Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnád az otthonszülést? fórum

Vállalnád az otthonszülést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2012. máj. 30. 22:41
Szerintem a legfontosabb egy olyan nőgyógyász, aki támogatja a háborítatlan KÓRHÁZI szülést. Ha meg tudsz egyezni az orvossal, akkor nem lesz a vége értelmetlen császár, vagy burokrepesztés, gátmetszés, oxitocin. Végülis te dönthetsz! Legalábbis engem megkérdeztek mikor kiderült, hogy fiam 4 kilós, hogy megpróbálom megszülni, vagy legyen császár. Én a természetes szülést választottam. Majd megkérdezték repesszenek burkot, kapjak oxitocint, vagy lehet 2 napig vajudok. Visszakérdeztem, mit javasolnak. Az orvosnőm azt mondta, hogy ő inkább a gyorsabb verziót választaná, mert lehet nagyon elfáradok olyan hosszú vajudás után, és nem lesz erőm kitolni, de lehet így erősebb fájdalmaim lesznek és a gátvédelem sem megoldható. Mivel 42 hetesen szültem, és már nagyon vártam a fiamat a gyorsított verziót választottam. Végül 4,5 kilós fiam született természetes úton, de 3 óra vajudás után. Gátmetszéssel ugyan, de szerintem nem nagy ügy, elmúlt, és mind2en egészségesek vagyunk.
111. orsibigyu (válaszként erre: 95. - Mágika75)
2012. máj. 30. 22:28
Én egyetlen személyt ismerek, aki otthon akart szülni, de ő is végül kórházban kötött ki, valami 2O-on valahány óra vajudás, és 4 órás kitolási időszak után. Szerencséje volt, hogy nem lépett fel oxigénhiány. Kiderül, hogy azért nem sikerült megszülnie, mert a nyakán volt a gyermeknek a köldökzsinór.
110. Mágika75 (válaszként erre: 107. - 2a69f78972)
2012. máj. 29. 09:31

???? Egyszer sem írtam olyat, hogy csak az osz a járható, az egyetlen és aki nem az oszt választja, az korlátolt, vagy mittomén. Szemben az "aki otthon szül, az önző és felelőtlen" megnyilvánulásokkal.

Erőszakos, én??? mikor? hol?

Nem értem, hogy ettől a témától - egyáltalán a osz-szal kapcsolatos alapvető információktól - miért kell ennyire rettegni.



Az én álláspontom a 101-ben olvasható:

Az osz nem cél, hanem lehetőség.

Aki az intézményen kívüli szülés mellet dönt, azt ne érje semmiféle hátrány, megkülönböztetés, diszkrimináció. Ha törvény biztosította alternatíva, akkor reálisan választható legyen, annak, aki élni kíván vele.

2012. máj. 29. 08:26

Én eddig nem szültem otthon .

De tökéletesen megértem azokat aki más , nem a kórházi utat választják. Ha valakinek problémamanetes a terhessége akkor miért ne? Biztos ha ezt választotta sokat meditált rajta, inforációkat győjtött, nem egyszerűen csak első felindultságában döntött mellette . Konkrétan én eddig nem igazán olvastam mellette aggitálást az otthonszülőktől, csak annak a bemutatását. Másoldalról csak azt hajtogatja a többség hogy felelőtlenség, önzés stb. Éb felhoztam több példát hogy a környező országoban hogy történhet (pl. szülőotthon )Érdekes mód erre nem sokan reagáltak. Miért?! Ha ott egy szülőotthonban orvos nélkül és császáros műtő nélkül a kórháztól bő fél órára naponta sok-sok gyerek megszületik, akkor ez mennyivel jobb az az otthonszülésnél? Niért nem merül ott fel mindenkiben a lehetséges szövődmény, császár, gátmetszés, szülés gyorsítás, burokrepesztés? Miért indulnak ki abból hogy sima, szép és természetes szülés lesz, akár othon akár szülőotthonban? Miért nem lesz ott minden 3. simának induló szülés vége császár? Miért tudják ott az első 4 kilo feletti gyereket is gátmetszés nélkül megszülni? Túl sok a kérdés! Miért vagyunk itt ennyire korlátoltak?!

108. 2a69f78972 (válaszként erre: 107. - 2a69f78972)
2012. máj. 29. 08:06
Ez "Mágika75"-nek szólt, ...de gondolom ezt amúgy is tudja mindenki.
2012. máj. 29. 08:05

"Visszaolvasva a fórumot + az osz fórumot igen jól ismerve, sehol, senki nem aggitált senkit otthonszülésre"


Vedd észre: Mást sem teszel!


A fórum címe: Vállalnád az otthonszülést?

Erre elvben elég lenne egy IGEN, vagy egy NEM is.

Esetleg 2 mondat, hogy miért igen, miért nem.


Ezzel szemben Te képtelen vagy leszakadni a témáról, agitálsz, mindenkit erőszakosan meg akarsz győzni az otthonszülés "gyönyörűségéről".

2012. máj. 28. 22:58
Nem.
105. Mágika75 (válaszként erre: 104. - Mágika75)
2012. máj. 28. 22:31
104. Mágika75 (válaszként erre: 102. - 6b006fc769)
2012. máj. 28. 22:28

Nem volt illegális, "csak" nem volt szabályozva.

A 2011. május óta hatályos szabályozás egyenlőre lehetetlenné teszi a szaksegítség munkáját, mert olyan a követelményrendszer, amit nagyon nehéz teljesíteni.

Idén márciusban(?) született az első olyan baba aki a hatályos jogszabályok szerinti engedéllyel rendelkező bába kísért, Vincze Felícia.

[link]

2012. máj. 28. 22:22
nem
102. 6b006fc769 (válaszként erre: 101. - Mágika75)
2012. máj. 28. 22:08

Na pont ez, ami szerintem hiányzik. Pár éve teljesen illegális volt, nem tudom, a mostani szabályozás miről szól, azon túl, hogy engedi. Az infrastruktúrta sem az igazi... Az OMSZ és az utak állapotát tekintve még sokáig nem is lesz az.

Egyébként meg mindenre igaz, helyszíntől függetlenül, hogy amíg nincs baj, addig nincs baj.

2012. máj. 28. 21:13

Az otthon szülés - hivatalon nevén intézményen kívüli szülés - LEHETŐSÉG, nem cél. Meg kell adni minden segítséget és szabályozást, infrastruktúrát, hogy reálisan választható legyen.

Továbbá meg kell szüntetni az osz-szal kapcsolatos diszkriminációt, megbélyegzést - hivatalok, kórházak, orvosok és a társadalom részéről is.

Ehhez elsősorban korrekten kell informálni (és informálódni), hogy mit is jelent az osz.

100. Mágika75 (válaszként erre: 97. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 21:12

Soha nem beszélném rá a gyerekeimet semmire. Az én dolgom, hogy a saját döntésükben támogassam őket. (persze normáls, ésszerű dolgokról beszélve, a lőjük magunkat heroinnal, lövöldözzünk az utcán járó-kelőkre nem ez a kategória!)


Ha a tények és a valóság érdekelne, akkor tudnád, hogy a tervezett intézményenkívüli szülések statisztikája (beavatkozások, sérülések, stb.) összehasonlítva a kórházi statisztikákkal, itthon nagyon jó.

Az osz nem ráolvasás, hanem a kórházi szülés, tövény által biztosított, választható alternatívája. Nemcsak Magyarországon. Hanem az "elmaradott" Hollandiában, Angliában, USÁ-ban - csak hogy a legjellemzőbb országokat említsem.


“Ha extrém részletességgel tájékoztatnánk a pácienseket a császármetszéshez köthető teljes mortalitásról és morbiditásról, legtöbben felállnának, kimennének, és megszülnék gyermeküket egy fa alatt." Dr. McDonald



Amikor az orvosházaspár dönt otthonszülés mellett:


[link]


Washington állam a következő 2-3 évben (!) meg akarja duplázni az intézeten kívüli szülések arányát!

[link]


Biztos nem elég fejlettek a kórházaik vagy nincs elég pénz az egészségügyben :D


Különben pedig közgazdász vagyok.

99. Mágika75 (válaszként erre: 98. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 20:49

Köszönöm, tényleg gyönyörűek. :D


Amikor Csenge szültett, még nem voltam tisztában azzal, hogy van ilyen lehetőség.

Amikor Csongort vártuk, akkor szóba került az osz, de hamar kiderült, hogy a mi picikénk 4kg fölött lesz, ezért inkább nem itthon született. (végül 4360g lett)

Kórházban, de itthoni körülmények között, vízben vajúdás után, vízben született mind a két csemeténk.


Ha lesz lehetőség rá, akkor a Tesó(k) itthon fognak születni.


Csongor születése, szombaton volt 3 éve :)

[link] 471-475

2012. máj. 28. 19:15
Mágika! Gyönyörűek a gyermekeid! Ők otthon születtek?
97. b4ca0947f4 (válaszként erre: 95. - Mágika75)
2012. máj. 28. 18:47

Ha a 75 a születési dátumod, akkor te már elképzelhető , hogy nem tapasztalod meg, de ha van lányod és ő fog szülni, akkor azért remélem neki lesz annyi esze, hogy nem fog meggondolatlanul az anyjára hallgatni és elfogadja az orvosi segítséget, netán kéri is. Egyre csak azt szajkózod, hogy információ hijján...

Nem érdekel a ráolvasás, a tények és a valóság érdekel.

Remélem azokat a kismamákat is, akik elolvassák ezt a fórumot. Attól, hogy a baba a pocakban van, még nem uralhatja az anyuka, egy emberéletet kockára tenni pusztán kényelemből, előítéletből szerintem nem szabad.Hogy magával mit csinál, az az ő dolga. Igen, csak kórházi tapasztalatom van, nem csináltam volna végig itthon. Nem azért , mert fájt vagy ilyenek... fenét, egy szavam sem volt... de amikor kezdett akadozni a baba szívverése, akkor nem szerettem volna otthon lenni segítség nélkül, és nem magam miatt, hanem miatta.

Amúgy annyi valóságtól elrugaszkodott gondolokodású emberrel találkozni itt, hogy nem lep meg , hogy te ennyire vakon bízol valamiben... bár a tudásodra hivatkozol... vajon mi lehet a foglalkozásod? végzettséged?

96. Fisica
2012. máj. 28. 17:52

Azért egy korház még mindig sokkal felszereltebb mint egy otthoni szoba vagy nappali, és ha segítség kell, akkor ott van helyben, azonnal. Mindenki maga dönti el, hogy mit csinál, de én nem sodornám ilyen veszélybe gyerekem.


Otthonról nem mentek kórházba? hát lehet, viszont történtek már rossz dolgok is, és nem a szülőt büntették..pedig övé a felelősség.

95. Mágika75 (válaszként erre: 94. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 17:23

Tapasztalat... Neked "csak" kórházi tapasztalatod van. Tehát az osz-ról előítéleteid vannak, infó hijján.


Itt a hoxán is találni olyan anyukát, aki a kórházi - majdnem tragédiával végződő - szülése után döntött az osz mellett.

Ha pedig ebben a témában keresgélsz a neten, akkor tucatjával találni ilyen történeteket. Viszont a fordítottját, hogy osz után kórházba ment volna az anyuka... én eddig még nem találkoztam ilyennel.


Ha a kórhában hal meg kisbaba/anyuka, akkor a kórházi szülést tiltatnád be? Mert el kell hogy keserítselek, de sajnos a kórházakban is történik tragédia, hibázik az orvos, stb.

Ahogy több ezer baba születik otthon gond nélkül.


Nem mellékesen az ilyen markáns vélemény "tiltani! bűntetni!" ill. "felelőtlen és önző az osz-t választó", stb. olyanktól hangzik el, akik nem rendelkeznek semmilyen hiteles információval az otthonszülésről vagy más kórházon kívüli lehetőségről.

94. b4ca0947f4 (válaszként erre: 93. - Mágika75)
2012. máj. 28. 15:49

Két gyermeket szültem, mindkettővel azonos ideig vajúdtam. Az egyik meglett simán,ott nem lett volna szükség orvosi segítségre, a másikba majdnem belehaltunk. Tudom a különbséget és azt is tudom, hogy milyen, amikor nem megy simán.

Fenét előítélet, tapasztalat, amivel szerintem itt nem mindenki rendelkezik. Tudom milyen az, amikor veszélybe kerül az élete a babának és az anyukának is. Nem általánosságban az orvosokban bízom, hanem abban a környezetben, ahol minden készen és rendelkezésre áll egy esetleges beavatkozásra.

Véleményem változatlan: kockáztatja a saját (kit érdekel) és a gyermek életét, aki az otthonszülést választja. Betiltanám és büntetném. A magzat/ újszülött élete az elsődleges. Az anya azt csinál magával , amit akar.

Egy hete szült egy számomra igen közelálló kismama. 24 órás vajúdás után(ő simán akarta megszülni) kellett megcsászározni. Nem tudta volna megszülni, a medence kötött volt, nem tágult, ráadásul a köldökzsinór a nyakán volt a babának. Megcsászározták, ott az édes pici baba. Ha otthon próbálkozik, mindkettőjük rámehetett volna.

Nincs joga van kockáztatni egy anyának a magzat életét!

A véleményemet nem a média befolyásolta , (meg sem nézem az erről szóló hiradásokat, mert igen, agymosásnak tartom)hanem a tapasztalat, a racionális gondolkodás.

93. Mágika75 (válaszként erre: 91. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 11:31

Tehát saját bevallásod szerint sem ismered a témát... véleményed így inkább tűnik előítéletnek, mint véleménynek. Szerintem.


Kérdés: vajon aki körbejárta a témát, a lehető legtöbb információval rendelkezik, és dönt a tudása/lelkiismerete szerint (mindegy, hogy osz vagy kórház vagy születésház, bába vagy orvos vagy dúla) az agymosott-e, azzal szemben, akinek egyoldalú infói vannak?

Tudod, hogy sok hazugság, ferdítés és félinformáció jelent meg a médiákban?

Gondolom a Születés Hete rendezvényei nem jutnak el hozzád, ahol orvosok is mint reális alternatíváról beszélnek az osz-ról.


Visszaolvasva a fórumot + az osz fórumot igen jól ismerve, sehol, senki nem aggitált senkit otthonszülésre. Érdekes módon a kórház/orvos pártiak viszont csak egy utat látnak és aki nem azon jár, az mint "felelőtlen és önző" és még ki tudja mi. :)

2012. máj. 28. 09:04
Nem valószínű, igaz már nem érint.
91. b4ca0947f4 (válaszként erre: 87. - Mágika75)
2012. máj. 28. 08:48

Nem rendelkezem biztosan annyi információval az otthonszülésről valószínű mint te, mert nem mélyedtem bele a témába. Nem szoktam hagyni, hogy befolyásolják a véleményemet különböző agymosások. A tények, a tapasztalat, az orvosi magyarázat számomra a fontos.

Ne beszéljetek rá otthonszülésre senkit, mert veszélyes lenne, ha itt elolvassa, elhiszi és közben pedig orvosilag lehetetlen, hogy megszülje hagyományos módon a babát ... belehaljon vagy ő vagy az újszülött. Ez nagy felelősség, akkor ki fog ott állni és vállalni, hogy igen, én beszéltem rá?

90. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Denti)
2012. máj. 28. 00:10

SOHA!!!!

Most tervezzük a babát, de ilyen meg nem fordulna a fejemben!

Nem tenném tönkre a házam szentségét és nyugalmát ezzel!

Ha pedig történne valami, nem lenne a fennmaradó napjaimnak olyan perce, pillanata, hogy ne magamat ostoroznám egy ilyen baromság miatt!

2012. máj. 27. 22:08
Hiszek abban, hogy jo a haboritatlan szules, es egyre tobb helyen a korhazak is kezdenek raallni erre az elvre. De az osz. az mas. Mert ami megy magatol, azt nem kell maceralni, de ha valami nem megy ott fontos a szakertok beavatkozasa- eletmentese. Aki ettol megfosztja a gyermeket, az felelotlen. Ez olyan mint mikor valaki haboruba megy, de nem az elso sorban fog harcolni, hanem mondjuk az utolsoban. Kard nelkul fog elindulni? Ures kezzel? Mi van, ha az ellenseg hatulrol tamad?
88. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Denti)
2012. máj. 27. 21:55

Én SOHA !!!!!


Az enyém sima szülésnek indult, közel 24 órás vajúdás után császár lett a vége.


De senkit nem akarok megtéríteni és engem se győzködjön senki.

Felőlem mindenki ott szül, ahol akar!

87. Mágika75 (válaszként erre: 83. - B4ca0947f4)
2012. máj. 27. 21:49
Aki meg rendelkezik informcióval az osz-ról, nem ír ilyen kategórikus hozzászólást. :)
2012. máj. 27. 10:57
Bocsánat, a tapasztalatlant visszavonom.
85. b4ca0947f4 (válaszként erre: 84. - Gavrilo1)
2012. máj. 27. 10:50
Butaság és felelőtlenség az, hogy egy kismama csak a saját kényelmét nézze. Egészen a szülés pillanatáig nem tudhatod, hogy sikerül-e megszülni a babát, vagy komplikációk lépnek fel, ráadásul a szülést követő időszakban is lehet, hogy szükség van a kórházi ellátásra, és nincs idő már mentőt hívni. Dehogy butaság, aki annak nevezi, az felelőtlen, tapasztalatlan és tudatlan.
84. Gavrilo1 (válaszként erre: 83. - B4ca0947f4)
2012. máj. 27. 10:23
Ez butaság
2012. máj. 27. 08:57
Aki az otthonszülést választja, az kockáztatja a saját(kit érdekel, az ő dolga!) és a kisbaba életét. Minden harmadik szülés császáros... ha nem lenne azonnali műtéti lehetőség, tragédiával végződne. Aki az otthonszülés mellett dönt, az nem szereti igazán a testében lévő magzatot, ha kockáztatja az életét- ha tetszik egyeseknek, ha nem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook