Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúlyos kismama fórum

Túlsúlyos kismama (beszélgetős fórum)


26. tanja
2008. szept. 15. 21:05
Sziasztok. Segitségre lenne szükségem. Tulsulyos vagyok,4 hónapos terhes. Anyagilag sajnosnem engedhetem meg,hogy drága kismamaruhákat vegyek. Nagy szükségem lenne terhesnadrágra, De nagy méretre, Van esetleg valakinek? Előre is köszönöm.
25. s700 (válaszként erre: 24. - 3205495036)
2008. aug. 22. 07:46

Szia!

Hogy vagy? Mi újság?

Én holnap, a 29. napomon tesztelek, mert 36,8 folyamatosan a hőm jó ideje.

24. 3205495036 (válaszként erre: 23. - S700)
2008. júl. 4. 08:35

164cm

a oki szabályosan leugatott hogy mekkora kövér állat karok lenni a végére...

mondjuk aóta nm is járok hozzá,de kkoris megviselt a dolog

23. s700 (válaszként erre: 22. - 3205495036)
2008. jún. 30. 17:24
Nem tudom hány centi vagy, de nekem ezek nem hangzanak soknak. Az én 100 kg-omhoz nem is lehet hasonlítani!
2008. jún. 28. 15:59

Szia!

Én 58-al lettem terhes,most vagyok 38. hétben és 81 kg vagyok. A baba viszont egyáltalán nem kövér,azt mondták kb 3.40-el fog születni,tehát a többletsúly szinte mind az enyém :-)

21. s700 (válaszként erre: 1. - G.Ildi)
2008. jún. 28. 15:43

Szia Ildi!

Mi 1,5 éve próbálkozunk. Amióta abbahagytam a fogamzásgátlót, 20 kg-ot szedtem fel pillanatok alatt. Most 100 kg-al állok- 164 cm-el. Próbálok fogyózni, de dokim szerint nem szabad durvulni, csak lassan egyesével szabad fogyni, mert a babának nem tesz jót. Mellesleg PCO-val műtöttek nemrég, állítólag kb fél év alatt vissanőnek a ciszták, úgyhogy én nem érek rá fogyózni. Mielőbb a babát kell összehoznunk, ha nem akarok újra a műtőasztalra feküdni. Bejelentkeztem endokrinológushoz 15-ére, aki majd a hormonjaim alapján tud adni valami olyan gyógyszert, ami a cukromat is rendben tartja és még fogyhatok is tőle...

Drukkolok mindenkinek, aki fogyni akar az fogyjon, aki meg babát, annak azt, vagy akár mindkettőt.

2008. jún. 27. 11:15
Sziasztok! Egy újabb duci kismama van köztetek. 175 cm vagyok, és sajna 94 kg. Most vagyunk a 12. hétben és ráadásul ikreim lesznek. Szerintetek mennyit fogok vagy mennyi lenne a normális hízás? Kicsit dilemmában vagyok, hogy mi a fenét egyek, hogy a végén ne targoncával kelljen a szülőszobára vinni, de a babuk is megkapják, ami nekik kell. Minden egészségek, tápláló, de nem hízlaló ételre kíváncsi vagyok. Köszi előre is!
2008. jún. 23. 10:12

Én az első babával 58-60kiló körül voltam mikor teherbe estem,és kb 18kilót híztam.

A másodikkal túlsúllyal,kb 72kg al lettem várandós és 10kiló alatti volt a hízásom,szülés után hamar visszafogytam 68ra...az már az én bűnöm hogy aztán szedtem fel,de a terhesség előtti túlsúly nem feltételezi hogy még plussz 15-20kilókat fogsz tutira hízni.Ennek ellenére babapróbálgatás közben próbálnék addig is ha nem is versenysúlyra lefogyni,de minél több kilótol megszabadulni addig is.

18. ALLICS
2008. jún. 23. 10:07

Sziasztok!


Én 85 kilósan lettem terhes.7 kg szedtem fel,92 kg mentem szülni.

Az itthoni tespedés miatt 95 kg lettem:(

Most 2,5 hónapja fogyózok és már 76 kg vagyok,szóval jelentősen kevesebb,mint amennyivel egyáltalán kezdtem:))

2008. jún. 22. 20:36
A terhesség előtti súly nem hiszem, hogy befolyásolná, hogy mennyit hízol a terhesség alatt. Az első gyermekemmel 28 kg-ot híztam, 60-ról. Vizes voltam, és a levegőtől is híztam. Aztán lefogytam vissza 68-ra. Innen indult a második gyerek és 78-ig híztam, tehát 10 kg. Mindent ettem, kivéve, aminek édes íze volt, Pl. gyümilevest sem, pedig imádom. Ezután viszont nem fogytam vissza szinte semmit. Most 80 kg vagyok és a harmadik gyermeket várom 13 hetesen. Szóval enni kell, de csak ésszel, nem ész nélkül nassolni vagy diétázni.
2008. jún. 22. 20:17

Szia.

Sajnos én is elég nagy túlsullyal lettem terhes.

4 évig probáltam teherbe esni mire sikerült.5kilót hiztm a csajszimmal a szülésik.Nem vizesedtem,nem voltam kivános.Minden rendben volt a 9honap alatt.Ma már 3és fél éves.

2008. jún. 13. 15:03

Sziasztok!


Én melőtt az első bébivel teherbe estem 17 kg-ot szedtem fel a bombázó 60 kg-s testemre. De végre összejött a baba. Terhesség alatt 12 kg-ot híztam, 89kg-val szültem, de szüléskor 5-6-lement (nagy baba, magzatvíz.., vizesedés lement stb), viszont a szoptatás alatt a levegőtől is híztam, pedig alig ettem. 93kg-nál álltam meg. Később 1,5 évvel lefogytam 13 kg szétválsztó diétával, de aztán a hormonjaim vacakolása miatt szépen vissza jött. Most melőtt teherbe estem 10 kg-t híztam, 102 kg-val (167 cm magaság) lettem terhes közel 1,5 év próbálkozás után, segítséggel(Mastodynon). Aggódtam a súlyom miatt, de a dr-nőm megnyugtatott, hogy egy diétázott, "kiéhezett" nő sokkal többet hízik a terhesség alatt, mint ha nem kezd észveszejtő fogyiba előtte. Tapasztalatai szerint a ducus kismamák sokkal kevesebbet híznak terhességük alatt, mert a baba elveszi a tartalékből amire szüksége van. Úgy tűnik igaza van, de bíztam is benne, szavahihető, imádom.

Képzeljétek, most 16 hetesen 97 kg-vagyok, de nem diétázok, még mozogni sem kezdtem el, de nem is vagyok 2-3 óránkét farkaséhes, mint az első babámmal. :-) És "apa" ugyanúgy szeret.. :-) Ne aggódjatok e-miatt, csak oda kell figyelni közben.

14. Évke (válaszként erre: 11. - Silver1)
2008. ápr. 8. 16:42
Ez igaz, de hálistennek ezek mind elkerültek! Remélem most sem lesz másképp!!
13. Évke
2008. ápr. 8. 16:41

Sziasztok!


Én 81 kilósan estem teherbe, a 158 cm-m mellett, tehát jelentős túlsúllyal, de fogalmazhatunk úgy is, hogy iszonyat kövéren!:) Mégis első próbálkozásra sikerült a baba! Szerintem nincs köze a túlsúlyhoz. 13 kg-t híztam a terhesség alatt, aztán most meg még több vagyok, mint szüléskor (95 kg...), de engem ez nem tántorít el attól, hogy újabb babát vállaljak, amit májusban el is kezdünk. Felesleges előtte lefogyni, terhesség meg szoptatáa alatt úgyis visszajön.:)))

Tehát én csak akkor fogok újra 55 kilós lenni (hú, de rég volt...), ha már nem akarunk több gyerkőcöt!:)

2008. febr. 21. 15:29
Akarom írni egyetértek...
2008. febr. 21. 15:28
Egyet értek az előttem szólókkal, nagyobb a kockázat (magas vérnyomás, terhességi cukorbetegség, szívet nagyon megterheli...), és fizikailag is sokkal megerőltetőbb lehet így egy terhesség, szóval jó lenne mégis fogyni előtte, ha lehet.
10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Mandella)
2008. febr. 20. 21:50

Én sem azt állítom, hogy a túlsúly jó! Csak így is sikerüleht. De az biztos, hogy terhesség alatt számomra nuku édesség volt, mert nagyon féltem hogy cukros leszek.

Én sem túlsúllyal akartam a babát, így sikerült. Másodjára ha lenne még egy gyerek, biztos lefogynék előtte.

DE ha valakin sok van, nagyon jó ha fogyózik előtte, főleg ha másképp nem jön össze a baba. Mint az én ismerősömnél is.

9. mandella (válaszként erre: 8. - Gabi0630)
2008. febr. 20. 21:40
jó, persze, biztosan van ellenpélda is, csak az én egyik ismerősöm volt úgy, rá céloztam végül is, hogy hosszú idő után, egy sikeres fogyókúrát követően esett teherbe, de még akkor is volt rajta túlsúly, és még így is nagyon vigyáznia kellett az evészettel, meg hogy ne 30 kilót hízzon a terhessége alatt, hanem mondjuk a minimálisat.
2008. febr. 20. 21:32

Rajtam 18 kg volt a túlsúly, mikor terhes lettem. Elsőre összejött, gondtalan terhesség, és 12 kg-ot híztam, ami szoptatással le is ment 3 hét alatt.

De volt egy ismerősöm, aki 7 éven át küzdött. Többször volt lombikon, és azért nem sikerült, mert elég nagy súlytöbblet volt rajta. Mikor lefoygott 20 kg-ot, összejött a baba.

2008. febr. 20. 21:23
Amugy volt ismerősöm aki túlsúlyos volt és nem esett teherbe ezért nődokija mondta diétázzon-azóta 3 gyerkőce lett.
6. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 1. - G.Ildi)
2008. febr. 20. 21:21

Szia!

Én is túlsullyal kezdtem a terhességem 74 kg-ról indultam és 94-el szültem.Szülés után lefogytam diétával 60 kilóra-majd ujból visszahíztam.Most 3.5 éves a lányunk és szeretnénk tesót ezért újból diétázni kezdtem most tartok 69.2 kilónál.Mondtam férjemnek csak akkor szeretnék babát vállalni ha elötte sikerül lefogynom.Pedig a kislányunk is mióta ovis egyre többször mondja hogy szeretne kistesót!

5. mandella (válaszként erre: 4. - Mandella)
2008. febr. 20. 17:17

És ha belegondolok, szükséges is lenne babvállalás előtt leadni a súlyból, hiszen a pluszsúlyra még minimum kilenc(?) kiló rakódik a terhességgel, és az jelentős túlsúly utáni súlyként szerintem már nemigen egészséges dolog, terhes nők ezt biztos jobban tudják, de cukorbetegség, meg ilyesmik talán nagyobb eséllyel jöhetnek szóba.

És ráadásul cipelni sem lehet könnyű azt a súlyt.


Szóval szerintem először próbálkozni kéne a súlyfelesleg leadásával.

2008. febr. 20. 17:14
Én azt hallottam, hogy ha egy túlsúlyos nő valamicskét fogy, és gyermeket szeretne, akkor sokkal nagyobb eséllyel esik teherbe.
3. gabi0630 (válaszként erre: 1. - G.Ildi)
2008. febr. 20. 17:13

Szia!


Mit értesz túlsúly alatt? Hány kg többlet?

2008. febr. 20. 17:13
Olyanokat is szívesen várok aki babát terveznek és beszélgetnének!
2008. febr. 20. 15:52

Sziasztok!


A párommal babát szeretnénk, de sajnos túlsúllyal küszködöm. Próbálom leadni, de sajnos nem igazán sikerül. Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik a túlsúlyuk ellenére is mertek babát vállalni illetve bele mernek így vágni egy terhességbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook