Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon lesz valaha gyermekem így? fórum

Vajon lesz valaha gyermekem így? (tudásbázis kérdés)


29. Panna07 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 14:35
Nincs mit 😊
2021. nov. 11. 14:33

Ma megérkezett a folát is, így el is kezdtem szedni 😄!

Köszönöm a tippeket!

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Panna07)
2021. nov. 10. 11:47
Jaj nagyon kedves vagy és ezer hála érte!!!!!!!!!!
26. Panna07 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 11:18
Ez nagyon jó hír 🙂 Nincs mit 🙂
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Panna07)
2021. nov. 10. 11:15
Jaj de jó, megnyugtattál. Igen, diétát csinálom, mozgok ezért is múlt el (sosem hittem, hogy el tud) a PCOS-em. Köszi tényleg a felvilágosítást, holnaptól már szedhetem a folátot 🙂!
24. Panna07 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 10:52

Dehogyis, emiatt ne aggódj. A hatóanyagot ugyanúgy meg fogja kapni a szervezeted, csak nem kell átalakítania a szintetikus folsavat, egyből a szerves hatóanyagot kapod meg.

Évek óta olvasok lombikos fórumokat, de erről nem is hallottam h PCOS-ra ezt ajánlanák. A mozgás és diéta az igen, az fontos.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Panna07)
2021. nov. 10. 10:46
De ugye nekem PCOS-em volt, ezért is javasolták a folsavat. Akkor ha folátra váltok (holnap hozza a futár), akkor a nagy nehezen leküzdött PCOS-em újra kialakult, hiába a diéta meg a mozgás, de nem lesz folav?
22. Panna07 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 09:32
Igen, egy átlagos orvos nem is tud ezekről a mutációkról meg a folátról.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Charlize)
2021. nov. 10. 07:07
Tapolca, PRI
20. Charlize (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 05:52
Melyik meddőségibe jársz?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Panna07)
2021. nov. 10. 01:46
Köszi. Igazatok volt, csak kötöttem az ebet a karohoz, mert az én mezei nőgyógyászom auz mondta folsav folsav folsav. De hát ő nem tudtsm ezeket a mutációkat. Na nem mintha a meddőségibe sokat foglalkoznának vele, de nem hagyom magam és akkor is folátot fogok szedni, hátha az végre segít a többi sok gyógyszerrel együtt. Köszönöm még egyszer 😊🙏!
18. Panna07 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 23:02

Szuper, ügyi vagy 😊 Biztosan nem lesz gond, több lombikos csoportban tag vagyok fb-on, ahol már sokan megírták h hametológus vagy lombikos doki írta elő a folátot ilyen esetre.

Drukkolok hogy a következő beültetés sikerüljön! 🍀🍀

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Panna07)
2021. nov. 9. 22:12
Megrendeltem egy adagot folátot, hiszek nektek, utána olvastam én is. Bajt csak nem csinálok vele, ha folsav helyett folátot szedek.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2021. nov. 9. 22:11
Az erős immunrendszeremre beültetés előtt es után immungyengítőt kell mindig szednem.
15. Panna07 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 21:52
Ne félj, a folát és folsav ugyanaz, a folsav szintetikus hatóanyag, a folát pedig szerves, ez a különbség. Mivel a folsav szintetikus, ezt a szervezetnek fel kell dolgozni, de a mutáció miatt nem tudja a szervezet. Mindenféle vitaminnál vannak különböző hatóanyagok, pl ha szedsz magnéziumot, annál többféle hatóanyag van, magnézium-oxid, magnézium-citrát, előbbi nem jól felszívódó, utóbbi igen. Ehhez sem kell orvosi engedély h milyen magnéziumot szedj.
14. Panna07 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 21:46
Akkor még mindig nem érted. Értelmetlen folsavat és folátot is szedni, a folsav a mutáció miatt nem tud hasznosulni. Neked is azt tanácsolom, amit én tettem, mikor kiderült nálam a mutáció, hogy utána olvastam a neten, sok orvosi cikk van erről, hogy ilyenkor a folsav nem tud hasznosulni, és csak a folát kell.
2021. nov. 9. 21:28
Félek orvossal való megbeszélés nélkül elkezdeni a folátot.
2021. nov. 9. 21:21
Szóval a folátot ha teherbe esem kezdem el szedni, addig marad a folsav.
2021. nov. 9. 21:21

Amúgy:

Fontos megjegyezni, hogy a homozigóták veszélyeztetettebbek trombózis szempontjából, és ha az illető terhes, akkor magasabb dózisú folsav/folát bevitel mellett megfelelő trombózis prevenció is szükséges (főleg akkor, ha Leiden-mutációval és emelkedett homocisztein szinttel társul).

Ezt egy professzor írta.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Panna07)
2021. nov. 9. 21:17

És a folsavat lehet a foláttal együtt szedni?

Januárban rákérdezek erre a folát dologra a lombikos dokimnal.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2021. nov. 9. 21:15
A ferjemmel minden rendben van szerencsére.
8. Charlize (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 09:22

Nem, nem jó a folsav, hidd el!

A folsavból a csökkent enzim működés miatt nem tud mindent feldogozni a szervezet. Lerakódik az erekben, meg nem tudom mit okoz, nem vagyok orvos. Biológiailag aktív folsav kell. Folát, metafolin, stb.


Nekem a legrosszabb lombik eredményeim az inozitol szedésekor voltak.


Az emberek kb. felének van MTHFR gondja. Leiden sem ritka. Már nem lombikozok, de anno alig ismertem olyan lombikost, akit ne kezeltek volna pajzsmirigy problémával.

Nyilván nem szerencsés, hogy ez mind együtt megvan neked, de kezelve vannak. (Leidenen kívül minden stimmel rám is.)

Szerintem a legnagyobb nehézség az immunrendszered lehet. Plusz kivizsgálták a párodat rendesen? Összeférhetetlenség, stb. vizsgálatok megvoltak?


Nem vagy idős, 2 beültetés még semmi.

7. Panna07 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 8. 21:59

Egyáltalán nem jó a folsav ennél a mutációnál, csak a folát. Írj bármelyik lombikos fórumra ezzel kapcsolatban, sokan meg fognak erősíteni. Én csak segíteni akartam. Patikában nem lehet kapni, minta hogy egy csomó vitamint, étrend kiegészítőt nem lehet kapni patikában, pl a népszerű Gal babaváró vitamint se. Én netről szoktam rendelni folátot, ezt:

[link]

2021. nov. 8. 21:43
Azt olvstam, hogy emelt mennyiségű folsav/folát kell ebben az esetben ha ez a mutáció van. Szóval jó a folsav is.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Panna07)
2021. nov. 8. 21:38
És milyen márkájú folátot tudok venni pl a patikában? Nekem a meddőségi dokik folsavat, kifejezetten a Gynositolt ajánlották, napi két tasakot.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Panna07)
2021. nov. 8. 21:36
Két beültetés volt, én is 33 vagyok és egyik sem sikerült. A kivi lombik program januárban indul.
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 8. 18:02

Nekem is MTHFR mutációm van, én is szedtem Aspirin Protectet és pajzsmirigy gyógyszert. Az jó h kapsz immungyengíőt, legalább fel van ismerve a probléma és kezelve van. Hány beültetésed volt? Sajnis teljesen lutri h mikor melyik sikerül, miért pont az. Nekem 33 évesen a 3. sikerült.

Viszont ne folsavat szedj, az MTHFR mutáció miatt folátot kell szednünk, a mutáció miatt a szervezetünk nem tudja feldolgozni a folsavat.

2021. nov. 8. 17:30
Az egész családom heterozigóta Leidenes, és MTHFR mutációs, sőt anyámnak fiatal korában nem kezelték a pajzsmirigyét, bár kellett volna. Két gyereket szült, engem és a tesómat. A mutációt a nagymamánk ágáról kaptuk, neki 3 gyermeke lett. Ne parázz és ne keseredj el! A stressztől sokkal nagyobb esélyed van a meddőségre, mint a kezelt thrombofiliától.
2021. nov. 8. 11:26

MTHFR heterozigóta és Leiden mutációm van. Túl erős az immunrendszerem, amire a beültetéseknél kapok is immungyengítőt. A beültetéseknél szúrnom kell magam vérhigítóval, ha nincs épp lombik, akkor aszpirin protectet kell szednem, plusz a pajzsmirigyemre is szednem kell gyógyszert.

Szedek külön folsavat, és a terhes vitaminban amit szedek is emelt adagban van.

Félek, hogy ennyi problémával sosem lesz gyermekem és már 34 éves vagyok.

Van valaki aki ezekkel a gondokkal mégis teherbe esett? El vagyok keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook