Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vágy egy baba után fórum

Vágy egy baba után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vágy egy baba után

1 2 3
2014. jan. 5. 22:20
1év 8 hónap várakozás után siekrült teherbeesnem..majd a jóisten 24hetesen elvette tőlem a kisfiam.2hónapja történt.Nagoyn félek én is attól hogy mikor lehtek újra állapotos.
86. pocokT
2013. szept. 18. 18:33
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást és a kedves szavait, valóban közben a CSODA beköltözött a pocakba, de erről majd bővebben egy "második részben", szeretném ezt is megírni! :)
85. CsillagTM (válaszként erre: 84. - E.zs.)
2013. szept. 3. 10:25
közben már sikerült neki, túl van a félidőn :)
84. e.zs.
2013. szept. 3. 10:01
nem kell csüggedni te még igy is jol állsz,én 2 vetélésen 1 11 hetes baba halálán ,1 méhen kivüli terhességen vagyok tul ugyhogy sztem a te helyzeted jobb.de az utolso mütétem után nem foglalkoztam semmivel azzal sem hogy megmarad e vagy sem ha lesz babám,és már lassan 12 hetesek vagyunk. :DDDDDte se add fel mikor nem várod lesz ,
83. CsillagTM (válaszként erre: 81. - Segreta78)
2013. ápr. 8. 13:58
jeeee :)))
82. Reménysugár27 (válaszként erre: 81. - Segreta78)
2013. ápr. 7. 14:51
Ez most azt jelenti, hogy a cikk írójának sikerült a baba? :)
2013. ápr. 7. 14:02
Ím láss csodák a Pocoknak lett egy pocaklakója ;)
2013. ápr. 2. 16:00
Megkönnyeztem az írásod...teljesen át tudom érezni, amit érzel, én is hasonlóképpen érzek. Mielőbbi babásodást kívánok Minannyiunknak, akik erre vágyunk. (mi 11 hónapja próbálkozunk)
79. angica0901 (válaszként erre: 80. - Latina)
2013. márc. 25. 12:34
Olyan jó volt olvasni a soraidat, mert annyira azonosak a gondolataid az enyémekkel. Bár a mi kislányunk még kicsi, de valahogy az az értékrend lényegesen közelebb áll hozzám, amit Te képviselsz, mint a "mindent megvenni a gyereknek, erőn felül, hülyeségeket is...stb.". Tudom, szeretettel nem lehet jól lakni, de amíg minden nap van mit tennem az asztalra, addig inkább azon aggódok, hogy JÓ EMBERT neveljek majd a kis csodánkból.
2013. márc. 18. 15:12

Én már próbálom elengedni ezt a második gyerek utáni vágyat.

Egyre jobban sikerül...

Két dolog dúl bennem: egyrészt nem hiszem el, hogy a k...a anyagiak miatt mondjak le családbővítésről. Mert az más, ha én döntök úgy... Másrészt mivel ésszel tudom, hogy nem jó ötlet a második gyerek anyagiak miatt, így teherbe se esnék..

Nem állunk rosszul pedig.... csak mégsem úgy, hogy kényelmesen beleférjen akárhány gyerek.

Szóval a nehéz a dologban az az, hogy be kell látni a saját korlátaimat!!!

77. angica0901 (válaszként erre: 74. - Latina)
2013. márc. 18. 10:31

Tökéletesen egyetértek a szavaiddal. Én sem hiszem, hogy attól lenne boldog a lányom, ha ilyen-olyan mesterfodrász fonja a haját, vagy, ha márkás csilli-villi ruhában jár. Úgy kiképeztem magam hajfonásból, hogy mire fonható méretű haja lesz, én is villantok a kis fejecskéjére csudi dolgokat, sőt varrni is újra akarok majd, és nagyon remélem, hogy büszkén fogja viselni az általam varrt szoknyácskákat, ruhácskákat. Mi nem tehetjük meg, hogy márkás dolgokat vegyünk, SOHA nem találkoztam olyan emberekkel, akik megtehették. Talán ezért nem az az értékrendem, hogy az anyagiak tesznek boldoggá. Megélünk, minden nap van mit tennünk az asztalra, nincs habzsi-dőzsi, de amikor lent összejön a család, a gyerekek nyüzsögnek, hangoskodnak, törnek-zúznak, mi felnőttek sütögetünk, iszogatunk, és látom apóskám boldog arcát, amiért ilyen szép nagy (görög) családja van, na az nekem a boldogság. (mármint úgy egyben ez a kép) S bár tényleg csak megélünk, szülnék még, mert annyit amennyit adni tudok a lánykánknak, tudnék adni 2. gyereknek is.


A szüléssel pedig úgy vagyok, ahogy zselyke. Legszívesebben minden héten szülnék. 19 órát (a Klinikára érkezéstől számolva, nem az első fájástól) vajúdtam, és nem mondom, hogy nem fájt, a férjem kezét majd eltörtem. Ennek ellenére a világnak olyan CSODÁJA, amit nem írhat felül SEMMI!!! Én szülés után rögtön azt mondtam, hogy újra akarom!

76. cabe23552e (válaszként erre: 74. - Latina)
2013. márc. 18. 08:31

De az nem lehet, hogy csak önmegnyugtatás, amit írsz, h a mami fonja legszebben a gyerek haját stb.? Mert a mami minden nap be tudja fonni, én például örülök, ha mások kedveskednek a gyereknek. Sőt. Keresem azokat a helyzeteket, hisz nem jó, ha csak én nyalom körbe.

Egyébként filmek alapján én is azt gondolnám, hogy az ilyen gyerekek kényesek, beképzeltek, és nem a valóságban élnek: de nem! Például ez a kislány sztem a legjobb természetű a világon, nagyon szeretik az oviban, szerintem minden helyzetre irtó aranyosan reagál, és kivágja magát. Ja, és vicces, és jókedvű, és már most sok törődés van benne, az én gyerekemet már a hasamban szeretgette, mióta megszületett, azóta is örömmel eteti, stb., gondoskodik róla, valamint nem egyszer megkérdezte már, amikor a mosogatógépből pakoltam ki, h segíthet-e!

2013. márc. 12. 19:35
Megkönnyeztem a történetet, mintha a saját gondolataimat olvastam volna..
74. latina (válaszként erre: 70. - Cabe23552e)
2013. febr. 12. 21:19

Hú, sokáig nem néztem errefelé, érdekes gondolatokat látok. Én is eléggé anyagiasnak tartom magam, bár az elmúlt 4 évben ez sokat kopott.

A zsonglőrködés nemzeti sporttá nőtte ki magát. Nálunk ez azért nem jelenti azt, hogy a választanom kell a gyümölcs és a rezsi befizetése közt, de igenis nekem pl. lemondás az, hogy nem járhatunk a tengerre nyaralni, mint azelőtt. És igen, még így is jó színvonalon élünk, a gyerekeim nem turiból öltözködnek, bár alapvetően nem tudok ellenállni a márkás használt daraboknak, vadászom a neten őket:)Néha még magamnak is tudok venni egy-két cuccot, sőt kozmetikushoz is eljutok:)))Bár hol van ez attól, hogy régen külföldön vásárolgattam magamnak a napidíjamból a leárazásokon...Szóval szeretek én flancolni, ha tudok, viszont ez a hely, amiről meséltél, ettől hánynom kell!!!

A gyerekek nem ettől lesznek boldogok, ettől az anyukák lesznek boldogok, hogy fényesre nyalják a sejhajukat, és többnek gondolják magukat. Én azt mondom, egy kislánynak az édesanyjánál szebben senki nem fonja be a haját. Én csak most jutottam el odáig, hogy végre nem esik szét a franciafonásom, és ő annyira büszke rám, hogy én csináltam!És nekem ő a legszebb!Akkor is ha kócos:)

73. 2hounds (válaszként erre: 72. - Erazmusz)
2013. febr. 8. 14:03

Uhh, hat en nem igy eltem meg. Fajdalomcsillapitas ellenere egyaltalan nem volt valami eget rengetö elmeny, inkabb csak az elet resze, tul kellett lenni rajta, mert mas valasztas nagyon nincs. En is feltem elötte, de az utolso par hetben mar annyira kikivankozott a baba, hogy a felelem eltörpült ahhoz a vagyhoz kepest, hogy jajj, csak legyen mar vege, bujjon mar ki. Ha nem kaphatok fajdalomcsillapitast, egesz biztos, hogy sokkal rosszabbul elem meg. Az utana következö heteket viszont maig rettegem, fertözesek honapokig, meg fel ev mulva is fajt, ha leültem, 5 ev utan is neha erzem a gatsebet. Most ujra terhes vagyok, es ugy megyek szülni, hogy csak legyek rajta tul, es adjanak ezer fele gyogyszert, mert a fertözesek 150%, hogy megint elöjönnek, en azt a par hetet nem csinalom meg egyszer vegig, amit az elsönel, mig kiderült, hogy baj van. Inkabb beszedek mindent elöre, akar feleslegesen, csak a fertözeseket ne.


A cikkironak pedig: megertelek! Kitartas, kivanom, hogy mielöbb jöjjön össze a varva vart kisbabad! En mindket reszt ateltem: az elsöt nem terveztük, csak jött, gondoltuk, majd csak sikerül a köv. fel-1 ev alatt, hat elsöre összejött. A masodikra 2 evet vartunk... Nekem vegül a B12 vitamin es az ovu teszttel valo figyeles jött be!

72. erazmusz (válaszként erre: 61. - 782fb70168)
2013. febr. 1. 02:46

Kedves Szofi!

A szülés egy nő életének legszebb, legboldogabb pillanata! Hiába minden nő ezt teszi a szülőszobán, mégis úgy érzed, hogy valami különlegeset, egyedülállót produkáltál. És ez így is van, mert ő a TE gyermeked!

Én az első szülésem után úgy éreztem: minden nap szülnék egy gyermete, hogy megmutassam: hogyan kell csinálni! :-)

2013. jan. 24. 11:42
én nem mondom hogy jó aki ilyen helyre jár, nekem is van unoka tesóm akinek a gyereke 2 évesen szaladgál az érintőképernyős telefonjával és rengeteg pénzük van.De nem ettől lesz egy gyeek boldog.Én is boldogan nőttem fel pedig 4en voltunk testvérek, és túrkálóból öltözködtünk. És soha nem cserélném le azt hogy egy szerető családom volt.És hangsúlyozom nem foglalkoztam soha azzal, hogy mások mit gondolnaka ruhámról. És soha nem éreztem csúnyának magam.Nem a ruha teszi az embert.Max befosályoslja.A külsőre soha nem adtam.Tudod hány jól öltözött mocsok aljas embert ismerek? És hány szelíd mindenenemet odaadnám embert akinek nincs pénze? Nekem a gazdag emberekről nagyon sok negatív tapasztalatom van. Önelégültek, és nem fogom azért jobban szeretni mert szépen van öltözve.Nekem a belső értékek sokkal többet számítanak. De ezzel lehet csak én vagyok így. AZ ilyen emberek azok akik elvárják hogy akinek nincs pénze az adjon nekik, ők meg ebből nem akarnak semmit viszonozni.Sajnos van belőle tapasztalatom.És azok az emberek akik ragaszkodnak az ilyen az emberekhez csak olyan szekér után futnak ami nem veszi fel őket.Na mindegy. Nekem ez csak tapasztalatom.Persze lehet nálatok máskép van.
70. cabe23552e (válaszként erre: 69. - SziReni)
2013. jan. 24. 09:40

Igen sokan zsonglőrködnek, és kénytelenek abban is boldognak lenni. Kénytelenek. Mit is tehetnének mást? Nálam azonban még döntés kérdése. Választhatom a zsonglőrködést. De megtehetem azt is, hogy az anyagilag kiegyensúlyozottabb, magasabb színvonalat választom. Szerintem ez sokmindenkinek fejtörést okoz, nem csak nekem.

A minap rokonomat kísértem el, miközben ruhát vett a gyerekének...hát .... maradandó élmény volt, azt kell mondjam. Sokan el fognak ítélni, hogy mert miért vagyok ilyen anyagias- persze, ezt a legkönnyebb. Nos egy exkluzív üzletbe mentünk ,ahol minden vevőt név szerint ismernek, és a gyerekeknek neve a falon van kitéve, valamint az onnan öltözködő szupergyerekek rajzai. A bolti eladő a kislány haját fonta, amíg anyuka ruhát vásárolt. Nem hiszem, hogy külön óriási önbizalomhiányom lenne - de ez a program után elég kicsinynek éreztem magam, még délelőtt azt hittem, szép a sminkem, és szépen vagyok felöltözve... hát estére nyúlottnak, ócskán, divatellenesnek éreztem a ruhámat. Annyira nem is költött sok pénzt az anyuka, ha akarnám ritkán én is tudnék ennyi pénzt költeni ruhára a gyerekemnek, ennek az egy gyerekemnek. És lehet lesznobozni ezt a családot, mindegy, de mégis, amikor értemjöttek, a szomszédaim elkezdték mondani, hogy ez a kislány milyen szép- egyszerűen nem tudták megállni, hogy meg ne jegyezzék. Nos amúgy is szép gyerek, ráadásul különösen divatosan mutatott az éppen frissen készült frizurájával ,amit az ország leghíresebb fordrásza készített.

Ezek szélsőségek, ha nem is a legismertebb fodrászt, és nem is az ország legdrágább üzletét akarom a gyerekemnek, de azért vmi olyat, ami nem áll fényévekre tőle... Elhiszitek, hogy mennyi önbizalmat ad már az is ilyen kis lurkóknak ez a színvonal... Tudom, sokan ezt nem értik, de valószínű, soha nem szembesülnek ilyen közelről azzal, hogy ilyen is van..

2013. jan. 22. 20:46
hát az az igazság hogy sokan kénytelen kelletlen zsonglőrkednek, és abban is kell boldognak lenni.Nem jó ha ettől megrémülsz mert szerintem bárki bármikor abba eshet hogy nem lesz mindenre.latina nagyon jó döntést hoztál. Egyet értek a gondolataiddal. Én is így döntenék.
68. cabe23552e (válaszként erre: 67. - Latina)
2013. jan. 22. 16:05
a zsonglőrködés megrémiszt... nem akarok zsonglőrködni, azt akarom, h bőven jusson mindenre, kényelmesen...
67. latina (válaszként erre: 60. - Cabe23552e)
2013. jan. 22. 13:44
a piszkos anyagiak, igen...hát az engem is zavartak, ráadásul nagyon szenvedtem itthon, vissza akartam menni az emberek közé!Én azelőtt kéthavonta repkedtem Európában, külkereskedőként nem unatkoztam, ehhez képest az a fajta ingerszegény környezet, ami itthon volt, hááát...A melóhelyemen is mondták, hogy vágják, hogy akarok még egy babát, és nem akarják, hogy rövid idő után megint lelépjek, mert a helyemre be kellett tanítani valakit, akit meg ki kellett volna rúgni, és aztán ha megint terhes leszek, megint valakit keríteni...így hát, pakoltam és maradtam. Pedig még a bölcsiben is lett volna helye a kislányomnak. De nem bánom hogy így alakult, mert már összenőttek. (25 hónap van köztük)Ami az anyagiakat illeti, valahogy csak kihúztuk eddig, sokszor van zsonglőrködés:)de megvagyunk, valahogy jut mindenre, nem is értem hogy:))))De azért már várom az őszt, hogy végre dolgozhassak újra!Már 4 éve lesz, hogy itthon vagyok! Addig még megcsinálik egy webszerkesztő tanfolyamot, most suliba járok, és új melót kell keresnem, mert már nem vesznek vissza a régi helyemre, de nem is bánom, újra vágyom....:(köszi új Munka TV.könyv.
66. pocokT
2013. jan. 21. 16:08
Sztem részben ez hozzáállás kérdése, menni fog és kész. :) Ez kb olyan, mint az ismerősöm, első gyerkőcnél nem indult meg a teje mert ezen görcsölt, másodiknál pedig már tudott szoptatni. :)
2013. jan. 20. 19:22
hú én megértem voltak már akiktől hallottam hogy félnek a szüléstől.De nem erre kell koncentrálni jöjjön össze a baba és akkor már az úgyis ki jön akármi van. :)
64. cabe23552e (válaszként erre: 63. - 782fb70168)
2013. jan. 18. 22:22
Nem, nem én mondom. csak biztatlak, hogy nehogy utólag megbánd, hogy feleslegesen féltél.
63. 782fb70168 (válaszként erre: 62. - Cabe23552e)
2013. jan. 18. 22:16
Ha Te mondod:)
62. cabe23552e (válaszként erre: 61. - 782fb70168)
2013. jan. 18. 22:09
Hogy lehet a szüléstől félni?:)) Jópáran túlélték, és még újból belevágtak.:) Gondolj erre. Ha tudnád, milyen egyszerű, sajnálnál minden percet, amit félelemmel töltöttél.:)
2013. jan. 18. 22:07
Èn meg fèlek à szulestol meg h mi lessz .meg nincs gyerekem...Most legjobb barätnom elosszor terhes majd megnezem h hogy Eli tul..:D
60. cabe23552e (válaszként erre: 59. - Latina)
2013. jan. 18. 22:03

Engem az anyagiak zavarnak..:(

Olyan fura, nem gondoltam korábban, h ez lesz az akadály- azt hittem, csak a megfelelő férfi megtalálása és kész.

( bele lehet csavarodni ebbe a dilemmába)

59. latina (válaszként erre: 56. - Cabe23552e)
2013. jan. 17. 21:54
Nem beteges, egyáltalán nem. Amikor az én kislányom kb. pont ugyanennyi idős volt, tehát félé éves, én is akkor kezdtem el érezni az egyre erősödő vágyat egy újabb picúr iránt. Nálam valahogy olyan hiányérzet-féle volt, szóval, azt éreztem nap mint nap, hogy ez most nagyon szuper, de még nem tökéletes minden, mert még valaki hiányzik a képből. Pedig előtte úgy volt, hogy amikor egyéves elmúlik, pontosan 15 hósan visszamegyek melózni. De amikor egyéves lett, eldöntöttük, hogy nem várunk, duplázunk.Amkor megszületett a fiam, már nem éreztem hiányt, sőt...:) néha úgy érzem, többen vannak, mint kéne:)Mindenki megérkezett, és béke van.
2013. jan. 15. 10:03
mondjuk ha csak 6 hónapos a babád, akkor most nem is nagyon tud összejönni a kis tesó mert elvileg szoptatsz.persze minimális esély van rá, de miért ilyen hamar szeretnél,nem lenne jobb megvárni hogy 1 éves legyen a kicsid, és utána jöhet a második? A szervezeted is jobban venné szerintem, ha lenne idő a két baba között.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook