Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idos koraban kezdtetek el huzogatni fiu babatok futyijet? Furdes elott vagy utan celszeru? Ti hogy csinaltatok? fórum

Mennyi idos koraban kezdtetek el huzogatni fiu babatok futyijet? Furdes elott vagy utan celszeru? Ti hogy csinaltatok? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 11. 13:19
Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy születése után minden nap kell próbálni. De nem ment, így másfél évesen, amikor rákérdeztem, írt fel a doki Diprosalic kenőcsöt, és azzal két hónap alatt teljesen rendbejött, azóta minden nap húzza magának, és minden ok, most négy éves. Szóval ha letapad, nem csak vágni lehet.
27. Huba-ninja (válaszként erre: 26. - Huba-ninja)
2011. máj. 11. 13:10
Ja, az én fiam hat hónapos.
2011. máj. 11. 13:10

Kekünk a dokinő megnézi minden hónapban, vizsgálatkor. Azt mondta ne csináljunk semmit, igaz azt is mondta, hogy megoszlanak a vélemények pont mint a köldökcsonkról. Régen hintőporozni kellett a legújabb nézet szerint meg semmit nem kell vele tenni, leesik magától.

Kérdezz rá a dokinál, attól mert nem látogat még felhívhatod vagy elmehetsz hozzá.


Én azt mondom, hogy tégy ahogy jónak látod. :-P

2011. máj. 10. 20:19

A pici unokám 9 hós, már első hónapoktól fürcsi alatt huzigálták a lányomék, amennyit magától engedett a kis bőr, már szépen látszik ami kell.

Védőnő és dokinőnek más volt a véleménye. De a másik unokámnak annak idején, ezt kihagyták, begyulladt és kórházba kellett vinni ott felrántották neki be is repedt, vérzett fájt, egyéves kora után.

24. 9cf0020815 (válaszként erre: 23. - Kicsivirag0402)
2011. máj. 7. 10:46
Így igaz,tegnap elég sokat bogarásztam a a gugliban,és nagyon ellentmondó vélemények vannak,ott is.Mindenki fogadja meg az orvosa tanácsát!:-)
23. kicsivirag0402 (válaszként erre: 17. - Kiscsiri)
2011. máj. 7. 10:40
Minden doki mast mondd..
22. pocak25 (válaszként erre: 21. - 9cf0020815)
2011. máj. 6. 19:21
Sajnos az is tény ha megszakad a bör a huzigatástól, és ez többször megtörténik , akkor fitymaszükület lesz belöle. ezért nem szabad olyan korán kezdeni huzogatni. urulogus mondta amikor a nagyfiamat kezelte.
2011. máj. 6. 19:06

Fitymaszűkületről akkor beszélünk, ha a fityma bőre a makkról nem húzható vissza. Mivel a valódi szűkület csak műtéttel gyógyítható, ettől el kell különíteni az egyszerű letapadást, amely pelenkás korban még normális, és később magától vagy segítséggel oldódó, de műtétet semmiképpen sem igénylő jelenség.


Ezt találtam:-)

20. pocak25 (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2011. máj. 6. 18:55
Nekem is azt mondták ráér 1, másfél éves korában elkezdeni. Elötte semmi képpen ne,mert abból van álltalában probléma. Az elsö kettö fiamnál egyböl huzogattuk fitymaszükület lett a vége. A doki szerint ez a korai huzigatástól van. És több orvost kérdeztem , és mind ezt mondta. Nem szabad.
2011. máj. 6. 17:46

Szerintem a miénk is nagyon jó :)

Én csak jót akartam, hála az égnek nálunk semmi probléma, és ez a lényeg.

18. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Kiscsiri)
2011. máj. 6. 14:02
Nahát, nekem is, hogy tornáztassuk :) És nagyon jó orvosunk van.
2011. máj. 6. 13:58
Nem fórumokon kérdezgettem....jobban tennéd Kicsivirág, ha te is a dokinál érdeklődnél.
2011. máj. 6. 13:57
Nem én találtam ki amúgy, a gyermekorvos mondta.
15. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Kiscsiri)
2011. máj. 6. 13:50
Nekünk egy éves kora előtt feljött egyik fürdésnél 90%-ban. Pár hónapos korától csináltuk minden fürdésnél. Nem osztom a véleményt, hogy egy éves kor után lehet csak.
14. 9cf0020815 (válaszként erre: 13. - Kiscsiri)
2011. máj. 6. 13:42
Hát akkor kinek a pap,kinek a papné:-) Az enyémnek sem lett semmi baja:-)
2011. máj. 6. 13:14
nem viccelek. Van fiúgyerekem. És teljesen rendben van. Mert csak egyévesen kezdtem. Körülöttünk majdnem mindegyiknek le van tapadva, mert piszkálták már pár hónaposan...
12. 9cf0020815 (válaszként erre: 11. - Kiscsiri)
2011. máj. 6. 12:34
Ne viccelj!Van neked fiú gyereked? Nem azt jelenti,hogy mint az őrült húzogatod....tornáztatni kell ,meg egyébként is meg kell mosni,a kenceficéktől,mert be is gyulladhat.
2011. máj. 6. 12:20

1 éves kortól szabad csak, ha előbb csinálod, akkor lehetnek később problémák.

Fürdőkádban lehet próbálni hátrahúzni, vagy fürdés után, mikor megpuhul a bőr, amíg enged, nem szabad erőltetni.

Esetleg egy kis babaolajjal bekenni előtte.

10. Mari20
2011. máj. 6. 12:13

szerintem egyből amikortól fürödtök, otthon

és mindennap ( párod) biztos tud ebben segiteni....


ha letapad, csak mütét segit...


de ezt sem kell sürgetni

fiamat a bölcsibe is , megkinozták


és tizen... éves volt amikor mesélte, hogy a barátjával elment, és megcsinálták.... ( ismét)

9. 9cf0020815 (válaszként erre: 8. - Kicsivirag0402)
2011. máj. 6. 12:09
beiktatod a fürdetésnél,mit a fülmosást:-)
2011. máj. 6. 12:02
Koszonom szepen. A vedono nem jar hozzank,nem mondtak ezzel kapcsolatban semmit,legkozelebb csak 4 honap mulva latjuk,most 5 honapos a kisfiam.
2011. máj. 6. 07:47
Biztosan jár hozzád védőnő,neki tudni kellene.Egyébként,ha letapadt akkor az első perctől kell,természetesen fürdés alatt,mert azt is meg kell mosni! Lehúzod a bőrt ,felhúzod a bőrt,egy kicsit tornásztatod,megszokja a baba,ha már egyedül ül a kádban akkor már magának is csinálja.Nálunk csak szólni kellett,hogy "kakas vizit"!,és a fiúk még árulkodtak is egymásra,hogy melyik nem mosta meg.A nagyobb fiam nagyon szépen megoldotta,5évesen jött hogy anya nagyon fáj a kukim,akkor jött fel teljesen a bőr.
2011. máj. 5. 19:59
Még mindig senki sem válaszolt arra,hogy mikor kell csinálni és hogyan?
2011. máj. 5. 18:59

Nekünk is mondták h huzogassuk az első pillanattól fogva 80%-ban meg is oldottuk de csak nem ment azaz utolsó pár mili 9hónaposan voltunk a doki bácsinknál & mondta h igen pár mili hiányzik h teljesen feljöjjön a bőr akkor a doki a 3-3 ujjával ő felhúzta. Ez 3napja volt. Minden oké vele.



Csak ügyesen!!!!!:-)

2011. máj. 5. 18:06
A mi védőnőnk azt mondta, hogy 1 éves koráig egyáltalán nem szabad húzogatni. Mondjuk, mi hamar elejét vettük a problémáknak: 6 hónaposan körülmetéltettük őket, és most nincs semmi gond :-)
2011. máj. 5. 16:05
8 hósan nézte először a doki hogy mennyire megy föl neki és még semennyire se ment. Azt mondta próbálgassam de csak finoman. Hát én párszor próbáltam de mivel nem ment nem erőltettem. És lám, most voltunk 10 hósan megint, és kérdi a doki hogy na megy a húzogatás, én mondom neki hogy nem. És ő meg simán fölhúzta neki kétszer is. :) Még tetszett is a babámnak. :) Azóta párszor csináltam neki, de nem minden nap. Amúgy ez elég nehéz kérdés, mert az egyik doki ezt mondja a másik azt. Egy biztos erőltetni nem szabad! Gond akkor van ha kisgyerekkorban sem változik a helyzet.
2011. máj. 5. 16:02

Szia!

Két orvos vélemény létezik az egyik,hogy várjuk meg míg elkezdődik a szobatisztaságra való szoktatás.De ha belegondolsz ez hülyeség mert akkor 100%,hogy letapad és orvosi beavatkozásra lesz szükség.Azt te se akarod?

Az első naptól kell húzogatni finoman nem durván.Így nincs ideje letapadni.

Minket mindig megdicsér a dokinéni ,hogy milyen szép a fügyi:)Nincs vele semmi baj:)

2011. máj. 5. 15:57
Mennyi idos koraban kezdtetek el huzogatni fiu babatok futyijet? Furdes elott vagy utan celszeru? Ti hogy csinaltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook