Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? fórum

Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
140. vvicus (válaszként erre: 139. - Morty)
2010. ápr. 6. 10:26
Hát valóban nem! Én mindig benézek, de nem nagyon ír ide senki. Én 2010 novemberi babát várók fórumon vagyok aktív, meg nyílt egy decemberi is, oda is be-benézek.
139. Morty
2010. ápr. 5. 19:21

Köszi vvicus!

Úgy látom, nem annyira aktív ez a fórum.

138. vvicus (válaszként erre: 137. - Morty)
2010. ápr. 1. 21:36
Szia! Üdv itt is! :-)
137. Morty
2010. ápr. 1. 21:33

Sziasztok!

Az orvos szerint 6 hetes kismama vagyok.

Csatlakozhatom hozzátok?

136. vvicus (válaszként erre: 135. - Hnora)
2010. márc. 28. 12:49
Nem vettem be a gyógyszert, inkább akkor sem, ha a tájékoztató szerint lehetne.
135. hnora (válaszként erre: 134. - Vvicus)
2010. márc. 28. 12:38

Nálam is csak émelygés, de az egyre erősebb és egyre többször...

Tényleg segítenek ezek a gyógyszerek? Valahol azt olvastam, hogy halottnak a csók... Nekem az mérsékli valamelyest, ha eszem egy kicsit, igaz akkor meg teltnek érzem magam... Szóval sehogy se jó ez, de ma valahogy annyira jókedvem van, hogy ez sem érdekel :)))

134. vvicus (válaszként erre: 132. - Nicolecat)
2010. márc. 28. 12:33
Na, örülök, hogy már jobban vagy. De nem csak a Renniet lehet szedni, nekem a Tisacidot ajánlották, kifejezetten úgy nézte ki a dokim a kiskönyvéből, hogy a terhesség mellett is lehessen szedni. Nekem is a gyomorsavammal van a gond. Eddig hányni csak egyszer hánytam, de nálam is gyakori jelenség a hányinger, émelygés, néha már azt kívánom, inkább jönne ki.
133. vvicus (válaszként erre: 130. - Nicolecat)
2010. márc. 28. 12:31
Én a helyedben orvoshoz mennék, de gyorsan!
2010. márc. 28. 08:16
Sziasztok! Nem akarom elkiabálni, de tegnap este óta jobban vagyok. Kisétáltam a patikába, és ott a Rennie-t ajánlotta a patikus, az az egy amit lehet terhesség alatt szedni savtúltengésre és vettem egy csomaggal. Bedobtam gyorsan 1-et, aztán itthon mégegyet és bennem maradt utána egy banán, meg fél kifli, és éjjel sem hánytam, úgyhogy nem akarom elkiabálni, de már ez is valami. Persze émelygek, de az semmi a folytonos öklendezéshez, hányáshoz képest. Ti is nyugodtan próbáljátok ki, ha hasonló a problémátok. További szép hétvégét mindenkinek!
131. hnora (válaszként erre: 130. - Nicolecat)
2010. márc. 27. 16:59

Nem kellene elkocognod a legközelebbi orvosi ügyeletre? Nem tudom mi számít vészes hányásnak, de azt tudom, hogy hosszú távon nem jó...

Egyébként nekem is erősödtek a tüneteim, ma például még csak rövid időt töltöttem émelygés nélkül :(((

2010. márc. 27. 16:51
Sziasztok lányok! Ha tudtok, kérlek segítsetek nekem. 2. napja nem tudok enni, és hányok ezerrel. Éjjel is hánytam 2x, ma meg amit ettem jött is vissza, így nincs bennem semmi, pedig háztartási keksszel és banánnal próbálkoztam. A B6 vitamint szintén kihánytam. Ha esetleg tudtok valami jó megoldást/szert erre, azt nagyon megköszönném, mert nem akarok fogyni, így is vékony vagyok, kiszáradni meg végképp nem lenne szerencsés:(((. Köszönöm a segítségeteket!!!
129. vvicus (válaszként erre: 128. - Hnora)
2010. márc. 26. 17:29
Én is kenem magam, de ezen tényleg nem görcsölök. Erről nem tehetek, ellenben sztem arról majd igen, ha túl sokat hízok, amitől még jobban megnyúlik a bőröm. Szóval nálam inkább súlypara van.
128. hnora (válaszként erre: 126. - Vvicus)
2010. márc. 26. 15:42

ezzel én is így vagyok :) amíg tünetek vannak, nagy baj nem lehet :)

ja, és rajtam is vannak striák eleve, kenni ugyan fogom magam, de nem fűzök hozzá sok reményt...

127. vvicus (válaszként erre: 125. - D8b6514533)
2010. márc. 26. 15:25
Engem nem keserítesz el, én tudom, hogy lesznek striáim, de ez nem halálos...:-DDD Bár, én már híztam egyszer hormonoktól, betegségtől 30 kilót, de a hasam nem repedt meg, csak a combom és a karom. De majd kiderül. Viszont ettől aztán tényleg nem parázok.
126. vvicus (válaszként erre: 124. - Hnora)
2010. márc. 26. 15:23

Én ilyenket már nem is olvasok. Ne görcsölj már ezen, de most komolyan. Mondogasd magadban, hogy minden rendben lesz, egészségesen növekszik a picibaba, meg ilyenek.

Pont ezért örülök a sok hülye terhességi tünetnek, így legalább tudom, hogy növekedik a babócám. :-D

125. d8b6514533 (válaszként erre: 123. - Vvicus)
2010. márc. 26. 15:22

Én sem akarlak elkeseríteni, se mikor a fiamat vártam "Anita" cég stria krémjével kentem magam. 12 éve egy kis tubus 1000 Ft volt. Egy hónapban elhasználtam vagy 3 tubussal, mégis olyan csíkos voltam a terhesség végére... Azt mondták, nagyon száraz a bőröm és nem tud nagyon nyúlni.

Most beszereztem egy olyan krémet (a nevét elfelejtettem) ami tuti biztos!!! állítja a kozmetikusom. Kíváncsi leszek, fog-e hatni. Reggelenként kenem magam, hogy mire nőni kezd a pocakom, tudjon nyúlni:-)))

124. hnora (válaszként erre: 123. - Vvicus)
2010. márc. 26. 14:25

sajnos én is hajlamos vagyok rá...

vajon mi van aszijával? kezdek komolyan aggódni érte... egy másik fórumon most derült ki egy lánynál a missed ab. októberre várta volna :( nagyon betojtam, mert utánanéztem és hajlamosító tényező a rendszertelen peteérés. És bizony nekem nem mindig volt rendszeres :(((

123. vvicus (válaszként erre: 122. - Hnora)
2010. márc. 26. 14:17

Akartam is írni, hogy nem túl drágát kérdeznék. :-D Ez nekem baromi drága. Most voltam vásárolni, vettem Garnier krémet extra száraz bőrre, régen azt használtam, jó is volt, de azóta parfümös krémeket használtam inkább. De ezek most nem segítenek.


Striafront: nekem az elsőm, a combomon a növéstől jött ki 14 évesen, és nem voltam kövér! A mellem is szétrepedt, ahogy nőtt, pedig 85A-s a melltartóméretem, szóval az sem nagy. Sajnos én nem tudok mit csinálni, ilyen vagyok, lehet ezt bármivel kenegetni, ha valakinek hajlamos rá a bőre. Akinek meg nem, és kenegeti, az persze ráfogja a krémre, hogy attól nem, de a kozmetikus barátnőm is mondja, hogy ez alkati dolog.


Arcápolási termékekből én a Dr Jugát használom, barátnőm hozza nekem nagyker áron.

122. hnora (válaszként erre: 121. - Vvicus)
2010. márc. 26. 11:10
Nekem eleve nagyon érzékeny és száraz a bőröm, úgyhogy lehet ezért nem ért meglepetésként :) Én a Helan nevezetű olasz cég tisztán növényi alapanyagokból készített krémjét használom már egy ideje. Jó sokba kerül (kb 7000), de 3 hónapig elég. Arclemosónak a Logona száraz bőrre való vadrózsás teje vált be, ennek egyébként van krém változata is 2-3000 forintért, azt is kipróbáltam, de nekem nagyon zsíros volt. Testápoló szintén Helan, szerintem a striák elleni krémből is olyat veszek. Ja, és mindezeket bioboltokban lehet megvenni, én a Múzeum krt.-on a BIO ABC-ben szoktam vásárolni, de lehet neten is rendelni belőlük.
121. vvicus (válaszként erre: 119. - Hnora)
2010. márc. 26. 10:54

Ugyanilyen az én emésztésem is. A puffadás őrjítő, akkora hasam van tőle délutánra, mint egy lufi...:-(

Nekem olyan 1,5hete ennyire száraz a bőröm, beágyazódás környékétől. Veszek valami nagyon jó, zsíros krémet. Nem tudsz valamit ajánlani?

120. Kitti84 (válaszként erre: 118. - Vvicus)
2010. márc. 26. 10:53
Én meg mostanában egyre többet szédelgek. Nagyon rossz.Hányingerem meg nem is volt max émelyegtem.Vicus az természetes, hogy szárad a bőröd igyál legalább 2 liter vizet naponta!
119. hnora (válaszként erre: 118. - Vvicus)
2010. márc. 26. 10:50

nekem a bőröm a fogantatás utáni 2 hétben volt száraz és érzékeny minden vegyszerre (mintha csak jelezni akarta volna, hogy ne használjak semmit:)

Effektív székrekedés nálam sincs, de az emésztésem érezhetően más, mint eddig. Gyakrabban felfújódom, jönnek a szelek (amin a férjem irtó jókat derül), és szerintem kevesebb is a termés, mint eddig. Bár amennyi gyümölcsöt meg rostot eszem, csodálkoznék, ha egyáltalán nem lenne...

118. vvicus (válaszként erre: 117. - Hnora)
2010. márc. 26. 10:21

Az előbb dobtam ki a reggelimet. Ennyit arról, hogy nem hányok. De székrekedésem még mindig nincs, szóval azért még mindig nem produkálok minden tünetet. Olyan hányingerem van az eset óta. :-/

És borzasztó szinten szárad a bőröm, pedig már reggel-este testápolózom az egész testemet, a mellbimbómról is csak úgy hámlik le a bőr.

117. hnora
2010. márc. 26. 10:18

Sziasztok!

Én is sokat gondoltam aszijára, hogy mi lehet vele... Közben megnéztem az adatlapját, nagyon szépek ám a fiúk!!! :)

Undor: nekem szinte mindentől van, kivéve a kávét. Húst eleve nem eszem, bár nem vagyok vegetáriánus, csak a baba épp a nagyböjt közben jött :) Azonnal fel is függesztettem a böjtöt, de valahogy nem kívánom a húst, így nem is erőltetem. Legkönnyebben és legszívesebben tésztát, gyümölcsöket, turmixokat és frissen facsart leveket fogyasztok. De sokszor van olyan, hogy a pár órával korábbi ebédem maradékát pakolva rámtör a hányinger. Vagy ma, amikor a tegnap este sütött zöldségpitémet tettem el ebédre, el kellett magamtól tartanom az edényt, hogy a szagát se érezzem!

A kávé az egyetlen, amit mindig, minden körülmények között (bár napi 2-nél többet nem iszom), szerencsére lehet is, 107/63 a vérnyomásom, azt mondta a védőnő, hogy valaminek életben kell tartania...

116. vvicus (válaszként erre: 112. - D8b6514533)
2010. márc. 26. 09:13

Akkor nem vagyok egyedül ezzel a szakaszos alvással...Én is korábban fekszem le a szokottnál, tegnap már 10kr ágyban voltan, de félóra szundi után csak valamikor éjfél után tudtam elaludni.

Aztán 4kor pisi, utána megint nem tudtam aludni, és 7kor aludtam volna már el, amikor férjem meg jött búcsúpuszit adni, na attól persze felébredtem. De az a furcsa, hogy felébredek reggel, kevés alvás után, és nem vagyok fáradt.

115. vvicus (válaszként erre: 107. - Hnora)
2010. márc. 26. 09:09

Engem is kímélnek. :-)

Mi is szülőknél lakunk, mi idén fogunk felújítani egy kis házikót, úgy volt, hogy mi fogunk oda beköltözni, de úgy tűnik, a szüleim vannak olyan drágák, és átadják nekünk a nagyházat. Nekik kettőjüknek már elég lesz a kisebb is.

114. Kitti84 (válaszként erre: 113. - D8b6514533)
2010. márc. 26. 09:07
Szia!:-)))Aha én tegnap a húsklopfolásnál émelyegtem. De kénytelen voltam kitartani, mert a párom még nem volt otthon. De bezzeg a kész rántott husitól nem volt hányingerem:-)Viszont a párom tegnap előtt gulyáslevest készített és a főtt húst nem tudtam megenni belőle (csak lé és zölség)Fura dolgok...
2010. márc. 26. 08:39

Képzeljétek! Vasárnap a családom fasírozottat rendelt ebédre...Nem is volt gond addíg, míg minden hozzávalót szépen összekészítettem, de amikor kézzel össze kellett volna kevernem, nahát az nem ment.Olyan hányinger kapott el, hogy ki kellett mennem a páromért az udvarra, aki éppen a kertet rendezte, s vele kevertettem össze+fűszerezni is neki kellett, mert képtelen voltam megkóstolni, s a kisfiam pogácsázta ki. Emberes pogácsák készültek:-))

A szüleim mondták is, hogy nem ilyen fasírozottat szoktam korábban készíteni.

Ti jártatok már hasonlóan?

112. d8b6514533 (válaszként erre: 109. - Kitti84)
2010. márc. 26. 08:31

Az elmúlt egy hétben én is többször jártam így:-))

Korábban mindig nagyon jó alvó voltam, most meg 4 óra alvás után felébredek az éjszaka közepén. Úgy érzem, hogy teljesen kialudtam magam.Kimegyek wc-re (3-4 hete egy törpe vízmű vagyok) és fekszem az ágyban nézelődök, gondolkodom, aztán azért csak visszaalszom. Reggel viszont 6-kor a párom kelt, mert nem hallom az ébresztőt:-))

111. d8b6514533 (válaszként erre: 110. - Kitti84)
2010. márc. 26. 08:27
Nekem is nagyon sokszor eszembe jutott az este folyamán. Remélem nem lesz semmi gond...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook