Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi vár minket a halál után?/ halál utáni élet..../ fórum

Mi vár minket a halál után?/ halál utáni élet..../ (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. d68657db8f (válaszként erre: 73. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 15. 21:31

orulok, ha tetszett! :)

neked van valami tipped, hogy mi lehet ez az egesz?

73. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 72. - D68657db8f)
2010. nov. 11. 21:33
Nagyon érdekes, izgalmas volt olvasni :) Szerintem megéri kutakodnod :)
2010. nov. 11. 21:04
huh, megszultem, remelem, jol allitottam be a naplot, es hozzafertek! :)
2010. nov. 11. 20:22

Nagyon rémisztő ez a téma... És ahogy olvasom a különböző elképzeléseket, hol összeszorul a gyomrom, hol nem... Minden esetre és van amikor hiszek az egészben, mármint a túlvilágban, van amikor túl tudományosan közelítem meg a kérdést és rájövök, hogy badarság... Nem akarom tudni felfogni (és nem is lehet) az "végtelen" (tér és idő=örökké) fogalmat.

Összességében, amiben hinni akarok, az az, hogy NEM LENNE ÉRTELME A MEGSZŰNÉSNEK. Mint ahogy nem tudjuk felfogni, hogy keletkezett a "lét", mi az eleje, van-e eleje vagy vége...így azt sem tudjuk felfogni, hogy mi van a lét után...

De most is görcsbe rándult a gyomrom. Valamiben hinni kell, mert különben beleőrülsz.

70. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 69. - D68657db8f)
2010. nov. 11. 20:15
Rendben.
2010. nov. 11. 20:14
okes, szivesen leirom, de inkabb csinalok egy naplobejegyzest, mert nem akarok ide kanyaritani egy kisregenyt. :) szolok, ha kesz, jo?
2010. nov. 11. 19:52
ÚÚÚÚÚ engem is nagyon érdekel!!!!
67. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 66. - D68657db8f)
2010. nov. 11. 19:45
Köszönöm!
66. d68657db8f (válaszként erre: 65. - Fa8f3f5c02)
2010. nov. 11. 19:44
rendicsek, fel ora mulva jovok. :)
65. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 64. - D68657db8f)
2010. nov. 11. 19:41
ha, van egy kis időd, oszd meg velünk :) Engem nagyon érdekel a dolog.
2010. nov. 11. 19:38

velem olyan dolog tortent meg, ami megcafolhatatlanna teszi, hogy van lelekvandorlas, elozo elet. a sztori hosszu, igy nem irom le, de most mar tantoritatlanul hiszem, hogy letezik.

hihetetlen, de igaz. akiknek elmeseltem, vagy velem voltak akkor, tatott szajjal neztek.

63. fairytalentum (válaszként erre: 54. - Cde569c9a1)
2010. nov. 11. 19:10
Fura kijelentéseid vannak,és a baj az,hogy még tán biztos is vagy benne?! :D
62. fairytalentum (válaszként erre: 1. - 8f85ee0c43)
2010. nov. 11. 19:08

Erre a nagy kérdésre rossz helyen kezdted keresni

a választ....

El kell hogy szomorítsalak,ezt nem fogod megtudni

csak ha eljön az ideje. :)

61. Dodi44
2010. okt. 14. 04:56

Minnel rosszabb eltkorulmenyek kozott el egy nep, annal vallasosabb, Mert az eletet megkonnyiti a hitunk, az nem lehet hogy az eletunk ennyire elviselhetetlen legyen. ennel valamikor jobb kell hogy legyen!

Ergo: azt mar tudjuk hogy milyen amikor elunk, tehat ha jobbnak kell lenni, akkor az csak a halalunk utan kell hogy legyen!

(az agy oxigen szegenyedese furcsa erzeseket ad. Ha a letunkhoz szukseges korulmenyek megis visszaternek "visszajovunk teljes halalunk elott" akkor visszajottunk a tulvilagrol? A test nem akar meghalni, neha a lelkunk pedig igen...)

2010. okt. 14. 02:34
hát, remélem vagy 5 kigyúrt, latin félvér csippendél fiú fog egy hófehér tengerparton legyezni pálmalevelekkel és jéghideg swimming poolt szolgálnak fel egész nap. De ha nem ez akkor inkább éljek örökké :)
59. tyityu
2010. okt. 13. 23:37
Ajanlom dr.Raymond Moody konyvet: Elet az elet utan. A klinikai halalbol visszajott emberek tapasztalatairol ir.En most olvasom es nagyon tanulsagos.
58. Anonimitas (válaszként erre: 10. - 9c8432d068)
2010. okt. 13. 23:30

Sokan visszajöttek már a "halál után"-ból.

És igen van élet a halál után.Szerintem nem ez a kérdés hanem az,hogy milyen élet van a halál után?

Mennyország vagy pokol?

Az élet vagy a semmi (seol).

57. martini64 (válaszként erre: 55. - A14deb9047)
2010. jan. 1. 19:46
Én nem szeretném ezt a testet a továbbiakban. Elég erre az egy életre.
56. cde569c9a1 (válaszként erre: 55. - A14deb9047)
2010. jan. 1. 19:38
JAJA várjuk a feltámadást ami majd lesz valamikor...Addig is ne parázzatok ilyeneken...
2010. jan. 1. 19:35
Szent Pál levelében a romlandó test támad fel, mert a lélek halhatatlan.
2010. jan. 1. 19:08

A halál után nem vár semmi.

Aki meghal, többé nincs tudatánál.

Ez van a bibliában. Ennyi.

53. ALANA (válaszként erre: 52. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 10. 08:10

Szia! Sziasztok! Nekem az egyik nagybácsikám szintén nagyon messze lakik /Austrália/. A bácsikám felesége édesanyja volt nagyon beteg és az öregek mondogatták , hogy nem tud addig úgysem meghalni amíg nem látja viszont a lányát./természetesen a lánya messzi földről hívta ott telefonon kapcsolatban voltak de a néninek ez nem volt elég/ így minden erővel azon voltak hogy tudjanak haza jönni....és szintén ugyan az történt amit te is leírtál,ennek már 5 éve ...sikerult a néni lányának hazojonni -Slovákiára

édesaanyjával tudott még beszélni és utána a néni meghalt /rá 2 napjára/. Úgy hogy sajnos azalatt a 1 hét alatt eltemette az édesanyját...

2009. jún. 9. 15:26

És még valami eszembe jutott így, hogy ezen gondolkodom.

A nagymamám belebetegedett apukám elvesztésébe és 1,5 évig betegeskedett. Nagyon rossz volt végig nézni, ahogy leépül. Hetente többször meglátogattam, az utolsó 1 hónapban nagyon furcsa dolgokat emlegetett. Többször kérdezte, hogy miért állnak az ágya körül csuklyás emberek, volt amikor elzavarta őket, azt már nem mondta, hogy sikerült e. Aztán volt olyan, hogy valószínű apukám lehetett a csuklyások között, mert ismét mondta, hogy itt vannak, de azt is hozzátette, hogy a fiam is itt van, majd neki mondta, hogy nem sokára megyek. Sajnos, amikor utoljára láttam nem keltettem fel, éppen aludt, amikor ott voltam. De már azt is tudtam, hogy meg fog halni, látszott az arcán. Az egyik lánya messze lakott tőle, és mindig azt mondta, hogy addig élni akar, amíg nem találkoznak. Aztán amikor én utoljára láttam a nagymamámat, aznap érkezett meg a lánya. Másnap meghalt.

2009. jún. 9. 13:32

Nem tudom, hogy van e élet a halál után, de az biztos, hogy akik átélték a klinikai halált azok mesélnek dolgokról.

Az én anyukám is meghalt műtét közben és elmesélte mit látott, illetve mit élt át.

Megosztom Veletek, igaz nem emlékszem mindenre.

Tehát anyukám azt mesélte, hogy egyszer csak látta magát felülről, látta, ahogy ott fekszik a műtő asztalon felnyitott mellkassal, és azt is, hogy az orvosok küzdenek az életéért (defibrillátor, közvetlen szívmasszázs), aztán megjelent a műtőben az apukám és a bátyám zöld műtős ruhában, maszkkal az arcukon és integettek anyukámnak és mondták neki, hogy jöjjön vissza, aztán jött a fény..... Néhány óra múlva az ágyában tért magához.

Én mindig arra gondolok, hogy a klinikai halálnál az újraélesztéshez használt defbrillátor miatt látják a fényt az emberek, de a többit nem tudom mire fogni.

Azt nem tudom, hogy én és a húgunk miért nem jelentünk meg anyukámnak a műtőben, és azt sem, hogy a bátyánk miért, amikor ő is a suliba volt velünk. Az rendben van, hogy apukám ott volt közelben, de ő sem ment be a műtőbe.

Sajnos nem tudom már faggatni őket erről, mert a műtét után 7 évvel meghalt anyukám és néhány év múlva apukám is (akkor még nem foglalkoztatott ez a dolog), így nincs kitől.

50. ALANA (válaszként erre: 49. - Salabakter)
2009. jún. 9. 08:49
Szia! Sziasztok! Légyszi kifejtenéd bővebben a gondolatodat.....
2009. jún. 8. 11:40

Én szeretném,ha lenne valamilyen formában halál utáni lét,és ott a szüleim várnának,és elmondanák,hogy ők nem kezdtek fénykép formájában kiabálni,nem adtak segítő kezet egy gaztett elkövetéséhez,mégha ezzel is védekezik valaki.Ezt én tudom itt is,csak megerősítést várnék.


Tudván tudom,hogy egy fénykép nem tud kiabálni:))

2009. jún. 6. 23:49

ezt mióta élünk próbálják kitalálni, majd kutatni, de ahogy Popper mondta, ebben nincs haladás.

Leginkább hit szeinti...

Én a reinkarnációban hiszek.

Bár elég strapás mindig újra születni, újra szenvedni:-)

47. Ágota 77 (válaszként erre: 46. - ALANA)
2009. jún. 2. 21:36

Igen van! Nagy érdeklődéssel olvastam végig a témát és várom a folytatást.


Nem tudom egyesek miért zárják le annyival, hogy nincs rá bizonyíték, még nem jött vissza senki! Akkor mi van azzal a sok halálközeli beszámolóval?


Én hiszek benne, hogy van valamilyen lét a halál után.

Ez az érzés akkor volt bennem a legerősebb, amikor a gyerekeim pár hónaposak voltak és mindig kinéztek maguknak egy-egy pontot a szoba valamelyik menyezethez közeli sarkában és óriási érdeklődéssel bámulták. Akkor még sajnos nem tudtak válaszolni, hogy mit látnak... Sokszor megpróbáltam elvonni a figyelmüket onnan, de ilyenkor mindig pontosan ugyan oda tért vissza csillogó tekintetük.


(((Édesapámat 12 évesen veszítettem el, Édesanyámat pedig 18 évesen....)))


Ha még jut eszedbe történet én szívesen olvasnám.

46. ALANA
2009. jún. 2. 13:03
Sziasztok! Van itt valaki? :))))
45. Rika1
2009. máj. 16. 01:20

A másik történet pedig az, hogy a halál előtti órákban az érzékszervek munkája felerősödik,,,egyik volt betegem illatokat érzett, és mondta is hogy mennyire jó szagolni...és nagyokat szívott a levegőbe!...Aztán a másik pillanatban, meg büdöset...holott a kórterembe friss volt a levegő.


Betty J.Eadie: Átölel a fény


Ebben a könyvben pedig a klinikai halál állapotából visszatérők mondják el tapasztalataikat. Érdekes nagyon...:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook