Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósom viccesen kijelentette, hogy úgy is az "övé lesz" a születendő gyermekem. fórum

Anyósom viccesen kijelentette, hogy úgy is az "övé lesz" a születendő gyermekem. (beszélgetős fórum)


dec. 16. 15:01
Meg egyébként visszatérve egy másik fórumtárs gondolatára, egyetértek azzal h a nagyszülő unokázzon és ne a szülőt akarja helyettesíteni, babusgassa, szeresse, kényeztesse, segítsen a szülőknek, amiben segítséget kérnek és ha tud, segítsen, de a nagyszülő nem sajátíthatja ki a gyereket. Most lehet erre azt mondani, hogy a túlzóan szerető és kisajátító nagymama még mindig jobb, mint az olyan mama aki tojik az unokára és nem látogatja, de szerintem nem jobb, mert ebből is csak a feszültség keletkezik, hisz a posztoló is már most aggódik anyósa viselkedése miatt, mi lesz majd később, amikor anyós beleszól ebbe/abba.. Onnantól kezdve, hogy egy családba unoka érkezik, nagy vízválasztó, ha az anyós nem egy szelíd teremtés, mert onnantól kezdve mindenről meg lesz a véleménye, h a menye mit csinál a gyerekkel. Nálunk pl ez van, anyósom inkább vehemens mint szelid, velem is és a másik menyével is jóban volt, de amióta megszülettek az unokák, egyre jobban elkezdte utálni a másik menyét, mert nem tetszik neki, ahogy a gyereket neveli, nekem mindig kibeszéli, onnna tudom. Mivel többségében tetszik neki, ahogy nevelem a kislányunkat, így velem jóban maradt, de a másikkal már elég csúnya a viszony, és már engem is zavar ez a légkör, ha találkozunk mind. Szép lenne az élet, ha kevesebb utálkozás lenne, és törekvés a nyugodt családi életre, de sokan olyan batyut cipelnek a múltból, hogy képtelenség.
28. Panna07 (válaszként erre: 26. - Levarosbukta)
dec. 16. 14:57
Igen, lehet valaki 60 körül energikus, a fizika az fizika, sokaknak már itt-ott fáj ízület, vagy más baja is lehet. De ez jó, hogy téged feltölt lelkileg, ez az örömteli.
27. levarosbukta (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
dec. 16. 14:14
:)
26. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Panna07)
dec. 16. 14:14
Ez így igaz ahogy írod. A saját bőrömön tapasztalom. Elmúltam 60, dolgozom még és erőmön felül unokázom. Imádom, szinte minden szabadidőmet vele töltöm,de be kell látnom hogy vissza kell vennem mert fizikailag teljesen leamortizál a kicsi, annak ellenére hogy lelkileg mindig helyrebillenek ha velem van. :)
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
dec. 16. 13:54
Az én anyósom azt mondta az alig 2 hetes babámra, hogy "túl anyás".
24. Panna07 (válaszként erre: 10. - Enissa)
dec. 16. 10:43
Aki most nagymama, az 20-22 volt, mikor gyereket szült, egész más lehet egy csecsemőt 60iksz évesen ellátni. Ha meg fiatalabb, 50 körüli, akkor meg dolgozik. És igen, biztos van olyan lelkes nagymama, aki erre azt mondaná, hogy “persze, hozzad a gyereket, majd én felkelek hozzá, te meg csak aludj, pihenj”, de egy nap után visszaadná szerintem. Mondani könnyű sok mindent.
23. Panna07 (válaszként erre: 11. - Timycat)
dec. 16. 10:31
Igen, durva beszólás lenne, ami nem kenyerem, pusztán ez jutott eszembe, mivel tanácsot kért a posztoló, hogy mivel lehetne ezt leállítani. Márpedig finomkodással nem lehet leállítani ilyen embereket, a posztoló szerint kérdezés nélkül elvinné a gyereket, ha nála lesznek, azért ez elég erős. Persze ez meg csak feltételezés, mert ez még nem történt meg, de biztos ismeri az anyósát, hogy milyen. Persze, örömteli ha egy nagymama be van zsongva, de szerintem ez nem bezsongás, hanem kisajátítás. Amiket írt róla a posztoló, hogy másnap többször azzal dicsekszik, hogy a kutya őt választotta, de jó, ott valami gond van mentálisan, érzelmileg, ami persze okkal alakult ki, olyanra tudok gondolni, hogy rossz gyerekkora lehetett, nem kapott elég szeretet, vagy a férjétől nem kapott szerelmet.
22. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 10:01
Nyugodj meg, biztos hogy nem így lesz. Főleg nem az első időkben amikor még csak és kizárólag a kicsinek rád lesz szüksége, aztán meg később csak rajtad múlik hogyan alakítod ki a kettőjük kapcsolatát.
21. 80ASIQ
dec. 16. 09:23

Majd a jövő eldönti. Lehet, hogy nincs ezzel probléma, majd kidolgozzátok a gyerek órarendjét, mikor, kivel van.

A rosszabb verzió az, hogy túlzásba fogja vinni, amire rá fogsz unni. Reméljük, a jobb verzió fog bejönni.

dec. 16. 05:35

Anyósodnak ez lesz az első unokája?


Én a helyedben mindent megtennék azért, hogy (felesleges) konfliktusok nélkül tudjátok szeretni Te is és ő is a jövendő gyermekedet.


Lehet, hogy egy kicsivel több önbizalom jót tenne Neked.

19. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 21:00
A legfontosabb a férjed mit gondol? Ki akar állni értetek, érted? Ezt mindneki látja hogy nem normális ahogy hozzá áll. Viszont ezt megoldani csak férjeddel együtt lehet, úgy hogy ő szab határt, és kiáll melletted a mamával szemben. Ha beszól leállítja stb. Mindezt persze normális hangon. Bár nagy valószínűséggel igy is lesz sértődés, de ha ezt nem teszitek megkeserítheti az életeteket.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Pencil)
dec. 15. 17:47
🥰
dec. 15. 17:45

Nálunk is hasonló volt. Amint terhes lettem, anyósom elkezdett rendezkedni nálunk. Teljesen úgy csinált, mintha mindenhez köze lenne. Semmibe vette a keresésimet. Aztán amikor megszületett a kicsi, mindenbe bele akart szólni, és megsértődött, ha nem úgy csináltam. Érdekes, hogy csak beleszólni szeretett, megcsinálni nem. Például egyszer sem cserélt pelenkát, de azt kritizálta, ahogy én csinálom. Ha nem úgy csináltam, ahogy mondta, megsértődött. Egyszer, amikor beteg voltam, kértem a férjemet, hogy altassa ő a babát, feküdjön mellé az ágyunkba. Erre anyósom elkezdett bemászni a férjem és a babám közé, hogy majd ő ott alszik. Szerencsére a férjem mondta, hogy szó sincs róla. A fb-on nem nagymamás, hanem édesanyás idézeteket posztolt. És még sorolhatnám. Igazából az oldotta meg a helyzetet, hogy megsértődött, amiért nem úgy csináltam mindent, ahogy mondta, ezért büntetésből hónapokig felénk sem nézett.

Azt tanácsolom, hogy keményen húzd meg a határokat. Te vagy az édesanya, ez most a te időd. Az övé is megvolt, amibe te sem szóltál bele. Kitartás! És boldog babavárást!

16. pencil
dec. 15. 17:35

Kezdettől fogva, következetesnek kell maradni, a lefektetett szabályokat betartva.

Pl. Akkor viheti el, ha odaadjátok, oda, és addig, ameddig ti engeditek. Azt etethet vele amit TE jónak látsz. Biztosan vannak jó öreg módszerei mindenre, de ne engedd, hogy rádtukmálja. A baba napirendjét nem rúghatja fel. Mindezt a gyerek érdekében!

Tilos a csak egy kicsi ezt meg azt adtam neki, tilos az alvásidőt figyelmen kívül hagyni, tilos felülbírálni a te módszereidet pl. öltöztetés, fürdetés stb. Mondja el véleményét, hallgasd meg, de ne hagyd magad irányítani. 6 unokám és 2 dédunokám van. Igyekeztem mindig megfelelni a szülőknek, soha nem okoskodtam, elmondtam amit gondoltam aztán vagy megfogadták, vagy nem. Nem is volt soha különösebb konfliktusom egyikkel sem. De ha pl. azt mondták, hogy nem adhatok neki csokit, akkor nem adtam. Ilyen egyszerű.

dec. 15. 17:05

Terhesen érzékenyebb az ember.Én pl azon voltam kibukva, hogy anyósom, akivel nem egy városban éltünk, kezdettől

" kisfiamnak , az én kisfiamnak " szólitotta a fiamat, még a férjemet a keresztnevén. Lehet hogy ez ilyen unokázó hülyeség, nem tud mit mondani, csak a szája jár, elesleges beszéd.

Nem tettem szóvá, de nem sok választott el,mert rosszulesett. Különben nem volt egy szupernagyi.

14. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 16:56

Gondolom van szád, és ha el akarja vinni közlöd, hogy nem. Vagy csak így az éterben állsz ellen, a való életben az van, amit ő akar?

Mondjuk mikor ezeket mondja, hogy ővé lesz a gyerek, miért nem mondod meg, hogy ez neked nem tetszik/rosszul esik?

El nem tudom képzeleni, hogy egy ilyen mondatot még ha vicceskedik is, szó nélkül hagynék.

Szerintem mindig az a lényeg, hogy a gondokat csírájában kell kinyírni, és akkor sokkal könnyebb az élet. Ha csak magadban puffogsz, az mit sem ér...

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
dec. 15. 16:16
* még jó. Nem meg jó.
12. andi6020 (válaszként erre: 9. - Panna07)
dec. 15. 16:14

Mondjuk ezeket az a leendő nagymama egyszer már biztos végigcsinálta.

Szerintem nem is érdemel ilyen stílusú támadást szerencsétlen. Be van zsongva. Meg jó.

11. timycat (válaszként erre: 9. - Panna07)
dec. 15. 16:10
Ez elég agresszív megnyilvánulás lenne, totál felesleges. Elméletileg egy család lesznek, összetartani kell nem pedig egymásba rúgni. Miért baj az, ha egy nagymama be van zsongva?
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Panna07)
dec. 15. 16:07
Azért van olyan nagyi, aki azt mondaná. Hurrá, örömmel vállalja, ahogy esetleg odaadással végezte, ezt a gyerekeivel is.
dec. 15. 15:57
Szia! Nekem lenne konkrét példa javaslatom arra, hogy a gyerek majd az övé lesz. Ezeket mondanám: ok, akkor majd idehozom neked, amikor éjjel 10x fel kell hozzá kelni, majd egész nap helyt kell állni mellette, meg amikor egy hétig tartó hasmenése lesz és napi 6x pucolhatja a fosást. A túlzó hülyeségre szintén valami durvát kell mondani, többnyire ilyenkor le szoktak állni.
8. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 15:48

Elgondolkodtam a történeten.

Viszont egy elhangzott mondatból bármit is leszűrni badarság, kívülállóként, de lehet neked is.

Hol éltek Ti, milyen messze van a mama?

Eddig mennyire engedtétek belefolyni az életetekbe?

Csak úgy hipp-hopp ott terem nálatok?

A lakásotokban tesz-vesz kérés nélkül?

7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 15:47

"Mi nem gyereket várunk, ha ne az ő unokáját."


Ha ezt szó szerint így mondta, akkor félreértetted, szerintem. Örülj neki, hogy be van zsongva, ez a "dolga", ez a normális.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 15:01
Ha ilyen "vicces" utalásokat tesz, akkor te is hasonlóan viccesen jegyezd meg, hogy a gyermeket te hordod a szíved alatt, te fogod megszülni és ti (az apával) fogjátok nevelni. Magatoknak és nem a mamának szülitek.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 14:53

Nyilván nem lesz az övé, és nem fogja elvinni az engedélyetek nélkül, mert majd kezelitek a helyzetet, ha tényleg lesz ilyen. Addig meg örülj, hogy olyan anyósod van, akivel alapvetően semmi baj nincs, és nem szarik rátok.

Nagy általánosságban meg azt a problémát akard megoldani ami van, ne azt, ami talán lesz.

dec. 15. 14:16
na ne.én féltékeny voltam az anyámra is.nem neki szültem.gyerekkorunkban magasból tett ránk,igaz ott volt a három gyerek a nyakán,2 év különbségekkel.
dec. 15. 14:10

Beteg...


Lehet sz*r anya volt és nagymamaként akar majd jól funkcionálni...lesz még vele gondotok.. :/

dec. 15. 14:03
Rajongjon is és szeresse is az unokáját hisz ő a nagymama a megfelelő határokon belül. De ne vegye át a szülő szerepet mert nem az. Szerintem valamit kompenzál. Finoman de határozottan le kell állítani. Mondom ezt úgy, hogy nagymama vagyok és rajongok, szeretem az unokáimat.
dec. 15. 13:58

Véleményekre vagyok kíváncsi. Félreértés ne essék, kedvelem anyósomat, alapvetően nem tartozik a azok közé akiktől napi szinten kaparjuk a falat. De..

Megvan az a tulajdonsága, hogy úton út félen szereti éreztetni, hangoztatni a fontosságát és nélkülözhetetlenségét, viszonylag nagy EGO-val büszkélkedhet. ( Ő a nagybetűs nő anya feleség a családban).


Nagyon várjuk már a babánkat párommal, anyósom viszont még jobban be van sózva a témától. Szereti érezni h "ő van választva". Mondok egy példát, van sógoromnak egy kutyája nagyon ragaszkodik hozzá van, hogy ha náluk vannak vele is alszik stb stb. Ezt anyósom mindig szereti hangoztatni, főleg másnap reggel hogy "látjátok engem választott" ezt a nap folyamán persze többször . Valahogy mindig neki kell a leg-nek lennie.


Szóval valahol szerintem meg van benne ez a vágy a gyerekkek kapcsolatban is, hogy őt szeresse majd jobban, hozzá ragaszkodjon stb. És ez a rész ahol kicsit nekem elgurult a gyógyszer.


Nincs vele bajom, hogy szeretni imádni akarja rajongásig, tegye. Örülök is neki. De.. magammal szemben, főleg ezt a "vicceskedő" kijelentést, hogy úgy is őt választja majd a gyerek meg az ővé lesz, ezt magammal szemben érzem a tisztelet maximális hiányának. "Mi nem gyereket várunk, ha ne az ő unokáját." Magam előtt látom, ahogy szó nélkül elviszi ha náluk leszünk sétálni, kérdés nélkül, és hasonlók...


Erre a kijelentésre, ti mit reagálnátok, ami kultúrált válasz is egyben még is célba érős.


Vagy alapból mi a véle ényetek?


Köszi, egy leendő anya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook