Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnád az otthonszülést? fórum

Vállalnád az otthonszülést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
82. Mágika75 (válaszként erre: 81. - Handa27)
2012. máj. 19. 19:09

Azén lányom sem sírt fel...

Mert az ő születése nem volt akkora stressz számára, hogy a világba kiáltsa az elszakadás fájdalmát. Ennyit arról, hogy kinek mi a világ legtermészetesebb dolga.


Nem akarlak bántani, hiszen beteg volt szegény leánykád, de látni kell, hogy vannak érmék, amiknek nem csak két oldala van.

Van akinek a kórházban született, rögtön felsíró baba a természetes, van akinek pedig a háborítatlanul, csöndben született baba a természetes. És van, akinek valahol a két végletes szélsőség között van a természetes. s mindnek igaza van.

81. Handa27 (válaszként erre: 22. - Eperlevél)
2012. máj. 19. 15:50
Az is a világ legtermészetesebb dolgai közé tartozik, hogy a baba felsír ha megszüetik. Nos a lányom ezt nem tette meg, ami elég furcsa mert természetesen ugye bár. Baktérium által okozott tüdőgyulladása volt. Azonnal vitták kivizsgálni és kideríteni miért nem vesz rendesen levegőt. Otthon mit kezdtek volna vele?
80. Fisica (válaszként erre: 17. - Cikicakk)
2012. máj. 19. 14:25

na pont erre gondoltam, az anyát aki eldöntötte otthon szül, azt szépen kihagyták mindenből, vagy éppen megy a bíróságra mert baj lett, aki meg segíteni próbált nekik, azt meg meghurcolják, mintha egy kórházban nem történhetne baj.:P


azért egy kórházban mégis csak több lehetőség áll fenn egy esetleges probléma megoldására mint otthon, vagy amíg oda ér a mentő..hát ki tudja mit történik addig:S És ugye nem az anya kényelméről szól a történet, hanem a baba biztonságban és egészségben történő megszületéséről. Az más kérdés ha éppen gyorsan történik minden és nem érnek be a kórházba.


Én itthon biztos nem szülnék, még így sem, hogy a kórház alig 3 percre van tőlünk.

79. kaaskopje (válaszként erre: 78. - Orsibigyu)
2012. máj. 19. 13:48
Gyorsan. Ha szükség van rá, ami elég ritka. De most nem ez a lényeg, hanem az, hogy Hollandiában sem küldenek mindjárt egy mindennel felszerelt kórházat házhoz, ha probléma van és mégis rengetegen szülnek otthon. Probléma nélkül. Az mondjuk igaz, hogy Hollandiában teljesen más az emberek hozzáállása az otthonszüléshez. Nem csak az 'átlag' embereké, hanem az orvosoké is. És ez azért nagyon sokat számít.
78. orsibigyu (válaszként erre: 77. - Kaaskopje)
2012. máj. 19. 12:42
Igen, de a kerdes, hogy mikor er oda.
77. kaaskopje (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. máj. 18. 21:55
Ez nagyon szép lenne, csak sajnos nem igaz. Ha komplikáció van, mentõt hívnak.
76. kaaskopje (válaszként erre: 49. - Cel)
2012. máj. 18. 21:51
Nem szük látókörü, csak tájékozatlan. Otthonszülésnél nem egyedül van az anya. A segítõk a szülés után mindent eltakarítanak, így az anyukának semmi más dolga nincs, mint a babával foglalkozni és pihenni.
2012. máj. 11. 22:41
Én kórházban szültem. Lakóhelytől függően vállalnám. Ahol most lakom, nem.
74. Mágika75 (válaszként erre: 72. - Orsibigyu)
2012. máj. 11. 11:11

Előrebocsátom, hogy senkit nem akarok megbántani.


Ez az oxigénhiányra vonatkozó megjegyzésed úgy hangzik, mintha a Pető Intézet otthon született gyerekekkel lenne tele.

Kórházban viszont nem itattak volna lúgot a szülőszobában a kismamával, koraszülött babát meg nem dobtak!!! volna vesetálba, mint halott újszülöttet, 10 percre ellátás nélkül hagyva.


Látni kell, hogy a kórház sem garancia az egészséges kisbabára, és az otthonszülett babákat sem ítéli halálra az édesanyjuk.

Egyszerű: ahányan vagyunk, annyiféleképpen szülünk, annyiféle preferenciánk van. Ezért nem lehet mindenkit kórházban szülésre kötelezni és ezért nem lehet mindenkit osz-ra rávenni, ezért nem kötelezhető senki, hogy ágyon hanyatfekve vagy állva, bordásfalba kapaszkodva vagy - mint pl. én - vízben hozza világra a gyermekét. Ezért kellenek alternatívák, nem pedig direktívák.

73. Gavrilo1 (válaszként erre: 72. - Orsibigyu)
2012. máj. 11. 06:49
Mindehez amit leírtál nem kell orvos!! Már írtam pl. a sógornőm lánya sem szült orvosnál (kivéve egy sürgősségi császárt a 24. héten) csak a szülőotthonban egy sima bábánál, orvos kb. 30 km-re onnét a kórházban volt ha kellett. És ez úgymond egy nálunk jóval fejlettebb országban nem is oly rég történt.
72. orsibigyu (válaszként erre: 71. - Mágika75)
2012. máj. 10. 21:40

Mert felelotlenek? Egy baba, vagy dula vagy mifene felelossegteljes mikor 4 oras kitolasi szakasz utan kuldi korhazba a szulo not? Egy kitolas legrosszabb esetben 1 ora. Mire vart? Nem akarta megzavarni?

Szules hete volt egy nogyogyasz ezt mondta: " Van aki motorozasban, van aki bungee- jumpingban eli ki az adrenalinfuggoseget, en szulest vezetek le"

A szules nem jatek, fontos a hozzaertok kozremukodese. Nem minden az oszton. Pl van egy ugynevezett atmeneti szakasz, amikor a szulono erzi a tolofajast, de nincs meg a tagulas es ott vissza kell tartani a tolasi osztont kulonben bedagad a mehszaj es nem jon ki a baba. Ott igenis az orvos dont, mikor nyomhatsz. Oxigenhianyrol ne is beszeljunk. Vagy arrol. Mikor 42 hetesen nem akar megszuletni a baba, es a mehlepeny nekikezdett elmeszesedni, vagy zold a magzatviz.

71. Mágika75 (válaszként erre: 65. - Kék013)
2012. máj. 10. 19:26

Ja, ha te biztos vagy abban, hogy meghalsz szülés közben, akkor te legyél orvosi felügyelet alatt, kórházban és vizsgáljanak, amikor akarod, mert neked az ad(ott) biztonságot.

De nem vagyunk egyformák.

Én biztosan tudtam, hogy könnyen, gyorsan születnek meg a gyermekeim, macera nélkül is, és lőn. Még a 4,5kg-s "kisebbik" is pikk-pakk megszületett kevesebb, mint 4 óra alatt, minden beavatkozás nélkül. Engem vajúdás közben zavart a víz zubogása (vízben születtek a gyermekeim), az emberek mozgása körülöttem, a beszéd, a fény. Így én félhomályban, csendben szültem.



A befeléfigyelés, és a "sok spirituálsi maszlag" pedig még a rákot is képes gyógyítani, nemhogy vajúdás/szülés közben segít. Attól, hogy valamit nem látunk vagy nem hiszünk benne még létezhet.


Érdekességként egy megjegyzés:

az osz-t támogatok soha nem nyilatkoznak lekicsínylően, negatívan, bántóan az intézményesített szülést pártolókról. Míg a "kórház-pártiak" mindig tesznek ilyen megjegyzést az osz-t elfogadókra. Ez vajon miért van?

70. 6b006fc769 (válaszként erre: 68. - Gavrilo1)
2012. máj. 10. 18:21

Helyes, ne ebből induljunk ki.

Viszont mi van, ha mégis?

2012. máj. 10. 18:14

Én öt óra alatt szültem, a harmadik tolásra teljesen kint volt a babám, teljesen tökéletesen ment minden, és még így sem vállaltam volna be az otthonszülést, pedig féltem attól, hogy majd az orvos meg fog zavarni. Ez szerencsére nem így történt, nem zargattak feleslegesen vajúdás közben.

A kórházi szobatársam terhessége alatt minden remekül zajlott, ám az orvosa elfelejtette vele közölni, hogy a medencéje deformitása miatt lehetetlen neki hüvelyi úton szülni. Ha otthon szült volna, az biztos, hogy a babája nem éli túl.

68. Gavrilo1 (válaszként erre: 65. - Kék013)
2012. máj. 10. 17:03
De a szülések kilenvenvalahány %-a nem ilyen!! Ne abból induljunk ki mindig hogy eszelős szar, nehéz és életveszélyes lesz.
2012. máj. 10. 16:03
Nem.
66. Kék013 (válaszként erre: 55. - Orsibigyu)
2012. máj. 10. 14:53
Teljesen egyetértek.
65. Kék013 (válaszként erre: 44. - Mágika75)
2012. máj. 10. 14:52

"amivel csak kizökkentik a befelé figyelő szülő asszonyt" Az ilyen dumától a falnak megyek. Én az első szülésemnél biztos voltam benne, hogy meghalok, ha nincs ott legalább 1 orvos, most készülök a másodikra és ha nem lesz ott valaki fehér köpenybe az ágyam mellett irtóra kiborulok. A befelé figyelés, meg a sok spirituális maszlag nem segít ha majdnem elvérzel és az utolsó pillanatban tákolnak össze.

Szerintem.

2012. máj. 8. 19:27

lényeg az,hogy semmiképp nem kockáztatnám meg azt,hogy otthon szüljek...

nem a magam igényeit kell néznem,hanem hogy a megszületendő kicsi a legnagyobb biztonságban legyen...

63. 130454e42d (válaszként erre: 62. - F6785046e4)
2012. máj. 8. 18:44
A kórházban sokkal erősebb kórokozók vannak, mint otthon, ennek is megvannak a veszélyei. Én személy szerint a szülőotthonokat tartom jó megoldásnak, háborítatlan szülés annak aki igényli, de orvosi háttérrel baj esetére.
2012. máj. 8. 18:39

Szerintem kórház a biztos,mivel ha komplikáció lépne fel,akkor ott kéznél van minden eszköz...és szerintem sterilebb egy kórház,s az ottani műszerek..csak persze mindenképpen megfelelő kórházat kell választani...

Én személy szerint félnék otthol szülni...

...de persze mindenkinek saját döntése,hogy mit választ és persze mindenki mást lát jónak.

61. dina32
2012. máj. 8. 18:36
Én nem vállalnám.Bármi megtörténhet jó ha van egy orvos aki tud segíteni.
2012. máj. 8. 18:34

Nem

Nem volt teljesen problémamentes a szülésem, jó, hogy kórházban voltam.

Szerintem mostanság vannak kórházak ahol van lehetőség alternatív szülésre vagy vajúdásra.

nekem szerencsém volt, a kórházunkban van alternatív vajúdószoba és nagy hasznát vettem.

De nagyon megnyugtatott, hogy ott voltak a szülésznők és az orvosom.

59. 130454e42d (válaszként erre: 58. - One euro)
2012. máj. 8. 18:04
ha minden rendben megy szép emlék, elhiszem. a baj akkor van mikor váratlan nehézség merül fel.
2012. máj. 8. 17:59
Az én nevemben nem írhatok ,de ismerek olyan édesanyát akinél mind a kettő gyermek otthon született és nagyon szépen beszélt róla .Szóval én már hallottam pozitív élményről is :))
57. 130454e42d (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2012. máj. 8. 17:44
Ne haragudj, de ez urban legend. Dokkal jobb a mentőellátás, de a helikopter ugyanúgy nem igaz, mint a ház előtt álló mentőautó.
56. Mágika75 (válaszként erre: 55. - Orsibigyu)
2012. máj. 8. 15:34

"Aki bízik a testében, az bárhol bízik, akár háborgatják, akár nem."

Hááát.... ha egy szépen haladó szülést álladó vizsgálatokkal zavarnak meg, és azzal stresszelik a szülő asszonyt, hogy ha X időn belül nem tágul Y-nyira, akkor császár.... Akárhogy bízik is a testében, valószínűtlen, hogy ne akadályozná. A háborítatlanságot nagyon fontos tényezőnek tartom a természetes szülésnél.

Ahogy a biztonságot is. Ha valaki kórházban érzi biztonságban magát, akkor ott szüljön. Ő otthon biztosan nem tudna úgy ellazulni, hogy szépen, könnyedén szüljön. Ha viszont otthon érzi biztonságban magát, akkor valószínűleg a kórházi közeg gátolná abban, hogy szépen hozza világra gyermekét.


Ez a nagyszerű bennünk, hogy ilyen sokfélék vagyunk.

Nekem az volt a jó, hogy békén hagytak. Így a saját ritmusában folyt mind a két csemetém születése.

Más anyukát meg nem zavar, ha 1/2-1 óránként vizsgálgatják, 20 percekig NST-vel macerálák.

Ki így, ki úgy. Ez ilyen egyszerű.


A lényeg, hogy legyen meg a szabad választás. Dönthess arról, hogy szerinted mi a legjobb neked, a gyermekednek, a családodnak. És senki ne bélyegezzen meg (felelőtlen, önző, stb), a hatóságok ne akadályozzanak (a független bábák ellehetetlenítésével, születési anyakönyv kiadásának késleltetésével), a kórház, orvos ne kezeljen páriaként - ha nem úgy döntessz, ahogy a többség teszi/tenné.

55. orsibigyu (válaszként erre: 44. - Mágika75)
2012. máj. 8. 06:25
MAki bizik a testeben, az barhol bizik, akar haborgatjak akar nem. Ez hozzaallas kerdese. Hiaba van otthon, ha kozben azon jar az esze, vajon tuleljuk, vajon jol dontottem, nem lesz komplikacio. Ugyanugy korhazban is lehet ugy gondolkodni: nezzenek csak meg, biztos ami biztos, de en tudom minden rendben, menni fog nekem, szepen megszulom mindjart a gyermekemet. Ez csak lelkulet kerdese, es a lelek fuggetlen helytol korulmenyektol.
54. orsibigyu (válaszként erre: 42. - Gavrilo1)
2012. máj. 8. 06:18
Mint mondtam Hollandiaban nem lenne kerdes az osz, mert barmi komplikacio van masodpercre pontosan 2 perc alatt kier egy teljesen felszerelt mentohelikopter. Kepzeljuk ezt el keleti viszonylatban. Mire kiernek es esetleg egy csaszart is elokeszitenek mar reg keso.
53. orsibigyu (válaszként erre: 22. - Eperlevél)
2012. máj. 8. 06:11
Mikor az embernek megszuletik az oxigenhianyba agykarosodott gyermeke, akkor majd vigasztalja a tudat, hogy sebaj, az emberiseg nem halt ki, es az en gyermekem, csak az az 1 szazalek akinel jo lett volna a szakerto orvos kozbelepese!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook