Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlsúlyos kismamák! Okozott valakinek problémát a túlsúly a babavárás idején? fórum

Túlsúlyos kismamák! Okozott valakinek problémát a túlsúly a babavárás idején? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Drozd
2017. febr. 21. 17:22
Igen..
2017. febr. 20. 17:20
El meg ez a forum....van meg aki idekukkant?
2010. júl. 1. 14:41
rengeteg tulsulyos kismama van..a babák 90%a egészségesen születik az arány ugyan az mint a nem tulsulyosaknál..:)méregtelenits egy kicsit,hogy a szervezeted erös legyen-és hajrá!!!!!:)
30. ecus (válaszként erre: 29. - Pircsy81)
2010. júl. 1. 14:12

Én is egy túlsúlyos 26 hetes kismama vagyok aki 7 évig járt meddőségi kezelésre és soha nem mondták hogy ne akarjak gyereket mert kövér vagyok.Azt nem mondom hogy nem javasolták a fogyást de nem gyaggattak vele állandóan.

Mindent bele és sok sikert neked ne várj semmire

2010. júl. 1. 09:02

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszokat és a kedves tanácsokat!Nagyon aranyosak és kedesek vagytok!Örülök hogy rátok találtam!

Minden történésről beszámolok nektek!

Puszi mindenkinek!:D

28. cicanyúl (válaszként erre: 24. - Pircsy81)
2010. jún. 29. 18:56

Szia!

kiszámoltam, én nagyobb túlsúllyal estem teherbe, mint amennyi most neked van. Én csak a magam példáját tudom mondani, 4 kilóval vagyok kevesebb, mint a teherbeesés előtt. 25. hétben vagyok. Nem hánytam extrémül sokat, egyszerűen a szervezetem helyet csinált a Fiamnak. Ugyanúgy eszem mindent, csokit is újabban, és eddig nem híztam. A cukrommal sincsen baj. Lehet, hogy még most fogok felszedni, pláne, hogy egy hónapja veszélyeztetett terhesként feküdnöm kell, de ez alatt a hónap alatt sem jött rám semmi. Természetesen én is szerettem volna még fogyni egy 10- est minimum, de már nem volt idő rá. Szerintem teljesen egyén és genetika függő a dolog. Ne izgulj szerintem, ha nem is tudsz fogyni, mire teherbe esel, nem törvényszerű, hogy hízni fogsz! egy jó hír: egy ismerősöm nagyon nagy túlsúllyal esett teherbe, és most csont és bőr. a terhessége alatt fogyott 15 kg- ot, a többit meg magától, átrendeződött a szervezete.

27. poszata01 (válaszként erre: 10. - 2934fa17dd)
2010. jún. 29. 13:45

Szia!


Csak megerősíteni tudom, LEHET túlsúllyal egészséges terhességet vállalni!

Én az első terhességem előtt 80 kg voltam, 18 kilót híztam a terhesség alatt, és a szülés után mind szépen visszament.

A másodikat 82 kg-val kezdtem, 16 jött rám, hááát ebből még nem ment le mind (most 86 vagyok), és én sajna a szoptatással is inkább hízok, mint fogynék.


DE, kérdésedre visszatérve, nem lehetetlen a dolog. Terhesség alatt nagyon oda kel figyelni az étkezésre, nem enni édességet. Nekem nagyon nagy önuralom kellett hozzá, mert nagyon kívánós voltam, néha bűnöztem is. :-)

De azt kell mondjam, a kívánóság nem egy varázserejű delejes valami, hogy nem lehet neki ellenállni. Nekem nem volt nehezebb megtartóztatni magam, mint bármilyen más fogyokúránál, amit korábban csináltam.


A terhességi cukor meg szerintem hajlam kérdése. Nekem inkább még alacsony is volt a cukrom, egy 60 kilós barátnőm meg diabéteszes lett a terhessége alatt.


Bár a visszered miatt biztosan nagyon vigyáznod kéne rá, hogy ne hízzál sokat, meg ne vizesedjél, de ha más bajod nincs, szerintem simán lehet így babád.

26. 1e8f358d6a (válaszként erre: 24. - Pircsy81)
2010. jún. 29. 13:05

a túlsúlyos kismamák, ha odafigyelnek a terhességük alatt, alig híznak, legalábbis a környezetemben ezt látom. Náluk egyáltalán nem ritka, hogy max. 4-5 kg-mal lesznek csak többek, mint azelőtt. Ráadásul a védőnő és az orvos is szigorúbb ilyen esetekben.


Nem hiszem, hogy a terhesség csak a vékonyak privilégiuma lenne, úgyhogy ne aggódj, ha most teherbe esel és nem tudsz előtte lefogyni. Nyilván a magad egészsége miatt jobb lenne picit leadni, de ha amúgy minden okés veled, akkor ne félj, minden rendben lesz!

25. ebba518fdb (válaszként erre: 24. - Pircsy81)
2010. jún. 28. 11:44

szia :)


hát szerintem érdemes lenne a terhesség előtt is dietetikus segítségét kérni, hátha sikerülne fogynod még mielőtt beköltözik a baba.. az a baj, a túlsúllyal, hogy rengeteg nehézséget okozhat.. nekem terhességi cukrom lett, és ebben nagy szerepe volt a túlsúlyomnak is ami már a terhesség előtt is meg volt.. a második terhességem alatt kevesebbet is híztam a cukros diéta miatt és lényegesen könnyebb volt a szülés is.. mikorra tervezitek a babát?? a második terhességem alatt, a cukros diéta mellett, ami 180gr szénhidrátot jelentett, 7kg-ot híztam..

2010. jún. 28. 10:51

Sziasztok!


Én még új vagyok itt!

Mi a párommal babát szeretnénk de túlsúlyos vagyok!

167cm és 95 kg!

Szeretnék lefogyni legalább 10kg de nem nagyon sikerül!

Szerintetek ha most teherbe esnék mennyit hiznék a terhesség alatt ha dietetikus segitségével összeállitott étrendet alkalmaznék a pici születéséig?!

Segitségeteket és tanácsaitokat szivesen fogadom!

2010. máj. 29. 19:08
Persze, mivel csak félidős vagyok, gondolom a tánc még most kezdődik hízás ügyben...
2010. máj. 29. 19:06

Szia!

Én 83 kilóval lettem terhes. Ez a súly a magasságomhoz képest hatalmas túlsúlyt takar. Az első pár hétben rám jött rögtön 2 kiló plusz, majd fokozatosan lementem 80 kilóra. Most vagyok 20 hetes terhes. Nekem is mondta a védőnőm még az elején, hogy szénhidrátot ne nagyon, de ezt is kedvesen mondta, és ahogy látja, hogy megy lefelé a súlyom, már nem is mondja. Az orvosom nagyon diplomatikusan csak vaskosabb hasfalról beszél, amikor indokolt- ultrahangnál. A 19 hetes UH- t meg kell ismételni 3 hét múlva, mert a zsírszövet visszaveri, nem látja rendesen a babát. Összefoglalva: nem tagadok meg magamtól semmit, igaz, jóval kisebb adagokat eszem, mert nem bírok annyit enni. Édességet nagyon ritkán kívánok enni. És nem, nem okozott nagyobb problémát eddig a túlsúlyom.

21. ebba518fdb (válaszként erre: 2. - 2934fa17dd)
2010. febr. 17. 14:22
Szia! Az első terhességemet 15kg fölösleggel kezdtem, a másodikat pedig még többel, akkor már 85kg voltam. Már az első alkalommal is magasabb volt a cukrom a kelleténél, de akkor még határeset volt. Viszont a másodiknál már terhességi cukrom lett, amit diétával szerencsére szinten tudtam tartani. A diéta miatt viszont fogytam a terhesség alatt, csak a baba súlyával és a "tartozékokkal" lettem nehezebb, így bátran állíthatom, hogy a két szülés között óriási volt a különbség többek között a súlykülönbség miatt is. Sokkal több erőm volt, nem fáradtam el olyan könnyen. Szerintem mindenképpen érdemes lenne pár kilótól megszabadulnod a terhesség előtt. Sok sikert! :))
2010. febr. 17. 12:50

Szia!

Az én versenysúlyom világ életemben 55-57 kiló körül mozgott. 3 év alatt sikerült majd 30 kilót rátekernem. 84 kilóval lettem terhes. Az elején elkezdtem fogyni. Most itt a végén (betöltöm a 38. hetet vasárnap) 89 kiló vagyok. Engem teljesen átalakított a terhesség pozitív értelemben. Lett újra derekam, pedig az tűnik el először a kismamákról, elvékonyodott a kezem a lábam, az arcom. Kezdek úgy festeni, mint 3 évvel ezelőtt, csak van mellé egy nagy pocakom. A babám hasznosított a feleslegemet. A védőnőm azt mondta az elején, hogy ha 90-92 kiló körül meg tudok állni, akkor összességében fogyásról beszélhetünk, mert kevesebb kilóval jövök ki a kórházból, mint amennyivel a terhességet kezdtem.

Rettegtem a legelején, hogy majd rugdosom a 100-at a végére, de nem így lett. Persze hallgattam azt is, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt egyek, de semmi szénhidrátot. Mivel én a tésztákat, a húst szeretem, ezt nem tartottam be. Azt eszem ami eszembe jut.

Túlsúllyal is simán teherbe lehet esni és nem törvényszerű, hogy 15-20 kilókat kell hízni. A túlsúlyos kismamák átlagos hízása 6-9 kiló.

Nekem amúgy a vérnyomásom magas és a 18. héttől gyógyszert is szedek rá, de nem a terhességtől emelkedett. Mindig is magas volt.

2010. febr. 17. 12:10

Szia:):)

Én amikor Zalánnal várandós lettem, 95 kg voltam. 10kg-ot szedtem fel terhesség alatt, abból is az utolsó másfél hónapban 5 kg-ot.

Nem kellett diétáznom, csak kicsit jobban odafigyeltem az evésre...

Nekem hála istennek minden rendben volt...a vérnyomásom is és a cukrom is!

Szerintem ez mindenkinél másképp van, nővérem se kis súllyal lett várandós, de neki például nagyon magas volta vérnyomása.

Szóval én 10 kg-ot híztam, szülés után 4 nappal már 15el kevesebb voltam. Egyébként meg imádtam a nagy pocakomat, nagyon szerettem azt az állapotot:)

Ja igen, erről jut eszembe, annyi volt csak a gondom, hogy elég rendesen bevizesedtem az utolsó másfél hónapban. De szerintem ez majdnem mindenkinél így van.

Sok sikert kívánok!

Remélem hamar összejön a bébi:)

2010. febr. 17. 10:53

szia!


mikor az elsővel várandós lettem akkor 75 kg voltam a másodiknál 85 kg a harmadiknál 95 de a haramdikkal visszafogytam 85-re nem taudom hgoy miért, bár sejtem hiszen azt mondta hgoy mielőtt a harmadik megfogan le kellene adni pár kilót és amint kiderűlt hogy babát várok le is ment íy hát 96 kg-ma lmentem szülni vagyis elvileg 1 kg-ot híztam amúgy nem volt semmi gond mindegyikkel rendben volt minden, és gyönyörű nagy babánik lettek 3840 gramm 3820 gramm és a pici pedig 4010gramm

2010. febr. 17. 10:53

hali!

Én is túlsúllyal kezdtem a terhességet (nem 1-2kg-ról beszélek) és már 16-nál tartok, az utolsó 6 hétben jojózik 1-2 kg, mert nem akarok többet hízni, de nem tudom, milyen sikerrel. /gyümölcsnap, stb.../

Nekem a közérzetem kiváló, viszont a vérnyomásom felment.

Könyörgök, írja meg valaki, hogy mi az, hogy kicsit magas a vérnyomás terhesség alatt??? nekem a 140-150 közötti értékekre nagyon fenyegetőzik a doki, hogy kórház lesz a vége, amitől persze még inkább be vagyok tojva, így ha nála járok, az otthonni méréshez képest minimum 20-al magasabb, tehát itthon 120-130 a felső érték..

2010. febr. 17. 10:45
Nekem semmit. A bébim 4600 grammal született, 7 kg -t híztam vele. 133kg-al szültem.gonolhatod...de nem volt gond egész terhesség alatt még a vérnyomásommal sem.Csak császár lett de szerintem azért, mert indított szülés volt,szóval erőltetett lett a vége is(nemhiába nem akartam indíttatni...)
2010. febr. 17. 10:00
Én az első gyermekemmel 82kg-mal estem teherbe és 5kg-ot híztam. A másodikkal már 92kg-mal kezdtem de itt is csak 5kg-ot híztam.Minden rendben volt végig és a fiaim is egészségessen születtek.
14. martini64 (válaszként erre: 10. - 2934fa17dd)
2010. febr. 12. 22:14
Szerintem semmi gond nem lesz. Ismerek több komoly túlsúllyal küzdő asszonyt, akik egészséges gyereket szültek, a túlsúly miatti szövődmények inkább az anyát fenyegetik. De ha egészségesnek és erősnek érzed magad, vágj bele nyugodtan. A visszérműtéttel kapcsolatban meg beszélj orvossal, hogy feltétlen fontos-e előtte megcsináltatni, nehogy utána még egyszer kelljen. Ha hüleséget beszélek meg hurrogjatok le nyugodtan.
13. sajert
2010. febr. 12. 21:25

Én 85 kg-mal estem teherbe, négy hónapos terhesen 81 kg voltam, a végére meg 92 kg - 160 cm magasan.

A doki sohase cseszegetett (még megjegyzést se tett a súlyomra SOHA), a védőnő annál inkább (már a kezdésnél is). A legvégén a stressztől, amit a kórházban okoztak, naaa attól ment fel a vérnyomásom, addig alacsony volt (nekem egyébként is alacsony). A vércukrom akárhányszor nézték mindig az alsó határ közelében mozgott.

Végig energetikus voltam, abszolúte nem voltam fáradékony, mindent úgy csináltam, mint a terhesség előtt. Egyébként is derékfájós vagyok, így ezt se kenhettem a terhességre :-DD. Kívános nem voltam.

A gyerekem egészségesen, gyönyörűen született (55cm,4190gr).


Ismertem olyan vékony kismamát, aki már négy hónaposan se tudta a cipőjét befűzni, én még a kórházba menet is simán lehajoltam, leggugoltam. A kiírás napjára időzítettem még az utolsó nagybevásárlásomat (szerdai nap volt), a karton tejet is emelgettem - igaz már nagyon akartam szülni - de a gyerekem ragaszkodónak bizonyult (következő hét kedden szültem végül).

2010. febr. 12. 21:17
Jaaj nem 2kg-ot, hanem 20-at, hát nem mindegy!:))
2010. febr. 12. 20:46

Ha teherbe esel, akkor minden esélyed meg van rá, hogy egészséges babád legyen, de tényleg ideális kicsit fogyózni babavállalás előtt!:)

Én 81.5-tel kezdtem a mostani terhességemet és eddig 23.hétben vagyok)4 kg-ot híztam!

Amúgy nem törvényszerű, hogy sokat hízzál én az elsővel, mint mondtam 23kg-t a másodikkal 2kg-ot híztam és most ki tudja mennyit fogok, de szerintem még 15-öt sem!:)

Mondjuk az is sok egy kicsit, ha azt nézzük, hogy jó sok felesleggel kezdtem!:)

Nem egyedül nevelem őket a nagyfiamnak más az apukája, mint a kicsinek meg a pocaklakónak, de mi így vagyunk egy család!:)

10. 2934fa17dd (válaszként erre: 7. - Mamika2)
2010. febr. 12. 20:42

Igen! Nagyon kövér vagyok és alacsony!Most megműtettem a visszerem és rendbe akarom magam rakni mert szeretnék gyereket!!De a fogyihoz kitartásom nagy ló...asz!! Olyan sok kismama van aki eggyáltalán nem cingár és egészséges babájuk születik!!Félek nehogy ne legyen egészséges!


Egyedül neveled a gyerekeket? Nagyon aranyosak!Biztos sok örömed van bennük!

2010. febr. 12. 20:40
Babára vágysz vagy arra, hogy lefogyjál?
8. 2934fa17dd (válaszként erre: 5. - Martini64)
2010. febr. 12. 20:39
Én is verem a 90-et! 33 elmúltam!De nagyon vágyok rá!!Nincs semmi akaraterőm! Béna vagyok!!
2010. febr. 12. 20:38

Miért kérdezed amúgy?

Ebben a cipőben jársz gondolom azért, nem?

2010. febr. 12. 20:35

Egészségügyit szerencsére nem, pedig a legtöbb, amit híztam (a nagyfiammal anno)az 23kg volt, de lelkit azt igen!:(

Az a kapcsolatom amúgy is csapni való volt, de a fiam születése után teljesen tönkre ment, hogy ettől e azt nem tudom, de vége lett!

Mostmár persze nem bánom, sőt akkor sem bántam, mert előtte is szarul éltünk, de ez akkor is egy örök kudarc marad az ember életében!

Szerintem betudható az önbizalomhiányomnak is a túlsúly miatt!

5. martini64 (válaszként erre: 2. - 2934fa17dd)
2010. febr. 12. 20:34

Itt vagyok:D

Mindhárom terhességemnél 20 kilónál többet híztam. Az elsővel nem okozott semmi gondot, a szülés előtt 2 héttel még dolgoztam, aktív voltam és eleven. A másodikkal kicsit magas volt a vérnyomásom, és folyton cseszegetett az orvos, hogy sokat híztam, ez nagyon kényelmetlen volt :DDD A harmadiknál magas volt a vérnyomásom, és 3 héttel hamarabb szültem. Fizikailag is jobban megviselt a terhesség is, a műtét is. Szerintem a kor is közre játszott, nemcsak a kilók.

Ja, és a kiindulási súlyom se volt alacsony.

4. 2934fa17dd (válaszként erre: 3. - Mamika2)
2010. febr. 12. 20:31
Minden érdekel,tehát hallgatom!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook