Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e hátránya, ha a kisbabának elmarad valami okból az aktuális védőoltás? fórum

Van-e hátránya, ha a kisbabának elmarad valami okból az aktuális védőoltás? (tudásbázis kérdés)


22. csabi4
2009. márc. 5. 18:12
21. Kedveske (válaszként erre: 14. - Elviracska)
2009. márc. 5. 17:45
Ezt úgy érted, hogy nincs oltóanyag egy kötelező védőoltásnál? Mindjárt megáll az eszem!!!!
20. csabi4
2009. márc. 5. 17:32

neeeeeeeem elöször nézd meg a videót +

probálj utánna olvasni az új germán medicinának és megérted talán miröl is szól ez az egész védőoltás..

19. Sena (válaszként erre: 18. - Csabi4)
2009. márc. 5. 15:47

Inkább törjön ki újra a tbc járvány, vagy akármi, minthogy millióból 1 gyerek károsodjon az oltástól?

(Ja bocs, még nem néztem meg miről szól a videó.)

18. csabi4
2009. márc. 4. 14:43

Izraelben és Svájcban NINCS KÖTELEZŐ VÉDŐOLTÁS! Vajon miért? Annyira hülyék volnának ezek az emberek? Nem. Pont ellenkezőleg. Nem hagyják magukat.... ...és valakinek túl kell élni...

[link]

figyeljétek mit mond az a doktór akinek a gyereke is károsult és ez nem régi dolog...

17. Sena (válaszként erre: 15. - 9df60c3431)
2009. febr. 7. 14:47

"Ha rajtam múlna betiltatnám az oltásokat."

Inkább törjön ki újra a tbc járvány? Legyen újra torokgyík, meg szamárköhögés? Ha nem lennének oltások minden anya aggódhatna hogy a gyereke mikor kapja el valamelyik halálos betegséget. Igaz most aggódhatunk azért hogy lesz-e az oltásnak súlyos szövődménye, de én pl senkit sem ismerek akinek baja lett volna a szuritól.

Az eredeti kérdésre válaszolva: kötelező oltás nem maradhat el, az orvosnak vagy a védőnőnek kéne erre figyelni hogy ha valaki nem kapta meg időben, akkor minél előbb pótolják. Úgy tudom bizonyos idő után az ÁNTSZ- nek is jelentik ha valaki nem kapta meg és ha a szülő ellenáll, rendőrrel mennek házhoz a gyerekért. De ha az orvos figyelmetlen és nem veszi észre hogy valakinél kimaradt egy szuri és a szülő sem szól... hát akkor nem tudom mi van. Valakit előbb-utóbb bizos megbüntetnek a mulasztásért.

2008. nov. 6. 02:23
Nehéz eligazodni, hiszen én nem értek hozzá. Hiszen minden-félét manapság hallani. Nem látok bele, mi az igazság . De én mindenképp beadattam, mégis.Megadva a bizalmat, hogy nem lesz a Gyermekemnek baja belQle. :) Idág nem is lett..
2008. aug. 11. 10:52

Nem hiszem, hogy lenne hátránya. Én pl nem kaptam rubeola elleni védőoltást mert éppen kórházban voltam súlyos fulladásos asztma miatt amit az egyik korábbi vádőoltás okozott.


Én amúgy sokkal veszélyesebbnek tartom a védőoltást olyan betegségek ellen amit a gyerek egyáltalán nem valószínű hogy elkap. Sőt, lehet hogy egyáltalán semmi esélye rá. Az oltásba viszont ha nem is hal bele(ilyen is előfordult már) súlyos fogyatékosság maradhat vissza.



Ha rajtam múlna betiltatnám az oltásokat.

14. Elviracska (válaszként erre: 12. - Juhsajt)
2007. aug. 24. 08:38

És mit szólsz arra ,ha azt mondom mikor odamegyek ,hogy szoljak a lemaradásra közlik folyamatosan ,hogy nincsen mivel beoltani..:(ez már gond igaz?

Te mit tennél?

Hiszen hiába veszekszel ,ugyis annyi nincsen és készen van ezzel beérik...ha kérdem mikor jöhetek érdeklődni ,a válaszuk értesitnek....viszont még mindig nem értesitenek...:((

2007. aug. 24. 08:36

Helló mki!

Meglepődve olvasom a véleményeket. Nálam természetes, hogy a KÖTELEZŐ védőoltásokat beadatom a gyereknek. Ha ezt nem tenném, az egészségét veszélyeztetném. Ahhoz pedig - mint anyának - úgy érzem, hogy nincs jogom.

12. juhsajt (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2007. júl. 26. 15:44

Kedves Elvirácska!

A kötelező védőoltásnak azért ez a neve, mert kötelező. ha elmaradt a 15 hónapos MMR (kanyaró mums, rózsahímlő), akkor feltétlen mihamarabb pótólni kell, ugyanis aki nem teszi bűncselekmányt követ el! Ezt a gyermekorvosnak is tudnia kell. A következő oltás egyéblénz 18 hónapos kórban van DTP+ IPV+Hib (torokgyík, tetanus((merevgörcs)), szamárköhögés,+járványos gyermekbénulés+ Hemophillus influensae) ami szintén kötelező. 1997. évi CLIV tv. tovább 18/1998 (VI.3) NM rendelet szerint. Vannak kivételek, okok, de megszűnésük esetén pótólni kell. Nem csak a Te érdeked, hanem a gyerekedé és a környezeté!!!

2007. ápr. 4. 21:11
Én a tv-ben láttam ilyeneket és azt érik el vele, hogy nem adhatják közösségbe ( bölcsi,ovi,iskola 9 a gyermekeiket.Hogy igazuk van-e, ebben én nem foglalnék állást.Én beadatom a kötelező oltásokat, de pl. bárányhimlő ellen nem szurkáltatom a gyerekeimet.Agyhártyagyulladás ellen is többféle módon lehet a szurit beadatni.Kisebb korban 3x-ra db-ként 7ezer ft-ért vagy 5-6 éves kor körül 1 szuriban.Mérlegelem, hogy mekkora az esélye, hogy agyhártyagyulladást kap a gyerekem.A pakliban benne van.Lehet, hogy én rosszul látom, de így gondolkodom.
2007. ápr. 4. 15:10
Erdekes dolgokat lehet idonkent olvasni a kotelezo védooltásokról.Olvastam olyat,hogy szülok nem engedték beoltatni gyereküket a kötelezo oltásokkal.Errôl nektek mi a véleményetek/
2007. ápr. 4. 15:08
Nem teljesen egyformán adják az oltásokat Magyarországon,és Romániában.Az utóbbiban amennyire én tudom,többször oltanak.Az,ha csak eltolódik egy oltás szerintem nem gond,de az,hogy teljesen kimarad,azt szerintem a gyerekorvostól kell megkérdezni,hogy neki mi a véleménye.
8. Elviracska (válaszként erre: 7. - A900f63755)
2007. ápr. 4. 13:53
Nem nálunk ,rendesen oltják öket másfél évesen ,és két évesen ,meg majd csak 3 évesen.
2007. ápr. 4. 13:48
Nekem a 2 nagyot csak 3 évesen oltották legközelebb.Lehet, hogy ez is valami új bevezetett dolog.Viszont azt tudom, hogy vannak ajánlott oltások, amiről a védőnő tájékoztat és ha akarja az ember, akkor nekem kell megvenni az oltóanyagot hozzá a patikában.Nem ilyen oltásról van szó nálatok 2 évesen?
6. Elviracska (válaszként erre: 4. - A900f63755)
2007. ápr. 4. 13:34
Én ugy tudom ,hogy két évesen is oltanak ujra.Ami nekünk 3 hónap mulva van.
2007. ápr. 4. 13:30
Ne aggódj!
2007. ápr. 4. 13:29
A 15 hónapos oltás után csak 3 évesen van a következő.Gondolom, hogy amint teljesen egészségesek lesztek beadja az orvosotok a 15 hónaposat.
3. Elviracska (válaszként erre: 2. - A900f63755)
2007. ápr. 4. 13:27

Szia

Sajna nekünk a másfél éves oltásunk maradt el ,himlö végett ,és annak már hosszú ideje ,most ujra aggodok,hogy mikor lesz a következö oltás összgyüjtve akkor nehogy lemaradjunk,valami hülésvagy betegség végett.

2007. ápr. 4. 13:23
Nem csak eltolódik?Mert betegség miatt van, hogy csúszik 1-2 hetet, de szerintem teljesen nem kellene, hogy kimaradjon.Most már csak 4x szúrják a babákat, ami nem rossz és a mostani oltóanyagok tényleg nem járnak lázas mellékhatással, rosszulléttel, mint régebben.
2007. ápr. 4. 13:20
Van-e hátránya, ha elmarad a kisbabának, elmarad valami okból az aktuális védöoltás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook