Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallomások fórum

Vallomások (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7086. Amaunet
ma 00:04

"Sokszor öklendezem a kedves kollégák kávé-cigi-szájszag kombójától, és bizony több méterről is lehet érezni, bárki is áltatja magát azzal, hogy nem..."

Mert neked mindig rózsaillatod van? Vagy csak most meglovagolod a témát, amiről mások beszélgetnek?

7085. michelle.r (válaszként erre: 7060. - Enissa)
tegnap 15:21
Szegény, jól kicseszett magával. Meg gondolom, az egész családdal is.
7084. michelle.r (válaszként erre: 7056. - Pasionella)
tegnap 15:19
De jó, hogy ez nálunk nem történhetne meg. Küldtek már haza embert azért, mert vállahatatlan volt a megjelenése.
7083. Lávli (válaszként erre: 7073. - Enissa)
tegnap 13:29
Biztos voltam benne. Én is szoktam elütni véletlenül.
7082. Enissa (válaszként erre: 7081. - Unom)
tegnap 12:01
:DDDD
7081. unom (válaszként erre: 7080. - Enissa)
tegnap 11:57

Hol írtam ilyeneket? Vagy élénk a fantáziád, vagy hallucinálsz.

Szerinted nem így kellene? Nem írtam, hogy nekem mindig sikerült, azt se, hogy tökéletes vagyok. Ezt te képzelted bele, az okát talán egy jó pszichológus pár év alatt megtalálná.

7080. Enissa (válaszként erre: 7078. - Unom)
tegnap 11:55
Oké, biztos valami nevelési tanácsadó, az igazak tudója, a bölcsek köve tulajdonosa vagy. Aki ilyen okos, nincs mit mondanom számára. Hidd tovább is, hogy te tudod a tutit. Kellemes további beszélgetést!
7079. Enissa (válaszként erre: 7077. - Unom)
tegnap 11:52
Ezt is lehetne cáfolni, belinkelni ellenkező véleményt, de tudod, aki a másik szavaiban csakis a rosszat, az ellenkezést látja meg, azzal nem kell foglalkoznom. Az ő problémája, mint ahogy az enyém a sajátom.
7078. unom (válaszként erre: 7075. - Enissa)
tegnap 11:43
Az alaptermészetet nem lehet befolyásolni, ezért nem lehet minden gyereket egyformán nevelni. A szülő dolga megtalálni, melyik gyereknél mi válik be.
7077. unom (válaszként erre: 7076. - Enissa)
tegnap 11:41
Az ítélkezés szónak alapból van egy negatív felhangja. Legalábbis számomra, és sehol nem olvastam még, hogy valaki pozitív értelemben használja. Érdemes lenne kipróbálni :)
7076. Enissa (válaszként erre: 7074. - Unom)
tegnap 11:39
Nem csupán a hülyeségről lehet ítélkezni, arról is, ha valami jó, arról is. Pozitív ítélkezés is létezik. Nyilván, ha mindenben veled értenék egyet, az a pozitív visszajelzésű ítélkezésed lenne. :) De nekem így is jó, ha ez negatív. A véleményeink nem egyeznek ebben, nem baj, ettől még nem dől össze a világ. Én nem haragszom rád ezért, és remélem részedről sincs harag. Ez egy beszélgetés, véleménycsere más-más megközelítésből.
7075. Enissa (válaszként erre: 7069. - Unom)
tegnap 11:33

Egyébként nekem 2 gyerekem van, mindkettő más habitussal van megáldva. Egy szülőpár, egy nevelés,egy otthon, mégis más.

Családban van egypetéjű ikerpár. Na róluk azt gondoltuk, egy sejt, tuti egyforma tulajdonságokkal, habitussal, ízléssel, tehetséggel lesznek megáldva.

De nem már születésüktől az egyik aktívabb, majd mosolygósabb, később cserfesebb. Míg a másik sokkal nyugodtabb, szinte mélázó, elmélkedő. Most 7 évesek, egyik odafigyel mit mondanak neki, a másik füle mellett elsiklanak a szavak. :)

Csak a szülői nevelésre próbáltam célozni, hogy bizony sokszor az sem mérvadó. A legtökéletesebb csalásban is megeshet, hogy kakukktojás születik. Persze a számok nagyságát ítélve nyilván vet a latban a nevelés, de megeshet, hogy pusztába kiáltott szavak.

7074. unom (válaszként erre: 7072. - Enissa)
tegnap 11:28

Internet? Annyi baromság terjed, hogy hihetetlen. Éppen ezért a szülő felelőssége elsősorban, hogy megtanítsa, mit lehet és mit nem.

De ők legalább elmentek, nem maradtak terhesek. Nem jó módszer, inkább a kisebbik rossz.

Ilyen alapon mindenki ítélkezik, aki nem bólogat minden hülyeségre.

7073. Enissa (válaszként erre: 7071. - Lávli)
tegnap 11:23
Kösz, hogy javítottál! Igen erre gondoltam, ezt akartam leírni.
7072. Enissa (válaszként erre: 7069. - Unom)
tegnap 11:22

Igazad van, hogy kellene tudnia. Főleg, mert már az iskolában, TV-ben, interneten tájékozódhat róla, de más a logika és más az ösztön, ami felülír minden logikát. Dolgoztam sürgősségin, elképesztő hány fiatal egyetemista is jött eseményutáni tablettáért. Pedig róluk azt feltételezné az ember, ha az egyetemig eljutott csak van a védekezéshez is esze, de nem minden esetben van ez így.

'Újabban ha valakinek nem tetszik valami rögtön ráfogják, hogy ítélkezik."

Miért a véleményünk nem egy megítélés valamiről? Dehogynem.

7071. Lávli (válaszként erre: 7063. - Enissa)
tegnap 11:15

Cserdi.

Csak hogy jól jegyezze meg mindenki a nevet és álljon például.

(Egy baranyai település)

7070. globus (válaszként erre: 7056. - Pasionella)
tegnap 11:14
Ápolatlanokhoz tényleg nem volt szerencsém. Hagymát kifejezetten azért hoztam fel, mert főnököm rajong a fokhagymáért, nyersen több fejnyit meg bír enni, na is kutya tud lenni egy zárt irodában.
7069. unom (válaszként erre: 7067. - Enissa)
tegnap 11:13

Újabban ha valakinek nem tetszik valami rögtön ráfogják, hogy ítélkezik. Nos, nekem nem tetszik, ha gyerekek szülnek gyereket, és szerintem ebben a szülő nyakig benne van.

16 évesen már rég meg kellett volna neki tanítani, hogy óvszer nélkül soha, és azt is, miért nem.

Ha pedig megtörtént a baj, akkor esemény utáni tabletta.

7068. Enissa (válaszként erre: 7064. - Amaunet)
tegnap 11:10
Most olvastam az álszent részt. Én és az álszentség nagyon távol áll, köszönőviszonyban sem állunk. :) Nem ismersz, nagyon nem.
7067. Enissa (válaszként erre: 7064. - Amaunet)
tegnap 11:05

Nem is akarlak, nincs is szándékomban. Én beszélgettem, nem vitatkoztam, A saját véleményemet írtam le, ahogy te és más is leírhatja bátran.

Ki, hogy él, tapasztal, milyen a tapasztalata,lelkivilága, világnézete, úgy látja, úgy ítélkezik. Nincs ezzel semmi gond számomra.

7066. unom (válaszként erre: 7065. - Enissa)
tegnap 11:05
Maximum kevésbé rossz. És szülői felelősség nagyrészt.
7065. Enissa (válaszként erre: 7061. - Unom)
tegnap 11:01
Az a jobbik eset, ha van kinek. Az a gáz, ha bele a világba.
7064. Amaunet (válaszként erre: 7063. - Enissa)
tegnap 11:00

Hozhatsz akármilyen példát, nem győzöl meg arról, hogy a szülői nevelésnek nincs szerepe abban, ha egy gyermek teherbe esik.

"aztán egy barátnőjéhez ment és ott délután megtörtént a dolog."

Jah, mert a szülők tisztában voltak azzal, hogy a gyermeküknek milyen barátai vannak, felkészítették arra, hogy mivel jár a nemi élet, stb.

Miért ne mondhatnám a véleményem. Nem ítélem én el őket, csak sajnálom. És ha már kitette a vallomásokba, akkor azzal is számolnia kellett, hogy lesznek, akiktől nem a kegyeskedő, mindent megértő simogatást fogja kapni.

Az álszenteskedés nem segíti elő az emberek ébredését, azt, hogy felelősséget vállaljanak magukért, a tetteikért.

7063. Enissa (válaszként erre: 7062. - Amaunet)
tegnap 10:50

Senki fölött nem török pálcát. Senki nem szült a családomban 16 évesen, de bizony megeshet, hogy teherbe esik a legnagyobb szülői szigor mellett is, vagy a már-már baráti viszonyt tartók között is. Kollégám kislánya ennyi idős volt, amikor szült. Minden rendben volt a családban, aztán egy barátnőjéhez ment és ott délután megtörtént a dolog. A szülők segítettek a lánynak , hogy befejezze az iskoláit. Egyetemet végzett a lány, férjhez ment, ne a gyereke apjához, azóta 3 gyereket nevelnek a párjával, látszatra boldogan.

Kérdésedre válaszolva, általában nem helyes, de ha már megtörtént inkább bátorítanám az illetőt, mintsem bántanám, pont azért, amiért leírtad , a természeti népeknél ezrek, szerintem milliók nőnek fel az anyai feladatokhoz, ha muszáj. Amint nem kezelnek gyerekként valakit, azonnal felnő a feladathoz. Most a természeti népekről beszélek, ami nekem egyenlő a fejlődőországok lakosaival, vagy eldugott törzsekkel. Aztán vannak a civilizált társadalmakban élők, ahol még rosszabbak a körülmények, mint az őserdő mélyén. Itt ez nemcsak a szülő, hanem a társadalom hibája is, hiszen nem is cél a felzárkóztatás. Nézd meg, ahol akarnak és tudnak tenni a butaság ellen, pl. Cserti falu példája. Persze tény, könnyebb ítélkezni, mint tenni.

7062. Amaunet (válaszként erre: 7060. - Enissa)
tegnap 10:34

Azt mondod, ha egy 16 éves gyermek teherbe esik, ott nincs szerepe a szülőnek?

Persze, az elmaradott térségekben, a természeti népeknél ezrek szülnek gyermekként. Szerinted ez helyes?

7061. unom (válaszként erre: 7060. - Enissa)
tegnap 10:33

Vagy védekeztek.

16 évesen szülni kicsit sem pozitív. Tulajdonképpen a szüleinek szül.

7060. Enissa (válaszként erre: 7059. - Amaunet)
tegnap 10:28

Nem értem az a negatív hozzáállást. Attól, hogy így sikerült, még nem biztos, hogy a szülei rosszul nevelték, nem biztos, hogy rossz anya lett belőle.

Több millió nővel történhetett volna meg, csak szerencséjük volt. Nem CSAK a kor szabja meg a szülő "minőségét".

7059. Amaunet
tegnap 10:22

"16 évesen szültem az első fiamat."

Hát, gratulálok a szüleidnek!:/

7058. Pasionella (válaszként erre: 7042. - Bless the child)
tegnap 09:58

Nem en irtam ki a vallomast mert az illeto akirol irtam nem kavezik :-)

Ha nalunk az illeto fogmosad mellett ilyen szagu....hat... na az kb keptelenseg :-)

7057. Pasionella (válaszként erre: 7051. - Globus)
tegnap 09:56
Szoval nem kizart :-) tisztes munkatavolsagot tart bent mindenki es megis idorol idore elajulunk...kb csak akkor nem erezzuk ha legalabb 10meter tavolsaf van koztunk es nem tulzok, ha bejon az irodaba es kimegy maga utan hagyja a szajszagot es egyeb szagokat is... borzaszto. Semmi sem kizart :-) sajnos... :-(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook