vagy hasraütésszerűen, esetleg interneten szerzett tudás alapján öngyógyításba kezdenek, legyen az bármilyen betegség. Elég veszélyes üzem.

67. pteri
2019. máj. 28. 10:12
Szia. Én orrot óblögetni nem szoktam, mert nem bírok más miatt. De a lényeg, hogy nekem is előfordult, hogy úgy eldugult az egyik oldal az orrsövényferdülés plusz allergiás duzzanat miatt, hogy ezért mentem fül-orr gégészhez. Ha neked is van hasonló dugulás, egyszerűen fizikai akadálya lehet a mosófolyadék átjutásának. Más is írta, hogy próbálkozz lámpa+ orrspray. Ez ha kis időre felszabadítja a járatokat, akkor átjut a mosófolyadék. Nekünk akkor ajánlotta a fülész, amikor a gyerekeknek az arcüreggyulladások miatt szívtuk az orrát. Ott is az a fontos, hogy legyen kis rés, amin átjut a mosófolyadék és utána a trutymó. Tehát 15 perc lámpázás, aztán orrcsepp v. spray, ami lohasztja a nyálkahártya duzzanatot, 15 perc hatóidő és ezután a tisztítás!
66. agi_15 (válaszként erre: 53. - Lávli)
2019. máj. 28. 09:36

Nos, én ismerek olyat, aki 1,5 éve küzd egy homloküreg-gyulladással. Annyira felgyűlt a genny (és fájdalom nem is volt hozzá!) a homloküregében, hogy a szeme sarkából szivárgott a szöveteken át.

Eleinte 2 naponta járt a FOG-re átöblítésre, antibiotikus kezelésre. Eddig 2x műtötték, most már "csak" havonta 1x kell mennie, de még mindig nem tökéletes, még mindig van mit dolgozzon rajta az orvos.

Nem mondom, hogy ez mindennapos eset, vele is egy egész csapat foglalkozott és engedélyét kérték az eset egyetemi tananyagban való felhasználására, de olyat ne mondj, hogy nincs ilyen. Mert van. Sajnos van.

2019. máj. 28. 08:54
Azért gégészeten nem hiszem, hogy nincs megoldás. Szomszédunknak makacs arcüreg gyulladáskor az orvos átszúrta az egyik orr csontot, a másikba tette az egy literes fecskendőt és átnyomta a bírható meleg gyógyszeres vizet a másik orrba, máris jött a "fözelék". (reggelizni akartam, de én ostoba először ezt a fórumot olvastam.) Ez volt fél óra, majd az infralámpa mindkét oldalra 30-30 perc, és azt 4-5 napig naponta. És kész, nincs arcüreg gyulladás. De ha nem akarsz felszúrást, szagolj frissen reszelt tormát, az is megindít +infralámpa.
64. Amaunet (válaszként erre: 62. - Lávli)
2019. máj. 28. 01:11
Igen, lehet.
63. bozsu55 (válaszként erre: 36. - Kutymuty)
2019. máj. 28. 00:29

Sajnálom a gondodat,tudatlan vagyok. Tíz évente egyszer szoktam megfázni, az arcüreggyulladás és társai számomra ismeretlenek.

Őszintén kívánom gyógyulj meg.

62. Lávli (válaszként erre: 61. - Amaunet)
2019. máj. 27. 23:26

Igen, mindenképpen fogok venni, köszi az ajánlást.

Lehet bele tenni gyógynövényt, illóolajat?

61. Amaunet (válaszként erre: 38. - Lávli)
2019. máj. 27. 23:17

Ok, nem is egyszerre gondoltam mindkét problémára.:)

De megfázás esetén inhalálni nagyon jó.

60. mina88
2019. máj. 27. 23:07
Ohh lemaradt meg valami. Ha ct-re kuldenwk, igaz fizetos de cb ct-re menj. A sugarzas toredeke a sima ct-nek, es nem veszesen draga. Talan 6000 ft korul van. En a Baross utvabam voltam tobbszor a Kalvin ternel.
59. mina88
2019. máj. 27. 23:06

Ja ès infrázd. Mi Aldiban vettunk egy naaagy infra lampat. Nagyon hasznos.


A Sinus Rinse palackbol olyan erovel jon a viz hogy egybol kifolyik a masik oldalon. Talan ez is megoldas lehet csak azert mondom.

58. mina88
2019. máj. 27. 23:03

Szia! Nekem evek ota arcureggyulladasom van. Tobbszor volt Fess mutetem orrpolip miatt, plusz korábban orrsovenyferdules miatt , orrmandula kivetel miatt. Sokaig mostam, Proetz-kezelesen is jartam ful orr gegesznel. 3 ful orr gegesz is ajanlotta nekem az orrmosast. En a Sinus Rinse orrmosot hasznalom. Csak neha belefarafok es szuneteltetem pedig nem kellene.


Szoval nekem azt mondta az egyik doki, hogy ha nem megy at a viz, akkor fujjam be Nasivinnel es utana mossam. Be szokott valni, mert velem is volt olyan hogy nem ment at, de akkor nathas voltam. Azert pribald ki. Nyilvan allandoan nem szabad a Nasivint hasznalni de alkalmankent megengedett.


A masik doki ujra muteni akar +steroidos orrspray. Nekem csak ct-vel latszodtak az orrpolipjaim mert annyira melyen voltak. Szoval attol hogy beleneznek az orrodba es nem latnak polipot attol mèg lehet.


Ajanlom Dr. Csákó Lászlót Bp-en.

Proetz kezelesen pedig a Lurdy hazban voltam a ful orr gegeszeten . Ott ajanlották eloszor az orrmosást.


Csak zárójelben jegyzem meg hogy nagyon draga a so amit veszel aznorrmosok melle.

En hazilag keverem.

3 teaskanal gyogyszertari minosegu só, 1 tk szodabikarbona.

Ebbol a keverekbol kell 1 csapott mokkaskanallal a 240 ml (Sinus Rinse palack) deszt. vízhez, es tokeletes lesz. Baromi olcsó.

57. kutymuty (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2019. máj. 27. 22:24
Nem próbáltam. Köszönöm szépen a tippet. Még annyi van, hogy nem mind az orrban van, nagyon nehezen fújható ki. Nálad az arcüreg gyulladás melyik fázisában sikerült ez a mutatvány, rögtön az elején? Vagy nálad is hónapokig tartott, és csak akkor találtál normális orvost? Nálunk minden szakvélemény más volt, de megoldást nem találtunk még.
56. michelle.r (válaszként erre: 52. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 22:17

Orrmosásban nem tudok neked segíteni, képtelen lennék ezt az alkalmatosságot az orromba dugni ;)


De kb. tíz éve egy elég komoly arcüreg gyulladásom volt, és egy idős szakorvos azt javasolta, hogy tegyek az arcomra egy vászonzacskóban felmelegített lenmagot. Két napig tartott, de úgy kifújtam az orromon azt a csomó rusnyaságot, hogy nem kellett gyógyszer. Próbáltad már?

55. kutymuty (válaszként erre: 53. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:53
Nem lotyogtatok semmit, mert még csak most kezdenénk az orrmosást és maga a probléma fennáll hónapok óta. Lotyogtatás nélkül, a lotyogtatást most kezdenénk...bár én nem így hívnám.
54. kutymuty (válaszként erre: 53. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:47
Köszönöm. Sajnos van krónikus gyulladás, bár ne lenne. Van akinek ezer éve csorog a hátsó garatján és nem tudnak vele mit kezdeni. Maguk az orvosok is elismerik ezt, nehéz ügy mert millió oka lehet, az allergiától kezdve (ahol a sima allergiavizsgálat nem elég mert lehet hogy nem a sztenderd dolgokra allergiás a beteg) több ezer víruson át, az állandósult nátha, az asztma, stb stb, és az emberek többsége munka és család mellett nem tud évekig vizsgálatokra járni, ráadásul sok ebből a költséges is. Erre vannak az alternatív megoldások, sajnos a gyógyszer nem mindenre gyógyszer :) 6 szakorvosi vélemény és rengeteg utánajáráson vagyunk épp túl. Nem kell semmit elhinni, ez nem a hitről hanem az orrmosás technikájáról szól még mindig :)
53. Lávli (válaszként erre: 48. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:41

Az orvosi részét nem hiszem el. Nincs gyógyíthatatlan melléküreg gyulladás

A többiről a véleményemet már leírtam: ha van benned baci, akkor lotyogtatod magadban ide-oda, állandó felülfertőzést okozva. Gyógyulást kívánok! 🍀

2019. máj. 27. 21:39
22.ben már megírtam a szakorvosi dolgot, de nem akartam ezt ragozni, orrmosási tanácsot kértem. Bízom benne, hogy idetalál az az egy ember, aki tud segíteni. Köszönöm :)
51. kutymuty (válaszként erre: 49. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:38
Arcüreg gyulladás, melléküreggyulladás stb, de nem ez a lényeg, hanem hogy aki mossa az orrát, kérjük segítsen, emiatt indult kizárólag ez a fórum :)
50. kutymuty (válaszként erre: 48. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:37
Orvosi kenet is volt, minden amit el tudsz képzelni, valami agresszív vírus ami újratermeli a dolgokat, életünk végéig nem lehet sem szívatni sem antibiotikumozni, erre való az életmódszintű napi megoldás.
49. Lávli (válaszként erre: 47. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:36

Sehol nem láttam a problémát.

Mi a gond? Mi nem gyógyul hónapok óta?

48. kutymuty (válaszként erre: 45. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:35
Sajnos nem segített az antibiotikum, leszívást meg nem javasoltak, nem írom le azt a könyvnyi leletet és vizsgálati eredményt, amin már túl vagyunk, azt hiszem ez a fórum nem erről szól, hanem egy egyszerű kérdésről. Mi a technika. Nincs nagy nyomás, pont ez a lényeg, hogy még az orrjárat alján lágyan átfolyik a víz és pont ez tud segíteni mert ezt napi szinten lehet használni, arcüreget meg nem lehet naponta mosatni. Hidd el, annyi de annyi infót összeszedtünk már, hogy most ezzel nem akarok vitatkozni.
47. kutymuty (válaszként erre: 46. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:33
Kérlek olvass vissza...több szakorvosnál jártunk, millió kivizsgáláson túl vagyunk már...hónapok óta járunk vizsgálatokra, ez az orrmosás az utolsó mentsvár.
46. Lávli (válaszként erre: 44. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:30
Na ugye, hogy a sosem látott üregeidet jobb, ha orvos látja.
45. Lávli (válaszként erre: 43. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:28

Azt nagyon furcsállom, hogy szakorvos javaslatára. És mondta, hogy közben mondd: ohhhmmm ... ?

A fül-orr-gégészek leszívják a pangó váladékot az arcüregből és a homloküregből és antibiotikumot írnak.

Azt elismerem, hogy a fülészek közt is vita van az orrsprék használatát illetően, van, amelyik azt mondja, hogy szinte telespricceljük velük bacival az arcüreget, az orron át nagy nyomással, a másik meg azt mondja, hogy á, nem is. Hát akkor döntsd el.

44. kutymuty (válaszként erre: 41. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:21
A kanna előtt volt már minden elképzelhető probléma, a kannát most vettük, a szenvedés meg már tart hónapok óta, én komolyan nem értem. EGyszerűen aki tud segítsen, de ne diplomázzunk már le mások sosem látott életéből.
43. kutymuty (válaszként erre: 41. - Lávli)
2019. máj. 27. 21:19

Huh, ez a fültéma még minden előtt volt, utána vettem meg a kannát pont a szakorvos javaslatára, mivel már terjedt a fülre. ÁHHHH

Istenkém, a baci nem így, hanem a rosszul kifújt orr, vagy a pangó váladék miatt terjed át fülre, azaz pl. a trombitálás löki be a füljáratba vagy a ki nem tisztuló üregekből szivárog át. Ezért kell már a gyerekeknek is megtanítani, hogy váltott orral és finoman fújják az orrukat, vagy orrszívó is jól jön. Pont ez a lényeg, ki kell szedni, hogy ne pangjon.

42. Lávli (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. máj. 27. 21:07

Igen.

(Mézes maci bödönkéje és locsoló kanna 😰)

41. Lávli (válaszként erre: 22. - Kutymuty)
2019. máj. 27. 21:06

"Viszont életbe vágó, mert terjed fülre, mindenhova a dolog, és a szakorvosok tehetetlenek"

Tudod, miért? A kancsó miatt.

Te magad öblögeted a bacikat egyik üregből a másikba.

Biztos, hogy a szakorvosok ezt nem is sejtik.

40. kutymuty (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2019. máj. 27. 20:58
Ha nem néztem meg százszor, egyszer sem :) csak ott nem lehet kérdezni, hogy nekünk miért nem folyik át :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook