Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnam 20 honapos gyermekemet leszoktatni az ejszakai tejivasrol? fórum

Hogyan tudnam 20 honapos gyermekemet leszoktatni az ejszakai tejivasrol? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 26. 09:08
Nagyon elgondolkodtató hozzászólásokat olvasgattam. Kisfiam 16 hónapos,és még mindig szopizik,és már nekem is néha kicsit "nyűg".de kipróbálok pár tanácsot. én sem vagyok híve a cukrozott teáknak. 2 hónapos volt a kisfiam,amikor a védőnőnk /40éves tapasztalattal/ajánlotta,hogy adjam Hunornak a HIPPes tea granulátumot.azóta sem ivott még ilyet.ami nálunk nagyon bevált,az a baracklé.a szép érett barackokat le centrifugázom,berakom a fagyasztóba,és ha kell,kiveszem,kienged szobahőmérsékleten,vizzel higítom/mert elég sűrű/ és már ihatja is. nincs benne cukor,tartósító, "E" stb.csak gyümi. ez csaknem teszi tönkre a fogait?! úgyhogy nekem ez jelenti a "rostost".
40. drnéni (válaszként erre: 26. - Yuhvan)
2008. aug. 24. 20:47
Amiről azt mondod, hogy könyvszerű, arra én azt mondom: jó, ha nem mindig nekünk kell feltalálni a spanyolviaszt, hanem utánanézhetünk, hátha más már feltalálta. A lányom 8 hónapos koráig nem vettem a kezembe gyerknevelésről, gondozásról szóló könyvet, aztán amikor a nemalvás miatt majbnem elszakadt a cérna, a barátnőm kölcsönadta a Suttogót, és az ő tanácsai alapján egykettőre megértettem, hogy mi van a babámmal. és hogyn oldhatnám meg. Azóta is sokat merítek a könyveiből, és most már úgy gondolom, néha érdemes elfogadni tanácsot olyantól, aki nem egy vagy kettő, hanem több ezer gyerek nevelésében vett részt.
39. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - Drnéni)
2008. aug. 24. 20:44
Bizony, 4-5g cukor van egy deci Hipp teában, ha a leírás szerint készítik el.
38. drnéni (válaszként erre: 20. - Mimus)
2008. aug. 24. 20:42
A Hipp tea is nagyon cukros, olvasd csak el a dobozon az összetételt! Ha elhatározog magad, hogy véget vetsz az ejszakai felkelésnek, és nem adsz neki semmit éjjel, 1-2 nap után valószínűleg már nem fog felébredni. Én nagyon örülök, hogy 10 hónapos korában leszoktattam róla a lányomat, azóta se ébred egyeltalán éjszaka.
37. M_Marcsa (válaszként erre: 33. - Anyuci74)
2008. aug. 24. 16:05
Én is csak vizet adok inni, édességet is nagyritkán, habár a látogatók hoznak. én személyesen nem veszek neki csokoládét meg ilyeneket.
36. M_Marcsa (válaszként erre: 26. - Yuhvan)
2008. aug. 24. 16:03

Azzal egyetértek, hogy nem lehet könyv szerint nevelni.

Viszont, vannak alapdolgok, amiket jó batartani.


Jó, tudom, nem nekem írtad.:)

35. M_Marcsa (válaszként erre: 34. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 16:02

Az enyém szereti, mert játszunk közben.


Általában véve nem tudom.

34. 236fe2f68e (válaszként erre: 32. - M_Marcsa)
2008. aug. 24. 10:20
:D értem, és szeretik a babák a fürdést?
33. anyuci74 (válaszként erre: 27. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 09:38
Mi Svedorszagban elunk, es itt nem furdetik a kisbabakat minden nap csak kb 1 heten 1-szer 2-szer. Meg csak vizet adnak neki inni, nincs tea, uditöital, meg ilyesmi. Nagyot neztek mikor en mondtam hogy teat kap inni cukor nelkul. Igaz itt cukrot, csokit is csak hetvegen kapnak a gyererek.
32. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - 236fe2f68e)
2008. aug. 24. 09:00

Nyáron naponta fürösztöm, mert megizzad. És megnyugszik tőle. Egyszer beszagoltam a hónaljába, hát, nem ecsetelem...Télen 2 naponta, kb.

Böfizés-hogy kijöjjön a lenyelt levegő a hasából, és nem fájjon a hasa.

31. emrus
2008. aug. 24. 08:24
Hát én nem akarnám leszoktatni, hiszen még felnőtt is van, aki éjszaka megszomjazik.Ha elég ügyes meg kellene próbálni, hogy odakészíted egy olyan pohárba amiből nem tudja kiborítani és hátha iszik egyedül.
30. 236fe2f68e (válaszként erre: 29. - 7130b15964)
2008. aug. 23. 22:11
Ja értem éna azt hittem muszáj megfürdetni :) de nem tudtam miert..
29. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - 236fe2f68e)
2008. aug. 23. 22:09

Egyáltalán nem kell. Van, akinél a fürdés egy rituálé, ezzel zárja le a baba napi tevékenyéségét.


Az meg, hogy mire van szüksége egy kisbabának evés után, gyereke válogatja.

28. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Yuhvan)
2008. aug. 23. 22:04
Éjszakára egyik sem jó, de adj neki nyugodtan, amit akarsz...
2008. aug. 23. 21:30
Kérdezhetek valamit? Még nem érint a téma ugyan de én olyan kiváncsi vagyok, miert kell a kisbabákat minden nap megfüröszteni, meg evés után megbökizteteni...miért kell ?
26. yuhvan (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2008. aug. 23. 20:46

Azért nem adok neki vizet, mert ő éjszakára rostost kér, mivel egész nap vizet iszik és pohárból.

Ezt nem neked szánom M_Marcsa:

Az a baj szerintem a legtöbb anyukával itt, meg más oldalakon is, hogy annyira könyvszerűen akarják nevelni a gyermekeiket, hogy csak na. És általában mindig eltérnek az alapkérdéstől és belekötnek a másikba, hogy miért nem előírás szerint csinálja a gyereknevelést. Szerintem a gyereket nem lehet könyvből nevelni.

25. yuhvan (válaszként erre: 19. - 7130b15964)
2008. aug. 23. 20:39
Akkor adok neki cukros teát, mert az jobb mint a rostos. :)
2008. aug. 23. 18:15
Adtam neki vizet is , de nem kell neki. Van itt par ötlet majd probalom öket sorban.:)
23. M_Marcsa (válaszként erre: 18. - Yuhvan)
2008. aug. 23. 13:39
Miért nem adsz vizet? Az oltja leginkább a szomjat...
2008. aug. 23. 13:34

Hogy válaszoljak az alapkérdésre is. Mi tápszereztünk már elég korán, ésegy idő után arról átálltam vizre, és azt is itta majdnem egy évig éjszakánként, néha most is felkel kérni, de egyre ritkább.

Szerintem ezt kéne kipróbálni, hogy vizet adsz neki. Sok sikert.

21. 025c5b6977 (válaszként erre: 8. - Csincsilla83)
2008. aug. 23. 13:33
Nekem 23 hónapos a fiam, és én is vizet adok neki éjszaka, és mostanában már nem kel fel, vagy ha igen, akkoris megfogja az üveget és nem iszik, szoval van remény hogy a vizről is le fog szokni. Egyékbént azt is észrevettem hogy inkább akkor iszik ha szárazabb a levegő a szobában, nem lehet hogy nálatok is ez is közrejátszik?
20. Mimus
2008. aug. 23. 13:30

Szia!

Lilit most szoktattam le,először szopizott,nemrég meg elkezdtem adni neki a tápszert.De már 13hónapos a kislányom,elvileg nem kéne neki adni enni éjszaka.Tegnap előtt vettem neki hipp teát,először nappal adtam neki,nagyon ízlett.Aztán éjszaka mikor felébredt,odaadtam neki,megitta és aludt reggelig.Úgyhogy most ezt csináljuk.És délben is altatgatni kellett,most adok neki,berakom a kiságyába,és megissza,és már alszik is.Próbáld ki,nálunk ez nagyon bevált.És azért ezek a gyerekteák nem olyan károsak,mint valami üdítő,mert én azoknak nagyon ellene vagyok.

19. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Yuhvan)
2008. aug. 23. 13:17

Nem a cumisüveggel van a gond, hanem azzal, hogy a rostosban cukor és savak vannak, amik bontják a fogzománcot. Ha ilyesmit iszik valaki, akkor 15-20 perc után fogat kell(ene) mosnia. Azért nem hamarabb, mert a felpuhult fogzománcot az azonnali fogmosással is károsítaná. Nem kérdezek meg erről most fogorvost, mert fogorvosok között nőttem fel.:)


Én csak jeleztem, hogy minden éjjel rostost inni hosszú távon veszélyes a fogakra nézve. A döntés a tied.

18. yuhvan (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2008. aug. 22. 23:22

Ebbe nem nyitnék vitát. Nézz utánna a neten vagy kérdezz fogorvost. Ja és még annyi alvási időről volt szó, nem pedig a nap 24 órájáról. Nálunk csak alváskor van cumisüveg és cumi, napközben pohárból iszik.

Inkább cukros teát adjak neki??????!!!!!! Tuti szép feketék lesznek a fogai ovis korára.

2008. aug. 22. 18:35

Sziasztok!

Nekem 23 hónapos volt a kislányom mikor is megelégeltem a szoptatást. Nem is az éjszakával volt problémám, hanem a nappalokkal, szokás szerint jött a kis adagjáért, ami még nem is lett volna probléma, csak miután befejeztük, kb. 10 max 30 percen belül kitalálta, hogy neki megint kell, és ez így ment nap mint nap majdnem 1 hónapon keresztül, egyszerűen akárminek nekiálltam, mindent félbe kellett hagynom csak hogy rám tudjon cuppanni. Na ennek vége mondtam magamban, (na persze kb. fél évvel ezelőtt elhatároztam, hogy valahogy leszoktatom. Jöttek is a jobbnál jobb, és gusztustalanabb ötletek miket kenjek a mellemre hogy leszokjon, de nem segített semmi aztán feladtam) szóval leültem mellé gondoltam már elég nagy ahhoz, hogy felfogja és csoda történt, mert onnantól kezdve hazudnék ha azt mondanám nem próbálkozott volna, de megmondtam neki, hogy nincs tejcsi elfogyott, adtam neki helyette kis bögrében rendes tejet, és ennyi volt, ez kb. 3 napig ment így aztán vége. Persze az éjszakától én is féltem, de csodák csodájára fel sem kellt többet éjjel, addig viszont 4szer is.

16. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Yuhvan)
2008. aug. 22. 15:29
Rostos? Az szét fogja marni a fogait hosszú távon ...:((
2008. aug. 22. 15:26

Szerintem gyorsan le kéne szoktatnod, mert hamarosan itt a dackorszak, akkor meg húzósabb lesz valszeg.

Hát bizony, ez nem megy márhogy, mint hogy nem adsz neki. Szerintem semmit se adj neki, mert azzal csak egy másik rossz szokást alakítasz ki. Az én lányom 10 hónapos volt, amikor ezzel a problémával küzdöttünk, 1 éjszaka volt nehéz, aztán már nem ébredt fel.

Ja, és szerintem a cumisüveget egyszerűen dobd ki, már nagy hozzá, ezt el is lehet neki magyarázni. Talán könnyebb lesz a leszokás, ha nincs többé a kulcsinger (a cucu).

14. yuhvan (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2008. aug. 20. 23:00
Én nem aggódok, mivel mellettünk van az ágya nem külön szobában alszik. És elég rég óta így alszunk, még nem volt 1 éves mikor elkezdtük. Először a tejcsi volt mellette, most már a rostos, mert a tej nem kell neki.
2008. aug. 20. 22:17

Cumisuvegböl issza.A vizet mar probaltam, csak ranez az uvegre es kiabal, hogy TEJJJJJJJJJJJJJ!!

En is felek elaludni miközben ö iszik, de a reggeli 5-kor keles nagy ur!

12. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Yuhvan)
2008. aug. 20. 14:24
Én azért nem merném ott hagyni cumizni magára. Sose lehet tudni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook