Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik baba utáni vágy! fórum

Harmadik baba utáni vágy! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. febr. 8. 14:33

Kedves Kérdező!


Mi lett Veletek?Most mi vagyunk hasonló helyzetben.Szerintem egy nőből nem lenne szabad a baba iránti vágyat kioltani,mert az is a kapcsolat rovására mehet.Köszönöm ha megosztod velünk,hogy vagytok azóta!

67. masoka
2022. jan. 18. 23:56
Sok idő eltelt. Mi lett veletek végül?
2013. nov. 10. 12:52

Hát sajnos szerintem nekünk is csak akkor lesz 3. babánk ha véletlenül becsúszik. De ennek annyira de annyire kicsi az esélye:( egyenlő a nullával.

(tavasszal mikor terhes lettem akkor azért volt, hogy éppen félidőben voltunk amikor semmilyen módon nem védekeztünk, így sikerülhetett). Azóta is csak megszakítással védekezünk, de azért már nem "engedi belém".

65. kicsigitta (válaszként erre: 28. - Loch ness)
2013. nov. 10. 09:44
Ez naggyon tetszik :)
64. kicsigitta (válaszként erre: 25. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 10. 09:42
Kicsi helyen lakunk de BOLDOGOK VAGYUNK-a gyerekeink is! Amúgy jövőre szeretnénk költözni megtakarítás+hitelből,szóval igyekszünk. A lényege a mondandómnak ez volt, nekik pedig a tér már meg is van...
63. cicakaktusz (válaszként erre: 62. - Sz.erzsebet)
2013. nov. 9. 20:38
Olyan sokan vannak, akik sikertelenül védekeznek, mert beüt a véletlen. Bezzeg nekem nem tud!
62. sz.erzsebet (válaszként erre: 61. - Cicakaktusz)
2013. nov. 9. 19:19
Miről is pontosan?
61. cicakaktusz (válaszként erre: 60. - Sz.erzsebet)
2013. nov. 9. 19:14
Na! Erről beszélek!
60. sz.erzsebet (válaszként erre: 1. - Reményke00)
2013. nov. 9. 19:08

Szia! Pár évvel ezelőtt én is hasonló helyzetben voltam, nagyon vágytam egy harmadik babára, Férjem viszont teljesen elzárkózott az ötlettől. Nálunk úgymond a természet oldotta meg a dolgot, védekezés mellett lettem várandós, és képtelen voltam elvetetni. Egy darabig nagyon haragudott rám a Párom, de mire úgy négy hónapos lett a kicsi, már Ő is azt mondta, hogy örül, hogy nem engedtem. Azóta már megszületett a negyedik lányunk is, a Férjem kérésére:-)

Szerintem is teljesen őszintén kellene beszélned a Férjeddel. És sajnos nem hiszem, hogy ezenkívül bármit is lehetne tanácsolni, mivel a Párod Te ismered a legjobban. Remélem sikerül megoldani a problémát.

59. cicakaktusz (válaszként erre: 58. - Reményke00)
2013. nov. 9. 19:05

Ne lepődj meg: a pénz miatt. Stabil állása van, nincs adósság a házunkon, ami saját, segítségünk van, velünk él az anyám... Épp csak mindig azzal jön, hogy mi lesz, ha! Hát mittudomén mi lesz?? A második gyereket úgy vállaltuk be, hogy nem is volt biztos állása, épp próbaidős volt, mikor eldöntöttük, sőt, még házunk sem volt, pontosan csak a ruha volt sajátunk. Két gyerek mellett értük el azt, amink van.

Na meg azt mondja, nem akar vénember apa lenni. Apám 42 éves volt, mikor születtem, de sose láttam öregnek gyerekkoromban.

Valamiért fél, de nem tudom, miért, csak már igazán szóba sem tudom hozni a témát, mert már beszélni sem akar róla.

Jó, ha véletlenül terhes lennék, akkor először elfogadná, aztán jobban örülne, mint én. Tudja, hogy nem szedek bogyót, nem bírtam már a mellékhatásokat, és mikor megmagyaráztam neki, megértette, és elfogadta. Saját személyes "tragédiám", hogy az alternatívák nálam igazán hatásosak, bezzeg aki nem akar gyereket, annál meg hatástalan!

58. reményke00 (válaszként erre: 57. - Cicakaktusz)
2013. nov. 9. 18:50

cicakaktusz: OK:)

Tegnap felhoztam a témát. Nem részletezem, a lényeg, hogy azt mondta,hogy megérti az érzéseimet és szívesen meghallgat, de ő nem akar 3. gyereket, ezt meg én értsem meg. Rá fél órára, meg azt mondja:

"hát végül is ha anyagilag jól fogunk állni pár év múlva akkor talán igen, majd meglátjuk, nincs ellene".


Rá megint fél órára meg kategórikusan újra azt mondja, NEM, se most se később.


EZÉRT VAGYOK BIZONYTALAN! Mert ha látnám a 100%-os határozottságot benne, hogy nem és kész, nem akar még egy babát, akkor szomorúan, nehezen, de elfogadnám. De így, hogy folyton mond olyanokat ami elbizonytalanít, mindig hagy egy kiskaput a lelkemben:(


CICAKAKTUSZ: a Te férjed mit mond, miért nem akar harmadikat? Végül is Nálatok már nagyok a gyerkőcök,nem úgy ,mint nálunk,hogy a legnagobb is csak alig múlt 2 és fél éves...



-

57. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Reményke00)
2013. nov. 9. 14:53

Azért, ha kitalálsz valami okosat, és sikerül meggyőzni a férjed, akkor szólsz nekem? Merthogy ugyanez a bajom. Csak én már 38 vagyok. És a gyerekeim is nagyobbak, 11 és 9 éves vegyespáros.

Na meg látom, mit művel a férjem, ha babaközelbe kerül. Egyszerűen nem bírja megállni, gügyög, meg játszik velük, akkor is, ha idegen a baba, nem ismerős család tagja.

Szóval, ha lesz jó ötletünk, szóljunk a másiknak, oké?

56. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Tulli)
2013. nov. 9. 00:46
Volt egy olyan kolleganőm , akinek a férje kerekperec megmondta h , nem akar 3. gyereket , ha lesz , akkor elválik . / mondjuk , ha ennyire nem , a pasi is védekezhetett volna ! /
55. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Reményke00)
2013. nov. 9. 00:44
Jósnő ?! édes Istenem !!!! Hol élsz ? Ekkora baromságot !
54. M0ncsa
2013. nov. 8. 21:28

Vegigolvastam a forumot. Rengeteg ferfit ismerek, tobbnyire ferfiakkal baratkozom, es eleg jol ismerem az eszuk jarasat, ugyhogy a kovetkezoket tudom hozzafuzni:


Remenyke, elhiszem, hogy remenykedsz, de el kell keseritselek, a ferfiak egyszeru lelkek. Amit gondol, azt mondja, es nincsenek "titkon" meg "tudat alatt" meg akarmi. Az, hogy nem vedekezik, az egadta vilagon SEMMIT nem jelent, ami a kondomot illeti, azt minden ferfi utalja, bogyoert meg nem fog elkuldeni, mert szerintuk ez a no dolga.


Irod, hogy kislany korod ota 3 gyereket szeretnel. Errol nem beszeltetek a hazassag elott??? Lehet, hogy en vagyok tul "jozan", de a ferjemmel gyerekkerdest, nevelesi kerdeseket, ki mit var el a masiktol, stb. eleg reszletesen atbeszeltuk. Ugymond kotottunk egy szerzodest, mert vegulis a hazassag az.


Ezenkivul egyetertek azzal a hozzaszoloval, aki szerint lehet, hogy embor egyszeruen csak szeretne mar asszonykaval lenni egy kicsit. Plane, hogy irod, kulon szobaban alszik a pihenes vegett. Eleg sokaktol hallottam, hogy a 2-3. gyerek utan mar nagyon eleguk volt, alig vartak, hogy a kolok betoltse a 4. evet, amikortol mar tobbe-kevesbe kibirhatoak (ferfi szemszogbol legalabbis).


TEHAT: tudom, hogy sokaknak segit kiirni magukbol a nyugjeiket (ez affele noi dolog :p), de se tanacsot adni, se donteni helyetteTEK (es nem helyetted) nem tudunk. Az egyetlen celravezeto dolog, hogy egy este szepen leultok, es megbeszelitek (esetleg finom vacsoraval koritve, hogy jobb kedve legyen). Higgadtan, semmi konnyek meg erzelni zsarolas es hasonlok. Semmi mellebeszeles, pedzegetes, ravezetes, ilyesmibol a himek nem ertenek, csak az egyenes beszedbol. Ezen kivul erezze, hogy most nem terelhet, komoly a tema. Szerintem ez lenne a megoldas.


Mi amugy 2 apatol es 2 anyatol osszesen 5-en vagyunk (ebbol 4-en eltunk egyutt), hol fent, hol lent (sosem tulzo luxusban), es egy gyerek igenis sokba kerul, legalabbis akkor, ha legalabb egy valamirevalo diplomat akarsz a "kezebe adni", mert amellett aligha lesz ideje tul sokat dolgozni, sot. Es ennek ellenere nekem mar 1 is sok :D (De ketto van tervben, benne volt a "szerzodesben" ;)) 3 meg akkor lesz, ha a 2. ikernek sikeredik, egyebkent kizart.


Sok szerencset, majd irj, h mik a fejlemenyek!

53. 7a3a05277b (válaszként erre: 46. - Pzm3)
2013. nov. 8. 18:57

Esetleg a férjedet az is foglalkoztatja, hogy két állásban dolgozik és ő viseli a család eltartásának felelősségét. Ha kiesik a munkából, ha lebetegszik, mi lesz veletek?


Hiába este héttől pihen, ahogy mondod, ez egy hatalmas pszichés teher, hogy ő tart el mindenkit.


Nem védekezésről: nagyon sokan nem védekeznek megfelelően, a homokba dugják a fejüket, de attól még nem akarnak gyereket. Te magad mondod, hogy a férjed csak akkor akarna gyereket, ha jobban állnátok anyagilag, de most, így nem akar.

52. vikuka
2013. nov. 8. 17:49
nekünk nincs egy gyerek sem! én szeretnél 32éves leszek! meg vannak a feltételek! szűkösen... ha meg kérdezem a páromat" nekünk mikor lesz gyerekünk"?? ezt a választ kapom: széles vigyor : NEM TUDOM .. KÉNE... DE EZT ÍGY NEM TUDOM MEG MONDANI ÍGÉRNI MEG NEM AKAROK!...DE MIND EZT vigyorral.. 10éve vagyunk egy pár! na most akkor???
51. Adri111 (válaszként erre: 50. - Loch ness)
2013. nov. 8. 16:38

100%-ig igazad van és egyetértek vele!

Ennek ellenére én most (még persze nem tartok ott az életben, hogy családom legyen) lemondanék a saját vágyamról, hogy 3. babám legyen, ha cserébe a másik két gyermekemet olyan jó helyzetet tudok biztosítani, mint amilyen én kaphattam meg.

2013. nov. 8. 16:15

Adri!


Szép, hogy hálás vagy a szüleidnek! Legyél is!

De 18 éves kor után az ember saját maga is megpróbálhat hozzájárulni a taníttatásához, meg az eltartásához. Úgy nehezebb, meg esetleg hosszadalmasabb is, de máris nem tűnik olyan borzasztó akadálynak egy harmadik testvér!

49. Tündi 84 (válaszként erre: 48. - Tulli)
2013. nov. 8. 15:37
:)
48. Tulli (válaszként erre: 47. - Tündi 84)
2013. nov. 8. 15:28
"...a legjobb dolog,hivatás anyának lenni!!" egyetértek! :-)
2013. nov. 8. 15:24
Sziasztok!Nekem is van 2 gyermekem és szeretnénk még egyet!!A lányom 5 éves,a fiam 9 hónapos!Bizony nem egyszerű és ha egy nap 30-35 órából állna az sem lenne elég,viszont szerintem a legjobb dolog,hivatás anyának lenni!!!Már is tervben van a 3. baba :)!!!Lehet,hogy valaki tud nekem segíteni abban,hogy miért lehet az,hogy,: sajnos a fiam csak 5,5 hónapig cicizett de még most sem apadt el a tejem teljen,és pár napja nagyon megduzzadtak a melleim és mint ha több tejem lenne mint eddig volt!A párommal nem védekeztünk és örülnénk is a babának!Lehet attól,hogy elméletileg a beágyazódásnál tartok ha sikerült a dolog!!Volt valaki ilyen helyzetben?Köszönöm a válaszokat!!
46. pzm3 (válaszként erre: 38. - Reményke00)
2013. nov. 8. 15:11
Arra nem gondolsz,hogy a férjed már várja,hogy a gyerekek nagyobbak legyenek,és kicsit magatokkal is tudjatok foglalkozni.Lehet,hogy jól esne neki már arra hazaérni,hogy nem épp pelenkázol vagy szoptatsz,vagy kergeted a gyerekeket és tudsz rá figyelni.Mi például úgy vagyunk vele,hogy a kettő gyereket imádjuk,akartuk,terveztük.De jó lenne már ha a kissebb is nagyobb lenne,hogy például ne kelljen már este altatni,esetleg rá lehessen valakire hosszabb időre bízni,hogy csak mi legyünk néha ketten.A gyerekek a legfontosabbak,de mi is nagyon azok vagyunk egymásnak.Na,nekem például így kerek.Én nem kezdeném megint újra a babázást.Nevelgetjük ezt a kettőt a legjobb tudásunk szerint.
45. Miryame (válaszként erre: 38. - Reményke00)
2013. nov. 8. 15:11

Ez olyan érdekes. Beszéltek a 3. gyerekről pro és kontra, de a védekezésről nem.

Te ebből azt a következtetést vonod le, hogy a párod titkon talán akar még egy gyereket.

Ő meg lehet, hogy azt, hogy megoldottad a kérdést máshogy (bogyó).

Erre alapozva még ne ess teherbe. Ezeket a gondolatokat, kérdéseket, amik felmerülnek benned, beszéld meg a pároddal!!!

44. Noarashi (válaszként erre: 38. - Reményke00)
2013. nov. 8. 15:09

Nem akarlak elkeseríteni, de az hogy nem húz gumit...hát ahogy előbb is írtad, simán elküldött volna abortuszra...gondolom úgy gondolja, elég ha kelenföldön kiszáll, ha mégis egy utas tovább utazik, akkor meg ott az abortusz.

Igazából, ha nekem a kedvesem képes lenne elküldeni abortuszra, azzal a férfival én már tartós tejet sem vásárolnék....

43. Tulli (válaszként erre: 37. - Noarashi)
2013. nov. 8. 15:08
Ha komolyan csinálod, kitölti a napod, hidd el. Korábban vezető beosztásban dolgoztam évekig, majdnem úgy el vagyok fáradva a nap végére, mint akkoriban. Csak ez egy boldog fáradtság, mert ennek van a legnagyobb értelme az életben. Mondjuk, én nem adtam intézménybe a két kisebbet, a nagyobb már negyedikes, de nem élünk az egésznapos iskola lehetőségével sem, és már itthon van, főztem nekik finomat, most pihennek mind a hárman. :) Azután neki a leckének...
42. Tulli (válaszként erre: 41. - Tulli)
2013. nov. 8. 15:04
azaz a férje akarjon-t akartam írni
41. Tulli
2013. nov. 8. 15:03

Teljes mértékben megértelek, hogy szeretnél harmadikat. Viszont azon egészen megrökönyödtem, amit írsz: "férjem nem akarta, abortuszra akart küldeni". Azt el sem tudom képzelni, hogy valakit a férje akarja abortuszra küldeni?!

Amúgy, ha nem akarjátok a kisbabát mindketten, akkor szerintem se vágyakozz, mert az a házasság rovására mehet - és azt a két gyereked is nagyon komolyan megsínylené...

40. reményke00 (válaszként erre: 39. - Arrival)
2013. nov. 8. 14:58
Nem idegesítem. Sőt jól esik kiírni magamból ezt az egészet mert már hosszú idő óta nagyon nyomaszt. Nem tudok erről senkivel sem beszélni.
2013. nov. 8. 14:56

Ez abszolut a ferjedre es rad tartozik, szerintem ne idegesitsd magad itt a hozzaszolasokon.

Ez a TI eletetek!

Nekem ket testverem van, es nagyon orulok neki, en is 3 gyereket szeretnek minimum (sajnos meg egy sincs).

Szoritok, hogy sikeruljon az almod!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook