Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt pár vallomásom, ami miatt letrolloztak vagy bunkónak... fórum

Volt pár vallomásom, ami miatt letrolloztak vagy bunkónak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
45. csemár (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 16. 04:28

Igen!


(A lényeg - szerintem - az, hogy a témával legyen kapcsolatos az újabb gondolat, mert egyébként könnyen csúszik át az eszmecsere beszélgetésből személyeskedésbe.)

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Krisztikrisz)
2023. ápr. 14. 23:44

A szó jelentését én nem szűkíteném ennyire, mert sokszor hallottam teljesen semleges használatban is, minden lenézés nélkül.

A többivel, amit mondasz, egyetértek.

43. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 19:30
Én pont a sokszínűsége miatt járok fel a fórumra, pontosan ezzel a hozzáállással, hogy mindenkinek más lehet a véleménye. Nem örcsi-barcsikat keresek, megvitatjuk az aktuális témákat és tökéletesen bele van kalkulálva hogy nem mindenki fog egyetérteni velem. Aztán ha jönnek a velem egy ivásúak, azt megköszönöm, de nem ragaszkodom hozzá. Ha valaki azt mondja hogy bunkó vagyok, az az ő meglátása! Ha tökéletesen elmondja hogy milyen ember vagyok, átnyújtom az aranyserleget! Szerintem sokkal inkább arról szól, hogy én milyen véleménnyel vagyok magamról és másokról.
42. krisztikrisz (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 19:24
A plebejus pórnépet, csőcseléket jelent. Mai használtba véve elég lekicsinylően hangzik. Remény az mindig van, elsősorban magadat vedd észre, hogy hogyan kommunikálsz az emberekkel, akár egy követ fújtok, akár nem, mert a hozzáállás egy egészen más téma. A világ nem arról szól hogy mindenkinek egyet kell értenie veled, sokszor kerülsz olyan szituációkba, amikor te maradsz alul, hiába vagy intelligens. De nekem ilyenkor az a reakcióm, hogy továbbállok, nem bonyolódom felesleges vitákba. Idő és energiarabló.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 14. 18:25

Igen, és a másik hozzászólásával kapcsolatban eszünkbe juthat valami a témától teljesen eltérő gondolat is, és akkor lesz egy kis kitérő a fórumon, aztán jön valaki új, aki elolvassa a régebbi hozzászólásokat is, és mond valami újat azokkal kapcsolatban... és így tovább, ez így lenne normális.

De aki csak bejön és mond valami felületes baromságot, aztán eltűnik és még akkor se néz be újra, ha valaki válaszol a bejegyzésére, hát az elég gáz.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Csemár)
2023. ápr. 14. 18:02
Vagy hogy felhozzunk olyan gondolatokat, ami másnak esetleg nem jut eszébe, és érdekes lehet a témával kapcsolatban.
39. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - 3922e0e3cc)
2023. ápr. 14. 14:17

Válaszolni ugyan már nem fogsz Bettina (hacsak nem jössz más néven vagy nem vagy itt máris), de ha mégis olvasol még fórumot, és idetévedsz, akkor tudd: az iskolai gondnok (iskolaszolga) nem plebejus, hanem pedellus. Hangzásban ugyan stimmel, csak közük sincs egymáshoz.

Minthogy az eminens és evidensnek sincs. 🙂 Csak szóltam.

38. dfc04c70e4 (válaszként erre: 37. - Csemár)
2023. ápr. 14. 11:53
Tudom, hogy nem írtál olyat, hogy mindenkit meg lehet győzni. Értettelek. De én is csak azt írtam, hogy van, akit képtelenség meggyőzni. 🙂 Tapasztalat.
37. csemár (válaszként erre: 35. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 14. 11:45

Én nem írtam olyat, hogy mindenkit meg lehet győzni.

Épp ellenkezőleg: azt írtam a végén: "ha lehet".

Ha felismerjük "azt" a pontot, az már egy nagy erény.

Ha ilyenkor "kiszállunk", az még nagyobb.

(Ezzel szemben "általában" mi szokott ilyenkor történni? Kezdődik a mocskolódás, a sértegetés - meg ilyesmik.)

36. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 11:43

Az bizony tapasztalat, hogy a végén köze nincs a beszélgetésnek az eredeti témához.

Néha próbálkoztam az eredeti mederbe visszaterelni a beszélgetést. Több-kevesebb sikerrel.


Egyébként óhatatlan, hogy kissé eltérjünk a témától, ez abból adódik, hogy egymás hozzászólásaira reagálunk, és mondjuk az, amire én reflektálok, már kicsit eltér az eredeti felvetéstől. Aztán valaki reagál az én véleményemre, és máris távolabb kerülünk az eredetitől. Ez nem akkora gond, mint amikor a vitából személyeskedés lesz.

35. dfc04c70e4 (válaszként erre: 34. - Csemár)
2023. ápr. 14. 11:37

Részben egyetértek. Viszont van, akit képtelenség meggyőzni.

Én pl. soha nem a győzelem kedvéért szállok vitába senkivel. Nem legyőzni akarok senkit. Néha viszont nem tudom megállni, hogy ne szálljak vitába, amikor úgy érzem, hogy a másik fél csak fújja a magáét, képtelen belátni, hogy félreértett valamit, és lehetetlen meggyőzni. Aztán - ha végképp értelmetlennek tartom a vitát, akkor egyszerűen kiszállok.

34. csemár (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 07:18

Ha azt gondolnám, hogy reménytelen a vitakultúra javulása, már régen nem fórumoznék.

A mostani helyzetet úgy tudnám jellemezni, hogy azok a hangosabbak itt, akik a vitatkozásban győőőőzelemre törekednek. Mindenáron!

Holott vitatkozni nem azt jelenti, hogy LEgyőzzük a másikat, hanem azt, hogy MEGgyőzzük. (Ha lehet.)

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 14. 00:30

Igen, te jól gondoltad; a "nincs benne pejoratív"-ot a többiek kedvéért tettem hozzá, akik felkapták emiatt a vizet, hátha elolvassák akkor is, ha nem is nekik írom a választ. :)

Hát igen, akármilyen érdekes lehet is egy téma, előbb-utóbb jön valaki, aki beleköt a másikba legtöbbször úgy, hogy el se olvassa rendesen, hogy miről is van szó, és aztán gördül tovább a lavina és teljesen elvész az eredeti téma.

32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 07:30

No, akkor nem jártam messze attól, amire te a plebejus szót használtad. Nem is mondtam, hogy pejoratív értelemben gondoltad. Csak csupán néhány soros vallomásból nehéz kikövetkeztetni, hogy mire is gondol valaki. Ha kifejti, akkor az már tiszta sor.


Gyakran ütköznek itt a vélemények. Sok a tisztázatlan félreértés. Van, aki nem is nyitott a másik fél meghallgatására, csak fújja a magáét.

Való igaz, hogy az érdekesebb témák (amik sajnos elég ritkák) is személyeskedésbe torkolnak egy idő után.


Remény? Van-e remény, hogy itt, a hoxán változzon a vitakultúra? Nem tudok biztató választ adni.

Nekem már az is siker, ha olyan fórumozókat látok, akik vitaképesek akkor is, ha a véleményük ütközik.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Krisztikrisz)
2023. ápr. 11. 23:10

Ez így van, de szerinted tettem ilyet?

Az eltérő vélemények érdekesek lehetnek, de például ha valaki azt mondja, bunkó vagy, mikor nem érti, amit mondasz, ezt hová teszed?

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. ápr. 11. 23:10
Szia, Globus, hallottam már, hogy szuperjó vagy szép magyar beszédben és értéktelen hozzászólásban, most végre magam is látom.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 3922e0e3cc)
2023. ápr. 11. 23:09

Nem vagyok hoxafüggő, tehát nem jövök ide minden nap, de azért előbb-utóbb válaszolok a hozzám intézett hozzászólásokra.

Nem tettem fel kérdést, állító mondatot írtam, amiben semmi nem utal arra, hogy választ várnék. Persze ha már elkezdtétek ezt a fórumot, kíváncsi vagyok, mi történik.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 11. 23:09

A plebejus a magyar szlengben jelenthet embert vagy átlagembert, és ebben a jelentésben nincs semmi pejoratív.

Mindegy, hogy milyen vallomások voltak, itt inkább arra lennék kíváncsi, hogy van-e remény a hoxán, hogy ne bunkózzanak le valakit, aki máshogy gondolkodik, mint a többség, és esetleg vannak érdekesebb témái is.

27. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 19:28
Viszont ha lenézően kommunikálsz egy adott csoportról, azzal nem fogsz kivívni elismerést, akármennyire más a véleményük.
26. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 13:30

Igen? És mi a vallomás célja? Plebejus lehet egy iskola gondnok is :-) Az én Nagyszüleim tanárok voltak,akkor hallottam ezt a kifejezést amikor a "gondnokról" beszéltek. Vagyis akkori római szó jelentésével: szolga!

Egyetértek Globusal-feltetted a kérdést de annyira nem fontos a válasz,tehát te is csak troll vagy :-)

25. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:57

Nekem a hoxa magában is figyelemelterelés mert másfél éve én is igencsak ráérek.

Nekem bőven elég mulatságos,amiket itt mások kiírnak..-))

24. timycat (válaszként erre: 23. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 10. 11:53

Én mostanában sajnos nagyon ráérek, nekem figyelemelterelés.


Na meg inkább egy vallomáskiírás a Hoxán, mint 70-100 oldalas banki szerződések... 😉 Most is itt nyomaszt egy paksaméta a bal könyököm alatt, de inkább vásárolgattam minthogy olvasgatnám őket, meg ide is benéztem.

23. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:47

A papnős nekem is szimpi volt, de én a hoxán még semmilyen fórumot vagy vallomást nem írtam ki.

Nincs is rá igényem.

főleg nem írnék anonimként.

22. timycat (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. ápr. 10. 11:19

Ez az, ezt nem értem. Ilyenen veszekedni? Akinél tényleg minden happy az miért vár minden fórumon visszaigazolást úgy hogy 100szor leírja millió karakterben, hogy egyébként nála minden szuper és nem lehetne kékebb az ég és te meg car vagy.


Jó én sem vagyok teljesen ártatlan ebben, imádom bosszantani az ilyet, de bevallom lassan untat, mindig ugyanaz a vége, csak egyre gyakrabban egyre rövidebb idő alatt borulnak meg.

21. Főnix3 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:18
Egy idő után nem követtem, mert nem tudok egyes kommentek mellett elmenni és már nem akartam bele menni a hülyeségébe.
20. timycat (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. ápr. 10. 11:14
Nem. Sőt ha megnézed névvel tudtam hozzászólni.
19. globus (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:11
Itt is össze fognak veszni. Vallomás kiírója homályos üzenettel belesza.t a ventilátorba, aztán eltűnt, mint fing a szélben. Nesze nektek gumicsont...
18. dfc04c70e4 (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. ápr. 10. 11:08
Szerintem nem.
17. Főnix3 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:06
Te írtad ki a papnős vallomást? :D
16. Főnix3 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. ápr. 10. 11:03
Én leírtam mit váltott ki belőlem,ha te nem így gondolod, az a szíved joga. A 25 millásról nem írtam, hogy vallomás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook