Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van élet a halál után? fórum

Van élet a halál után? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van élet a halál után?

1 2 3 4 5 6 7
70. 1560f47887 (válaszként erre: 69. - 1560f47887)
2011. dec. 20. 16:23

Egy gondolatkísérlet erről:


[link]

69. 1560f47887 (válaszként erre: 67. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 16:22
Nem unalmas, inkább érdekes a kérdés, elgondolkodtató. Ha az egészből kivesszük az agyat, akkor mi marad a léleknek?
68. Csicsi25 (válaszként erre: 67. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 16:22
Figyu! Én végigolvastam, amiket írtál és számomra csöppet sem unalmas, úgyhogy nyugodtan folytasd, szívesen olvasom!
67. 39694c0c70 (válaszként erre: 66. - 80ASIQ)
2011. dec. 20. 16:20

Annak nevezed, aminek csak akarod. Hívhatod életnek is,ha neked az tetszik.

A magam nevében írtam.

De nem magyarázom tovább ezt az élő-nem élő, élet-nem élet témát, mert már így is unalmas vagyok.

66. 80ASIQ (válaszként erre: 65. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 14:58

"(Hívhatjuk bárminek ezen kívül, szellemi, vagy túlvilági létnek, létezésnek, egyet viszont nem mondhatunk ÉLET)"

Na! Én ezt is életnek nevezem, csak más életformának. Feltéve persze ha igaz.

65. 39694c0c70 (válaszként erre: 64. - 80ASIQ)
2011. dec. 20. 14:47

Ez annyira bonyolult dolog, hogy ez a hely valószínű még arra se elég, hogy a témával kapcsolatban megjelent álláspontokat, vagy a felmerült kérdéseket felsoroljuk.

Arról nem is beszélve, hogy mint szinte minden témánál két táborra oszlanak a hozzászólók és mindenki körömszakadtáig védi a maga vélt, vagy valós(nak gondolt) igazát.

Én csupán arra szerettem volna utalni, hogy amennyiben azok az ismérvek, jelek, funkciók amik alapján valamit, vagy valamit élőnek tekintünk megszűnnek, akkor a további létezést már mindegy minek is nevezünk, életnek semmiképpen se nevezhetjük. (Hívhatjuk bárminek ezen kívül, szellemi, vagy túlvilági létnek, létezésnek, egyet viszont nem mondhatunk ÉLET)

64. 80ASIQ (válaszként erre: 62. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 14:20

Van a lélek. A test csak egy ruha amit ő levet. Ez a lélek a szellem, ami olyan külsőt alakít magának amilyet csak akar. Vajon ez hogyn lehetséges? Csak kevés ember láthatja meg őket mert nem egyformák az emberi érzékelő képességek. Bizonyos állatok, kisgyerekek, médiumok megláthatják vagy más módon megérezhetik a szellemeket. Talán elektromágneses hullámokat érzékelő műszerekkel is lehet észlelni őket. TV-ben láttam. Vajon ilyet honnan lehet szerezni?

Érdekesek a szellemi képességek. Kisebb tárgyakat megtudnak mozdítani, de állítólag komoly galibát is tudnak okozni. Azt nem értem, hogyha a lélek nem öregszik, akkor mégis miért hülyül meg az ember öregkorára. Vagy az agyműködés és a lélek nem ugyanaz?

Nehéz erről úgy írni, hogy magam még soha a büdös életben nem találkoztam szellemi jelenségekkel.

Állatok is lehetnek szellemek? Vagy növények? A szellemvilág egy párhuzamos, más állapotú világ?

63. 1560f47887 (válaszként erre: 62. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 14:09
Ha megszűnnek az életfunkciók akkor mi az az "állapot"?
2011. dec. 20. 13:40

Szerintem élet nem létezik a halál után.

Valami folytatás, vagy bármilyen állapot létezhet, de az nem nevezhető életnek!

Legalábbis a szó valódi értelmében.

Élet az élő szervezetek sajátja, akik, vagy amik életjeleket adnak, életfunkciókat mutatnak.

61. 80ASIQ (válaszként erre: 60. - Hannapanni)
2011. dec. 20. 09:01
A közmondás is úgy szól, hogy minden csoda három napig tart.
60. Hannapanni (válaszként erre: 58. - Genlips)
2011. dec. 20. 08:21

És ez addig tart, míg saját bőrödön meg nem tapasztalod. Aztán vagy elhiszed, vagy megmagyarázod.

Anno az egyik sógorommal elég földön túli eset történt (megfordult az ágy, hátulról nyílt az ágyneműtartó, egy éjszaka alatt, olyan házban, ahol ehhez mindent ki kellett volna pakolni, mert minden faltól falig ért, a ház be volt riasztózva, és minden a helyén volt, az apró csiribirik is)

A csoda három napig tartott, aztán visszasüllyedt az "anyagi megközelítésű" életébe...

59. egypt (válaszként erre: 58. - Genlips)
2011. dec. 19. 21:51
A gyerekek egyébként sok olyat látnak, amit a felnőttek nem, és elég fura dolgokról tudnak beszámolni. Csak egyszerűbb arra fogni, hogy még gyerek és képzelődik vagy kitalálja.
58. genlips (válaszként erre: 52. - Egypt)
2011. dec. 19. 20:30

nekem nem volt új a történet, pont ilyet olvastam egy jó féléve, csak a szereplő kisfiú volt.

materialisták nem valami magyarázatot találnak ki, hanem az eredetiségét kérdőjelezik meg.

ez az amit úgy hívnak, mende-monda, még akkor is, ha azt mondod, első kézből olvassuk...

57. Csicsi25 (válaszként erre: 52. - Egypt)
2011. dec. 19. 11:23
Húú, a hideg futkosott rajtam, ahogy olvastam! Ez nagyon-nagyon érdekes!
56. Hannapanni (válaszként erre: 53. - Egypt)
2011. dec. 19. 11:22

Én az ilyen folyamatos "bizonyításba" az első házasságomban fáradtam bele. Egy idő után már csak annyit mondhat az ember: ha nem látod, akkor sz@r neked...

Ezek mind olyan bizonyosságok, amik nem kívülről jönnek, mert minden bizonyíték lehet a véletlen műve. És akkor kezdődik elölről. Jönnek a válaszok, ha az ember hajlandó észrevenni, ha meg nem, akkor mi a fenének kérdez???

55. egypt (válaszként erre: 54. - 80ASIQ)
2011. dec. 19. 11:16
:))
54. 80ASIQ (válaszként erre: 52. - Egypt)
2011. dec. 19. 11:14
Nem tudom. Lehet, hogy halálunk után jól meg fogunk lepődni! De hiszen nincs ebben semmi csoda, életünkben is meglepődünk, jóval kisebb dolgokon. :))
53. egypt (válaszként erre: 47. - Genlips)
2011. dec. 19. 11:03
Az a baj, hogy hiába vársz racionális következtetésre olyasmiről, ami irracionális. Aki bizonyítékokat keres, az sosem fog találni.
52. egypt (válaszként erre: 45. - 80ASIQ)
2011. dec. 19. 11:01

Erről eszembe jutott egy ismerősünk kislánya. Császárral született, utána újra kellett éleszteni, pár mp-ig nem kapott levegőt, aztán fellélegzett.

A kislány (4 éves lesz) egyszer elkezdett erről mesélni a szüleinek minden előzmény nélkül, valahogy így:

"Amikor kicsi voltam, a hasadban voltam. Kivettek onnan, és megfulladtam. Volt ott sok fehér bácsi és néni, és én vettem egy nagy levegőt, így, hogy "hhhhííííí!"

Soha nem meséltek neki a születéséről.

Ugyanez a kislány egyszer játék közben integetni kezdett, kérdezték, hogy kinek integet. Azt mondta, a nagyinak. És hol a nagyi? Hát ott! - mondta, és az anyuka háta mögé mutatott. Senki nem volt ott. Elővettek egy csomó régi fényképet, ő pedig az egyiken rámutatott a nagymamára, aki már az ő születése előtt meghalt, soha nem látta addig fényképen sem, csak kijártak a sírjához a temetőbe.

És még sok hasonló dolog esett meg vele.

Ismerem a kislányt és az anyukát is személyesen, tudom, hogy nem kitaláció.

Persze a materialisták erre is találnának valami magyarázatot, de nekem ez kerek így, ahogy van.

51. egypt (válaszként erre: 44. - 1560f47887)
2011. dec. 19. 10:56
Egyszer gondolj bele úgy igazán. Én nem tudom elhinni,hogy az összes érzés, gondolat megsemmisül. Persze én hiszem, hogy van anyagi és szellemi részünk is, és csak az anyag pusztul el, a lélek nem.
2011. dec. 19. 09:21

:-)


Csak egy kis mosoly ennek a beborult társaságnak!


Ha van, akkor azért jó, ha nincs, akkor azért jó.

Aki nem élvezi az életét, annak nem tök mindegy? Aki élvezi az életét annak nem tök mindegy?


SZÉP és MOSOLYGÓS napot minden tipródónak!!!!!!!

49. 80ASIQ
2011. dec. 19. 09:09
A topik címére válaszolva: van. Csak nem az enyém.
48. 80ASIQ (válaszként erre: 47. - Genlips)
2011. dec. 19. 09:09

Nem tudlak sok jóval biztatni. Bár tudnálak!

"magyarok": Kicsit nagyobb optimizmust, ha szabad kérnem! :) Vannak azért dolgok, amire büszkék lehetünk! Talán inkább a múltból, de hullám után mindig hegy jön! :)


Egyptnek: " kérdés?" helyett "kérdés:"

47. genlips (válaszként erre: 42. - 80ASIQ)
2011. dec. 18. 23:52

szió, én is tépelődő vagyok, ha lehet választani. én nem nem hiszek a halál utáni életben, hanem pont hogy vágyom rá arra, hogy ebben komolyan hihessek, csak valaki végre egy racionális, nem bumbuk és teli eleve következtetésből levont következtetésekkel, esetleg 'rég hallott-olvasott' dolgot írna itt.

sőt, várok egy konkrét lélekre, hogy meglátogasson...

ezt se mi magyarok fogjuk megoldani a hoxán :)

46. genlips (válaszként erre: 40. - Hannapanni)
2011. dec. 18. 23:44
majd összedobok neked egy teóriát, hogy még jobban érezd magad. gratula :D
45. 80ASIQ (válaszként erre: 43. - Egypt)
2011. dec. 18. 21:54

Nem könnyű. Nekem sem tetszik ez egyáltalán. De attól még lehet igaz.

Arra sem emlékszünk, hogy mi volt születésünk előtt. Bár mondják, hogy regressziós hipnózissal elő lehet kotorni a múltat. Újfent a kérdés? Muszáj elhinnem? Sajnos nem látom lehetőségét, hogy alávessem magamat egy regressziós hipnózisnak.

Majd lesz valahogy...

44. 1560f47887 (válaszként erre: 43. - Egypt)
2011. dec. 18. 21:41
Miért?
43. egypt (válaszként erre: 42. - 80ASIQ)
2011. dec. 18. 21:08
Azt sem könnyű elhinni, hogy a halállal mindennek vége. Hogy az érzéseid, gondolataid, a tudatod mindene elpusztul, megszűnik örökre. Nekem ez hihetetlenebb, mint a halál utáni élet.
42. 80ASIQ (válaszként erre: 34. - Genlips)
2011. dec. 18. 18:43

Hozzászólásodban engem idéztél. Írtam, hogy nagy tudósok azért valásosak mert ők sem tudják, hogyan keletkezett ez élet, tudásukat ez meghaladja. Én nem tudom kinek van igaza. A helyzet az, hogy vagy van élet a halál után vagy nincs. Csak az emberek hite lehet vagy határozott vagy tépelődő. Én ez utóbbi vagyok. Nem tudom a választ.

Ha jól értem, Te nem hiszel a halál utáni életben. Nem is könnyű ezt elhinni! A probléma meghaladja az emberi értelmet. (Az enyémet meg pláne! :D) Persze más az akinek valami személyes élménye van. Mittudomén látta a saját klinikai halott testét a roncsban és el tudta mondani, hogy mi történt körülötte. Ha ez igaz, akkor ez igazolja a lélek létezését. De lehet az egy vízió is és kiderülhet, hoy az élmény nem egészen egyezik a valósággal. Muszáj elhinnem az ilyen történeteket? Mondjuk azt, hogy - mint írtam is - hiszem is, nem is. Nem tudom.

41. egypt (válaszként erre: 40. - Hannapanni)
2011. dec. 17. 23:41
Hogy Pál apostolt idézzem, "a hit a remélt dolgokban való bizalom és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés". Tehát fölösleges is erre bizonyítékot keresni, hogy is lehetne "tudományos", racionális eszközökkel vizsgálni azt, ami nem anyagi eredetű?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook