Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás túlsúlyosan fórum

Gyermekvállalás túlsúlyosan (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. febr. 26. 12:50
Sziasztok.Én tavalyelőtt nyáron mértem a súlyom-akkor 116kg voltam-abban az évben estem teherbe,de addig én nem mértem magam.2,5 hónapos terhességtől mért a védőnő rendszeresen,és a maradék 6,5 hónap alatt híztam 7 kg-ot.Az utólsó hónapot szinte a kórházban voltam a vérnyomásom miatt,és ott diétára állítottak,és lefogytam 5 kg-ot.Így sac/kb6-7 kiló ment rám...Hálistennek egészséges fiam született 3kiló 88 dekával,aki most 7 hónapos.
92. 384d4bd35b (válaszként erre: 89. - Barbye123)
2011. febr. 24. 13:44

Szia,

Policisztás ovárium szindróma (PCOS) nézz utána ha ez van akkor filléres gyógszerrel kezelhető és még fognyi is könnyebb.

Baba témához annyit, nagyon fiatal vagy még én 21-23 évesen szültem a fiaimat, a nagyobbik most 19.

Ne siess annyira a szülővé válással, nagyjából 26 éves korodra egész máskép látod a dolgokat. Nézz körül a világban tanulj élj dolgozz, alapozd meg az életed anyagilag is.

Én két éve diplomáztam, mert hiába bukkant fel a vágy hogy tanuljak, kisgyerek mellől ez egyáltalán nem könnyű.És tényleg rengetegt változik az ember.Persze lehet az is életcél hogy családanya légy, de egy megfontoltabb ember többet tud adni a gyerekének.Érdemes megtanulni hogy kell háztartást vezetni pénzt beosztani főzni.Szóval mielőtt gyereked lesz költöz el picit kettesben a pároddal, ne a baba után derüljön ki ha mégsem műxik a kapcsolat:)

Sok sikert.Vetéléshez annyit, a két gyerek után a harmadik nekem is elment, de annak oka van, egészségügyi vagy lelki de semmi nincs ok nélkül.

2011. febr. 5. 09:39
:)
90. Drozd (válaszként erre: 89. - Barbye123)
2011. febr. 3. 11:53

Szia!


Fiatal vagy még, tuti lesz babád, de egy alapos kivizsgálás nem árt. Lehet van vmi hormonzavar és azért is a túlsúly. Érdemes utánajárni a dolgoknak.

2011. febr. 2. 17:26

sziasztok!

látom néha azért ír-ír ide valaki!

nos nekem is a túlsúllyal van problémám, na meg a babuci várással. igaz nem késtem el sehonnan mert 20 éves vagyok...de 2009 szeptemberében volt egy terhességem, amiről még nem tudtam akkor amikor az iskolában elöntött a vér... valószínűleg olyan sokkot kaphattam hogy meg sem ijedtem(akkor) utánna kórház UH meg a hasonló dolgok, végülis a lényeg hogy spontán elvetéltem... a műtét után enyhén szólva befordultam... ami mára már egy kicsit enyhült, de azóta is fáj a szívem egy kis babáért,főleg hogy nem tudom hogy miért halt el....

azóta is nagyon nagyon szeretnék egy babyt, de nem akar összejönni, lehet hogy azért mert túl kövér vagyok?(107kg) vagy nagyon rá vagyok kattanva a témára.... ahogy olvastam a bejegyzéseket, úgy látom hogy nem feltétlenül lehet probléma a túlsúly...

neten írtam két különböző nődokinak, az egyik azt mondta hogy gáz ha túl sok a súlom a másik nem... azért ez elég elkeserítő... na mind1 ahogy látom nem én vagyok betojva egyedül a súlyommal na meg a babaakarással kapcsolatban.... :)de csak lesz egyszer egy kis babám, remélem....

2011. jan. 13. 08:25
Örömteli babavárást és minél kevesebb plusz kilót:-)
87. monca (válaszként erre: 86. - 65b49ebbf3)
2011. jan. 12. 16:53
Köszi a választ, ennek a diétának utána fogok járni. Most már én is elkezdtem a mozgást, az első 3 hónapban kíméltem magam, mert már volt egy vetélésem. Köszi...
2011. jan. 9. 13:19

szia Monca, én ugyan nem voltam túlsúlyos egyik terhességemnél, de nem akartam sokat felszedni, fontos a mozgás (séta, esetleg kismama torna), és igyekeztem minél kevesebb édességet, fehér kenyeret enni.

Van a cukorbeteg terheseknek is diéta, kérdezd meg az orvost azt nem tarthatnád -e. Talán még jó is lenne.

85. monca
2011. jan. 9. 13:16

Sziasztok,

aktuális még valakinek ez a téma? Jó lenne megvitatni ezt a témát valakivel aki hasonló cipőben jár. Én most vagyok 15 hetes, júliusra várjuk a babát. És túlsúlyosként aggódok, hogy mi vár rám...jó lenne nem +15kgmal befejezni a terhességet. Eddig kb 2kgot híztam. Szeretnék valamilyen diétát tartani, de olyan tanácstalan vagyok.

Ha valakinek hasonló gondolatai vannak, írjon.

2010. szept. 20. 12:45

Sziasztok!

Rég jártam erre. :)

Babaprojekt, drukkolok, hogy összejöjjön a baba! Nekem ugyan vetélésem nem volt, ez az első terhességem, de én is megkaptam egy barátnőmtől, hogy a túlsúly nehezebbé teheti a teherbeesést. (Mondjuk a Te 95 kilód közel sincs az én 130-amhoz). Elkezdtem tornázni január elején és közepén fogant Babu.

Mondjuk érdemes odafigyelni lelki dolgokra is. Mi már 2 éve nem védekeztünk (bogyótól meghülyültem, kúp macerás volt, gumi... áh), mégis akkor fogant meg a babánk, mikor párom elhatározta magát, hogy megkéri a kezem.

Vannak amúgy természetes módszerek, amikkel lehet segíteni a termékenységen. Gyógynövényes boltban pl méhviaszos/pempős (nem emlékszem már pontosan) dolgokat ajánlottak, egy tv műsorban pedig (spektrum- egészségünk, tények és tévhitek) mondtak csomó dolgot, de innen kb nőknek a papayát, pasiknak az osztrigát jegyeztem meg. Nézz utána ezeknek, ha van lehetőséged.

Amúgy meg szerintem amit minden kismamának meg kellene tennie (mondjuk van baba, ami körömszakadtáig kapaszkodik, de többség nem biztos), hogy terhesség elején feküdni, feküdni, feküdni és ezzel segíteni a manónak, hogy kapaszkodni tudjon. Persze tudom azt is, hogy sajnos ezt nem mindenki teheti meg. :(

83. Drozd
2010. aug. 31. 19:23

Hali!


Miskolci vagyok, PCOS, IR-s a párom SterilI, a dokim Dr. Sikó László, őszre terveztük az inszemet de közbe meglátogatott a gólya. Januártól jártam hozzá ő is javasolta a diétát, az IR miatt is főleg, dehát tudja azt minden túlsúlyos hogy fogyni kellene, de nem könnyű,én kb 15 kilót fogytam, és így 90 kilósan lettem kismami.Eléggé összetett az esetünk, ha érdekel bárni írhatsz nyugodtan, akár privit is. Te melyik dokihoz jársz?

82. babaprojekt (válaszként erre: 81. - Drozd)
2010. aug. 30. 20:53

Szia!

Örülök, hogy valaki még látogatja ezt az oldalt.

A teherbeesésnél nem volt gond? lehet hogy túl sokat aggodalmaskodom, de a doki annyira oda vágta tavasszal hogy fogyni kell különben nem fog menni.

Megkérdezhetem hogy honnan írsz, és hogy az orvosod hogy kezeli nálad ezt a dolgot?

81. Drozd
2010. aug. 30. 17:09

szia!


Én is hasonló paraméterekkel rendelkezem, 3 hónapos kismama vagyok.

2010. aug. 30. 11:36
bocsi, 95 kilo:)
2010. aug. 30. 11:36

Sziasztok!

ma regisztráltam, bár már régebben is olvastam a fórumot. remélem lesz kivel értekeznem majd, és nem állt le teljesen a fórum. 26 éves vagyok, és 95 éves. Fizikailag teljesen egészséges, és jó kondiban érzem magam, bírom a strapát. A súlyom mindig is az átlag felett volt. A párommal úgy döntöttünk, hogy abbahagyom a fogamzásgátlót, és 2 hónap múlva, ha kiürült a szervezetemből elkezdünk a babaprojekten dolgozni:)

Márciusban voltam rákszűrésen, és említettem a dokinak, hogy év vége felé szeretnénk majd próbálkozni, rögtön azt felelte, hogy jobb ha azonnal elkezdek fogyókúrázni. Meg is tettem. Jöttek a meleg hónapok, étvágyam egyébként sem volt nagyon, pár kilót le is adtam, szobabiciklizem, naponta 10 km-t tekerek le. Azonban a súlyom nem igazán csökken, pedig épp tegnap beszéltük a párommal hogy nem is eszem sokat. Elolvastam az össze hozzászólást, és kicsit megnyugodtam, hogy nekem is lehet babám. Anno 2 éve volt egy vetélésem, az orvos akkor azt mondta, hogy valószínű nem lett volna életképes a baba, és nem csak a túlsúly lehet oka a vetélésnek. Hozzáteszem az egy másik doki volt.

Remélem lesz aki támogat majd itt a fórumon, és akivel meglehet majd beszélni a dolgokat, olyan aki hasonló cipőben járt.

Szép napot mindenkinek, aki elolvasta ezt.

2010. jún. 8. 08:36

Szomorúan látom, hogy meghalt ez a topik február óta. De azért leírom, hátha olvassa valaki. :)

Aggódtam a súlyom miatt, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Hát, azóta eltelt néhány hónap már, ma töltöm a 21. hetet és 3 héttel ezelőtt -7 kg-nál tartottam. Vicces, hogy pont nekem mondta az orvos, hogy többet kellene ennem. :D Ebben nincs hiány, én a sok fehérje- és gyümölcsfogyasztásnak tudom be.

77. kingi7 (válaszként erre: 76. - Tejatrix)
2010. febr. 15. 20:57

Sajnos nem az édesség miatt van :( a szervezeted "tüntet a betolakodó ellen"

Ez így van, ahogy gondolod, úgy lesz! :)

csak a jó és szép dolgokra gondolj, meg se forduljon más, szedjél magne B6-ot nagyon jó az idegrendszernek is...

Hát én sem voltam pehelysúlyú és egy szót nem szólt a dokim, sőt,le a kalappal előtte :)

Nagyon fontos a jó doki megválasztása -"pénzt nem sajnálva"-, főleg, ha komplikáció forrás vagy!

Nekem semmi negatív meg se fordult a fejemben és lett egy gyönyörű lányom :)

2010. febr. 15. 14:15

Köszönöm! :)

A cukorbetegséggel kapcsolatban arra lennék kíváncsi, hogy ez akkor is érvényes, ha abszolút nem fogyasztok cukrot és semmiféle édességet?

Amúgy múlt hét óta fogytam 2 kilót. Orvoshoz majd a héten megyek, de lenti tapasztalatok alapján úgy döntöttem (mivel nincs fix dokim), hogy elmegyek többhöz és amelyik a legkorrektebben áll a dolgokhoz és szakmailag is elismert, ahhoz fogok menni. Nem hiányzik, hogy az izgalomra még fikázzon is valaki. :P Hiszem, hogy ha én boldog vagyok, a babám is az lesz a testemben. :)

75. kingi7
2010. febr. 13. 20:16
Ja és sok gratula :)
74. kingi7 (válaszként erre: 72. - Tejatrix)
2010. febr. 13. 20:16

Szerintem nem lesz gond :) 25 évesen sokkal kevesebb a gond. a cukorra és a magas vérnyomásra jó eséllyel indulsz, de elvileg utána elmúlik. Ha van esetleg valami egészségi problémád, az felerősődhet.

Ajánlom a femibion magzatvédőt, nem hízlal, és elvileg aki nagy súllyal indul nem hízík sokat :)

Én 105 kg-al kezdtem 175 cm-el 2 héttel szülés előtt +5 kiló volt rajtam, sajnos 2 hét alatt kb 8 kiló víz jött fel. Jó hír amikor megszültem rá egy hétre, 101 kiló voltam :)

73. hobea (válaszként erre: 72. - Tejatrix)
2010. febr. 13. 15:23

Szia!

Üdv a Hoxán. Gratulálok! És problémamentes 8 hónapot kívánok neked!!!!


Bea

2010. febr. 13. 13:39

Sziasztok!

Én 175 cm és 132 kg vagyok. Ma reggel lett pozitív a tesztem és nagyon boldog vagyok! Kicsit félek ugyan, nehogy elveszítsem a babát a túlsúlyom miatt, de amiket itt olvastam, megnyugtatott. Mindent megfogok tenni, hogy jól érezze bent magát a babám.

Amúgy olyan ami engem kicsit zavar a fórumban, hogy olyan könnyen dobálóztok a kilókkal, centikkel, de arra senki nem gondol, hogy nem ezen múlik, hogy valaki vékony vagy túlsúlyos? Ugyan a magasságomhoz nagyon sok a 130 kiló, de ehhez tudni kell azt is, hogy rajtam 100 kilósan nincs felesleg, mert olyan a csontozatom. Tehát ezt figyelembe véve lehet, hogy lent olvasott eseteknél "nem sok" a 85 kg, de ha az alkata, csontozata nem bírja, akkor lehet, hogy neki mégis igen nagy teher. Szerintem elsősorban mindenkinek önmagával kell tisztában lennie, hogy mit bír a teste. És abszolút nem számít, mit mondanak az ismerősök. Ha szépnek, egészségesnek érzed magad és nem akadályoz az életben,akkor szeresd a tested és a baba is jönni fog.

2008. máj. 15. 16:47
SZERINTEM VÁLLALHATSZ BABÁT TÚLSÚLYOSAN IS, CSAK NEM KELLENE SOKAT HÍZNI A TERHESSÉG ALATT!
2008. ápr. 1. 14:30

Sziasztok! Én - a 160 cm-hez 70-75 kg voltam, mikor teherbe estem és csak 11 kg-ót híztam. A baj az, hogy terhesség után nem lefele, hanem felefel jöttek a kilók, most vagyok 99 kg. Szerencsére itt megálltam, mert elkezdtem tudatosan tenni ellene, több kevesebb sikerrel, de fogyózom, mert még egy babát szeretnénk vállalni. Azonban én nem akarom kövéren vállalni, előtte fogyni akarok! Egyrészt mert már az elsőnél is pozitív lett a cukorterhelséses vizsgálatom, másrészt a túlsúlyom miatt az utolsó időben a kórházban tartottak a magas vérnyomásom miatt. Ez volt 3 éve, akkor voltam 27 éves. Ráadásul császár után is baromi nehéz volt így mozogni. Szóval egy tortúra!

Olyan szeretnék lenni legalább, mint a terhességem előtt súlyban. Nagyon nehéz, de ha elbukom (mert bizny ilyen is van), akkor felállok és edzek tovább. Ezt a legkönnyebb mondani nekem is :( :)

69. belle
2008. jan. 19. 07:28

Sziasztok!

Az összes elkeseredett "nagylány" figyelméát kérem aki "túlsúlyosnak" érzi magát, vagy mondja az orvos van REMÉNY!

Az egyik ismerősöm 38 éves és 110 kg. AAz utóbbi 3 év alatt 3 terhesség. Az első baba 7 hetesen úgy döntött Ő nem akar erre a világra jönni. A második magzat, szegény már nagyon szeretett volna de 22 hetesen orvosi és szülői beleegyezéssel döntöttek úgy, hogy inkább ne szenvedjen se Ő (kisfiú volt) sem pedig a szülei. Halmozottan volt sérül fizikailag, szellemileg. És láss csodát most 28 hetesek, gyönyörű egészséges kisfiút hord a szíve alatt. Most 1,4 kg és 30 cm. Nem adta fel. Sőt!!! Van egy nagyon jó (meddőségis)orvosa, akivel együtt küzdöttek azért, hogy ez a kismanó egészéges legyen. (akit érdekel Db-i orvos, priviben megadom az elérhetőségét). Nem szabad feladni. 28 hét alatt a büszke kismama 5KG-OT hízott!!!!!!!!!!!

Senki ne adja fel!!! Mindig van aki segítsen!! Kitartás és egy nagyon jó orvos (aki bánatodban és örömödben is osztozik)

68. 7934d1ac97 (válaszként erre: 67. - 7934d1ac97)
2007. dec. 7. 20:53
Ja nem a babát nem ajánlanám, hanem azt hogy túlsúllyal, próbáld meg leadni előtte, sztem, mindenképp.
2007. dec. 7. 20:50
Én nem ajánlanám. Rajatam is volt vagy 10-15 kg mikor terhes lettem és most már hogy szülés elött állok megőrölök már a óriási súlytól. Alíg bírok mozdulni és nagyon fáj már minden porcikám. Annyira várom a nyarat, addigra remélem már sokkal vékonyabb és könnyebben mozgó leszek. Nagyon remélem.
66. gabi0630 (válaszként erre: 63. - Kingi7)
2007. nov. 10. 14:11

Szia!


Sok sikert a babához. Én 20 kg felesleggel fogtam hozzá a baba projecthez, és elsőre összejött. A terhesséág alatt 12 kg-ot szedtem fel, és mivel császár lett, a 7. napon jöttünk haza, és a 12-ből 4 kg maradt meg...

Gravida vagy Elevit? Igazából én nem nagyon tudok különbségről, és nekem a doki csak annyit mondott, hogy én döntsem el. A kicsit barátabb ára miatt én a Gravidát választottam és semmi bajom nem volt tőle. Félidőig minden nap szedtem a 3. hónaptól, utána csak heti2-őt.

Viszont ami fontos. Folsav. Nem tudom mi a pontos neve a gyógyszernek, vény nélkül kapható, de a dokit kérdezd meg. Én mikor elmentem hozzá, hogy babát szeretnék, egyből mondta is a nevét. Azt a tervezett fogamzás előtt nem árt elkezdeni szedni 1-2 hónappal, mert véd a különböző záródási rendellennességektől, amik a 15. napon alakulnak ki, mikor még azt se tudod hogy terhes vagy. ( nyitott gerinc, végtaghiány, idegcső záródás, koponya). Én a 3. hónap végéig szedtem, utána Garvidát.

És még valamit: azt tartják, hogy a magzatvédő vitaminok nagy babát okoznak. Nekem a doki mondta, hogy szedjem, de 170 cm vagyok. Unkatesó, aki 160 cm, és 50 kg, neki eleve nem javasollta, helyette több vitamint írt neki fel, de nem komplexet, mint a Gravida vagy Elevit. Úgyhogy erről is kérdezd a dokit.

65. ari6 (válaszként erre: 55. - B2076ec79b)
2007. nov. 10. 03:22

ne aggódj én több vagyok :) úúútálom a védőnős napokat, mert egy nagyobb szoba van csak és mindenki sasolja a mérleget..én januárban kezdtem intenzív tornába, h fogyjak, mert a dokim is ajánlotta, h jót tesz, ha babát szeretnék mielőbb. bár csak havi 1 kg-t fogytam, május végén terhes lettem. azóta 8 kg-t szedtem fel, de a védőnő szerint ez jó így eddig.

most a terhestornát sem engedik, de majd szülés után tornázom újra, nem akarok bálna-anyuka lenni.

64. ALLICS (válaszként erre: 63. - Kingi7)
2007. nov. 9. 22:35

Szerintem nem jó ha túlságosan rákoncentráltok.Egy darabig ne szóljatok bele a természet rendjébe csak próbálkozzatok.Elég ezután valami természetellenes dolgok után nyúlni. Én nem szedtem semmit magától fogant.

Persze ez csak akkor működik ha mind a ketten akarjátok.Amint olvasom ez nem így van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook